Vysavač Rowenta RO 6886 EA - Recenze a test | Arecenze
Menu

Recenze a test Rowenta RO 6886 EA

87,9 % Celkové hodnocení

v kategorii Klasické vysavače

Klady a zápory

  • Objem sáčku
  • Nízká spotřeba
  • Vyšší hmotnost
4 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Vysavač Rowenta v první řadě potěší vynikajícími výsledky v oblasti spotřeby, vysávání i filtrace. Patří do energetické třídy A a za rok spotřebuje průměrně 27 kWh, to znamená, že za rok používání tohoto vysavače zaplatíte přibližně 108 Kč. Účinností vysávání tvrdých podlah se řadí do třídy A, stejné je to i v případě vysávání koberců, je tedy univerzálně použitelný na všechny podlahové krytiny. Jeho součástí je také HEPA filtr, díky kterému se řadí do třídy čistoty vyfukovaného vzduchu A a ani v domácnosti s malými dětmi nebo alergiky se nemusíte bát velkého úniku prachových částic.

V době vzniku recenze (únor 2018) patřil tento model s kapacitou sáčku 4,5l k objemnějším vysavačům, stejně tak jeho dosah byl lehce nad průměrem. Přívodní šňůra vysavače měří 8,4 m, akční radius je potom 11 m. Průměrně byly tyto hodnoty zhruba o 1 m menší. Hlučnost vysavače 75 dB potom odpovídá tehdejšímu průměru, nejde tedy o jeden z nejtišších, ale ani nejhlučnějších modelů.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Sáčkový/bezsáčkový

Sáčkový

63 % Sáčkový, 37 % Bezsáčkový
Výrobce

Rowenta

20 % Sencor, 13 % Hoover, 13 % Kärcher, 13 % Electrolux, 13 % ETA, 13 % Rowenta, 7 % Miele, 4 % Concept, 2 % Bosch, 2 % Philips
Objem sáčku/sběrné nádoby (l)

4,5

3,28
Délka napájecího kabelu (m)

8,4

6,61
Filtr

HEPA

Hlučnost (dB)

75

73,22
Akční radius (m)

11

9,36
Energetická třída

A

54 % A, 13 % B, 9 % C, 4 % A+, 4 % A++, 2 % D, 2 % A+++, 11 % Neuvedeno
Třída čistoty vyfukovaného vzduchu

A

65 % A, 13 % D, 7 % B, 4 % E, 2 % C, 9 % Neuvedeno
Třída účinnosti vysávání koberců

A

33 % A, 26 % C, 24 % D, 4 % E, 2 % F, 2 % B, 9 % Neuvedeno
Třída účinnosti vysávání tvrdých podlah

A

83 % A, 4 % B, 4 % C, 9 % Neuvedeno
Příkon (W)

750

735,65

Vybavení, rozměry a funkce

V kategorii vybavení a funkcí hodnotíme vysavač Rowenta pozitivně, postrádá totiž jen jednu. Chybí mu indikátor zanesení filtru, což byla v době vzniku recenze poměrně neobvyklá funkce a nejde tak o velký nedostatek. Indikátor plného sáčku už tento vysavač nepostrádá a vy se tak snadno dozvíte, kdy je na čase jej vyměnit. Vysavači nechybí ani regulace výkonu, kterou oceníte zejména pokud máte doma různé typy podlahových krytin. Ve výbavě najdete také malou hubici, se kterou se dobře dostanete do úzkých míst, hubici na tvrdé podlahy a turbokartáč, ten je užitečný hlavně pro majitele domácích mazlíčků. Vysavač má také měkčená kolečka, takže se nemusíte bát odření vaší podlahy. Nechybí mu ani samonavíjecí kabel, který vám ušetří čas a námahu s jeho namotáváním.

Vysavač Rowenta patří spíše k větším modelům v našem srovnávacím testu. Na to je dobré pamatovat, pokud máte nedostatek úložných prostor. Na výšku má tento model 28,5 cm, na šířku 37 cm a jeho délka je 56 cm. Hmotnost 7,3 také patří v našem porovnání k těm vyšším a mohla by být na obtíž, pokud potřebujete vysavač častěji přenášet, nebo je určený třeba pro staršího člověka.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Indikátor plnosti sáčku/nádoby

Ano

70 % Ano, 26 % Ne, 4 % Značka na nádržce
Regulace výkonu

Ano

76 % Ano, 24 % Ne
Hubice na tvrdé podlahy

Ano

87 % Ano, 13 % Ne
Štěrbinová hubice

Ano

91 % Ano, 9 % Ne
Turbokartáč

Ano

63 % Ne, 37 % Ano
Měkčená kolečka

Ano

85 % Ano, 13 % Ne, 2 % Neuvedeno
Navíjecí kabel

Ano

93 % Ano, 7 % Ne
Výška (cm)

28,5

28,19
Šířka (cm)

37

30,32
Délka (cm)

56

40,05
Hmotnost (kg)

7,3

5,37

Hodnocení dalších uživatelů

Model RO 6886 EA našel své příznivce zejména mezi pejskaři, kteří si chválí jeho schopnost vypořádat se s psími chlupy. Podle uživatelů je tento vysavač tichý, výkonný a snadno ovladatelný. Mají k němu pouze jednu výtku, kterou je vyšší cena originálních prachových sáčků.

Naše hodnocení a závěr

Vysavač Rowenta RO 6886 EA obstál v našem srovnávacím testu velice dobře a není moc, co bychom mu mohli vytknout. Tento model si poradí jak s tvrdou podlahou, tak s kobercem a v obou případech zvládne vysávat efektivně, úsporně a bez úniku prachu do místnosti. Má velmi dobrou výbavu, ve které chybí jen indikátor zanesení filtru. Výborně si poradí také se zvířecími chlupy. Nevýhodou naopak může být vyšší hmotnost, která bývá problematická pro seniory nebo třeba děti, zejména pokud je vysavač nutné přenášet. Jako alternativu s podobnými parametry a nižší hmotností, vám můžeme doporučit například vysavač Hoover TE 75011.

4 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Rowenta RO 6886 EA | Hodnocení: 87,9 %
Tereza Peterková
Redaktorka
Tereza je redaktorka, která ráda zkoumá a testuje domácí spotřebiče spojené s úklidem. I proto se právě věnuje tématu klasických vysavačů, které i sama otestovala. Díky tomu vám poskytne informace o tom, na co se zaměřit při výběru, jestli zvolit raději sáčkový či bezsáčkový vysavač, jaký filtr je nejlepší a jaké funkce by vysavači neměly chybět. Kromě vysavačů se u nás věnuje i jiným spotřebičům, jako jsou žehličky či tyčové mixéry.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Rowenta RO 6886 EA

Rowenta RO 6886 EA

4 000 Kč Orientační cena