Recenze nejlepších 10 vysavačů Rowenta z testu 2021 | Arecenze.cz
Menu

Jaké vysavače Rowenta vybrat dle srovnávacího testu

1. místo
Hodnocení 97,6 %
  • Vítěz testu 2021
Recenze Rowenta RO 7487 EA
Přečíst recenzi Orientační cena 6 000 Kč
24. místo
Hodnocení 85,7 %
Přečíst recenzi Orientační cena 2 800 Kč
35. místo
Hodnocení 82,3 %
Přečíst recenzi Orientační cena 1 900 Kč

Společnost Rowenta se na trhu těší poměrně velké oblibě zákazníků. Hlavním důvodem je zejména fakt, že nabízí produkty obstojné řemeslné kvality za rozumnou cenu. Kromě žehliček se již velmi dlouho zaměřuje na segment vysavačů. A právě těm je věnován následující text. Jestliže vás zajímají také další značky vysavačů, můžete si přečíst články věnované značkám Electrolux, Hoover, Dirt Devil, Sencor a Kärcher.


Nejlepší vysavače Rowenta dle srovnávacího testu

Pořadí Celkové pořadí
Název produktu
Vysávání tvrdých podlah
(max. 10)
Vysávání koberců
(max. 10)
Filtrace
(max. 10)
Spotřeba vysavače
(max. 10)
Orientační
cena
Celkové
hodnocení
Aktuální
cena

1.

1.

Rowenta RO 7487 EA

10,0

10,0

10,0

10,0

6 000 Kč

97,6 %

Zobrazit nabídky

2.

24.

Rowenta RO3985EA

10,0

7,6

10,0

8,5

2 800 Kč

85,7 %

Zobrazit nabídky

3.

35.

Rowenta RO 3927 EA

10,0

7,6

10,0

8,5

1 900 Kč

82,3 %

Zobrazit nabídky

Parametry nejlepších vysavačů Rowenta

Recenze Rowenta RO 7487 EA
Rowenta RO 7487 EA
Recenze Rowenta RO3985EA
Rowenta RO3985EA
Recenze Rowenta RO 3927 EA
Rowenta RO 3927 EA
Celkové hodnocení

97,6 %

85,7 %

82,3 %

Orientační cena

6 000 Kč

2 800 Kč

1 900 Kč

Sáčkový/bezsáčkový

Sáčkový

Sáčkový

Sáčkový

Výrobce

Rowenta

Rowenta

Rowenta

Objem sáčku/sběrné nádoby (l)

4,5

3

3

Hlučnost (dB)

58

75

79

Filtr

Allergy+

HEPA filter

HEPA filter

Délka napájecího kabelu (m)

8,4

6,2

6,2

Akční radius (m)

11

8,8

8,8

Příkon (W)

400

750

750

Sací výkon (W)

Neuvedeno

Neuvedeno

Neuvedeno

Energetická třída

A+++

A

A

Roční spotřeba (kWh)

-

28

28

Roční náklady na provoz při 5,8 Kč/kWh (v roce 2021)

-

162,4

162,4

Třída čistoty vyfukovaného vzduchu

A

A

A

Třída účinnosti vysávání koberců

A

C

C

Třída účinnosti vysávání tvrdých podlah

A

A

A

Indikátor plnosti sáčku/nádoby

Ano

Ano

Ano

Regulace výkonu

Ano

Ano

Ano

Hubice na tvrdé podlahy

Ano

Ano

Ne

Malá hubice

Ano

Ano

Ne

Turbokartáč

Ano

Ano

Ne

Měkčená kolečka

Ano

Ne

Ne

Navíjecí kabel

Ano

Ano

Ano

Výška (cm)

26,5

28

29,3

Šířka (cm)

29,8

28

29

Délka (cm)

52,8

48,5

49,5


Historie značky

Historie značky Rowenta sahá až do dob německého císařství, konkrétně do roku 1884. Robert Weintraud, průmyslník z Offenbachu, založil firmu Weintraud & Co GmbH, zabývající se výrobou spotřebního materiálu pro kanceláře, lamp, hodin či popelníků. V roce 1909 dostal podnik svůj současný název, když ten původní byl nahrazen slovem Rowenta. Jedná se o akronym poskládaný z písmen jména zakladatele.

Už od svého vzniku Rowenta vynikala snahou o inovace a unikátním designem svých výrobků. Za zmínku stojí i fakt, že firma stála za vznikem prvních žehliček. Roku 1949 kupříkladu uvedla i model s keramickým topidlem a ve zdokonalování pokračovala i v následujících obdobích.

60. – 90. léta jsou potom ve znamení inovací a zavádění nových a nových druhů spotřebičů. Za zmínku stojí například kávovar KG-22, kterého se během osmi let prodalo více než jeden milion kusů. V 70. letech pak byla zahájena produkce vysavačů, a to jak klasických, tak tyčových. Hlavní důraz byl kladen na vysokou efektivitu sání a dostačující rozměry nádoby na prach. Při tom všem podnik nezapomínal ani na klasický segment žehliček.

V novém tisíciletí se firma orientuje zejména na tvorbu technologií šetrných k životnímu prostředí. Kromě toho se snaží vynikat zajímavým designem svých zařízení a navazovat inspirující partnerství s klíčovými producenty na trhu.

Kdo a kde vyrábí Rowenta

Rowenta je jednou z mála firem, které svou produkci určenou pro evropský trh doposud nepřesunuly do jiné země. Její továrna se nachází ve městě Erbach im Odenwald a její součástí je i inovační centrum, jehož úkolem je přinášet nové technologie.

Charakteristika

V obchodech se můžete setkat se zhruba stovkou nejrůznějších modelů nesoucích označení Rowenta. Valná většina z nich patří do skupiny klasických sáčkových vysavačů, ale najdete i tyčové čističe. Z hlediska způsobu vysávání dominuje suché čištění, i když pár výjimek dovoluje zapojit i vodu.

Pokud jde o energetickou náročnost, rozhodně budete spokojeni. Prakticky všechna zařízení se totiž pohybují v nejúspornějších třídách A či A+. Vysavače se též pyšní vysokou účinností údržby pevných podlah a vypouštějí jen málo prachu. Náročnější koberce zvládají uspokojivě, vysloužily se ve většině případů známky C. Nejvyšší série se dokonce pyšní hodnocením AAAA.

Mírou hlučnosti produkty Rowenta nikterak nevybočují z průměru. Pohybují se okolo hranice 75 dB, ale pokud hledáte dobře, můžete najít i prémiové vysavače s ultra tichým motorem. Příkon je v rozmezí od 600 do 750 Wattů, přičemž sací výkon je někde u hranice 400 W.

Cena vysavačů Rowenta jen výjimečně přesáhne 5 000 korun. Nejčastěji se setkáte s výrobky za zhruba 3 000 Kč, které nabízejí zajímavý poměr mezi cenou a výkonem.

Produktové řady

Hlavními produktovými řadami, jež se v současné době nacházejí na trhu, jsou Compact Power, XTrem Power a Silence Force. Každé z nich mají trochu jiné parametry a jsou určeny pro jiný typ zákazníků.

Compact Power

Série Compact Power nabízí vyvážený poměr mezi cenou a výkonem. Svým zařazením se jedná o levnější produkty pro méně náročné domácnosti. Vysoký příkon 750 W zajišťuje dostatečnou sílu pro efektivní čištění pevných podlah, třída energetické náročnosti je A. Hlučnost se pohybuje okolo 79 dB. Údržba koberců je poněkud obtížnější, protože hodnocení C je jen průměrné.

Důležitou součástí je permanentní filtr High Efficiency, jež se postará o dokonalé vysátí prachových částic. Samozřejmostí je přítomnost kovové teleskopické trubice se čtyřmi různými nástavci. Zajímavým příslušenstvím je speciální kartáč na nábytek 2in1, umožňující pohodlně vysát prach ze skříní a dalšího vysokého nábytku.

Silence Force

Již anglický název série napovídá, co bude její hlavní devízou, silence znamená ticho. Hlučnost těchto vysavačů se totiž pohybuje okolo pouhých 68 decibelů, takže se nemusíte bát vysávat ani ve večerních hodinách. Velkou devízou je hodnocení A při čištění tvrdých podlah i koberců. Do stejné třídy spadá, i pokud jde o energetickou náročnost. Když k tomu přičteme i nejmenší emise prachu, dostáváme čtyřáčkový vysavač.

Prachový sáček Hygiene+ vyniká svou velmi účinnou filtrací. Samouzavírací uzávěr výrazně omezuje riziko zanesení filtru prachem. 5polohový LED displej vám umožní přesně navolit sací výkon podle svých preferencí. Přímo na rukojeti navíc naleznete kartáček na prach, který je vám okamžitě k dispozici.

XTrem Power

Řada XTrem Power skýtá bezsáčkové vysavače s pevnou sběrnou nádobou. Podobně jako série Silence Force se může pyšnit AAAA designem. Ve všech hodnocených parametrech totiž její produkty dosahují nejlepších známek. Trošku horší je to s mírou hluku, jež dosahuje 75 dB.

Speciální High Efficiency filtr zachytí více než 99 % veškerého prachu z nasátého vzduchu. Čištění koberců napomáhá revoluční sací hubice Deep Clean Head. Ta je navíc skvěle použitelná i pro pevné podlahy, takže se nemusíte namáhat s výměnou nástavců. XL nádobu není zapotřebí vysypávat příliš často, čímž se dále zvyšuje komfort.

Vysypávání nádoby napomáhá Clean Express systém. Stisknutím jediného tlačítka obsah sběrné nádoby zkrátka vyklopíte do odpadkového koše. MINI turbokartáč je vhodný pro úklid menších ploch koberců a čalouněného nábytku.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Jak vám pomohl tento článek?
Budeme rádi za zpětnou vazbu.

Průměrné hodnocení 4.3 z 11 hlasů