Recenze mobilu Nokia 230 Dual SIM | Arecenze
Menu

Recenze a porovnání Nokia 230 Dual SIM

Doporučujeme Při nákupu v kategorii tlačítkových mobilů

Datum doporučení: Únor 2021

  • Kvalitní konstrukce
  • Výdrž baterie
  • Menší kapacita úložiště
  • Slabý fotoaparát
1 500 Kč Orientační cena

Základní parametry

Nokia 230 Dual SIM je špičkou mezi klasickými „hloupými“ telefony, a ačkoliv jen stěží může konkurovat smart konkurentům, může vás uspokojit poměrně širokou nabídkou funkcí, které jsou u tlačítkových modelů nepříliš obvyklé.

Konstrukce telefonu je vyrobena z plastu a zadní kryt z hliníku, což budí výborný vizuální dojem a znamená také pevnost a dostatečnou odolnost. Displej s úhlopříčkou 2,8 palců a rozlišením 240 x 320 pixelů nabízí standardní kvalitu zobrazení, na jakou jsme u podobných telefonů zvyklí. Klávesnice disponuje velkými tlačítky, ale rozestupy mezi nimi jsou minimální, takže není vhodná pro jedince s většími prsty nebo pro manipulaci v rukavicích. Hmotnost zařízení činí necelých 92 gramů což je také průměrné číslo a nemělo by při běžném používaní nadělat problémy s držením.

Technické parametry

Výdrž baterie je determinována kapacitou 1200 mAh a v praxi by se měla pohybovat v úžasných hodnotách okolo 22 dnů v pohotovostním režimu na jedno nabití. Co se týče funkcí nechybí telefonu snad nic, co byste od podobně zaměřeného modelu mohli očekávat. Dostane se vám tak možnosti Dual SIM, MP3 přehrávače, bluetooth technologie pro bezplatný přenos souborů nebo třeba standardu v podobě FM rádia. Většinu kupujících zcela jistě potěší také dvojice fotoaparátů, kterými je Nokia 230 obdařena. Oba mají rozlišení 2 Mpix a disponují LED bleskem, který lze použít také jako svítilnu. Pořízené snímky samozřejmě nenabízejí oslnivou kvalitu, ale pro základní záznam postačí. Další přehledné srovnání více technických parametrů spolu se srovnáním dalších stovek mobilů najdete v recenzi na Vybero.cz.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Hmotnost (g)

91,8

Ovládání

Tlačítkové

Velikost úložiště (GB)

0,016

Slot pro SD kartu

Ano, samostatný

Úhlopříčka (v palcích ")

2,8

Technologie displeje

TFT

Rozlišení displeje

320 x 240

Rozlišení hlavního fotoaparátu (Mpx)

2

Fotoaparát

Ano

Kapacita akumulátoru

1 200

DUAL SIM

Ano

Technologie připojení k internetu

LTE

Navigační systémy

GPS

Jack 3,5 mm

Ano

SOS tlačítko

Ne

Armádní standard odolnosti

Ne

Závěr

Telefonu Nokia 230 Dual SIM nechybí nic, co by měl telefon jeho určení a ceny mít. Ačkoliv neoplývá oslnivou výbavou, mezi telefony s tlačítkovou klávesnicí patří bezesporu do výběru nejlepších produktů. Jeho největší předností je zcela jistě dvojice fotoaparátů, ale také úžasná výdrž nebo funkce Dual SIM. Pokud hledáte odolnější variantu, zkuste se podívat na Aligator K50 eXtremo s izolací proti vodě a prachu IP68.

1 500 Kč Orientační cena
Autor: Jakub Gulec | Datum: | Produkt: Nokia 230 Dual SIM
Jakub Gulec plní v našem týmu roli technicky zaměřeného redaktora. Kategorii mobilů se u nás věnuje více než rok a postupně ji zcela přeměnil k obrazu svému. O mobily se zajímá i ve volném čase, neunikne mu proto žádná novinka. Dobře se díky tomu vyzná také v tom, jak dobře poslouží který smartphone při focení nebo jiném využití a své know-how vám ve svých recenzí může předat. Kromě mobilů a další elektroniky se zabývá také nářadím a další technikou.
Technický redaktor

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Dobrý den,
podporuje Nokia 230 psaní T9 v češtině?

Jana Kulihová

Dobrý dne,
podle manuálu výrobce disponuje model Nokia 230 Dual SIM funkcí predikce slov pomocí slovníku, což je základní definice slovníku T9. Výrobce však neuvádí, zda se jedná konkrétně o T9 či jinou odvozenou funkci.

Jakub Gulec, redaktor

Dobrý den,
mám uvedený telefon a používám pouze jednu SIM kartu. Telefon mi dovolí vytvořit pouze 4 fotografie. Jakým způsobem mám postupovat, aby bylo možné vyfotit fotografií více? Je podmínkou druhá SIM?

Milena Seidlerová

Dobrý den,
telefon disponuje malou vnitřní pamětí (pouze 16 MB), je tedy možné, že dovolí vyfotit pouze velmi omezený počet fotografií. Naštěstí je k dispozici slot pro SD kartu, kterým lze paměť rozšířit. Doporučujeme zakoupit například tuto SD kartu, prostřednictvím které paměť rozšíříte na 8 GB a budete mít dostatek prostoru na tisíce fotografií. Velikost paměti s počtem SIM karet nesouvisí.

Jakub Gulec, redaktor

Ja sa tiež pridám , nakoľko som mobil kúpila otcovi. Pamäť má malú, tak sme hneď vložili pamäťovú SD kartou 32gb, nejde mu však vôbec používanie fotoaparátu, nevieme prečo? Kamera funguje len bez vloženia pamätovej karty. 🙁

Andy

Dobrý den,
dle manuálu výrobce by měla být do telefonu umístěna klasická microSD karta, nebo microSDHC s maximálně 32 GB paměti. Jiný typ karty (vyšší model) není doporučován, protože může způsobit potíže. Pokud používáte jeden z uvedených typů a máte uvedený problém, doporučujeme se obrátit na prodejce s reklamací či požadavkem o nápravu vzniklé situace.

Jakub Gulec, redaktor

Dobrý den, přijímá a odesílá mobil MMS?

Eliška

Dobrý den,
telefon umí přijmou a poslat MMS v maximální velikosti 300 kilobajtů.

Jakub Gulec, redaktor

Dobrý den,
má telefon funkci diktafon a nahrávání z FM rádia? Předem děkuji.

Zdeňka Kvardová

Dobrý den,
diktafon je k dispozici, nahrávání rádia však výrobce neuvádí a prodejci také neporadí. Doporučujeme telefon vyzkoušet v prodejně, pokud se jedná o zásadní požadavek.

Jakub Gulec, redaktor

Dobrý den, pro maminku je zásadní funkce připomínání v kalendáři (Událost), kdy připomínání „zvoní“, dokud ho uživatel nevypne a nehrozí tak přeslechnutí. U některých modelů Nokie jsem v recenzích od uživatelů našla, že událost jen jednou pípne a nejde to změnit. Nevíte prosím, zda u tohoto modelu je to ta první varianta, tedy klasické vyzvánění? (Stejná věc by mě případně zajímala ještě u modelu 2720 flip).

Markéta V.

Dobrý den,
výrobce bohužel tuto informaci neuvádí v manuálu k těmto modelům a tuto skutečnost nezmiňují ani jiné zdroje. Doporučuji telefon vyzkoušet osobně na prodejně, či využít možnosti vrácení zboží do 14 dnů bez udání důvodu, pokud telefon nesplní vaše očekávání.

Jakub Gulec, redaktor

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat zda je možné vypnout GPS?
Popřípadě jak to udělám děkuji.

Magdaléna

Dobrý den,
telefon modulem GPS nedisponuje.

Jakub Gulec, redaktor

Lze do telefonu nahrávat aplikace např. obchodních řetězců apod.? V menu tato nabídka je, ale nevím jak na to. Můžete mi poradit, prosím?

Stanislav Procházka

Dobrý den,
telefon nedisponuje klasickým operačním systémem, výběr aplikací je tak limitován na spíše primitivní prográmky, typu „překladač“. Aplikace obchodních řetězců nebude bohužel možné využít.

Jakub Gulec, redaktor

Dobrý den, lze posílat smajlíky? Nejde nám to z tohoto mobilu, nevíme, jak změnit nastavení.

Dagmar Tomanová

Dobrý den,
pro nastavení smajlíků postupujte takto: Nastavení > Jazyk a zadávání > vyberte na klávesnici volbu Nastavení > Přidat slovník > vyberte Emoji/Smajlíci a aktivujte.

Jakub Gulec, redaktor

Dobrý den. Chci zakoupit mamince která špatně slyší vysoké tony Nokia 320. Jde na něm vybrat z více melodií, nebo je k dispozici jenom jedna vyzváněcí melodie, jako u některých telefonů pro důchodce? Děkuji.

Jana Pflegerová

Dobrý den,
na telefonu lze nastavit jakékoliv vyzvánění a využít také vlastní zvukový soubor MP3 pro vyzvánění. Nastavit tak lze také vyzvánění v podobě oblíbené písničky.

Jakub Gulec, redaktor

Hezký den, umí telefon používat skupiny? Tj. kontakty zařadit do skupin, které si člověk založí? Např. skupina „spolužáci“ nebo „dodavatelé“ a podobně? Děkuji.

J. Malá

Dobrý den, tuto funkci Nokia 230 bohužel nemá.

Jakub Gulec, redaktor

Dobrý den, jak si mužů stáhnout do mobilu hry?

Petr Lindauer

Dobrý den,
v prohlížeči na mobilu vyhledejte například Bemobi mobile store a hru si stáhněte.

Jakub Gulec, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Nokia 230 Dual SIM

Nokia 230 Dual SIM

1 500 Kč Orientační cena