Nejlepší vysavače Rowenta 2023 | Recenze & Jak vybrat | Arecenze.cz
Menu

Recenze nejlepších vysavačů Rowenta ve srovnávacím testu

Aktualizováno:
Autor:
Jakub Gulec, Eliška Srncová

Jaké vysavače Rowenta vybrat dle srovnání

1. místo
Hodnocení 98,7 %
 • Vítěz testu 2023
Recenze Rowenta RO 7487 EA
Přečíst recenzi Orientační cena 6 000 Kč
17. místo
Hodnocení 85,1 %
Přečíst recenzi Orientační cena 3 000 Kč
29. místo
Hodnocení 78,2 %
Přečíst recenzi Orientační cena 2 200 Kč

Společnost Rowenta se na trhu těší poměrně velké oblibě zákazníků. Hlavním důvodem je zejména fakt, že nabízí produkty obstojné řemeslné kvality za rozumnou cenu. Na této stránce najdete výběr těch nejlepších modelů, které naše redakce zařadila do velkého srovnání klasických vysavačů.

Kromě recenzí vysavačů si můžete přečíst také článek Jaké jsou vysavače Rowenta, který vás lépe uvede do problematiky. Jestliže vás zajímají také další značky vysavačů, můžete si přečíst články věnované značkám Electrolux, Hoover, Dirt Devil, Sencor a Kärcher.


Nejlepší vysavače Rowenta dle srovnání

Hodnocení Produkt Klady Zápory Orientační cena Aktuální cena
Top 1
98,7 %
Vítěz testu 2023
 • Velmi nízká hlučnost 58 dB
 • Turbokartáč
 • Vhodný na všechny typy podlah
 • Vyšší hmotnost
 • Vyšší cena
 • Dražší příslušenství
6 000 Kč Zobrazit nabídky
Top 2
85,1 %
 • Nízká hmotnost
 • Účinná filtrace
 • V mnoha ohledech pouze průměrný
3 000 Kč Zobrazit nabídky
Top 3
78,2 %
 • Nízká hmotnost
 • Účinná filtrace
 • Hlučnější model
 • Téměř žádné vybavení
2 200 Kč Zobrazit nabídky

Recenze Rowenta RO 7487 EA
Rowenta RO 7487 EA
Recenze Rowenta RO3985EA
Rowenta RO3985EA
Recenze Rowenta RO 3927 EA
Rowenta RO 3927 EA
Celkové hodnocení 98,7 %
85,1 %
78,2 %
Orientační cena 6 000 Kč 3 000 Kč 2 200 Kč
Sáčkový/bezsáčkový Sáčkový Sáčkový Sáčkový
Výrobce Rowenta Rowenta Rowenta
Objem sáčku/sběrné nádoby (l) 4,5 3 3
Hlučnost (dB) 57 75 79
Filtr Allergy+ HEPA filter HEPA filter
Délka napájecího kabelu (m) 8,4 6,2 6,2
Akční radius (m) 11 8,8 8,8
Příkon (W) 400 750 750
Sací výkon (W) Neuvedeno Neuvedeno Neuvedeno
Indikátor plnosti sáčku/nádoby Ano Ano Ano
Regulace výkonu Ano Ano Ano
Hubice na tvrdé podlahy Ano Ano Ne
Malá hubice Ano Ano Ne
Turbokartáč Ano Ano Ne
Měkčená kolečka Ano Ne Ne
Navíjecí kabel Ano Ano Ano
Výška (cm) 26,5 28 29,3
Šířka (cm) 29,8 28 29
Délka (cm) 52,8 48,5 49,5

Jaké jsou vysavače Rowenta

Vysavače Rowenta patří k nejoblíbenějším modelům na trhu, především díky poměru ceny a kvality. Díky tomuto článku můžete vysavače Rowenta poznat blíže, dozvíte se například, jaké produktové řady výrobce nabízí či jakých parametrů se u těchto vysavačů dočkáte. Pro zajímavost si můžete přečíst něco také o společnosti Rowenta a její historii.

 • Specifika – Vysavače Rowenta nabízejí velmi dobré parametry za relativně dostupnou cenu, řadí se do střední cenové třídy. Novější modely jsou skvělé i na vysávání koberců.
 • Produktové řady – V nabídce značky je několik produktových řad, které nejdou nutně chronologicky, ale každá je velmi specifická, ať už nízkou hlučností, vysokým výkonem nebo zajímavými technologiemi.
 • Historie značky – Kořeny německé značky Rowenta sahají až do přelomu 19. a 20. století, podílela se například na vzniku prvních žehliček.
 • Současnost značky – V současnosti jde o jednu z mála firem, které drží svou výrobu plně v Evropě. V posledních letech se soustředí zejména na vývoj nových technologií a ekologický přístup.

Podle čeho vybírat vysavač

V této části vám představíme nejdůležitější parametry, na které je vhodné se při výběru vysavače zaměřit. Konkrétně se budeme věnovat klasickým vysavačům. Ačkoliv je výběr jiných typů v některých ohledech podobný, užitečnější vám pravděpodobně budou stránky přímo věnované těmto kategoriím, tedy například výběr tyčových vysavačů či stránka věnovaná robotickým modelům.

V tomto článku také není výběr vysavače popsaný zcela do detailů, jde spíše o shrnutí nejdůležitějších bodů. Pokud se chcete o vlastnostech vysavače dozvědět více, přečtěte si také náš článek Jak vybrat vysavač.

Typ

Jak jsme již upozornili, bavíme se zde o klasických vysavačích. Ty se ale dělí na další typy, a to podle sběrné nádobky. Vybírat tak můžete mezi sáčkovými a bezsáčkovými modely.

 • Sáčkové vysavače – většinou nabízejí nejlepší parametry a samotný sáček funguje také jako jedna vrstva filtrace. Nemusíte si také dělat starosti se složitým vysypáváním, sáček jednoduše vyjmete a vyhodíte. Nakupování sáčků se ale může prodražit, a když vám náhodou dojdou, vysavač nemůžete nějakou dobu používat.
 • Bezsáčkové vysavače – u těchto modelů naopak ušetříte za dokupování sáčků a vysavač je vždy připraven k použití. Nevýhodou ale mohou být mnohdy slabší parametry, stejně jako způsob vysypávání. U toho hrozí víření prachu, což není úplně žádoucí.
 • Vysavače s vodní nádržkou – problém s vířením prachu zcela odpadá u bezsáčkových modelů, které nasávají nečistoty do vody. Na trhu jich ale nenajdete mnoho a většinou nenabídnou nijak oslnivý sací výkon, u silného sání totiž hrozí nasátí vody do motoru.

Kapacita a dosah

U nádržky/sáčku ještě chvíli zůstaneme, na řadě je totiž kapacita. Ta je u bezsáčkových modelů většinou 1-2 litry a vystačíte si s ní ve většině domácností. U těchto vysavačů se totiž  předpokládá, že je budete vysypávat po každém použití. Větší pozornost kapacitě byste měli věnovat u sáčkových modelů, častá výměna sáčku se totiž prodraží. V následující tabulce najdete orientační hodnoty, kterými se můžete při volbě kapacity řídit:

Vysávaná plocha Objem sáčku
<50 m2 2-2,5 l
50-150 m2 3-4 l
>150 m2 4 a více l

Účinnost vysávání a filtrace

Efektivita vysávání a kvality filtrace patří k nejdůležitějším parametrům vysavače, paradoxně se tyto vlastnosti poměrně obtížně zjišťují. U filtrace je dobré spoléhat na ověřené HEPA filtry, u těch v podstatě nikdy nešlápnete vedle. Pokud má značka vlastní typ filtrů, měly by mít účinnost alespoň 99 %.

Účinnost vysávání zjistíte v podstatě jen s pomocí uživatelských recenzí nebo odborných testů. Dříve byly tyto informace uvedené na energetickém štítku, ten už se ale u vysavačů nepoužívá. Částečně se při výběru vysavače můžete řídit cenou. V podstatě všechny modely, bez ohledu na cenu, výborně vysávají tvrdé podlahy. Stejnou účinnost na kobercích ale většinou nabídnou jen dražší modely s cenou 3 000 Kč a více.

Komfort používání

Při vysávání hraje velkou roli také to, jak se vám s přístrojem manipuluje. Proto byste měli zkontrolovat také rozměry a hmotnost, zejména velmi těžké modely s hmotností 10 a více kg mohou být ošemetnou volbou. Špatně se vynášejí do patra a velké problémy s nimi mohou mít senioři nebo třeba děti.

Pohodlí při používání značně ovlivní i hlučnost vysavače. Dnes už naštěstí nemusíte mít po úklidu zalehlé uši, nejtišší modely vykazují hlučnost jen lehce přesahující 60 dB, což je zhruba úroveň hlasitého hovoru. Stále ale u spousty vysavačů narazíte na hlučnost okolo 80 dB, tedy zhruba jako tunel metra.

Vybavení a funkce

Z funkcí můžeme zmínit například signalizaci naplnění nádobky či zanesení filtru. Výhodou je také funkce pomalého startu, která šetří motor vysavače. Zejména v domácnostech s různými povrchy potom oceníte i možnost regulace výkonu, ta může být manuální, nebo elektronická.

Co se výbavy týče, u vysavačů narazíte především na různé hubice, populární je například turbokartáč, hubice na tvrdé podlahy,  úzká hubice či hubice na čalounění. Ke standardu potom patří měkčená kolečka, nárazník a samonavíjecí přívodní šňůra.

Specifika vysavačů Rowenta

V obchodech se můžete setkat se zhruba stovkou nejrůznějších modelů nesoucích označení Rowenta. Valná většina z nich patří do skupiny klasických sáčkových vysavačů, ale najdete i tyčové modely. Ze způsobu vysávání dominuje suché vysávání, i když pár výjimek dovoluje zapojit i vodu.

Pokud jde o energetickou náročnost, rozhodně budete spokojeni. Prakticky všechna zařízení jsou totiž velmi úsporná. Vysavače se též pyšní vysokou účinností údržby pevných podlah a vypouštějí jen málo prachu, díky tomu bývají vhodné i pro alergiky. O něco slabší je vysávání koberců, zejména u nižších produktových tříd, stále je ale uspokojivé. Nejvyšší řada vysavačů této značky potom zvládá i koberce bezchybně.

Mírou hlučnosti produkty Rowenta nijak nevybočují z průměru. Pohybují se okolo hranice 75 dB, ale pokud hledáte dobře, můžete najít i prémiové vysavače s ultratichým motorem. Příkon je v rozmezí od 600 do 750 wattů, přičemž sací výkon je někde u hranice 400 W.

Cena

Většina produktů se řadí zhruba do střední cenové třídy, cena vysavačů Rowenta jen výjimečně přesáhne 5 000 korun. Nejčastěji se setkáte s výrobky za zhruba 3 000 Kč, které nabízejí zajímavý poměr mezi cenou a výkonem.

Produktové řady vysavačů Rowenta

Produktových řad vysavačů značky Rowenta není zrovna málo, i z toho důvodu zde uvádíme jen řady klasických vysavačů, sáčkových i bezsáčkových, robotické a tyčové vysavače mají své vlastní série. Produktové řady této značky nejsou řazené chronologicky a nejde vždy poznat, která je starší či novější. Řady jsou specifické nejen funkcemi, ale i celkovým zpracováním a nejdůležitějšími parametry daných vysavačů. 

Compact Power

Série Compact Power nabízí vyvážený poměr mezi cenou a výkonem. Svým zařazením se jedná o levnější produkty pro méně náročné domácnosti. Vysoký příkon 750 W zajišťuje dostatečnou sílu pro efektivní čištění pevných podlah, kvalita čištění koberců je zhruba průměrná. Hlučnost se pohybuje okolo 79 dB.

Důležitou součástí je permanentní filtr High Efficiency, jež se postará o dokonalé vysátí prachových částic. Samozřejmostí je přítomnost kovové teleskopické trubice se čtyřmi různými nástavci. Zajímavým příslušenstvím je speciální kartáč na nábytek 2in1, umožňující pohodlně vysát prach ze skříní a dalšího vysokého nábytku.

Silence Force

Již anglický název série napovídá, co bude její hlavní devízou, silence znamená ticho. Hlučnost těchto vysavačů se totiž pohybuje okolo pouhých 68 decibelů, takže se nemusíte bát vysávat ani ve večerních hodinách. Vysavače této řady jsou skvělé jak na tvrdé podlahy, tak na koberce.

Prachový sáček Hygiene+ vyniká svou velmi účinnou filtrací. Samouzavírací uzávěr výrazně omezuje riziko zanesení filtru prachem. Pětipolohový LED displej vám umožní přesně navolit sací výkon podle svých preferencí. Přímo na rukojeti navíc naleznete kartáček na prach, který je vám okamžitě k dispozici.

XTrem Power

Řada XTrem Power skýtá bezsáčkové vysavače s pevnou sběrnou nádobou. Podobně jako série Silence Force se může pyšnit skvělou účinností na všech typech povrchů. Trošku horší je to s mírou hluku, jež dosahuje 75 dB.

Speciální High Efficiency filtr zachytí více než 99 % veškerého prachu z nasátého vzduchu. Čištění koberců napomáhá revoluční sací hubice Deep Clean Head. Ta je navíc skvěle použitelná i pro pevné podlahy, takže se nemusíte namáhat s výměnou nástavců. XL nádobu není zapotřebí vysypávat příliš často, čímž se dále zvyšuje komfort.

Vysypávání nádoby napomáhá Clean Express systém. Stisknutím jediného tlačítka obsah sběrné nádoby zkrátka vyklopíte do odpadkového koše. Mini turbokartáč je vhodný pro úklid menších ploch koberců a čalouněného nábytku.

Power XXL

Vysavače z řady Power XXL jsou vhodné pro uživatele, kteří chtějí od nového přístroje více, ať už jde o větší kapacitu, vyšší výkon nebo delší dosah. Za silným sáním stojí nový typ motoru EffiTech, k vysavačům patří také účinná filtrace a hygienické sáčky.

Akční rádius těchto modelů se pohybuje okolo 11 m. Výrobce slibuje pokrytí až 95 m2 z jedné zásuvky, jsou proto ideální do větších domácností. Tomu odpovídá i objem sáčku přesahující 4 l. Hlučnost se drží pod 70 dB, což je velmi blízko tiché řadě Silence Force.

Swift Power

Také bezsáčkové modely řady Swift Power jsou vybavené účinným EfiiTech motorem. Na rozdíl od předchozí zmíněné řady mají spíš menší dosah (necelých 8 m) a potěší hlavně kompaktními rozměry. Ani hlučnost není v tomto případě nijak zázračná, vysavače vydávají až 77 dB.

Historie značky Rowenta

Historie značky Rowenta sahá až do dob německého císařství, konkrétně do roku 1884. Robert Weintraud, průmyslník z Offenbachu, založil firmu Weintraud & Co GmbH, zabývající se výrobou spotřebního materiálu pro kanceláře, lamp, hodin či popelníků. V roce 1909 dostal podnik svůj současný název, když ten původní byl nahrazen slovem Rowenta. Jedná se o akronym poskládaný z písmen jména zakladatele.

Už od svého vzniku Rowenta vynikala snahou o inovace a unikátním designem svých výrobků. Za zmínku stojí i fakt, že firma stála za vznikem prvních žehliček. Roku 1949 kupříkladu uvedla i model s keramickým topidlem a ve zdokonalování pokračovala i v následujících obdobích. Šedesátá léta jsou potom ve znamení inovací a zavádění nových a nových druhů spotřebičů. Za zmínku stojí například kávovar KG-22, kterého se během osmi let prodalo více než jeden milion kusů.

V 70. letech pak byla zahájena produkce vysavačů, a to jak klasických, tak tyčových. Hlavní důraz byl kladen na vysokou efektivitu sání a dostačující rozměry nádoby na prach. Při tom všem podnik nezapomínal ani na klasický segment žehliček. V 80. letech byla značka Rowenta koupena francouzskou společností Groupe SEB.

Současnost značky Rowenta

V novém tisíciletí se značka orientuje zejména na tvorbu technologií šetrných k životnímu prostředí. Kromě toho se snaží vynikat zajímavým designem svých zařízení a navazovat inspirující partnerství s klíčovými producenty na trhu.

Rowenta je jednou z mála značek, které svou produkci určenou pro evropský trh doposud nepřesunuly do jiné země. Její továrna se nachází ve městě Erbach im Odenwald a její součástí je i inovační centrum, jehož úkolem je přinášet nové technologie.

Často kladené otázky k vysavačům Rowenta

Jaký vysavač Rowenta vybrat a podle čeho?

Na začátku se rozhodněte, zda dáváte přednost sáčkovému, nebo bezsáčkovému modelu. U sáčkových vysavačů je dobré pohlídat si také dostatečný objem sáčku, aby odpovídal rozměrům vaší domácnosti. To samé potom platí pro dosah vysavače. Dalším krokem je zkontrolovat účinnost vysávání a filtrace. U filtrace doporučujeme volit modely s HEPA filtry, které patří k nejúčinnějším na trhu.

Efektivita vysávání se zjišťuje poměrně těžko, pomoci vám mohou recenze uživatelů nebo praktické testy odborníků. V potaz berte také hlučnost, která může vysávání dost znepříjemnit. To samé platí i pro hmotnost vysavače, ta může přesáhnout i 10 kg. Pozornost si zaslouží i výbava vysavače, podívejte se například, jaké má přibalené hubice či zda mu nechybí nárazník.

S volbou nového vysavače vám může pomoct i náš výběr, kde najdete doporučení nejlepších modelů.

Ke se vyrábí vysavače Rowenta?

Jako jedna z mála značek vysavačů má Rowenta výrobu pouze v Evropě, konkrétně v německém městě Erbach im Odenwald.

Jsou vysavače Rowenta vhodné na koberce?

Většina modelů této značky podává při vysávání koberců spíše průměrný výkon. Nejnovější přístroje ale bývají vynikající na koberce. V nabídce tohoto výrobce jde o dražší modely, na trhu s vysavači jde ale stále spíše o střední cenovou třídu, poměr ceny a výkonu je tak velmi výhodný.

Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub vystudoval obor vodní hospodářství a vodní stavby. Během svých studií nabral jakožto místopředseda Studentské komory Akademického senátu zkušenosti s psaním a korekturami článků, ale také s celou řadou technologií. V naší redakci působí již řadu let, na starosti má přitom zejména technicky orientovaná témata, strukturování a realizaci testů produktů, koordinaci testů a jejich postprodukci.

Eliška je absolventkou žurnalistiky a za studium načerpala řadu zkušeností se psaním novinářských i nežurnalistických textů. Její články jsou zaměřené především na velké domácí spotřebiče, tedy přístroje, se kterými se denně potkává každý z nás. Věnuje se také potřebám pro děti. Přehled v těchto tématech si udržuje už několik let, díky tomu ochotně radí čtenářům i svým blízkým.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Jak vám pomohl tento článek?
Budeme rádi za zpětnou vazbu.

Průměrné hodnocení 4.3 z 11 hlasů