Menu

MIELE KFN 4795 DD – Recenze, testy a srovnání

93,0 % Celkové hodnocení

Pro náročné v kategorii Ledničky

Jednotlivá hodnocení

 • 9,0/10
  Hodnocení mrazení a akumulace
 • 9,8/10
  Hodnocení hlučnosti
 • 9,5/10
  Hodnocení spotřeby
 • 9,0/10
  Hodnocení vybavení a funkcí

Klady

 • Zvýšený komfort
 • Tlumené zavírání dvířek
 • Žádné odmrazování
 • Oddělené vzduchové okruhy
 • Vhodná do chytré domácnosti

Zápory

 • Vysoká cena
 • Displej uvnitř lednice
39 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

MIELE KFN 4795 DD je kombinovaná volně stojící lednice německé značky spadající do vysoké cenové kategorie. Na úkor vyšší ceny však lednice svým uživatelům poskytuje vysoký komfort a poměrně velký objem v chladicí části, s jehož hodnotou se v rámci našeho srovnání řadí k těm největším modelům. Její chladicí část má úctyhodnou kapacitu 270 litrů, takže lednice bez problémů pojme zásoby pro čtyřčlennou až pětičlennou rodinu. Je tak vhodným řešením pro rodiny, které potřebují skladovat více potravin, ale nemají místo na velkou americkou lednici. V mrazicí části pak nabídne kapacitu celkem 103 litrů, což je běžný průměr. Lednice spadá do běžných klimatických tříd SN až T a provoz je tedy možný při teplotách mezi 10 a 43 °C.

Mrazák je tradičně umístěný ve spodní části a má 3 přihrádky, čímž se od konkurence příliš neodlišuje. Je však ideální pro mražení velkého množství potravin, protože jeho mrazicí výkon dosahuje 10 kilogramů za 24 hodin, což je velmi dobrá hodnota. Navíc v případě poruchy či výpadku proudu mrazák dokáže udržet potraviny zamrazené až po dobu 20 hodin, přičemž v době psaní této recenze (srpen 2023) jde o nejlepší hodnotu v našem srovnání. Mrazicí zóna je 4hvězdičková a mrazí až na -24 °C, tudíž v ní můžete potraviny skladovat i dlouhodobě.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Typ lednice

Volně stojící

92 % Volně stojící, 8 % Vestavná
Výrobce

Miele

31 % Beko, 15 % LG, 12 % Gorenje, 8 % Samsung, 8 % Haier, 4 % Amica, 4 % Bosch, 4 % Liebherr, 4 % Whirlpool, 8 % Další, 4 % Neuvedeno
Objem lednice (l)

270

231,23
Objem mrazáku (l)

103

99,69
Umístění mrazáku

Dole

100 % Dole
Energetická třída (A-G)

D

35 % E, 27 % F, 23 % C, 12 % D, 4 % B
Spotřeba elektřiny kWh/rok

202,6

228,33
Roční náklady na elektřinu při 5,80 Kč/kWh (2024)

1 175,08

1 324,21
Hlučnost (dB)

35

36,65
Třída hlučnosti

B

62 % C, 38 % B
Akumulační doba (hod)

20

13,65
Mrazicí výkon (kg/24h)

10

7,48
Výkon mrazení

**** (-24°C)

100 % **** (-24°C)
Klimatická třída

SN-T (+10 až 43°C)

65 % SN-T (+10 až 43°C), 19 % SN-ST (+10 až +38°C), 12 % N-ST (+16 až +38°C), 4 % Neuvedeno

Vybavení a funkce

Lednice značky MIELE své majitele potěší svým vysokým uživatelským komfortem, kterého dosahuje díky mnoha specifickým technologiím a funkcím. V rámci běžné funkční výbavy lednici nechybí nenámrazový systém NoFrost, integrovaný ventilátor, možnost zaměnitelného otvírání dvířek nebo displej, na kterém uvidíte nastavené teploty pro obě části (chladicí i mrazicí). Z toho také vyplývá, že lednička disponuje oddělenou regulací. Zároveň jí nechybí ani funkce rychlého chlazení a mražení nebo duo alarmů (akustický i optický) pro případ nechtěně otevřených dvířek, což pomáhá udržovat nízkou teplotu uvnitř a zároveň šetřit náklady za energie.

Ledničku pohání kompresor, díky kterému má zároveň i poměrně nízkou spotřebu a hlučnost, to oceníte zejména pokud je lednice umístěna v běžných užitných prostorech. Na kompresor navíc výrobce poskytuje prodlouženou 5letou záruku, což do jisté míry vypovídá o kvalitě výrobku a jeho životnosti.

Co se specifických funkcí týče, jistě vás potěší fakt, že lednička skvěle zapadne do chytré domácnosti, protože ji lze ovládat pomocí aplikace Miele@mobile – to oceníte například v případě spontánní párty, kdy můžete na dálku spustit funkci Párty režim a snížit tak teplotu uvnitř lednice dřív, než se vrátíte s velkým nákupem domů. Zajímavostí je extra variabilita vnitřního prostoru, kterou zajišťují dělené skleněné police FlexiBoard. A za výhodu lze také označit tiché a jemné dovírání dvířek, díky čemuž o sebe lahve ve dveřích už nebudou cinkat.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Nenámrazový systém

Ano

92 % Ano, 8 % Ne
Ventilátor

Ano

62 % Ano, 35 % Ne, 4 % Neuvedeno
Zaměnitelné otvírání

Ano

96 % Ano, 4 % Ne
Displej

Ano

65 % Ano, 35 % Ne
Nulová zóna

Ano

58 % Ne, 38 % Ano, 4 % Neuvedeno
Rychlé chlazení

Ano

62 % Ano, 31 % Ne, 8 % Neuvedeno
Rychlé mrazení

Ano

65 % Ano, 35 % Ne
Oddělená regulace

Ano

65 % Ano, 35 % Ne
Signalizace otevřených dveří

Ano

62 % Ano, 35 % Ne, 4 % Neuvedeno
Invertorový kompresor

Ano

58 % Ano, 35 % Ne, 8 % Neuvedeno
Prodloužená záruka na kompresor

10 let

42 % Ne, 31 % 10 let, 8 % 12 let, 4 % 5 let , 4 % 15 let, 4 % 3 roky, 8 % Neuvedeno
Další funkce 1

Přihrádka s regulovatelnou vlhkostí

Další funkce 2

Ovládání pomocí aplikace

Další funkce 3

Režim Sabbat

Výška (cm)

201,1

190,48
Šířka (cm)

60

38 % 59,5, 35 % 54, 23 % 60, 4 % 70
Hloubka (cm)

67,5

62,82
Hmotnost (kg)

78,4

71,53

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

V době psaní této recenze (srpen 2023) lze k lednici dohledat jen menší množství uživatelských recenzí. Na druhou stranu jsou ale všechna hodnocení kladná, což svědčí o jisté míře spokojenosti. Uživatelé si pochvalují zejména kvalitu, která je této značce vlastní. Vyzdvihují také vysoký komfort, který lednice zajišťuje díky flexibilním děleným policím, možnosti ovládání na dálku přes mobilní aplikaci či tichému dovírání dvířek.

Hlavní klady a zápory

Mezi největší přednosti této ledničky patří vysoký uživatelský komfort. Nejenže lednici nechybí nenámrazová technologie NoFrost, díky které ji nikdy nemusíte odmrazovat, ale nabízí také řadu vychytávek, pomocí kterých udrží potraviny déle čerstvé. Najdete zde prostornou zásuvku s nastavitelnou vlhkostí DailyFresh, která je ideální pro skladování čerstvých potravin, jako je ovoce či zelenina. Tehchnologie DynaCool se navíc v lednici postará o rovnoměrné rozdělení teploty a vlhkosti uvnitř celé lednice.

Za vyzdvihnutí stojí také tlumené zavírání dvířek, které je šetrné ke spotřebiči, ale i uloženým potravinám či nápojům ve dveřích, které se díky tomu nevylejou. Při ukládání nákupu do lednice (obzvláště pak vysokých lahví) si oblíbíte také mimořádně flexibilní dělené police, které u konkurence jen tak nenajdete. Při údržbě uživatele jistě potěší fakt, že je přihrádka ve vnitřní straně dveří určena k mytí v myčce, což vám ušetří práci.

Za nevýhodu lze v tomto případě označit jen vysokou cenu, kdy v této cenové relaci seženete už i velkou americkou lednici. Někomu by pak mohlo také vadit to, že je displej umístěný uvnitř lednice, a tak zvenčí neuvidíte na nastavenou teplotu.

Porovnání s alternativami

Alternativou k lednici MIELE KFN 4795 DD může být například model Liebherr CBNsda 5753. Tato lednice nabízí srovnatelné parametry co se funkční výbavy i celkového objemu týče. Spadá ovšem do energetické třídy A, a tak jsou její celkové provozní náklady o něco nižší. Můžete k ní rovněž dokoupit SmartDeviceBox, který vám otevře dveře digitálních možností a umožní lednici ovládat na dálku. Bohužel ale této ledničce chybí tiché dovírání dvířek, a navíc je zhruba o 10 000 Kč dražší.

Naše hodnocení a závěr

Kombinovaná lednice MIELE KFN 4795 DD je skvělou volbou pro náročné uživatele, pro které je důležitý vysoký uživatelský komfort, hledají prostornou lednici běžných rozměrů a nehledí přitom tolik na cenu. Tato lednička sice spadá do vysoké cenové relace, avšak v rámci funkcí má co nabídnout. Navíc se pyšní skvělými parametry co se chlazení i mrazení týče, takže je možné ji využít i pro ukládání většího množství potravin a nezklame vás ani v případě poruchy či delšího výpadku proudu. Navíc je skrze podporu mobilní aplikace vhodná i do chytrých domácností.

39 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: MIELE KFN 4795 DD | Hodnocení: 93,0 %
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva se coby redaktorka dlouhodobě zabývá výběrem a srovnáváním produktů a do jejího repertoáru spadají mimo jiná témata také lednice. S výběrem chladničky má i vlastní zkušenosti, které při své práci zúročuje, avšak kromě toho zohledňuje také uživatelské i odborné recenze a výsledky nejrůznějších testů. Díky tomu má dobrý přehled v nabídce a poradí, který spotřebič je ideální právě do vaší domácnosti.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze MIELE KFN 4795 DD

MIELE KFN 4795 DD

39 000 Kč Orientační cena