Menu

ETA Rubio 0491 90010 – Recenze, testy a srovnání

Dostupná cena v kategorii Nejlepší vysavače ETA

Klady

  • Velmi dostupná cena
  • Slušná výbava
  • Lehký

Zápory

  • Nevhodný na velké kobercové plochy
  • Malý dosah
  • Malý objem sáčku
1 300 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Vysavač ETA Rubio je sáčkový a s kapacitou 2 l příliš neoslní, jde o velmi podprůměrnou hodnotu. Na druhou stranu může jít o dostatečný objem pro občasné vysávání menšího prostoru. Délka napájecího kabelu 5 m a celkový dosah od zásuvky (tzv. akční rádius) 8 m napoví, že by měl být tento model vhodnější do menších prostor. Přes energetickou třídu B, která je druhá nejlepší, není model ETA nijak výrazně neúsporný. Za rok při běžném používání zaplatíte za jeho provoz asi 119 Kč, průměr byl během psaní této recenze (listopad 2018) přitom jen o 6 korun nižší.

Jako vysavač do domácnosti s alergiky bychom jej nezvolili kvůli horší účinnosti filtrace, vyfukovaný vzduch nebude zcela čistý. Pokud plánujete koupi vysavače do prostorů s převahou koberců, vaši volbu bychom doporučili zvážit, protože tento model za účinnost vysávání koberců získal známku D. Tehdy šlo sice o nejčastější známku, a kusový koberec určitě zvládnete vysát celkem dobře, koberce s delším vlasem by ale mohly být pro model ETA oříšek. Naopak je perfektní na tvrdé podlahy.

Parametr Tento produkt
Sáčkový/bezsáčkový

Sáčkový

Výrobce

ETA

Objem sáčku/sběrné nádoby (l)

2

Délka napájecího kabelu (m)

5

Filtr

HEPA filtr

Hlučnost (dB)

79

Akční radius (m)

8

Energetická třída

B

Třída čistoty vyfukovaného vzduchu

D

Třída účinnosti vysávání koberců

D

Třída účinnosti vysávání tvrdých podlah

A

Příkon (W)

850

Vybavení, rozměry a funkce

Při ceně okolo 1 000 Kč by jistě řada z vás neočekávalo příliš oslnivou výbavu. Překvapením ale i pro nás je, že jde stále o poměrně všestranný kousek hlavně díky hubici na tvrdé podlahy a především i zásluhou malé hubice pro vysátí prostorů například mezi nábytkem. Díky indikátoru plnosti sáčku budete vědět, kdy je pravý čas jej vyměnit. Měkčená kolečka a možnost navinout kabel mechanicky místo manuálně ocení jistě řada z vás, jde o dnes již poměrně standardní prvky. Oželet tak budete muset indikátor zanesení filtru a turbokartáč, s těmi se ale nesetkáte u řady modelů nehledě na pořizovací cenu. Regulace výkonu, kterou tento kousek také postrádá, nemusí být pro řadu uživatelů klíčová, budou-li vysávat spíše sporadicky menší plochy.

Rozměrově lze model ETA Rubio zhodnotit jako menší, skladnější, počítejte s 37,5 cm na výšku, 26,5 cm na šířku a pouhými 20,6 cm na délku. Hmotnost 4,8 kg byla tehdy také pod průměrem téměř o jeden kilogram. Manipulace bude poměrně snadná pro děti i starší lidi.

Parametr Tento produkt
Indikátor plnosti sáčku/nádoby

Ano

Regulace výkonu

Ne

Hubice na tvrdé podlahy

Ano

Štěrbinová hubice

Ano

Turbokartáč

Ne

Měkčená kolečka

Ano

Navíjecí kabel

Ano

Výška (cm)

37,5

Šířka (cm)

26,5

Délka (cm)

20,6

Hmotnost (kg)

4,8

Hodnocení dalších uživatelů

Pořizovací cena okolo 1 000 Kč je jedna z nejnižších, za kterou můžete klasický vysavač pořídit, a zřejmě především proto je tento model tak oblíbený u uživatelů. Na základě několika desítek uživatelských recenzí se nám potvrdilo, že jde o model, s nímž je manipulace díky velikosti a hmotnosti snadná, jak jsme zmiňovali v řádcích výše. Často také lidé zmiňují, že je hlučnější, což je patrné již z tabulky v souhrnných údajích, kde lze vidět o 4 dB vyšší hladinu hlasitosti oproti tehdejší průměrné hodnotě.

Naše hodnocení a závěr

Pokud hledáte vysavač pro vysávání menších ploch, považujeme tento kousek od značky ETA za velmi dobrou volbu. Má menší dosah, menší objem sáčku a hodí se především na tvrdé podlahy. Jako vysavač na chatu či do studentského pokoje nebo bytu bude ideální, navíc počáteční investice okolo 1 000 Kč je pro tyto účely velmi výhodná. Jde o hlučnější model. Vzhledem k tomu, že spadá do nízké cenové kategorie, má slušnou výbavu, ve které nechybí malá hubice pro dosah mezi nábytek. Je lehký a manipulaci s ním zvládne téměř kdokoliv. Pokud hledáte sofistikovanější model pro časté použití v domácnosti s dětmi či zvířaty, zvažte raději model Rowenta RO 6886 EA.

1 300 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: ETA Rubio 0491 90010
Tereza Peterková
Redaktorka
Tereza je redaktorka, která se věnuje testování klasických vysavačů. Díky tomu vám snadno poradí, jaký typ vysavače ETA zvolit, jaké výhody nesou sáčkové a bezsáčkové vysavače, jaký filtr je tím nejlepším a jaký je dostačující akční rádius. Kromě klasických vysavačů se také věnuje tématům, jako jsou tyčové mixéry, žehličky či cyklotrenažéry.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze ETA Rubio 0491 90010

ETA Rubio 0491 90010

1 300 Kč Orientační cena