Nejlepší vysavače Kärcher 2023 | Recenze & Jak vybrat | Arecenze.cz
Menu

Recenze nejlepších vysavačů Kärcher ve srovnávacím testu

Aktualizováno:
Únor 2023
Autor:
Eliška Srncová

V kategorii doporučujeme

Kärcher VC 3

Jaký vysavač Karcher vybrat dle srovnávacího testu

19. místo
Hodnocení 84,1 %
Přečíst recenzi Orientační cena 2 800 Kč
21. místo
Hodnocení 83,4 %
Přečíst recenzi Orientační cena 3 000 Kč
36. místo
Hodnocení 72,0 %
Přečíst recenzi Orientační cena 5 500 Kč
38. místo
Hodnocení 66,6 %
Přečíst recenzi Orientační cena 3 500 Kč

Firma Kärcher v současnosti patří k největším výrobcům průmyslových vysavačů, nezapomíná ale ani na domácnosti. Na této stránce najdete klasické vysavače Kärcher, které jsme zařadili do našeho velkého srovnávacího testu vysavačů. Ke každému vysavači jsme sepsali samostatnou recenzi, k přečtení je navíc také článek Jaké jsou vysavače Kärcher, kde vás blíže seznámíme s produkty této značky a její historií.

Jestliže vás zajímají i další značky vysavačů, mohly by vás oslovit články věnované nejlepším vysavačům dalších značek jako Electrolux, Hoover, Rowenta, Dirt Devil a Sencor.


Nejlepší vysavače Kärcher dle srovnávacího testu

Pořadí Celkové pořadí Vzhled a název Filtrace
(max. 10)
Spotřeba vysavače
(max. 10)
Vysávání koberců
(max. 10)
Vysávání tvrdých podlah
(max. 10)
Orientační cena Celkové hodnocení Aktuální cena
1. 19.
Recenze Kärcher VC 3
Kärcher VC 3

10,0

8,5

6,4

10,0

2 800 Kč 84,1 %
Zobrazit nabídky
2. 21.
Recenze Kärcher VC 2
Kärcher VC 2

10,0

8,5

6,4

10,0

3 000 Kč 83,4 %
Zobrazit nabídky
3. 36.
Recenze Kärcher T 10/1
Kärcher T 10/1

6,4

8,0

6,4

7,6

5 500 Kč 72,0 %
Zobrazit nabídky
4. 38.
Recenze Kärcher T 7/1 Classic
Kärcher T 7/1 Classic

6,4

7,5

5,2

7,6

3 500 Kč 66,6 %
Zobrazit nabídky

Recenze Kärcher VC 3
Kärcher VC 3
Recenze Kärcher VC 2
Kärcher VC 2
Recenze Kärcher T 10/1
Kärcher T 10/1
Recenze Kärcher T 7/1 Classic
Kärcher T 7/1 Classic
Celkové hodnocení 84,1 %
83,4 %
72,0 %
66,6 %
Orientační cena 2 800 Kč 3 000 Kč 5 500 Kč 3 500 Kč
Sáčkový/bezsáčkový Bezsáčkový Sáčkový Bezsáčkový Bezsáčkový
Výrobce Kärcher Kärcher Kärcher Kärcher
Objem sáčku/sběrné nádoby (l) 0,9 2,8 10 7,5
Hlučnost (dB) 76 76 59 63
Filtr HEPA HEPA Vliesový filtrační sáček (lze dokoupit HEPA) Vliesový filtrační vak
Délka napájecího kabelu (m) 5 Neuvedeno 10 7,5
Akční radius (m) 7,5 7,5 13,5 10,5
Příkon (W) 700 700 800 850
Sací výkon (W) 140 Neuvedeno Neuvedeno Neuvedeno
Energetická třída A A B C
Roční spotřeba (kWh) 24,8 25,8 30,1 37,5
Roční náklady na provoz při 5,8 Kč/kWh (v roce 2021) 143,84 149,64 174,58 217,5
Třída čistoty vyfukovaného vzduchu A A D D
Třída účinnosti vysávání koberců D D D E
Třída účinnosti vysávání tvrdých podlah A A C C
Indikátor plnosti sáčku/nádoby Značka na nádržce Ano Ne Ne
Regulace výkonu Ano Ano Ne Ne
Hubice na tvrdé podlahy Ano Ano Ano Ano
Malá hubice Ano Ano Ne Ne
Turbokartáč Ne Ne Ne Ne
Měkčená kolečka Ano Ano Ano Ano
Navíjecí kabel Ano Ano Ne Ne
Výška (cm) 33,4 26,9 38,5 32,2
Šířka (cm) 26,9 28,8 31 28,5
Délka (cm) 38,8 43,5 35,5 37,5

Jaké jsou vysavače Kärcher

Typické žluté vysavače Kärcher jsou zpravidla výbavou profesionálů, v nabídce této značky ale najdete i modely do domácnosti. V tomto článku si povíme o vysavačích Kärcher více, dozvíte se, jaké vykazují parametry, zda jsou vhodnější na tvrdé podlahy či koberce a z jakých produktových řad můžete volit. Nezapomněli jsme ani zmínku o historii a současnosti značky.

 • Specifika – Vysavače Kärcher patří k úsporným modelům, které vykazují dobré výsledky hlavně na tvrdých podlahách. Při vysávání koberců už jsou slabší. V nabídce se najdou hlučnější i velmi tiché modely.
 • Produktové řady – Vybírat můžete ze sérií VC pro suché a SE pro mokré vysávání.
 • Historie značky – Kořeny značky sahají do Německa 40. let, původně se zabývala výrobou elektrických pecí.
 • Současnost značky – V současnosti spadají pod firmu Kärcher i některé americké značky, mezi zájmy společnosti potom patří i ochrana životního prostředí.

 

Podle čeho vybírat vysavač

V této části se dozvíte základní informace o výběru vysavače. Věnovat se budeme primárně klasickým vysavačům, pokud vás více zajímají jiné typy, podívejte se například na naši stránku věnovanou tyčovým vysavačům nebo naše srovnání robotických vysavačů.

Pokud se chcete dozvědět detailnější informace o výběru, přečtěte si také náš článek Jak vybrat vysavač.

Typ sběrné nádoby

Zásadním parametrem klasických vysavačů je typ sběrné nádoby. Velká část vysavačů sbírá prach standardně do sáčku, jiné modely mají pro tyto účely vysypávací nádobku, a některé dokonce nasávají nečistoty do vody. V následující tabulce najdete výhody a nevýhody jednotlivých variant.

Typ sběrné nádobky Výhody Nevýhody
Sáček + Hygienické vysypávání

+ Někdy lepší filtrace

– Náklady na nákup sáčků

– Více odpadu

– Vysavač nejde bez sáčku použít

Plastová nádobka + Bez nákupu sáčků – Při vysypávání hrozí víření prachu
Nádržka s vodou + Bez nákupu sáčků

+ Nehrozí víření prachu

– Slabší sací výkon

– Pohled na špinavou vodu v nádobce

– Menší výběr modelů

Účinnost vysávání

Špatnou zprávou je, že informace o účinnosti vysavače v současnosti získáte jen velmi obtížně. Až do roku 2021 byly vysavače označené energetickými štítky, na kterých bylo uvedené, jak dobře daný model vysává tvrdé podlahy či koberce, jak účinná je jeho filtrace a další informace. V současnosti ale vysavače tyto štítky nemají a pátrání po informacích je tím ztížené. Proto doporučujeme využívat tyto zdroje:

 • Praktické testy – Nikdy není na škodu nahlédnout do tuzemských či zahraničních testů, v rámci kterých jsou vysavače vyzkoušeny a posouzeny odborníky.
 • Recenze uživatelů – Názory uživatelů je vždy třeba brát s rezervou, vnímání řady věcí je subjektivní a záleží např. s jakými dalšími modely má uživatel zkušenost. Pokud se ale některý vysavač dočká desítek až stovek kladných recenzí např. na portálu Heureka.cz, rozhodně mu to dodává na důvěryhodnosti. Užitečné mohou být také videorecenze, ve kterých vidíte, jak se s vysavačem manipuluje.
 • Vyzkoušení – Před koupí je dobré si vysavač také osahat, např. v kamenné prodejně, minimálně abyste zjistili, jak se vám bude ovládat. Zároveň se můžete zblízka podívat na celkové zpracování a kvalitu použitých materiálů.

Filtrace

Téma filtrace je stěžejní nejen pro alergiky, každý uživatel chce, aby se při vysávání vracelo do místnosti co nejméně prachu. Proto je dobré zaměřit se také na použité filtry. Sázkou na jistotu jsou filtry označené zkratkou HEPA nebo EPA (nižší třídy HEPA filtrů). Číslo následující za tímto označením ukazuje třídu filtru, nejvyšší (a nejúčinnější) v současnosti používaná třída je HEPA 13, takové filtry nepropustí ani 1 % mikročástic.

Komfort používání

Vysavač by měl být nejen účinný, ale také snadno a komfortně použitelný. Při výběru proto berte v potaz také hlučnost a hmotnost vysavače.

 • Hlučnost – Nejtišší modely vydávají i méně než 60 dB, to je od starších vysavačů obrovský pokrok, ty se často hlučností blíží i 80 dB, což je srovnatelné např. s tunelem metra (Zdroj: conVERTER). 
 • Hmotnost – Většinou se pohybuje od 4 do 10 kg. Lehčí vysavače je vhodné volit např. pro seniory, nebo pokud předpokládáte, že vám s úklidem budou pomáhat děti. Těžký vysavač se pronese zejména při přesouvání po schodech.
 • Akční rádius a kapacita – Tyto vlastnosti by měly odpovídat velikosti vaší domácnosti. Akční rádius (tedy dosah vysavače) bývá nejčastěji okolo 10 m, může mít i 12 m. Kapacitu je potřeba řešit hlavně u sáčkových modelů, do menších domácností vystačí 2-3 l, do větších je vhodné volit kapacitu cca 4 l. U bezsáčkových vysavačů se předpokládá, že nádobku vysypete po každém použití, dostatečný bývá objem okolo 1-2 l.

Vybavení a funkce

Vysavač nepatří mezi přístroje se spoustou funkcí, najde se ale přece jen pár prvků, které se vám mohou při vysávání hodit. Například s různými hubicemi a nástavci můžete vysávat rozdílné povrchy. Nejčastěji se setkáte s těmito variantami:

 • Hubice na tvrdé podlahy
 • Hubice na čalounění
 • Úzká hubice do nepřístupných míst
 • Turbokartáč na důkladné vyčištění koberců

Užitečné jsou také další prvky, které mají ochrannou funkcí nebo zvyšují komfort vysávání. Sem patří například:

 • Měkčená kolečka šetrná k podlaze
 • Nárazník
 • Samonavíjecí přívodní šňůra
 • Pomalý start, který šetří motor

Specifika vysavačů Kärcher

V prodeji je více než 150 různých modelů žluté barvy. Je ovšem nutné zmínit, že valná většina z nich je určena pro průmyslové použití. Jen zhruba čtvrtina najde své využití v domácnostech. Setkat se můžete s vysavači sáčkovými i bezsáčkovými, které zvládají jak suché, tak i mokré čištění. Záleží tedy jen na vašich preferencích.

Prakticky všechny výrobky se pyšní velmi nízkou spotřebou. Samozřejmostí je i vysoká účinnost čištění tvrdých podlah a účinná filtrace. V případě koberců je situace o maličko horší a valná většina modelů je při vysávání koberců spíše průměrná.

V oblasti hlučnosti patří přístroje Kärcher také k průměru. Obvykle dosahují zhruba 75 dB, můžete však najít i velmi tichá zařízení, jejichž míra hluku nepřesahuje 70 decibelů. Příkon bývá průměrně kolem 600 Wattů, takže je patrná vysoká účinnost sání, která dosahuje mnohdy až 450 W. Poměr mezi příkonem a účinností je tedy veskrze pozitivní a jen málo energie je ztraceno.

Technologie

V současné době společnosti velmi myslí i na osoby stižené nejrůznějšími alergiemi. Také firma Kärcher montuje do svých spotřebičů speciální HEPA filtry. Velkou devízou je i dálkové ovládání výkonu na rukojeti.

 • HEPA filtr – Účinná filtrace, která je schopná posbírat i více než 99 % všech obtěžujících prachových částic. Při nákupu dobře sledujte, zda je vysavač vybaven jeho 13. generací.
 • Dálkové ovládání – Určitě se vám často stalo, že jste potřebovali snížit výkon a museli jste se zbytečně shýbat. Díky dálkovému ovládání na rukojeti můžete sací výkon regulovat bez větších problémů přímo bez nepříjemného ohýbání.

Cena

Vzhledem k tomu, že se jedná o výrobce náčiní pro profesionály, nepřekvapí široké rozmezí cen. Ve stejném obchodě můžete najít model za 2 000 korun, ale i vysoce účinné čisticí monstrum za více než 35 000 Kč. Proto se musíte při nákupu dobře zamyslet nad tím, jaké parametry vlastně potřebujete. Pro domácnosti se hodí zvolit výrobky za zhruba 5 000 korun.

Produktové řady vysavačů Kärcher

Při popisu produktových řad se zaměříme výhradně na spotřebiče určené pro domácnosti. Spadají mezi ně série VC pro suché vysávání a SE navržená pro vysávání mokré.

Série VC

Série klasických vysavačů pro domácí použití je momentálně ve své 6. generaci, proto hledejte vysavače označené jako VC6. Ty patří mezi velmi úsporné modely a nabízejí vysokou účinnost čištění podlah. Ani s emisemi prachu to není špatné a úroveň vysávání koberců je při mírném přivření očí dostačující.

Mezi zajímavé technologie patří systém Easy Slider. Ten zajišťuje, že vysavač se při střetu s překážkou klidně otočí i o 360°. To šetří jednak přístroj, jednak nábytek, jež není zbytečně obíjen. Quick Click potom umožní snadno vyměnit typ podlahové hubice a příslušenství. Jedním kliknutím si vše přesně nastavíte.

Série SE

Naproti předcházející řadě jsou vysavače SE určeny pro mokré vysávání. Po vyjmutí nádoby na vodu ovšem mohou posloužit i jako standardní suché čističe. Samozřejmostí je nízká spotřeba. Vysavače dosahují vysoké efektivity čištění tvrdých ploch a textilu. Hlučnost se pohybuje okolo 74 dB, což není úplně nejhorší, nejde ale o vyloženě tiché modely.

Historie značky Kärcher

Firma Kärcher patří mezi ty, jejichž název nese příjmení svého zakladatele, Alfreda Kärcher. Ten společnost založil v roce 1935 v německém Stuttgartu. Zpočátku byla hlavním odvětvím výroba elektrických pecí určených k rozpouštění solí a kalení kovů. Již roku 1950 však společnost představila první vysokotlaký čistič na horkou vodu nesoucí označení DS 350. Od té doby se začala výrazně orientovat na oblast čištění, až svůj původní segment zcela opustila.

Po smrti Alfreda Kärchera převzala vedení společnosti v roku 1974 jeho žena Irene. Ta iniciovala změnu firemní barvy z modré na žlutou. Ta je dneska hlavním poznávacím znamením firmy, protože prakticky žádná jiná firma ji nevyužívá. Rovněž se zasadila o to, aby byl do nabídky zařazen i sortiment určený pro domácnosti a menší podniky.

Postupem času se nabídka neustále rozšiřovala o další a další zařízení. V současnosti podnik nabízí kromě vysokotlakých čističů i vysavače, zametací stroje, parní čističe nebo přístroje pro mytí automobilů.

Současnost značky Kärcher

Zejména v posledním desetiletí se firma začala výrazně angažovat v oblasti ochrany životního prostředí. Zabývá se kupříkladu výrobou dekontaminačních přístrojů a prostředků. Taktéž navrhuje řešení pro dopravu a skladování pitné vody v oblastech postižených válečnými konflikty či únikem chemických látek. Od roku 2007 navíc zabrousila i do oblasti zahradnictví a orientuje se na systémy pro zachycení a filtraci vody.

Podnik v průběhu let značně expandoval, takže do jeho rodiny patří i americké značky vysokotlakých čističů Landa, Hotsy nebo Shark. Za zmínku stojí i vlastnictví největšího dodavatele čisticích systémů pro NATO a americkou armádu, firmy Woma Pumps. Výroba probíhá v závodech po celém světě, hlavní produkce vysavačů je soustředěna do továren v Rumunsku zásobujících evropský trh.

Často kladené otázky k vysavačům Kärcher

Jak a jaký vysavač Kärcher vybrat?

Značka Kärcher nabízí vysavače pro mokré i suché vysávání, v první řadě je proto na místě rozhodnout se mezi těmito dvěma variantami. U vysavačů se suchým vysáváním můžete vybírat ze sáčkových i bezsáčkových modelů. Dále zvolte dosah a kapacitu, podle velikosti vaší domácnosti. Zkontrolujte také filtraci, doporučované jsou primárně HEPA filtry, a zvažte, zda potřebujete např. turbokartáč nebo další prvky výbavy.

Nakonec doporučujeme vyhledat recenze uživatelů či odborníků, které by vám napověděly, jak je vysavač účinný. Doporučení na nejlepší vysavače Kärcher najdete v našem výběru.

Jsou vysavače Kärcher vhodné na koberce?

Záleží na modelu, obecně jsou ale vysavače této značky při čištění koberců víceméně průměrné, což nemusí být ideální pro náročnější zákazníky. S tvrdou podlahou si ale poradí bez problému.

Mají vysavače Kärcher mokré sání?

Ano, v nabídce tohoto výrobce jsou také modely s mokrým vysáváním. Firma Kärcher je primárně výrobcem průmyslových vysavačů a čističů, i domácí spotřebiče od této značky se tak podobají profesionálním zařízením.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Jak vám pomohl tento článek?
Budeme rádi za zpětnou vazbu.

Průměrné hodnocení 4.9 z 7 hlasů