Menu

Kärcher T 7/1 Classic – Recenze, testy a srovnání

Objemná nádoba v kategorii Vysavače Kärcher

Klady

  • Nízká hlučnost
  • Velký objem sběrné nádoby
  • Velmi lehký

Zápory

  • Nedostatečná výbava
  • Nekvalitní kolečka
3 400 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Vysavač Kärcher v našem srovnávacím testu propadl v ohledu tříd účinnosti vysávání koberců, za kterou dostává známku E (druhou nejhorší), a bohužel i v rámci účinnosti vysávání tvrdých podlah. V tomto ohledu je malinko lepší, se známkou C je ale oproti ostatním hodnoceným modelům nedostatečný. Co se týče třídy čistoty vyfukovaného vzduchu, se známkou D bychom tento model určitě nedoporučili do domácnostmi s dětmi, a už vůbec ne tam, kde bydlí lidé s dýchacími obtížemi.

Spotřebou spadá do energetické třídy C, což by nevypadalo nijak špatně, ale podle našeho průzkumu má v současnosti (listopad 2018) většina vysavačů energetickou třídu A. Poznáte to i na ročních nákladech, které se mohou vyšplhat až na 150 Kč při vysávání průměrného bytu jedenkrát týdně. Pro někoho nejde o moc peněz, ale ročně dáváte zbytečně téměř 40 korun navíc oproti tehdejšímu průměru. Pochválit však musíme objem sběrné nádoby, se 7,5 l se setkáte jen výjimečně. Stejně tak chválíme hlučnost 63 dB, která patřila v době psaní této recenze k nejnižším. Průměru se ale držel vysavač v případě dosahu při vysávání, počítejte s 10,5 m od zásuvky.

Parametr Tento produkt
Sáčkový/bezsáčkový

Bezsáčkový

Výrobce

Kärcher

Objem sáčku/sběrné nádoby (l)

7,5

Délka napájecího kabelu (m)

7,5

Filtr

Vliesový filtrační vak

Hlučnost (dB)

63

Akční radius (m)

10,5

Energetická třída

C

Třída čistoty vyfukovaného vzduchu

D

Třída účinnosti vysávání koberců

E

Třída účinnosti vysávání tvrdých podlah

C

Příkon (W)

850

Vybavení, rozměry a funkce

Model značky Kärcher nelze považovat ani za průměrný v kategorii funkcí a vybavení. U tohoto kousku se nesetkáte téměř s žádnou výbavou. Nemá indikátor plnosti sáčku, zanesení filtru, nelze na něm regulovat výkon, nemá malou hubici ani turbokartáč a neumí navíjet kabel. Má tedy jen hubici na tvrdé podlahy a měkčená kolečka. Většinu z toho, co postrádá, přitom najdete standardně u velkého počtu hodnocených vysavačů. Velikostně jde o průměrný model, hmotností 3,5 kg patří k lehčím.

Parametr Tento produkt
Indikátor plnosti sáčku/nádoby

Ne

Regulace výkonu

Ne

Hubice na tvrdé podlahy

Ano

Štěrbinová hubice

Ne

Turbokartáč

Ne

Měkčená kolečka

Ano

Navíjecí kabel

Ne

Výška (cm)

32,2

Šířka (cm)

28,5

Délka (cm)

37,5

Hmotnost (kg)

3,5

Naše hodnocení a závěr

Vysavač Kärcher T 7/1 Classic propadl hned v několika ohledech. Nevysává dobře ani tvrdé podlahy, natož koberce, hodnocení energetické náročnosti je průměrné a čistota vyfukovaného vzduchu je velmi špatná. Moc bodů mu nepřidá ani výbava, téměř žádnou nemá. Pozitivně hodnotíme velký objem sběrné nádoby a tichý provoz. Jako model na chatu pro občasné vysávání, do dílny či do komerčních a jiných výrobních prostor by byl tento kousek vhodný, do běžné domácnosti bychom ale spíše doporučili například model Hoover AC 69011.

3 400 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Kärcher T 7/1 Classic
Tereza Peterková
Redaktorka
Tereza je redaktorka, která má na starosti téma klasických vysavačů. Kromě toho se také zaměřuje na vysavače jednotlivých výrobců včetně Kärcher, aby byl výběr pro vás přehlednější. Poradí vám, jestli raději zvolit bezsáčkovou, nebo sáčkovou variantu, jaký filtr je nejúčinnější, jaký je vhodný akční rádius a jaký sací výkon je ideální. Kromě klasických vysavačů se zaměřuje na cyklotrenažéry, žehličky a tyčové mixéry.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Kärcher T 7/1 Classic

Kärcher T 7/1 Classic

3 400 Kč Orientační cena