Menu

Rowenta RO 6886 EA – Recenze, testy a srovnání

87,9 % Celkové hodnocení

v kategorii Nejlepší klasické vysavače

Klady a zápory

  • Objem sáčku
  • Nízká spotřeba
  • Vyšší hmotnost
4 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Vysavač Rowenta v první řadě potěší vynikajícími výsledky v oblasti spotřeby, vysávání i filtrace. Patří do energetické třídy A a za rok spotřebuje průměrně 27 kWh, to znamená, že za rok používání tohoto vysavače zaplatíte přibližně 108 Kč. Účinností vysávání tvrdých podlah se řadí do třídy A, stejné je to i v případě vysávání koberců, je tedy univerzálně použitelný na všechny podlahové krytiny. Jeho součástí je také HEPA filtr, díky kterému se řadí do třídy čistoty vyfukovaného vzduchu A a ani v domácnosti s malými dětmi nebo alergiky se nemusíte bát velkého úniku prachových částic.

V době vzniku recenze (únor 2018) patřil tento model s kapacitou sáčku 4,5l k objemnějším vysavačům, stejně tak jeho dosah byl lehce nad průměrem. Přívodní šňůra vysavače měří 8,4 m, akční radius je potom 11 m. Průměrně byly tyto hodnoty zhruba o 1 m menší. Hlučnost vysavače 75 dB potom odpovídá tehdejšímu průměru, nejde tedy o jeden z nejtišších, ale ani nejhlučnějších modelů.

Parametr Tento produkt
Sáčkový/bezsáčkový

Sáčkový

Výrobce

Rowenta

Objem sáčku/sběrné nádoby (l)

4,5

Délka napájecího kabelu (m)

8,4

Filtr

HEPA

Hlučnost (dB)

75

Akční radius (m)

11

Energetická třída

A

Třída čistoty vyfukovaného vzduchu

A

Třída účinnosti vysávání koberců

A

Třída účinnosti vysávání tvrdých podlah

A

Příkon (W)

750

Vybavení, rozměry a funkce

V kategorii vybavení a funkcí hodnotíme vysavač Rowenta pozitivně, postrádá totiž jen jednu. Chybí mu indikátor zanesení filtru, což byla v době vzniku recenze poměrně neobvyklá funkce a nejde tak o velký nedostatek. Indikátor plného sáčku už tento vysavač nepostrádá a vy se tak snadno dozvíte, kdy je na čase jej vyměnit. Vysavači nechybí ani regulace výkonu, kterou oceníte zejména pokud máte doma různé typy podlahových krytin. Ve výbavě najdete také malou hubici, se kterou se dobře dostanete do úzkých míst, hubici na tvrdé podlahy a turbokartáč, ten je užitečný hlavně pro majitele domácích mazlíčků. Vysavač má také měkčená kolečka, takže se nemusíte bát odření vaší podlahy. Nechybí mu ani samonavíjecí kabel, který vám ušetří čas a námahu s jeho namotáváním.

Vysavač Rowenta patří spíše k větším modelům v našem srovnávacím testu. Na to je dobré pamatovat, pokud máte nedostatek úložných prostor. Na výšku má tento model 28,5 cm, na šířku 37 cm a jeho délka je 56 cm. Hmotnost 7,3 také patří v našem porovnání k těm vyšším a mohla by být na obtíž, pokud potřebujete vysavač častěji přenášet, nebo je určený třeba pro staršího člověka.

Parametr Tento produkt
Indikátor plnosti sáčku/nádoby

Ano

Regulace výkonu

Ano

Hubice na tvrdé podlahy

Ano

Štěrbinová hubice

Ano

Turbokartáč

Ano

Měkčená kolečka

Ano

Navíjecí kabel

Ano

Výška (cm)

28,5

Šířka (cm)

37

Délka (cm)

56

Hmotnost (kg)

7,3

Hodnocení dalších uživatelů

Model RO 6886 EA našel své příznivce zejména mezi pejskaři, kteří si chválí jeho schopnost vypořádat se s psími chlupy. Podle uživatelů je tento vysavač tichý, výkonný a snadno ovladatelný. Mají k němu pouze jednu výtku, kterou je vyšší cena originálních prachových sáčků.

Naše hodnocení a závěr

Vysavač Rowenta RO 6886 EA obstál v našem srovnávacím testu velice dobře a není moc, co bychom mu mohli vytknout. Tento model si poradí jak s tvrdou podlahou, tak s kobercem a v obou případech zvládne vysávat efektivně, úsporně a bez úniku prachu do místnosti. Má velmi dobrou výbavu, ve které chybí jen indikátor zanesení filtru. Výborně si poradí také se zvířecími chlupy. Nevýhodou naopak může být vyšší hmotnost, která bývá problematická pro seniory nebo třeba děti, zejména pokud je vysavač nutné přenášet. Jako alternativu s podobnými parametry a nižší hmotností, vám můžeme doporučit například vysavač Hoover TE 75011.

4 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Rowenta RO 6886 EA | Hodnocení: 87,9 %
Tereza Peterková
Redaktorka
Tereza je redaktorka, která ráda zkoumá a testuje domácí spotřebiče spojené s úklidem. I proto se právě věnuje tématu klasických vysavačů, které i sama otestovala. Díky tomu vám poskytne informace o tom, na co se zaměřit při výběru, jestli zvolit raději sáčkový či bezsáčkový vysavač, jaký filtr je nejlepší a jaké funkce by vysavači neměly chybět. Kromě vysavačů se u nás věnuje i jiným spotřebičům, jako jsou žehličky či tyčové mixéry.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Rowenta RO 6886 EA

Rowenta RO 6886 EA

4 000 Kč Orientační cena