Menu

Recenze a porovnání Evolveo EasyPhone XD

Doporučujeme Při nákupu v kategorii Mobily pro seniory

Datum doporučení: Říjen 2017

  • Velká tlačítka
  • Nabíjecí stojánek
  • Nepříliš podrobný návod
  • Slabší hlasitost
1 000 Kč Orientační cena

Koupit v obchodě:

Základní parametry

Evolveo EasyPhone XD je model, který je určen spíše pro nenáročné uživatele, na které však cílí s velmi slušným vybavením. Pokud tedy vybíráte telefon, který by měl sloužit k volání, odesílání a přijímaní SMS zpráv a k tomu od něho očekáváte základní funkce je Evolveo EasyPhone XD určeno přesně pro vás.

Telefon je vybaven displejem o úhlopříčce 2,3 palce s rozlišením 320 x 240 pixelů, který zajišťuje v praxi poměrně dobré zobrazování požadovaného obsahu. Konstrukčně lze považovat za velmi silnou stránku telefonu především klávesnici, která je složena z velkých tlačítek s dostatečnými rozestupy, které umožní pohodlné ovládání. Hmotnost 90 gramů by při běžném používaní neměla nadělat problémy ani méně silným jedincům.

Technické parametry

Kapacita baterie čítá u Evolveo EasyPhone XD velmi slušných 1000 mAh a v praxi se promítá do výdrže až 300 hodin v pohotovostním režimu. Telefon disponuje také řadou základních funkcí, z nichž se hodí zmínit například FM rádio, svítilnu nebo technologii bluetooth, která umožnuje bezplatný přenos dat z jednoho zařízení do druhého. Telefon je vybaven také SOS tlačítkem, které po stisknutí vytočí předvolená telefonní čísla nebo na ně odešle SMS zprávu a může tím přivolat pomoc v případě nouze. Co se týče fotoaparátu můžete se u modelu Evolveo EasyPhone XD těšit na rozlišení 0,3 Mpx, které sice samozřejmě nenabídne nikterak oslnivou kvalitu snímků, ale v porovnání se zařízeními s podobným zaměřením se jedná o nadstandardní hodnotu.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Hmotnost (g) 90
Kapacita akumulátoru 1 000
Úhlopříčka (v palcích ") 2,3
Rozlišení displeje 320x240
Fotoaparát Ano
SOS tlačítko Ano

Závěr

Evolveo EasyPhone XD zaujímá místo v našem výběru především díky tomu, že kromě volání a odesílání SMS zpráv nabízí také slušný nadstandard v podobně kvalitního displeje, tlačítek a slušného fotoaparátu. Vybavenost funkcemi je také na dobré úrovni, takže pokud se zajímáte o základní model s určením pro seniory jistě koupí této varianty neprohloupíte.

1 000 Kč Orientační cena

Další recenze

Recenze Evolveo EasyPhone XD

Evolveo EasyPhone XD

1 000 Kč Orientační cena