Menu

Recenze a srovnání tarifu T- Mobile Student Plus

I pro nestudující v kategorii Studentské tarify

Klady

  • Neomezené volání i SMS
  • Bez závazků
  • Bez zaváděcích poplatků

Zápory

  • Menší zásoba dat
480 Kč Orientační cena

Základní parametry

Přestože je tarif T-Mobile Student Plus jednou z cenově dostupnějších variant (v říjnu 2021), oproti dražším tarifům rozhodně nijak výrazně nezaostává. Stále nabízí neomezené volání i SMS do všech sítí. Tarif je také bez závazku, bez zaváděcích poplatků a k jeho zavedení nepotřebujete studentský průkaz, limitovaný je pouze věkovou hranicí (26 let včetně).

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Operátor

T-Mobile

Mobilní síť

T-Mobile

Zaváděcí náklady (Kč)

0

Závazek (počet měsíců)

Bez závazku

Varianta bez závazku

Ano

Příplatek za variantu bez závazku (Kč)

0

Volné minuty do všech sítí

Neomezené

Volné minuty do vlastní sítě

Nemá

Volné minuty do ostatních sítí

Nemá

Cena volání vlastní síť/ostatní sítě (Kč/1 min)

Zdarma

Volné SMS do všech sítí

Neomezené

Volné SMS do vlastní sítě

Nemá

Volné SMS do ostatních sítí

Nemá

Cena SMS vlastní síť/ostatní sítě (Kč)

Zdarma

Připojení a data

Jediné, v čem oproti dražším tarifům zaznamenáte zásadní rozdíl, je tak nabídka dat. Zásoba 8 GB není nijak zázračná, méně náročným uživatelům, kteří tráví většinu dne v blízkosti Wi-Fi připojení, by ale mohla stačit. Nabízí se také možnost přikoupení balíčku po 1 GB za 75 Kč, pokud byste ale data takto dokupovali častěji, tarif přestává být výhodný a vyplatilo by se vám spíše zakoupit nějakou dražší variantu s větší zásobou dat. Rychlost připojení 300/50 Mbit/s je více než dostačující a tarif běží na moderní síti 4G/LTE, stejně jako většina novějších variant.

Parametr Tento produkt
Data (GB)

8

Připojení

4G/LTE

Maximální rychlost připojení (Mbit/s)

300/50

Datový balíček 1

1 GB/75 Kč

Datový balíček 2

Nemá

Datový balíček 3

Nemá

Datový balíček 4

Nemá

Datový balíček 5

Nemá

Datový balíček 6

Nemá

Klady a zápory

Jako pozitivum můžeme u tarifu Student Plus zmínit jeho cenu. Přestože jde do značné míry o neomezený tarif, stále je poměrně dostupná. Výhodou je také zavedení bez závazku a dalších poplatků, stejně jako možnost pořízení tarifu bez studentského průkazu. Určitou nevýhodou bude pro některé uživatele nabídka dat, 8 GB není vyloženě málo, na celodenní surfování po internetu to ale opravdu není.

Závěr

Mobilní tarif Student Plus bude ideální pro mladé uživatele, kteří stále ještě preferují klasické volání a SMS před komunikací na internetu. Hlavní devízou tohoto tarifu jsou totiž neomezené minuty a SMS zprávy, naproti tomu zásoba 8 GB dat by nemusela náročnějším uživatelům stačit. Pozitivem je, že je tarif bez závazku, bez zaváděcích nákladů a není potřeba ani studentský průkaz. Navíc jde o poměrně cenově dostupnou nabídku. Pokud je ale pro vás jeho zásoba dat nedostačující, podívejte se také na recenzi tarifu O2 You 20 GB, který má zásobu dat více než dvojnásobnou a stojí jen o cca 100 Kč více.

480 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: T- Mobile Student Plus

Eliška je absolventkou žurnalistiky a za studium načerpala řadu zkušeností se psaním novinářských i nežurnalistických textů. Její články jsou zaměřené především na velké domácí spotřebiče, tedy přístroje, se kterými se denně potkává každý z nás. Věnuje se také potřebám pro děti. Přehled v těchto tématech si udržuje už několik let, díky tomu ochotně radí čtenářům i svým blízkým.


Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Líbí se mi tarif T-Mobile Student Plus, ale už dávno nesplňuji věkovou hranici. Lze získat u svého operátora (T-Mobile) podobný tarif s minimálně 4 GB dat? Rychlost neřeším.

Marie Dvořáková

Dobrý den, podobné možnosti nabízí tarif T-Mobile 5 GB Plus s neomezeným voláním a SMS a 5 GB dat. Je ale o něco dražší – vyjde na 600 Kč měsíčně.

Eliška Srncová, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze T- Mobile Student Plus

T- Mobile Student Plus

480 Kč Orientační cena