Menu

Rowenta RO 3985 EA – Recenze, testy a srovnání

Nejlepší cena/výkon v kategorii Nejlepší vysavače Rowenta

Klady

  • Nízká hmotnost
  • Účinná filtrace
  • Kompaktní rozměry

Zápory

  • V mnoha ohledech pouze průměrný
  • Kratší kabel
2 300 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Sáčkový vysavač Rowenta Compact Power Animal Care RO3985EA je výrobcem doporučen pro majitele domácích mazlíčků. Jedním z důvodů je velmi účinná filtrace, která zachytí téměř veškeré nečistoty a řadí vysavač do nejvyšší třídy čistoty vyfukovaného vzduchu. Podobně skvěle si vede také v účinnosti vysávání tvrdých podlah. Na kobercích získal tento model již horší ohodnocení v kategorii C. S ohledem na ostatní srovnávané produkty ale stále nadprůměrné.

Co naopak za testovým průměrem z doby psaní této recenze (listopad 2018) lehce zaostávalo, byla délka napájecího kabelu, která činila 6,2 m a výsledný akční rádius 8,8 m. Roční spotřeba 28 kWh je standardní a z testového průměru se nijak nevymyká. Stejně na tom je i hlučnost výrobku 75 dB a objem sáčku 3 l.

Parametr Tento produkt
Sáčkový/bezsáčkový

Sáčkový

Výrobce

Rowenta

Objem sáčku/sběrné nádoby (l)

3

Délka napájecího kabelu (m)

6,2

Filtr

HEPA filter

Hlučnost (dB)

75

Akční radius (m)

8,8

Energetická třída

A

Třída čistoty vyfukovaného vzduchu

A

Třída účinnosti vysávání koberců

C

Třída účinnosti vysávání tvrdých podlah

A

Příkon (W)

750

Vybavení, rozměry a funkce

Model nemá indikátor zanesení filtru. V tomto případě to ale není nutné, protože nainstalovaný High Efficiency filtr vydrží po celou dobu životnosti vysavače a o jeho výměnu se vůbec starat nemusíte. Indikátor plnosti sáčku má a i v ostatním srovnávaném vybavení se mu daří naše parametry naplňovat. Konec hadice můžete nahradit hubicí na tvrdé podlahy, malou hubicí nebo turbokartáčem, který zlepší účinnost čištění koberců. Regulovat výkon je také možné a samozřejmě i kabel se navíjí automaticky. Vysavač je zepředu opatřen gumovým nárazníkem, který ochrání nejen výrobek samotný, ale také okolní nábytek, do nějž by mohl při manipulaci vrážet.

Po rozměrové stránce se vysavač nijak nevymyká. Možná jen svou délkou, která se vyšplhala téměř k padesáti centimetrům a testový průměr tak přeci jen o něco přeskočila. Naopak hmotnost je ale výrazně podprůměrná, což považujeme za velké plus, nemusíte se bát dát tento vysavač i dětem nebo starším osobám, které by mohly mít jinak s jeho manipulací potíže.

Parametr Tento produkt
Indikátor plnosti sáčku/nádoby

Ano

Regulace výkonu

Ano

Hubice na tvrdé podlahy

Ano

Štěrbinová hubice

Ano

Turbokartáč

Ano

Měkčená kolečka

Ne

Navíjecí kabel

Ano

Výška (cm)

28

Šířka (cm)

28

Délka (cm)

48,5

Hmotnost (kg)

3,8

Naše hodnocení a závěr

Díky nízké hmotnosti dokáží tento vysavač od Rowenty snadno používat i starší lidé nebo děti. Jde o model s velmi účinnou filtrací a navíc bez nutnosti její výměny. Nejlepší výkon odvede na tvrdých podlahách, použití na kobercích pomůže zefektivnit speciální nástavec. Hlučnost, dosah i objem sáčku jsou průměrné, stejně jako spotřeba elektřiny. Výrobek je k pořízení za dostupnou cenu. Pokud byste se chtěli této cenové kategorie držet, ale zároveň mít vysavač, který si i s koberci poradí stoprocentně, doporučujeme jako alternativu Hoover SN 75011. Tomu se dostalo ocenění A i za účinnost vysávání na kobercích. Na rozdíl od tohoto produktu ale již nemá turbokartáč a je také o kilogram těžší.

2 300 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Rowenta RO 3985 EA
Tereza Peterková
Redaktorka
Tereza je redaktorkou, která má na starosti téma a testování klasických vysavačů. Díky tomu vám snadno poradí, jak nejlépe vybrat vysavač Rowenta. Zároveň vám poskytne informace o tom, v čem je lepší bezsáčkový a sáčkový vysavač, jaký typ filtrace je nejúčinnější, jaký akční rádius je standardem či jaká je typická hlučnost. Mimo klasických vysavačů se u nás věnuje domácím spotřebičům, jako jsou žehličky nebo tyčové mixéry.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Rowenta RO 3985 EA

Rowenta RO 3985 EA

2 300 Kč Orientační cena