Recenze sáčků do vysavačů | Test nejlepších 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test nejlepších sáčků do vysavačů 2023

Aktualizováno:
Červen 2023

Vysávání. Jen málokdo z nás by jej zařadil mezi své oblíbené domácí práce. Jenže bez pravidelné údržby povrchů v domácnosti to zkrátka nejde. Všudypřítomné nečistoty, prach a zbytky potravy brzy udělají své a nepříjemné alergie na sebe nenechávají dlouho čekat. I proto se vyplatí sáhnout po hubici alespoň jednou týdně a důkladně vyčistit celý byt. Vždyť co by na neustálé lamentování asi říkali naši předci, kteří neměli po ruce nic jiného než hadr a koště?

Kvalitní vysavač dnes patří do základní výbavy každé moderní domácnosti. Již dlouhá léta dominují sáčkové modely, které jsou ceněny zejména pro svou výkonnější filtraci, menší hlučnost a jednodušší údržbu. I přes pokrok, který v poslední době učinily bezsáčkové technologie, se jim stále nedaří na trhu prorazit. Naplněný sáček prostě stačí vyhodit a jednoduše vyměnit za nový. Pokud je tedy zrovna nějaký po ruce…

Jelikož se jejich nákupu nevyhne žádný majitel sáčkového vysavače, rozhodli jsme se sepsat následující článek. Představíme vám v něm hlavní kritéria výběru, podle nichž byste se měli rozhodovat. Po jejich prostudování byste neměli mít problém s výběrem ani v kamenných prodejnách, ani na internetu.


Nejlepších 10 sáčků do vysavačů dle hodnocení a recenzí uživatelů

Pořadí Vzhled Název Hodnocení Orientační cena Aktuální cena
1.
Recenze Rowenta High Filtration Hygiene+ ZR200540 4 ks
Rowenta High Filtration Hygiene+ ZR200540 4 ks 97 %
Počet recenzí: 149
490 Kč Zobrazit nabídky
2.
Recenze PARKSIDE PFT 20 A1, 12ks
PARKSIDE PFT 20 A1, 12ks 90 %
Počet recenzí: 52
200 Kč Zobrazit nabídky
3.
Recenze Miele HyClean GN 3D Efficiency 4 ks
Miele HyClean GN 3D Efficiency 4 ks 96 %
Počet recenzí: 96
430 Kč Zobrazit nabídky
4.
Recenze ETA 9600 68000, 5 ks
ETA 9600 68000, 5 ks 96 %
Počet recenzí: 23
700 Kč Zobrazit nabídky
5.
Recenze Kärcher Papírové sáčky 6.959-130 5 ks
Kärcher Papírové sáčky 6.959-130 5 ks 94 %
Počet recenzí: 57
360 Kč Zobrazit nabídky
6.
Recenze Kärcher 2.863-006.0 vliesové filtrační sáčky 4ks
Kärcher 2.863-006.0 vliesové filtrační sáčky 4ks 93 %
Počet recenzí: 30
500 Kč Zobrazit nabídky
7.
Recenze Sencor SVC 45/52 10ks
Sencor SVC 45/52 10ks 95 %
Počet recenzí: 27
370 Kč Zobrazit nabídky
8.
Recenze Electrolux E201SM
Electrolux E201SM 96 %
Počet recenzí: 55
600 Kč Zobrazit nabídky
9.
Recenze Eta UniBag 990068000 4 ks
Eta UniBag 990068000 4 ks 94 %
Počet recenzí: 127
310 Kč Zobrazit nabídky
10.
Recenze KÄRCHER 2.863-314.0 4 ks
KÄRCHER 2.863-314.0 4 ks 100 %
Počet recenzí: 2
470 Kč Zobrazit nabídky

Zobrazit další produkty


Jak vybrat sáčky do vysavače

Výběr sáčku do vysavače není příliš obtížný, jak svědčí poměrně malé množství významných parametrů. Základem je znalost výrobce a typu spotřebiče, bez které by se mohlo snadno stát, že koupíte nekompatibilní sáčky. A asi nikoho nepotěší, když musí špatně zakoupenou sadu vracet, nebo dokonce vyhodit.

Mezi zásadní kritéria patří také materiál sáčku, který má kromě životnosti vliv i na filtraci nečistot. Zbystřit by tedy měli zejména alergici, pro které je čistota jedinou zárukou klidného života. Svou roli sehrává i volba mezi jednorázovými a permanentními sáčky. Na trhu se kromě originálních výrobků pocházejících z dílen producentů vysavačů objevují i neoriginální kousky. Zvažte důkladně pro a proti obou řešení a vyberte si, kterému dáte přednost. Závěrečnou část článku věnujeme jako již tradičně přehledu cen.

Pokud si chcete vybrat vysavač jako takový, můžete se podívat na tuto stránku, kde jsme je testovali.

Typ a výrobce vysavače

Možná vám není jasné, proč začínáme článek o výběru sáčků do vysavače kapitolou věnovanou typu a výrobci spotřebiče. Důvod je prostý – bez těchto dvou základních informací zkrátka nekoupíte dobře. Sáčky jsou totiž obvykle vyráběny na míru každému typu nebo modelové řadě vysavačů jednoho výrobce. Na trhu sice naleznete i univerzální kousky, šíře jejich použití je i tak výrazně omezena jen na několik málo modelů.

Při nákupu přes internet je vhodné navštívit stránky prodejce, který umožňuje rychlé hledání prostřednictvím filtrů. Jednoduše zadáte výrobce a typ svého vysavače a rozhraní automaticky přispěchá s doporučeným produktem.

Materiál sáčku

Nejvýznamnější parametr spočívá v materiálu sáčku. V současné době se lze na trhu setkat s následující dvojicí:

  • papírové sáčky – nižší cena, několikavrstevnatý filtrační materiál, náchylnost na vlhkost a protržení ostrými předměty
  • sáčky z netkané textilie – vyšší cena, kombinace umělých vláken, pevnost, odolnost proti vlhkosti, lepší filtrace vzduchu.

Po kterém materiálu tedy sáhnout? Pokud vám v tom nebrání vyšší cena, rozhodně zvolte sáčky z netkané textilie. Nejnovější druh materiálu dokonce dosahuje hodnocení filtrace HEPA 10 a je doporučen alergikům. Sáčky tak pomohou vaši domácnost udržet mnohem čistější a zdravější. Naproti tomu papír je vhodný všude tam, kde nejsou zvýšené nároky na hygienu, případně do domácností, kde se klasický vysavač o práci dělí třeba s robotem.

Jednorázové, nebo permanentní?

Nechce se vám po naplnění sáček vyhazovat? Zvolte permanentní typ, který můžete vysypat, důkladně vyčistit a znovu vložit do vysavače. Tato varianta v dřívějších dobách jednoznačně dominovala, ačkoliv se jedná o mnohem náročnější postup. V poslední době proto zákazníci dávají přednost jednorázovým sáčkům. Hlavním důvodem je skutečnost, že i přes opravdu pečlivé vysypání a vyčištění permanentního typu se obvykle nepodaří odstranit všechny nečistoty. Ze sáčku se následně stává ideální místo pro množení plísní a dalších choroboplodných zárodků, které mohou zamořovat prostředí okolo sebe.

Nákup jednorázového kousku je tak i tohoto hlediska výhodnější. Po naplnění jej opatrně vyjmete, vyhodíte do popelnice a do vysavače obratem šoupnete nový. Dávejte si však pozor na to, abyste měli vždy nějaké ty čerstvé kusy po ruce. Komu by se totiž chtělo uprostřed velkého gruntování do obchodu?

Originální, nebo neoriginální?

Sáčky do vysavačů nabízí kromě producentů spotřebičů i mnoho dalších firem. Jejich produkty se překvapivě často stávají cílem spokojených zákazníků, kteří opomíjejí originální kousky. Proč tomu tak je? Hlavním důvodem je bezesporu nižší cena, která mnohdy dosahuje zhruba poloviny originálu. Nakupující jsou tak ochotni odpustit menší výdrž i obtížnější manipulaci. A aby toho nebylo málo, často se jedná o jedinou možnost – zejména pro majitele starších vysavačů. Výrobci obvykle po několika letech přestanou své starší modely podporovat a z neoriginálních sáčků se stane jediné možné řešení.

Obecně však platí, že v případě často používaného spotřebiče novějšího data výroby byste měli sáhnout po originálech. Jejich velikost a způsob uchycení přesně odpovídá modelu, existují návody pro jejich výměnu a obvykle déle vydrží, čímž ospravedlňují svou výraznější cenovku.

Cena

Parametrů pro nákup sáčků do vysavače není mnoho. A tak se pomalu dostáváme k poslední kapitole našeho článku, kterou jako vždy věnujeme problematice cen. Seznámíme vás s výsledky námi provedené analýzy dostupných produktů, kterých se na trhu nachází statisíce. Nabídka koresponduje s opravdu významným počtem modelů vysavačů, které lze na trhu zakoupit. Pro potřeby této kapitoly jsme je rozčlenili do tří základních cenových intervalů.

Cena do 100 Kč

Hledáte levné papírové sáčky pro svůj vysavač? Vystačí vám jeden na dlouhou dobu, takže nepotřebujete velká balení? V tom případě naleznete, co potřebujete za méně než 100 korun. Před nákupem si dobře zkontrolujte typ a výrobce vysavače, abyste se nespletli. V této cenové relaci obvykle naleznete balení čítající jednotky kusů.

Cena od 100 do 1 000 Kč

Vysáváte opravdu často a sáčky měníte každou chvíli? Bojujete s alergiemi a potřebujete proto sterilní prostředí? S klasickým papírem si nejspíše nevystačíte, sáhněte raději po kouscích z umělých vláken. Pro jejich pořízení si ovšem připravte trošku vyšší finanční obnos přesahující hranici 100 Kč. Jestliže se vám nechce kupovat jednotky kusů, máte k dispozici i velká balení za výhodné ceny. Za částku 1 000 korun zakoupíte i stovku papírových sáčků, které vám vydrží velmi dlouhou dobu.

Cena nad 1 000 Kč

Představuje vysávání a čištění povrchů váš denní chléb? Pohybujete se ve velmi špinavém prostředí se spoustou prachu? S největší pravděpodobností nepoužíváte obyčejný podlahový vysavač, ale speciální model. A pro takový je zapotřebí koupit odpovídající sáčky, které se postarají o skutečně efektivní zachycení všech nečistot a neumožní jejich návrat do vzduchu.


Jak vám pomohl tento článek?
Budeme rádi za zpětnou vazbu.

Průměrné hodnocení 4.8 z 12 hlasů