Menu

Recenze a porovnání Nokia 230 Dual SIM

Doporučujeme Při nákupu v kategorii tlačítkových mobilů

Datum doporučení: Říjen 2017

  • Kvalitní konstrukce
  • Výdrž baterie
  • Menší kapacita úložiště
  • Slabý fotoaparát
1 500 Kč Orientační cena

Koupit v obchodě:

Základní parametry

Nokia 230 Dual SIM je špičkou mezi klasickými „hloupými“ telefony, a ačkoliv jen stěží může konkurovat smart konkurentům, může vás uspokojit poměrně širokou nabídkou funkcí, které jsou u tlačítkových modelů nepříliš obvyklé.

Konstrukce telefonu je vyrobena z plastu a zadní kryt z hliníku, což budí výborný vizuální dojem a znamená také pevnost a dostatečnou odolnost. Displej s úhlopříčkou 2,8 palců a rozlišením 240 x 320 pixelů nabízí standardní kvalitu zobrazení, na jakou jsme u podobných telefonů zvyklí. Klávesnice disponuje velkými tlačítky, ale rozestupy mezi nimi jsou minimální, takže není vhodná pro jedince s většími prsty nebo pro manipulaci v rukavicích. Hmotnost zařízení činí necelých 92 gramů což je také průměrné číslo a nemělo by při běžném používaní nadělat problémy s držením.

Technické parametry

Výdrž baterie je determinována kapacitou 1200 mAh a v praxi by se měla pohybovat v úžasných hodnotách okolo 22 dnů v pohotovostním režimu na jedno nabití. Co se týče funkcí nechybí telefonu snad nic, co byste od podobně zaměřeného modelu mohli očekávat. Dostane se vám tak možnosti Dual SIM, MP3 přehrávače, bluetooth technologie pro bezplatný přenos souborů nebo třeba standardu v podobě FM rádia. Většinu kupujících zcela jistě potěší také dvojice fotoaparátů, kterými je Nokia 230 obdařena. Oba mají rozlišení 2 Mpix a disponují LED bleskem, který lze použít také jako svítilnu. Pořízené snímky samozřejmě nenabízejí oslnivou kvalitu, ale pro základní záznam postačí. Další přehledné srovnání více technických parametrů spolu se srovnáním dalších stovek mobilů najdete v recenzi na Vybero.cz.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Hmotnost (g) 92
Kapacita akumulátoru 1 200
DUAL SIM Ano
Ovládání Tlačítkové
Velikost úložiště (GB) 0,016
Úhlopříčka (v palcích ") 2,8
Rozlišení displeje 320x240
Rozlišení fotoaparátu (Mpx) 2
Fotoaparát Ano

Závěr

Telefonu Nokia 230 Dual SIM nechybí nic, co by měl telefon jeho určení a ceny mít. Ačkoliv neoplývá oslnivou výbavou, mezi telefony s tlačítkovou klávesnicí patří bezesporu do výběru nejlepších produktů. Jeho největší předností je zcela jistě dvojice fotoaparátů, ale také úžasná výdrž nebo funkce Dual SIM. Pokud hledáte odolnější variantu, zkuste se podívat na Aligator K50 eXtremo s izolací proti vodě a prachu IP68.

1 500 Kč Orientační cena

Diskuze a poradna

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Dobrý den,
podporuje Nokia 230 psaní T9 v češtině?

Jana Kulihová, 25.10.2020

Dobrý dne,
podle manuálu výrobce disponuje model Nokia 230 Dual SIM funkcí predikce slov pomocí slovníku, což je základní definice slovníku T9. Výrobce však neuvádí, zda se jedná konkrétně o T9 či jinou odvozenou funkci.

Jakub Gulec, redaktor, 10.11.2020

Dobrý den,
mám uvedený telefon a používám pouze jednu SIM kartu. Telefon mi dovolí vytvořit pouze 4 fotografie. Jakým způsobem mám postupovat, aby bylo možné vyfotit fotografií více? Je podmínkou druhá SIM?

Milena Seidlerová, 9.11.2020

Dobrý den,
telefon disponuje malou vnitřní pamětí (pouze 16 MB), je tedy možné, že dovolí vyfotit pouze velmi omezený počet fotografií. Naštěstí je k dispozici slot pro SD kartu, kterým lze paměť rozšířit. Doporučujeme zakoupit například tuto SD kartu, prostřednictvím které paměť rozšíříte na 8 GB a budete mít dostatek prostoru na tisíce fotografií. Velikost paměti s počtem SIM karet nesouvisí.

Jakub Gulec, redaktor, 10.11.2020

Dobrý den, přijímá a odesílá mobil MMS?

Eliška, 29.11.2020

Dobrý den,
telefon umí přijmou a poslat MMS v maximální velikosti 300 kilobajtů.

Jakub Gulec, redaktor, 1.12.2020

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Nokia 230 Dual SIM

Nokia 230 Dual SIM

1 500 Kč Orientační cena