Menu

Bosch GSN58VWEV XXL – Recenze, testy a srovnání

90,8 % Celkové hodnocení

Vítěz cena/výkon v kategorii Mrazáky

Jednotlivá hodnocení

 • 8,5/10
  Hodnocení spotřeby a hlučnosti
 • 10/10
  Hodnocení klimatické třídy a třídy mrazení
 • 9,3/10
  Hodnocení mrazicího výkonu a akumulační doby
 • 7,8/10
  Hodnocení vybavení a funkcí

Klady

 • Velký objem
 • Dlouhá akumulační doba 25 h
 • Variabilní poličky

Zápory

 • Nemá osvětlení
 • Nemá antibakteriální úpravu
16 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje

Bosch GSN58VWEV představuje XXL mrazák o objemu 365 l, nejlépe se tedy uchytí v rodinách o větším počtu členů. Jako takový zvládne zamrazit 20,8 kg potravin za 24 hodin, což je pro jeho kapacitu odpovídající. Výhodou je, že i při tomto výkonu hlučnost nepřesahuje 40 dB, to se nepovedlo mnohým menším modelům. Akumulační doba při přerušení dodávky proudu je 25 h, tak dlouho dokáže bez přívodu energie udržet potraviny zmražené. V době psaní této recenze (červen 2021) se průměrná akumulační doba pohybovala kolem 17 hodin.

Negativně se kapacita mrazáku projevila na energetické náročnosti. Spotřeba 278 kWh/rok byla spíše nadprůměrná. Na druhou stranu jde o kapacitně velký model, a s vyšší spotřebou je tak do jisté míry třeba počítat. Energetická třída E, do které se tento mrazák řadí, patřila víceméně k průměru. Mrazák samozřejmě patří do mrazicí třídy ****, je tedy vhodný k dlouhodobému skladování potravin. Klimatická třída SN-T zaručuje efektivní mrazení při okolních teplotách od 10 do 43 °C.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Bosch

23 % Whirlpool, 23 % Bosch, 15 % Candy, 15 % Beko, 15 % Amica, 8 % Gorenje
Objem (l)

365

204,92
Klimatická třída

SN–T (10–43 °C)

62 % SN–T (10–43 °C), 38 % N–ST (16–38 °C)
Energetická třída

E

46 % F, 38 % E, 8 % D, 8 % C
Roční spotřeba (kWh)

278

225,18
Roční náklady (7 Kč/1 kWh)

1 946

1 576,24
Hlučnost (dB)

39

39,77
Třída hlučnosti

C

100 % C
Třída mrazení

**** (-24 °C/dlouhodobé skladování)

100 % **** (-24 °C/dlouhodobé skladování)
Mrazicí výkon (kg/24h)

20,8

13,59
Mrazicí výkon v poměru k objemu

0,06

0,07
Akumulační doba (hod)

25

16,52

Funkce a rozměry

Na úvod musíme zmínit, že tento mrazák bohužel nedisponuje žádným osvětlením. To je přitom u dražších mrazáků čím dál častější. Jinak je však funkčně vybaven poměrně dobře. Nepostrádá automatické odmrazování a nechybí mu ani funkce rychlého zmrazení, kterou můžete spustit v automatickém či manuálním režimu. Signalizace při zvýšení teploty, například při nedovření dveří, spočívá v akustickém signálu. Při zadání chybného nastavení je upozornění na problém zvukové i vizuální. Pokud se občas musíte dlouze rozhodovat, co a jak v mrazáku umístíte, potěší vás systém VarioZone – všechny police je možné z mrazáku vyndat a uspořádat je dle vašich preferencí. Konstantní teplotu mrazák drží díky technologii FreshSense, která využívá senzory měřící teplotu uvnitř i v okolí. Obejít se však musíte bez antibakteriální úpravy, která by omezovala množení bakterií a zvyšovala bezpečnost skladování.

Vzhledem k objemu není příliš překvapivé, že rozměry a vahou mrazák Bosch většinu ostatních produktů přesahuje. Na konkrétní hodnoty se můžete podívat v nižších řádcích tabulky.

Vyobrazení vnitřního uspořádání mrazáku Bosch GSN58VWEV XXL

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Typ odmrazování

Automatické

54 % Automatické, 46 % Manuální
Rychlé zamrazení

Ano

62 % Ano, 38 % Ne
Vnitřní osvětlení

Ne

77 % Ne, 15 % Ano, 8 % Neuvedeno
Signalizace

Akustická

38 % Vizuální a akustická, 38 % Ne, 15 % Akustická, 8 % Vizuální
Ventilátor

Ano

54 % Ne, 38 % Ano, 8 % Neuvedeno
Antibakteriální úprava

Ne

92 % Ne, 8 % Ano
Výška (cm)

191

141,85
Šířka (cm)

70

58,92
Hloubka (cm)

78

63,34
Hmotnost (kg)

92,2

56,69

Názory uživatelů a odborníků

Velká kapacita, nenámrazový systém a jednoduché ovládání, tím vším si mrazák Bosch získal své uživatele, kteří jej v recenzích převážně chválí. Jediným nedostatkem je podle některých recenzí chybějící vnitřní osvětlení.

Klady a zápory

Mezi nevýhody modelu Bosch patří chybějící vnitřní osvětlení a vyšší spotřeba, ta je ale do jisté míry omluvitelná velkou kapacitou. V ostatních směrech si mrazák vede poměrně dobře, potěší například dlouhou akumulační dobou, nenámrazovým systémem nebo funkcí rychlého zmrazení.

Naše hodnocení a závěr

Bosch GSN58VWEV je prostorný mrazák vhodný pro větší domácnosti a na objem náročné uživatele. Vnitřní prostor je flexibilně upravitelný pomocí vyjímatelných polic, konstantní teplotu mrazák drží díky systému senzorů. S velkým objemem se však pojí vyšší spotřeba, a to i když mrazák patří do víceméně průměrné energetické třídy E.

Potěší vysokým výkonem a dobrou nabídkou funkcí, včetně automatického odmrazování nebo funkce rychlého zmrazení. Chybí naopak například osvětlení nebo antibakteriální úprava. Pokud se pro něj rozhodnete, připravte se na náročnou manipulaci, váží totiž přes 90 kg.

Jestliže hledáte mrazák spíš pro menší domácnost a dbáte na úsporu energií, doporučíme vám k prostudování recenzi modelu Liebherr GP 1486.

16 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Bosch GSN58VWEV XXL | Hodnocení: 90,8 %
Eliška má v naší redakci na starosti hlavně témata velkých domácích spotřebičů, mrazákům se věnuje už více než tři roky. Díky tomu se skvěle orientuje v energetických štítcích, funkcích a všech důležitých parametrech. Vysvětlí vám například rozdíl mezi mrazícím výkonem a třídou mrazení, nebo zda je pro vás vhodnější skříňový, či pultový mrazák. Ve svém záběru má kromě mrazáků také pračky, sušičky a další bílou techniku.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Bosch GSN58VWEV XXL

Bosch GSN58VWEV XXL

16 000 Kč Orientační cena