Menu

Beko HSA 29530 – Recenze, testy a srovnání

62,4 % Celkové hodnocení

v kategorii Pultové mrazáky

Jednotlivá hodnocení

 • 2,0/10
  Hodnocení spotřeby a hlučnosti
 • 10/10
  Hodnocení klimatické třídy a třídy mrazení
 • 8,8/10
  Hodnocení mrazicího výkonu a akumulační doby
 • 3,4/10
  Hodnocení vybavení a funkcí

Klady a zápory

 • Akumulační doba 67 hodin
 • Nemá výrazné nedostatky
8 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje

Mrazák značky Beko je s kapacitou 284 l průměrně velký, při doporučeném objemu 40 l na osobu jej můžeme doporučit jako vhodnou variantu pro cca 7 osob. Pokud jde o umístění mrazáku, tento model pokrývá všechny klimatické třídy SN-T, jeho výkon tak nijak neohrozí okolní teploty mezi 10 a 43°C. Energetická třída A++ je druhá nejlepší a mrazák nabízí dobrý poměr výkonu a spotřeby. Ačkoliv byla v době psaní recenze (červen 2019) kapacita modelu průměrná až nadprůměrná, jeho spotřeba 208 kWh ročně se držela pod tehdejším průměrem 237 kWh. Za rok vás tak provoz mrazáku bude stát cca 832 Kč, průměr byl o více než stokorunu vyšší.

Nejvyšší třída mrazení pravděpodobně nikoho nepřekvapí, objemný mrazák, který uchová potraviny jen několik dní či týdnů, by nebyl příliš výhodná koupě. Proto, stejně jako drtivá většina modelů na trhu, i tento dosahuje nižších teplot než -18°C a je vhodný na dlouhodobé skladování potravin. Mrazicí výkon 17 kg/24 h byl zhruba průměrný, což odpovídá jeho kapacitě. Stejně je na tom i hlučnost 43 dB. Výsadou tohoto modelu je dlouhá akumulační doba, bez proudu zůstanou potraviny schlazené až 67, což je výjimečně dlouhá doba a mrazák Beko v tomto směru výrazně překonává většinu konkurenčních modelů.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Beko

33 % Philco, 33 % Gorenje, 33 % Whirlpool
Objem (l)

284

276,08
Klimatická třída

SN–T (10–43 °C)

100 % SN–T (10–43 °C)
Roční spotřeba (kWh)

208

245,17
Přibližné roční náklady při 7 Kč/1 kWh

832

1 716,17
Hlučnost (dB)

43

41,08
Třída mrazení

**** (-24 °C/dlouhodobé skladování)

100 % **** (-24 °C/dlouhodobé skladování)
Mrazicí výkon (kg/24h)

17

14,29
Akumulační doba (hod)

67

37,33

Funkce a rozměry

Uvnitř mrazáku najdete tři koše pro lepší organizaci, mrazáky častěji mívají pouze jeden koš, přehrabování ve velkém vnitřním prostoru v takovém případě nemusí být nejpohodlnější. Větší přehlednosti napomáhá i vnitřní osvětlení, to není u mrazáků zcela samozřejmostí. Stejně jako další objemné mrazáky, ani model Beko nesmí postrádat funkci rychlého zmrazení, která se postará o rychlé zamrazení čerstvých potravin. Nepostrádá potom ani signalizaci zvýšení teploty, ke kterému může dojít při poruše nebo nedovření mrazáku. Z hodnocených funkcí se tak nedočkáte pouze nenámrazového systému, s tím se ale obecně u pultových modelů příliš často nesetkáte.

Pokud zvažujete pořízení modelu Beko HSA 29530, počítejte s šířkou 128,5 cm a hloubkou 86 cm, na výšku potom měří 72,5 cm. Rozměry mrazáku jdou ruku v ruce s jeho kapacitou, proto je nijak nehodnotíme, doporučujeme ovšem zkontrolovat, zda máte mrazák kam umístit.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Rychlé zmrazení

Ano

83 % Ano, 17 % Ne
Vnitřní osvětlení

Ano

75 % Ano, 25 % Ne
Signalizace

Vizuální

50 % Vizuální, 33 % Ne, 17 % Vizuální a akustická
Výška (cm)

72,5

84,41
Šířka (cm)

128,5

103,70
Hloubka (cm)

86

67,03

Hodnocení dalších uživatelů

Mezi uživateli si mrazák Beko našel řadu příznivců, vyhovuje jim zejména jeho objem a tři koše, které zajistí lepší organizaci vnitřního prostoru. S negativními recenzemi jsme se v případě tohoto modelu nesetkali, některým uživatelům zcela nevyhovují drobnosti, jako je nízko umístěné ovládání přístroje. Hlučnost přístroje hodnotí uživatelé rozdílně, podle některých je tichý, podle jiných trochu hlučnější.

Naše hodnocení a závěr

Jako nejsilnější stránku mrazáku Beko HSA 29530 musíme zmínit jeho 67hodinovou akumulační dobu, které může konkurovat jen málokterý model. V ostatních parametrech, jako je mrazicí výkon či hlučnost, se mrazák držel blízko průměru. Jeho spotřeba je v poměru ke kapacitě stále poměrně nízká, mrazák můžete umístit do široké škály teploty a je vhodný i na dlouhodobé skladování, v těchto ohledech mu tak nemáme co vytknout. Z funkcí postrádá nenámrazový systém, ten ale u pultových mrazáků nebývá zrovna častý. Naopak mu nechybí vnitřní osvětlení, funkce rychlého zmrazení a signalizace zvýšené teploty. Kladně hodnotíme také tři drátěné koše, řada mrazáků má ve výbavě pouze jeden.

Kapacitně je tento model víceméně průměrný, pokud hledáte opravdu velký mrazák, můžeme vám doporučit například model Electrolux EC 5231 AOW s kapacitou 495 l, k té se ovšem váže také vyšší spotřeba energie.

8 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Beko HSA 29530 | Hodnocení: 62,4 %
Eliška se v našem týmu už několik let zabývá srovnáváním produktů velkých domácích spotřebičů, včetně pultových mrazáků. Problematiku mrazniček má pečlivě nastudovanou a poradí vám nejen, jaké vlastnosti můžete od pultových mrazáků očekávat, ale také jak se vyznat ve všech možných štítcích, třídách a systémech. Kromě pultových mrazáků vám pomůže i s výběrem pračky, sušičky a další bílé techniky.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Beko HSA 29530

Beko HSA 29530

8 000 Kč Orientační cena