Menu

Gorenje GV671C60 – Recenze, testy a srovnání

90,3 % Celkové hodnocení

Top 4 v kategorii Myčky nádobí

Jednotlivá hodnocení

 • 9,8/10
  Hodnocení mytí a sušení
 • 9,5/10
  Hodnocení spotřeby
 • 9,5/10
  Hodnocení hlučnosti
 • 8,9/10
  Hodnocení programů
 • 8,0/10
  Hodnocení vybavení a funkcí

Klady

 • Nízká spotřeba vody i elektřiny
 • Automatické otevření dvířek
 • Samočisticí filtr

Zápory

 • Vyšší cena
 • Pouze 5 mycích programů
14 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje

Vestavná myčka Gorenje patřila v době psaní recenze (květen 2021) k nejobjemnějším modelům v našem srovnání. Pojme až 16 sad nádobí, a bude tak skvělou variantou do početnější domácnosti. V útrobách myčky se skrývá invertorový motor, který dnes už najdete u většiny velkých domácích spotřebičů. Oproti staršímu typu motoru se vyznačuje především dlouhou životností, na výrobky s invertorovým motorem se většinou vztahuje prodloužená záruka. Co se týče účinnosti mytí a sušení, v té je většina myček na zhruba stejné úrovni, i tato se drží standardních hodnot.

Nadstandardní výkon ale podává v otázce spotřeby. Jako jedna z mála hodnocených myček patřila do energetické třídy C, většina konkurenčních modelů byla až o dva stupně níže, ve třídě E. I přes velký objem je spotřeba této myčky velmi nízká, na jeden cyklus Eco využije 0,76 kWh elektřiny a 9,6 l vody. Průměr v době hodnocení byl 0,91 kWh a 10,04 l. Nedá se říct, že byste díky nižší spotřebě ušetřili nějaké obrovské sumy, náklady na jeden cyklus mytí jsou obecně u myček velmi nízké. Tento spotřebič se drží pod částkou 5,5 Kč na jeden cyklus (v roce 2021), průměr ji lehce přesahoval. Ročně tak pravděpodobně uspoříte maximálně pár stovek korun, i to se ale počítá.

Kromě nízké spotřeby můžeme myčce Gorenje pochválit také nízkou hlučnost. S tou se zařadila do třídy B, která byla v době hodnocení nejlepší v našem srovnání. Hlučnost 42 dB je opravdu nízká, blíží se například zvuku, který vydávají lednice.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Gorenje

19 % Beko, 19 % AEG, 14 % Whirlpool, 10 % Gorenje, 10 % Electrolux, 10 % Siemens, 5 % Bosch, 5 % Kludge, 5 % Amica, 5 % LG
Typ myčky

Vestavná

62 % Vestavná, 38 % Volně stojící
Počet sad nádobí

16

13,00
Typ motoru

Invertorový

81 % Invertorový, 10 % Klasický, 10 % Neuvedeno
Účinnost mytí

1,13

67 % 1,13, 33 % 1,12
Účinnost sušení

1,07

62 % 1,07, 33 % 1,06, 5 % 1,09
Energetická třída

C

38 % E, 29 % C, 24 % D, 5 % B, 5 % F
Spotřeba elektřiny na 1 cyklus Eco (kWh)

0,76

0,82
Náklady na elektřinu na 1 cyklus (2021) (KČ)

4,41

4,74
Spotřeba vody na 1 cyklus Eco (2021)

9,6

9,79
Náklady na vodu na 1 cyklus Eco (2021) (KČ)

0,89

0,91
Celkové náklady na 1 cyklus Eco (Kč)

5,3

5,61
Třída hlučnosti

B

67 % B, 33 % C
Hlučnost (dB)

42

43,86

Programy

Zatímco základní parametry myčky Gorenje byly většinou nadstandardní, její nabídka programů už je o něco chudší. Běžný uživatel si s výběrem z 5 mycích programů pravděpodobně zcela vystačí, zvlášť, když zahrnuje populární Eco, automatický a rychlý program, nebo intenzivní mytí, některé myčky ale nabízejí ještě o pár programů více. Výběr z 5 teplot by měl být plně dostačující, na trhu většinou o moc lepší nabídku nenajdete (v době hodnocení myčky nabízely maximálně 6 různých teplot). Kromě standardních programů nabízí tato myčka také program na čištění myčky nebo speciální program na mytí skla, které při mytí v myčce často trpí.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Počet programů

5

7,10
Počet teplot

5

4,48
Rychlý program

Ano

100 % Ano
Eco program

Ano

100 % Ano
Auto program

Ano

86 % Ano, 14 % Ne
Intenzivní program

Ano

86 % Ano, 14 % Ne
Mytí skla

Ano

52 % Ne, 48 % Ano
Program na čištění myčky

Ano

71 % Ano, 29 % Ne

Vybavení a funkce

Ve výbavě myčky Gorenje najdete v první řadě prvky, které jsou pro moderní myčky samozřejmostí a v době hodnocení je měly prakticky všechny modely. Sem řadíme odložený start, signalizaci nedostatku soli a leštidla a ochrnu proti přetečení, která v případě poruchy zamezí vytopení bytu.

Velmi častý je u myček také displej, který najdete i u tohoto modelu. Signalizace myčky je světelná, některé modely mají navíc i zvukový signál. Myčka postrádá dětskou pojistku, to je ale u vestavných modelů poměrně časté, pro děti je totiž velmi obtížné dvířka vestavné myčky otevřít a ovládací panel je ukrytý vevnitř. Oproti některým konkurenčním modelům chybí také smart funkce, ty jsou ale u myček stále ještě poměrně vzácné.

Z originálnějších prvků výbavy nakonec musíme zmínit funkci TotalDry, která zajistí automatické otevření dvířek po skončení programu, což urychluje sušení nádobí. Myčka také zaujme funkcí SpeedWash, díky které můžete některý z klasických programů urychlit. Údržbu potom usnadní samočisticí filtr a o hygienické mytí se postará funkce ExtraHygiene, díky které můžete zvýšit teplotu mycího programu a využít jej například ke sterilizaci kojeneckého nádobí.

Vnitřní uspořádání myčky Gorenje GV671C60

V tabulce níže najdete kromě funkcí také rozměry, které je zejména u vestavných modelů dobré překontrolovat.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Displej

Ano

95 % Ano, 5 % Ne
Odložený start

Ano

100 % Ano
Dětská pojistka

Ne

52 % Ne, 43 % Ano, 5 % Neuvedeno
Indikátor nedostatku soli

Ano

100 % Ano
Indikátor nedostatku leštidla

Ano

100 % Ano
Příborová zásuvka

Ano

71 % Ano, 29 % Ne
Ochrana proti přetečení

Ano

100 % Ano
Automatické otevření dvířek

Ano

62 % Ano, 38 % Ne
Extra sušení

Ne

76 % Ne, 24 % Ano
Signalizace

Světelná

48 % Akustická, 29 % Světelná, 24 % Akustická a světelná
Smart funkce

Ne

86 % Ne, 14 % Ano
Další funkce 1

SpeedWash

14 % GlassShield, 10 % Dávkovací asistent, 10 % Senzor zašpinění vody, 5 % Samočisticí filtr, 5 % PowerClean Pro, 5 % AirDry, 5 % Mini Active Drying, 5 % SpeedWash, 5 % VarioSpeed, 19 % Další, 19 % Neuvedeno
Další funkce 2

Samočisticí filtr

Výška (cm)

81

82,96
Šířka (cm)

59

56,97
Hloubka (cm)

55

57,19
Hmotnost (kg)

30

39,10

Názory uživatelů a dalších expertů

Vestavná myčka Gorenje je poměrně nový model, a jako takový jej zatím nehodnotilo velké množství uživatelů. Ty, kteří se o své zkušenosti podělili, ji ale pouze chválí. Pochvalují si především účinnost sušení, myčku popisují jako jeden z mála modelů, ze kterého vytáhnete i plastové nádobí zcela suché. Pochvaly se dočkal také samočisticí filtr a program čištění, stejně jako funkce hygienického mytí, kterou oceňují zejména rodiče malých dětí.

Klady a zápory

Myčka Gorenje překonává řadu konkurenčních modelů hned v několika směrech. I přes velkou kapacitu si udržuje velmi nízkou spotřebu, výhodou je také nízká hlučnost a zajímavá nabídka technologií, kam se řadí například samočisticí filtr nebo automatické otevření dvířek po skončení programu. Dá se říct, že myčka nemá zásadnější nedostatky. Drobnou nevýhodou ale může být například menší počet mycích programů.

Naše hodnocení a závěr

Myčka Gorenje GV671C60 představuje ideální model pro početnější rodiny, díky kapacitě 16 sad nádobí. Pochvalují si ji také rodiče malých dětí, které si získala funkcí hygienického mytí. Silnou stránkou myčky je nízká spotřeba a nízká hlučnost, nezklame ani nabídkou technologií, kromě hygienického mytí má například také samočisticí filtr, možnost urychlení programu nebo automatické otevření dvířek po skončení mytí.

Menší nevýhodou může být snad jen limitovaná nabídka mycích programů, žádná nepostradatelná varianta, jako je například rychlý nebo Eco program, ale nechybí, navíc má myčka také program čištění. Co se ceny týče, tato myčka se řadí zhruba do střední až vyšší cenové kategorie. Pokud hledáte nějakou dostupnější variantu, pravděpodobně se budete muset smířit s o něco menším objemem. Mezi zajímavé levnější modely patří například myčka Beko DFN 26422 X.

14 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Gorenje GV671C60 | Hodnocení: 90,3 %
Eliška je jedním ze služebně nejstarších členů našeho týmu a téma myček nádobí si hýčká už řadu let. Má proto přehled o nejnovějších funkcích i nejdůležitějších parametrech. Díky tomu vám pomůže vyznat se v energetickém štítku, vysvětlí specifika invertorových motorů a poradí, na co se při výběru myček zaměřit. Kromě klasických myček najdete mezi jejími tématy také myčky stolní.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Gorenje GV671C60

Gorenje GV671C60

14 000 Kč Orientační cena