Menu

Hoover SN 75011 – Recenze, testy a srovnání

85,2 % Celkové hodnocení

v kategorii Nejlepší klasické vysavače

Klady

  • Dostupná cena
  • Skvělý na všechny typy podlah

Zápory

  • Chybí měkčená kolečka
  • Menší dosah
2 400 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Sáčkový vysavač od značky Hoover má objem sáčku 3,2 l, v době testování byla tato hodnota lehce nadprůměrná v porovnání se všemi klasickými vysavači, sáčkovými i bezsáčkovými. Jeho napájecí kabel měří 6 m a když k němu přičteme tělo vysavače a hubici na vysávání, celkově je možné od zásuvky vysávat do vzdálenosti až 9,1 m. To určitě není maximum, kterého byly námi hodnocené vysavače v listopadu 2018 schopné. Vzdálenost je víceméně průměrná a hodí se spíše do bytů, než do velkých rodinných domů. Na podlahách odvádí vysavač skvělou práci jak na tvrdých, tak na těch, které jsou pokryté koberci. Jako důležitý parametr hodnotíme také účinnost filtrace, za třídu čistoty vyfukovaného vzduchu získal známku A, tehdy nejlepší, jaké vysavače dosahovaly.

Ekonomická stránka potěší zákazníky, kteří se zaměřují spíše na úspornější spotřebiče spíše. Při běžném používání počítejte se spotřebou 27 kWh ročně, což je ve výsledku investice asi 108 Kč (v roce 2018). Při porovnání s ostatními modely v našem srovnávacím testu zjistíte, že jde o podprůměrnou hodnotu, a to asi o 7 Kč. Při porovnání hlučnosti modelu Hoover SN 75011 s průměrnou hlučností narazíte také nad průměrnou hodnotu. Zatímco hlučnost Hooveru odpovídá asi 72 dB, standardně se setkáte téměř se 76 dB. Při dlouhodobém a častém vysávání byste nižší hlučnost mohli určitě ocenit, pro ještě tišší vysavač se nebojte podívat na jiné recenze, oslovit by vás mohl například jeden z nejtišších modelů Electrolux EUO9GREEN.

Parametr Tento produkt
Sáčkový/bezsáčkový

Sáčkový

Výrobce

Hoover

Objem sáčku/sběrné nádoby (l)

3,2

Délka napájecího kabelu (m)

6

Filtr

Omyvatelný EPA

Hlučnost (dB)

72

Akční radius (m)

9,1

Energetická třída

A

Třída čistoty vyfukovaného vzduchu

A

Třída účinnosti vysávání koberců

A

Třída účinnosti vysávání tvrdých podlah

A

Příkon (W)

700

Vybavení, rozměry a funkce

V kategorii vybavení a funkcí si vede model Hoover tak jako většina námi hodnocených. Stejně jako velké část ostatních postrádá indikátor zanesení filtru a turbokartáč, který odvádí skvělou práci při čištění koberců od prachu, vlasů a chlupů. Navíc postrádá ještě měkčená kolečka, která u většiny modelů najdete a kterými nenaděláte při přesouvání vysavače po tvrdé podlaze tolik hluku. Na druhou stranu za cenu okolo 2 500 Kč má jinak slušnou výbavu. Díky indikátoru plnosti sáčku jej nebudete muset kontrolovat sami, díky regulaci výkonu se vám vysavač nebude „přilepovat“ k různým povrchům. Hubice na tvrdé podlahy je společně s malou hubicí takřka samozřejmost. Navíjecí kabel považujeme za neodmyslitelnou součást vysavačů pro běžné domácí využití, jde o usnadnění úklidu spotřebiče.

Parametr Tento produkt
Indikátor plnosti sáčku/nádoby

Ano

Regulace výkonu

Ano

Hubice na tvrdé podlahy

Ano

Štěrbinová hubice

Ano

Turbokartáč

Ne

Měkčená kolečka

Ne

Navíjecí kabel

Ano

Výška (cm)

42,7

Šířka (cm)

29

Délka (cm)

32,6

Hmotnost (kg)

4,75

Naše hodnocení a závěr

Vysavač Hoover SN 75011 můžeme doporučit hlavně uživatelům, kteří nebydlí v otevřeném velkém domě, ale spíše v bytě, a to kvůli menšímu dosahu vysavače. Vysavač si bez problémů poradí jak s tvrdými podlahami, tak s koberci a díky výkonné filtraci jej můžeme doporučit i do domácností s astmatiky nebo alergiky. Oceňujeme také nižší hlučnost, která je u hlučnějších spotřebičů, jako jsou vysavače, vždy výhodou. V rámci vybavení a funkcí si vysavač Hoover vede obstojně vzhledem k faktu, že spadá do nižší cenové kategorie. Pokud ovšem požadujete naprostou všestrannost a hledáte model s výrazně lepší výbavou, za zvážení stojí například Miele C3 TotalCare EcoLine.

2 400 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Hoover SN 75011 | Hodnocení: 85,2 %
Tereza Peterková
Redaktorka
Tereza je redaktorka, která ráda zkoumá a testuje domácí spotřebiče spojené s úklidem. I proto se právě věnuje tématu klasických vysavačů, které i sama otestovala. Díky tomu vám poskytne informace o tom, na co se zaměřit při výběru, jestli zvolit raději sáčkový či bezsáčkový vysavač, jaký filtr je nejlepší a jaké funkce by vysavači neměly chybět. Kromě vysavačů se u nás věnuje i jiným spotřebičům, jako jsou žehličky či tyčové mixéry.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Hoover SN 75011

Hoover SN 75011

2 400 Kč Orientační cena