Recenze nejlepších 10 vysavačů Dirt Devil z testu 2021 | Arecenze.cz
Menu

Jaký vysavač Dirt Devil vybrat dle srovnání

Výhradně na oblasti vysavačů se obvykle nedá vystavět úspěšný byznys. Většina významnějších společností je vyrábí jen jako jeden z mnoha typů produktů, přičemž ve svém portfoliu má i mnoho dalších druhů spotřebičů. Avšak Dirt Devil je jednou z výjimek potvrzujících pravidlo, protože vysavače jsou její jediným artiklem. Více se dočtete v následujícím textu.

Dirt Devil není jediná populární značka vysavačů. Také o několika dalších jsme sepsali samostatné články, které se věnují historii značek Electrolux, Hoover, Rowenta, Sencor a Kärcher.


Nejlepší vysavače Dirt Devil dle srovnávacího testu

V současné době nemáme ve srovnání žádné aktuálně prodávané produkty z dané podkategorie.

Parametry nejlepších vysavačů Dirt Devil

V současné době nemáme ve srovnání žádné aktuálně prodávané produkty z dané podkategorie.


Historie značky

V roce 1905 založil ve státu Ohio Philip Geier firmu P.A. Geier Company. Ta se již od svého vzniku orientovala na výrobu vysavačů. Za druhé světové války společnost zapojila své výrobní kapacity do služeb válečné mašinérie a v následujícím období došlo k fúzi s Royal Appliance Manufacturing, jejíž jméno převzala.

Významný přelom znamenal rok 1955, kdy společnost nechala patentovat revoluční systém cyklonového vysávání. Doposud se prodalo více než 25 milionů takovýchto vysavačů. Až do 80. let byly spotřebiče vyráběny zásadně z kovu. V tomto období ovšem započal prodej vysavačů označených jako Dirt Devil, využívajících plastového šasi. Vzhledem k obrovskému úspěchu této produktové řady převzala celá firma její jméno.

V průběhu následujících desetiletí docházelo k neustálé inovaci spotřebičů a zařazování nových technologií. V roce 1996 byl představen první ruční vysavač a o devět let později se objevila jeho upravená verze. Ta využívala služeb HEPA filtru a vyznačovala se delší životností baterie a výraznějším sacím výkonem.

V posledních letech společnost neustále experimentuje s akumulátorovými modely ručních vysavačů. Ty již dosahují takových kvalit, že umožňují na jedno nabití pohodlně vysát vše, co je potřeba, bez nutnosti tahat za sebou šňůru. Dirt Devil si užívá obrovské obliby v oblasti Severní Ameriky, kde je dokonce zdaleka nejoblíbenějším výrobcem vysavačů.

Značka je součástí hongkongského koncernu Techtronic Industries, jež vlastní mimo jiné i divize Ryobi, Vax či britskou legendu The Hoover Company.

Kdo a kde vyrábí Dirt Devil

Řádky výše naznačují, že společnost již není samostatnou jednotkou, ale je součástí většího koncernu. I tak si doposud zachovala značnou míru samostatnosti, protože patří mezi klíčové součástí TTI. Výroba vysavačů s označení Dirt Devil probíhá dosud v historické ohijské centrále společnosti v městě Glenville.

Charakteristika

Na českém trhu můžete najít více než 50 modelů Dirt Devil vysavačů. Naprostá většina z nich využívá služeb základní technologie firmy – cyklónového vysávání, proto jde o bezsáčkové výrobky. Určené jsou povětšinou pro suché čištění. Neméně vzácné jsou i vysavače tyčové.

Naprostá většina přístrojů se pyšní nízkou emisí prachu a písmenkem A v oblasti vysávání tvrdých podlah. V případě koberců je to o něco horší a výjimkou nejsou ani třídy D. Pokud jde o energetickou náročnost, taktéž nemůžete prakticky sáhnout vedle. Výhradně se totiž pohybujeme v rámci hodnocení A či A+, tedy v tom zdaleka nejúspornějším.

Z hlediska hlučnosti spadá značka do průměru. Míra vydávaného hluku se pohybuje okolo 75 dB. Příkon bývá obvykle kolem 700 W a účinnost sání v rozmezí od 300 do 450 Wattů.

Slovo průměr dobře vystihuje i cenu vysavačů. Převážné množství zařízení se prodává za cenu v rozmezí od 3 000 do 4 000 korun. Spíše výjimečně se můžete setkat i se zařízeními o tisícovku dražšími.

Produktové řady

Momentálně se v obchodech objevují zařízení označené jako Rebel nebo Infinity. V případě tyčových vysavačů boduje řada Cavalier.

Rebel

Série Rebel je určena zejména menším domácnostem, které potřebují lehký, ale výkonný čistič. Příkon 700 W nabízí dostatečnou sílu pro vysávání tvrdých podlah. Velkou výhodou jsou nízké emise prachu a vysoká energetická úspora. Pro čištění koberců se příliš nehodí, protože spadají do tříd C až D. Hlučnost se pohybuje okolo 79 dB.

Single-cyclonic technologie zásadním způsobem zvyšuje efektivitu HEPA filtrů 13. generace. Proto se daří odsát ze vzduchu více než 99 % všech prachových částic. LED indikátor na těle vysavače vás vždy upozorní na naplnění nádoby, kterou vyklopíte stiskem jediného tlačítka.

K dispozici máte praktické příslušenství 3v1, s jehož pomocí se dostanete prakticky kamkoliv. Měkká kolečka šetří podlahu před poškrábáním. Parkovací polohu můžete využít v případě, že si potřebujete od vysávání z nějakého důvodu odpočinout.

Infinity

Vyšší třídou vysavačů Dirt Devil jsou spotřebiče spadající do produktové řady Infinity. Kromě vysokého sacího výkonu se pyšní zejména Multi-cyclonic technologií. Na rozdíl od předcházející řady Rebel tak prach prochází větším množstvím cyklón. Všechny měřitelné parametry kromě čištění koberců (C) jsou hodnoceny nejlepší známkou. Hlučnost je stále stejná, tedy okolo 78 dB.

Samozřejmostí jsou parkovací poloha a měkčená kolečka. Díky velmi dlouhé hadici FLEXI dosáhnete akčního rádiusu až 11 metrů. Vysávání tvrdých povrchů usnadňuje parketová hubice. Mini Turbo kartáč pak zvyšuje efektivitu čištění čalounění a textilu.

Cavalier

Hlavní produktová řada tyčových vysavačů nese jméno Cavalier. Ten zvládne na jedno nabití fungovat až 24 minut. Jeho nízká hmotnost 2 kg umožňuje pohodlné vysávání i jedincům subtilnější konstituce.
Výhodou je i praktické držadlo, které můžete využít po dokončení vysávání. Spotřebič zkrátka pověsíte na jeho místo a ušetříte tak dost místa. Samozřejmostí je široké příslušenství včetně parketové hubice.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Jak vám pomohl tento článek?
Budeme rádi za zpětnou vazbu.

Průměrné hodnocení 4.3 z 15 hlasů