Menu

Recenze a porovnání Nokia 230 Dual SIM

Doporučujeme Při nákupu v kategorii Tlačítkové mobily

Datum doporučení: Říjen 2017

  • Kvalitní konstrukce
  • Výdrž baterie
  • Menší kapacita úložiště
1 500 Kč Orientační cena

Základní parametry

Nokia 230 Dual SIM je špičkou mezi klasickými „hloupými“ telefony, a ačkoliv jen stěží může konkurovat smart konkurentům, může vás uspokojit poměrně širokou nabídkou funkcí, které jsou u tlačítkových modelů nepříliš obvyklé.

Konstrukce telefonu je vyrobena z plastu a zadní kryt z hliníku, což budí výborný vizuální dojem a znamená také pevnost a dostatečnou odolnost. Displej s úhlopříčkou 2,8 palců a rozlišením 240 x 320 pixelů nabízí standardní kvalitu zobrazení, na jakou jsme u podobných telefonů zvyklí. Klávesnice disponuje velkými tlačítky, ale rozestupy mezi nimi jsou minimální, takže není vhodná pro jedince s většími prsty nebo pro manipulaci v rukavicích. Hmotnost zařízení činí necelých 92 gramů což je také průměrné číslo a nemělo by při běžném používaní nadělat problémy s držením.

Technické parametry

Výdrž baterie je determinována kapacitou 1200 mAh a v praxi by se měla pohybovat v úžasných hodnotách okolo 22 dnů v pohotovostním režimu na jedno nabití. Co se týče funkcí nechybí telefonu snad nic, co byste od podobně zaměřeného modelu mohli očekávat. Dostane se vám tak možnosti Dual SIM, MP3 přehrávače, bluetooth technologie pro bezplatný přenos souborů nebo třeba standardu v podobě FM rádia. Většinu kupujících zcela jistě potěší také dvojice fotoaparátů, kterými je Nokia 230 obdařena. Oba mají rozlišení 2 Mpix a disponují LED bleskem, který lze použít také jako svítilnu. Pořízené snímky samozřejmě nenabízejí oslnivou kvalitu, ale pro základní záznam postačí.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Hmotnost (g) 92
Kapacita akumulátoru 1 200
DUAL SIM Ano
Úhlopříčka (v palcích ") 2,8
Rozlišení displeje 320x240
Fotoaparát Ano

Závěr

Telefonu Nokia 230 Dual SIM nechybí nic, co by měl telefon jeho určení a ceny mít. Ačkoliv neoplývá oslnivou výbavou, mezi telefony s tlačítkovou klávesnicí patří bezesporu do výběru nejlepších produktů. Jeho největší předností je zcela jistě dvojice fotoaparátů, ale také úžasná výdrž nebo funkce Dual SIM.

1 500 Kč Orientační cena

Další recenze

Recenze Nokia 230 Dual SIM

Nokia 230 Dual SIM

1 500 Kč Orientační cena