Menu

Recenze Acer TravelMate B311

Doporučujeme Při nákupu v kategorii notebooků do 15 tisíc Kč

Datum doporučení: Leden 2021

75,0 % Celkové hodnocení
  • Rychlé SSD
  • Nechybí USB-C
  • Lze překlopit do podoby monitoru
  • Malé úložiště
  • Operační paměť pouze 4 GB
  • Starší verze Bluetooth
11 000 Kč Orientační cena

Celkový výkon

Konvertibilní notebook společnosti Acer z modelové řady TravelMate nabízí výkon určený ke kancelářské práci, či práci a zábavě na cestách. Právě pro cestování je laptop zcela uzpůsoben. Výpočetní výkon zajišťuje procesor Intel Pentium N5030 se 4 jádry a frekvencí 1,1 – 3,1 GHz. Rozhodně se nejedná o čip určený k náročné práci, výše uvedeným činnostem však dopomůže k plynulému provozu. Integrovaná grafická karta poslouží spíše pro multimediální zábavu. Herní výkon neočekávejte.

Mezipaměť tvoří 4 GB operační paměti typu DDR4. Tento objem vystačí pro nerušené brouzdání internetu při menším počtu souběžně otevřených oken a současný provoz několika mála aplikací. Prostor pro vaše soubory tvoří rychlé SSD NVME úložiště s kapacitou 128 GB. Tento objem místa pro data méně náročným uživatelům vystačí více než dostatečně. V případě potřeby lze úložiště rozšířit výměnou disku za větší.

Parametr Tento produkt
Operační systém Windows
Procesor Intel Pentium N5030
Počet jader procesoru 4 jádra
Frekvence procesoru (GHz) 1,1 – 3,1
Jednojádrový výkon procesoru 1 321
Celkový výkon procesoru 4 593
Typ grafické karty Integrovaná
Grafická karta Intel UHD Graphics 605
Typ operační paměti RAM DDR4
Velikost operační paměti RAM (GB) 4
Typ pevného disku SSD NVME
Kapacita pevných disků (GB) 128

Konektivita

Stranou bezproblémového připojení příslušenství nabízí tento model dvojici konektorů USB 3.0 doplněnou o moderní USB-C. Připojit lze skrze HDMI také externí monitor a na těle notebooku naleznete internetový konektor.

Tento herní stroj z výroby obdržel čtveřici datových konektorů. Jedná se o 3 konektory USB 3.0 a jeden konektor USB-C. Samostatný konektor pro připojení externího monitoru je pak typu HDMI. Čtečka paměťových karet schází, nicméně konektor pro drátová sluchátka nikoli. Samozřejmostí v případě herních notebooků je také port pro připojení internetového kabelu.

Bezdrátový přístup k sítím a příslušenství umožňuje WiFi 5 a Bluetooth verze 4.0. Ani jeden z modulů není nejnovější verzí svého typu, zároveň však nejsou příliš zastaralé a svou funkci splní dobře. Standardně neschází konektor pro drátová sluchátka ani slot pro paměťové karty. S pomocí webkamery se můžete bez větších obtíží účastnit videohovorů.

Parametr Tento produkt
HDMI Ano
Ethernet Ano
Bluetooth 4.0
WiFi WiFi 5
USB 2.0 0
USB 3.0 2
USB-C 1
Thunderbolt 0
Čtečka paměťových karet Ano
3,5 Audio jack Ano
Webkamera Ano

Zpracování a výdrž

I když působí tento model poněkud tlustějším dojmem, svou roli na této domněnce hraje zejména menší úhlopříčka, v jejímž kontrastu tloušťka zařízení poněkud vystupuje. Tělo je provedeno v plastu. Klávesnice není podsvícená a schází její numerická část. To však koresponduje s kompaktními rozměry. Numerická klávesnice se zkrátka na takto malou plochu nevejde.

Dotyková obrazovka se rozkládá na úhlopříčce 11,6 palců. Model Acer TravelMate tak patří mezi nejmenší modely na trhu. Displej funguje na technologii TN. Ta nenabízí tak kvalitní barevné podání jako IPS panely, avšak lépe zobrazuje černou barvu. S rozlišením 1 366 x 768 se model nehodí ke grafické práci či hraní her. Pro tyto účely není ani určen. Námi recenzovaná verze umožňuje překlopit displej a vytvořit z klávesnice podstavec.

Menší rozměry doprovází nižší hmotnost. Ta se zastavila na pouhých 1,4 kilogramech, zařízení se skutečně nepronese. Samozřejmostí je dobře fungující aktivní chlazení. Výborných hodnot se dočkala výdrž baterie. Výrobce přislíbil až 12 hodin provozu, reálná doba však bude záviset na přesném využití.

Parametr Tento produkt
Velikost displeje (palce ") 11,6
Rozlišení displeje 1 366 x 768
Technologie displeje TN
Obnovovací frekvence displeje 60
Povrch displeje Matný
Dotykový displej Ano
Překlopitelný displej Ano
Odnímatelný displej Ne
Numerická klávesnice Ne
Podsvícená klávesnice Ne
Rozšiřitelnost Ano
Aktivní chlazení Ano
Udávaná výdrž (h) 12
Materiál konstrukce Plast
Tloušťka (mm) 21
Hmotnost (kg) 1,4

Závěr

Acer TravelMate, jak již napovídá jeho název, je produktem určeným na cesty. Toto označení podporují velmi přijatelné rozměry, nižší hmotnost a dlouhá výdrž baterie (až 12 hodin). Menší úhlopříčka se do kanceláře příliš nehodí, ve vlaku však zajistí dostatek pracovního prostoru. Výkonnostně odpovídá tento model práci v základních kancelářských programech, multimediální zábavě a brouzdání internetu. Dobře poslouží při videohovorech. Hledáte-li zařízení určené ke kancelářské práci, ale jste omezeni cenou, přečtěte si naši recenzi výkonnějšího a většího modelu Lenovo ThinkBook 14 IIL.

11 000 Kč Orientační cena
Autor: Jakub Gulec | Datum: | Produkt: Acer TravelMate B311 | Hodnocení: 75,0 %
Jakub Gulec je technicky zaměřený redaktor. Notebooky a technologiemi se u nás zabývá více než rok a témata postupně přebírá po předchozích redaktorech. Protože jsou technologie jeho ranní kávou i večerním programem, neunikne mu žádný stroj hodný pozornosti. Kromě elektroniky jeho jméno najdete také u srovnání různých technických strojů a nářadí.
Technický redaktor

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Acer TravelMate B311

Acer TravelMate B311

11 000 Kč Orientační cena