Nejlepší vysavače do auta 2023 | Recenze & Test | Arecenze.cz
Menu

Nejlepší vysavače do auta dle testu a recenzí 2023

Nedáte bez svého plechového miláčka ani ránu? Věnujete důkladné očistě vašeho auta každý víkend několik dlouhých hodin? Všechno jde jednodušeji, když máte po ruce adekvátní nástroje. O odstranění špíny se postará tlakový čistič, o disky nebo palubní desku zase speciální kosmetika. Drobků, prachu a dalších drobných nečistot v interiéru vás potom zbaví vysavač do auta.

Dříve se pro tyto potřeby běžně používaly klasické podlahové vysavače. Nikdo však nebyl zrovna nadšený, když musel poměrně objemnou krabici tahat několik metrů daleko, a navíc za sebou motat prodlužovací kabel. Výrobci proto představili zcela nový segment ručních vysavačů navržených s ohledem na specifické podmínky očisty interiérů vozidel.

V posledních letech nabídka výrazně nabobtnala, a tak je lehké se během nákupu ztratit. Z toho důvodu jsme přikročili k sepsání následujícího textu, v němž vám poskytneme přehled kritérií, klíčových pro výběr vhodného vysavače do auta. Po jeho prostudování budete vědět, které parametry sledovat, a které jsou naopak jen do počtu.


Nejlepší vysavače do auta dle hodnocení a recenzí uživatelů

Pořadí Vzhled Název Výrobce Orientační cena Aktuální cena
1.
Recenze Sencor SVC 190
Sencor SVC 190 Sencor 500 Kč Zobrazit nabídky
2.
Recenze Concept VP 4370
Concept VP 4370 Concept 1 600 Kč Zobrazit nabídky
3.
Recenze Black & Decker NVB12AVA
Black & Decker NVB12AVA Black & Decker 500 Kč Zobrazit nabídky
4.
Recenze Compass CAR 12V
Compass CAR 12V Compass 400 Kč Zobrazit nabídky
5.
Recenze Hoover SJ 4000 DWB6 Jive
Hoover SJ 4000 DWB6 Jive Hoover 600 Kč Zobrazit nabídky
6.
Recenze Road Star 2005 s kompresorem 3v1
Road Star 2005 s kompresorem 3v1 Road Star 600 Kč Zobrazit nabídky
7.
Recenze BLACK & DECKER ADV 1200
BLACK & DECKER ADV 1200 Black & Decker 900 Kč Zobrazit nabídky
8.
Recenze ALCA 12V
ALCA 12V Alca 400 Kč Zobrazit nabídky
9.
Recenze Domo DO211S
Domo DO211S Domo 1 700 Kč Zobrazit nabídky
10.
Recenze ETA Verto 0442
ETA Verto 0442 Eta 800 Kč Zobrazit nabídky

Jak vybrat vysavač do auta

Ještě předtím, než se začnete na pultech obchodů přehrabovat různými modely, zamyslete se nad tím, kde všude vysavač do auta užijete? Opravdu s ním budete pouze vysávat interiér svého vozidla, nebo s ním tak trochu počítáte i do stanu, chatky nebo kamkoliv jinam? Podle odpovědi na tuto otázku vyberte adekvátní druh napájení.

Velmi důležitou roli potom sehrává příkon, od něhož se odvíjí jak rychlost a efektivita čištění, tak spotřeba energie. Zvolíte-li zařízení určené k zapojení do automobilové zásuvky, určitě si ověřte i délku napájecího kabelu. Nic nepotěší méně, než když se vlivem krátké šňůry nedostanete všude kam potřebujete.

Rozhodli jste se pro mobilní přístroj napájený akumulátorem? V tom případě zkontrolujte jeho výdrž na jedno nabití. Ta by měla být natolik dlouhá, abyste zvládli svého plechového mazlíčka vysát bez velkého spěchu. Jako vždycky berte ohled i na různorodé doplňkové funkce a příslušenství, jímž výrobci své produkty osazují.

Ani v tomto článku vás neochudíme o kapitolu věnovanou cenám. Cenovky prodávaných zařízení jsme pořádně porovnali a identifikovali tři základní intervaly. Po prostudování jejich specifikací budete mít alespoň částečnou představu o tom, jak velký finanční obnos si máte připravit.

Druh napájení

Základem každého správného moderního přístroje je spolehlivý elektromotor. V současné době se uplatňují dvě základní technologie, přičemž každá z nich se pyšní trochu jinými parametry. Vybrat si tedy můžete z napájení prostřednictvím akumulátoru nebo autozásuvky. Oběma variantám věnujeme samostatnou podkapitolu.

Vysavače do autozásuvky

Stará dobrá klasika si stále udržuje své místo na slunci. Napájení se realizuje prostřednictvím automobilové 12V zásuvky. Odpadá tedy nutnost vedení prodlužovačky, na druhé straně počítejte s tím, že vysavač svým provozem ubírá energii z baterie automobilu. Budete-li trávit údržbou svého vozidla příliš dlouhou dobu, může se vám stát, že další den nenastartujete.

Mezi hlavní výhody standardního způsobu napájení řadíme vysoký výkon, vyšší sací sílu a delší provoz. Díky tomu rychleji a snadněji vyčistíte interiér vozidla a nezaleknete se ani silnějších nečistot. Na druhé straně počítejte s tím, že jinde, než v útrobách automobilu jejich služby nevyužijete. Vzhledem k propojení se zásuvkou vozidla bude váš akční rádius ovlivněn dosahem kabelu.

Akumulátorové vysavače

Stále větší oblibu si v posledních letech získávají akumulátorové elektrospotřebiče. Jejich zastánci si jich považují pro obrovskou mobilitu, nízkou hmotnost a univerzální použití. Nejsou totiž na rozdíl od svých kabelových protějšků ničím limitovány. Moderní technologie se však stále potýká s celou řadou nevýhod.

V prvé řadě počítejte s nižším sacím výkonem a provozní dobou v řádu maximálně několika desítek minut. Chcete-li se pověnovat svému mazlíkovi opravdu důkladně, nevyhnete se čekání na dobití akumulátoru. Ačkoliv se pyšní nižší pořizovací cenou, vzhledem ke kratší životnosti baterie se nevyhnete jejich častějším výměnám.

Jestliže chcete mít po ruce praktický vysavač nejen pro údržbu svého vozidla, ale třeba i do stanu, chaty nebo garáže, sáhněte po bezdrátovém provozu. Na jedno nabití sice funguje jen chvíli, bez problémů s ním vyčistíte všechno, co je zapotřebí.

Příkon

Vyžadujete, aby bylo vysávání co nejrychlejší a nejefektivnější? Poohlédněte se po modelu vybaveném dostatečně silným motorem. Pozná se podle hodnoty příkonu, udávaného ve wattech, podle něhož také zjistíte, kolik energie si provoz vyžádá. Taková představa je poměrně důležitá hlavně u vysavačů určených do autozásuvky, jelikož na jejím základě snadno odhadnete, kolik energie můžete z autobaterie vytáhnout, aniž byste ohrozili její funkčnost.

Standardně se příkon pohybuje okolo hranice 30 W, přičemž platí, že akumulátorové přístroje jsou ještě o něco málo slabší. Naproti tomu příkon nejsilnějších aparátů přesahuje i 50 wattů, výjimkou nejsou ani mocné 100W vysavače.

Délka napájecího kabelu

Rozhodli jste se, že zůstanete věrní tradici a zakoupíte model napájený přímo ze sítě? V tom případě si dobře ověřte délku jeho napájecího kabelu. Měla by zajistit pohodlný úklid celého interiéru vozidla. Jestliže se kabel začne nebezpečně napínat již při dosažení zadních sedaček, poohlédněte se raději po jiném zařízení.

Délka provozu

Při volbě akumulátorového přístroje naopak žádný kabel řešit nebudete. O vašem dosahu a době práce rozhoduje kapacita integrované baterie. Neočekávejte několikahodinový provoz typický třeba pro luxusní tyčové vysavače. Maximum se pohybuje okolo 30 minut, levnější produkty vydrží ještě zhruba o 10 minut kratší dobu.

Funkce a příslušenství

Myslíte si, že v dnešní době by si výrobci dovolili nabízet pouze vysavače bez jakékoliv přidané hodnoty? Patrně by dlouho na trhu nepřežili, neboť by jejich produkty nikdo nekupoval. Právě naopak, jednotlivé firmy se předhánějí ve funkcích a doplňcích, jež ke svým veledílům přidávají. Za zmínku stojí zejména:

  • mokré vysávání – možnost odstranit vylité pití nebo stopy sněhu
  • osvětlení – LED diody usnadňující osvětlení tmavých míst
  • skladovací taška – pro jednodušší přenášení vysavače z místa na místo a jeho ochranu před poškozením.

Veledůležitou funkci zaujímají i různorodé nástavce, s jejichž pomocí se snadno dostanete do všech prostor svého vozidla:

  • štěrbinový nástavec – odstranění nečistot z úzkých prostor (mezi sedadly, u řadící páky)
  • kartáčová hubice – pro likvidaci zvířecí srsti a vlasů
  • hubice na čalounění – odstranění nečistot z látkových potahů.

Cena

Asi jste si již zvykli, že každý z našich textů uzavírá cenové okénko. Jelikož potřebný finanční obnos je klíčovým kritériem nákupu, neučiníme výjimku ani v tomto případě. Je logické, že se snažíte za všech okolností nalézt ideální poměr mezi zaplacenou cenou a vlastnostmi daného přístroje. Abychom vám usnadnili orientaci, rozdělili jsme nabízené pomocníky do tří základních skupin. Stačí letmý pohled na jednotlivé intervaly a ihned zjistíte, kolik peněz si vlastně připravit.

Cena do 500 Kč

Potřebujete občas interiér svého vozidla vysát, ale nepovažujete jeho důkladnou očistu za životně důležitou? Orientujete se při nákupu hlavně podle cenového zařazení daného produktu? Nevadí vám, že akumulátor vydrží pouhých pár minut? Pokud jste na všechny tři otázky odpověděli ano, s klidným svědomím hledejte v nejnižší kategorii do 500 korun.

Valná většina dostupných modelů nabízí výkon okolo 30 W, výjimkou nejsou ani mnohem výkonnější zařízení. Obvykle je užita bezdrátová technologie, u níž je zapotřebí počítat s nižší silou sání. Výdrž baterie dosahuje zhruba 8–15 minut. Samozřejmostí je kompletní paleta příslušenství, s jehož pomocí se snadno dostanete, kam potřebujete.

Cena od 500 do 1 000 Kč

Střední skupina je o něco málo početnější a různorodější. Vedle produktů s vestavěnou baterií se zde hojně vyskytují i klasické přístroje k zapojení do automobilové zásuvky. Ty se pyšní příkonem mnohdy přesahujícím hranici 100 wattů, díky čemuž je zajištěno snadné vyčištění i silně zažraných nečistot. Standardem je ovšem i zde vestavěný akumulátor, jenž na rozdíl od svých levných protějšků vydrží i více než 15 minut.

Mnohé z výrobků střední třídy již bez větších problémů zvládají mokré vysávání. Nebojte se je tak vypustit ani na skvrny způsobené vaší ratolestí nebo sněhem.

Cena nad 1 000 Kč

Věnujete se pravidelnému čištění svého plechového miláčka? Chcete mu za všech okolností dopřávat jen tu nejlepší péči? Připravte si obnos nad 1 000 korun a pořiďte vysavač do auta těch nejvyšších kvalit. Většinou za danou sumu zakoupíte model nabíjený prostřednictvím zásuvky. Díky tomu získáte výkon výrazně vyšší než 100 W a práce vám půjde od ruky jednodušeji.

Přítomnost funkcí mokrého vysávání, LED osvětlení nebo široké spektrum hubic a kartáčů asi nemusíme zmiňovat. Výrobci zkrátka nabízejí hodně muziky za stále ještě ne tolik peněz.


Jak vám pomohl tento článek?
Budeme rádi za zpětnou vazbu.

Průměrné hodnocení 4.4 z 37 hlasů