Recenze a porovnání pojištění domácnosti Generali Česká pojišťovna Můj majetek |
Menu

Recenze a srovnání pojištění domácnosti Generali Česká pojišťovna Můj majetek

Výborné Hodnocení
redakce

Klady a zápory

Klady

  • Znehodnocení věcí v chladícím zařízení
  • 20 % sleva za sjednání online
  • Připojištění přenosné elektroniky
  • Připojištění zahradní techniky
  • Lze sjednat samostatně

Zápory

  • Méně přehledné podmínky
  • Komplikované sjednání online

Generali Česká pojišťovna se obecně řadí mezi jedny z nejvyhledávanějších pojišťoven na našem trhu, a to především pro svoji dobrou pověst a také širokou škálu nabízených produktů. Její komplexní pojištění Můj majetek nabízí perfektní propojení pojištění domácnosti a majetku, přičemž je možné oba produkty sjednat i samostatně. Případní zájemci mohou počítat s jednou z největších nabídek krytí a také asistenčních služeb.

Základní charakteristiky

Komplexní pojištění Můj majetek je navrženo tak, aby si jej mohl každý nastavit přímo na míru. Na rozdíl od jiných pojišťoven tu zde nenarazíte na výběr z více tarifů – pojištění si tedy sami nakombinujete podle svých potřeb a možností. Podobně jako většina konkurence se snaží podporovat klienty v tom, aby si pojištění sjednali online, za což je odmění také slevou 20 %.

Jako jedna z mála pojišťoven nabízí opravdu širokou škálu krytí a připojištění, z nichž si vybere téměř každý, a to i velmi nároční klienti. I když se na první pohled jedná o výhodu, nemusí tomu tak být ve všech případech – v nabídce jednotlivých krytí se totiž snadno ztratíte. Kromě individuálního nastavení si mohou klienti stanovit podle svého také výši spoluúčasti či jednotlivé pojistné limity.

Pojistná krytí

Komplexní pojištění Můj majetek od Generali České pojišťovny se řadí mezi jedny z nejobsáhlejších pojištění domácnosti na našem trhu. Narazíte tu na většinu krytí, včetně základních krytí rizik v podobě různých živlů či pádu stromu a záplav. Dostupné je také krytí proti přírodním katastrofám, vandalismu, krádeži či rozbití skla. Součástí pojištění je též pojištění odpovědnosti, které se vztahuje nejen na vás, ale i domácí mazlíčky.

V nabídce pojišťovny můžete vybírat z nabídky různých připojištění, jako je připojištění znehodnocení věcí v chladících zařízeních, přenosné techniky či zahradní techniky. Téměř jako jediná pojišťovna nabízí možnost propojení pojištění domácnosti i s pojištěním domácích mazlíčků. Nároční klienti si tak mohou namíchat pojištění přímo na míru a pokrýt většinu možných rizik.

Asistenční služby

Kromě dlouhého výčtu krytí a připojištění nabízí Generali Česká pojišťovna také celou řadu asistenčních služeb. Počítat můžete s úplným základem, jako jsou opravy, právní zastupování či asistence při havárii. Dostupná je navíc i varianta Nadstandard, s níž vám pojišťovna poskytne služby spojené s IT a kyberbezpečností.

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

Pojištění odpovědnosti od Generali České pojišťovny se obecně řadí mezi jedny z nejzmiňovanějších. Odborníci tak vyzdvihují nejen nabídku dostupných krytí a připojištění, ale i asistenční služby. Podobné pozitivní názory se objevují i na straně klientů, kteří si chválí kvalitní uživatelskou podporu a rychlé sjednání online – pro některé klienty je však nepřehledné a příliš komplikované.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Pojištění Můj majetek je opravdu kvalitní pojištění, které v první řadě nabízí širokou nabídku krytí. Narazit tu navíc můžete i na celou řadu méně známých připojištění, jako je připojištění znehodnocení věcí v chladícím zařízení, přenosné elektroniky či zahradní techniky. Velkou výhodou je také to, že je možné pojištění sjednat i bez uzavření pojištění majetku.

Největší problémem pojišťovny je především web, který v porovnání s konkurencí není tak přehledný. Pokud si tedy chcete prohlédnout nabízené služby, budete si muset pročíst i přiložené obchodní podmínky. Menší nevýhodou je také samotný proces sjednání pojištění, který může být v některých krocích nepřehledný.

Porovnání s alternativami

Pojištění domácnosti od Generali České pojišťovny je jedním z nejkomplexnějších na trhu. I přesto se ale naleznou alternativy, které mu pomalu šlapou na paty. Jedná se především o pojištění od ČSOB, které namísto individuálního složení pojištění nabízí tři pevné tarify. Podobně je na tom i pojištění od Kooperativy, u nějž je možné vybírat ze dvou variant. Pro klienty, kteří hledají hlavně základní krytí a jednoduchost jsou dostupné i další alternativy například v podobě pojištění Domex+ od ČPP či pojištění majetku a domácnosti od Allianz.

Závěrečné shrnutí

Generali Česká pojišťovna nabízí prostřednictvím komplexního pojištění domácnosti Můj majetek širokou škálu krytí a připojištění. Ta jsou navržena tak, aby si je klienti mohli sami přizpůsobit svým potřebám a možnostem. Ocení ho tedy téměř všichni zájemci o pojištění, a to bez ohledu na jejich nároky či pojišťovaný majetek – v praxi si tu vyberou jak nenároční klienti, tak i lidé, kteří se chtějí krýt i před méně obvyklými riziky.

Parametr Tento produkt
Počet tarifů

0

Dům

Ano

Byt

Ano

Chalupa

Ano

Garáž

Ano

Komplexní pojištění

Ano

Pojištění odpovědnosti

Ano

Spoluúčast (Kč)

Individuálně

Základní krytí v první variantě balíčku

Ano

Přírodní katastrofa

Ano

Vodovodní škody

Ano

Atmosférické srážky

Ano

Věci v zavazadlovém prostoru

Ano

Krádež

Ano

Povodně a záplava

Ano

Pád letadla

Ano

Pád stromu

Ano

Tornádo

Ano

Společné prostory

Ano

Skla a sanitární zařízení

Ano

Invalidní vozík a kočárek

Ano

Náhradní ubytování

Ano (max. náklady 100 000 Kč)

Sjednání online

Ano

Sjednání telefonicky

Ano

Sjednání na pobočce

Ano

Live chat

Ano

Asistenční služba nonstop

Ano

Asistence

Ano

Právní asistence

Ano

Vandalismus

Ano

Zkrat

Ano

Autor: Nikola Engelmann | Datum: | Produkt: Generali Česká pojišťovna Můj majetek | Hodnocení: Výborné
Nikola Engelmann je především finanční redaktorka, která má zkušenosti s širokou škálou pojištění. Mezi ně se řadí i pojištění domácnosti, díky čemuž ví, jaké parametry jsou nejdůležitější a na jaké kličky či háčky byste si měli dát pozor. Zkušenosti má navíc i s přidruženým pojištěním majetku a odpovědnosti.
Redaktorka

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Generali Česká pojišťovna Můj majetek

Generali Česká pojišťovna Můj majetek