Menu

Hoover AC 69011 – Recenze, testy a srovnání

87,0 % Celkové hodnocení

Vítěz cena/výkon v kategorii Nejlepší klasické vysavače

Klady a zápory

  • Výbava
  • Vhodný na všechny typy podlah
  • Krátká šňura
2 900 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Díky objemu sáčku 4,5 l by mohl být vysavač Hoover skvělý na vysávání větších ploch, nevýhodou pro něj ovšem v tomto případě bude poměrně krátká pětimetrová šňůra. Celkový dosah vysavače je 8 m, což byl v době vzniku recenze (červen 2018) podprůměr. Ovšem v ostatních směrech už můžeme vysavač jen chválit. Patří mezi modely se čtyřmi A, tedy energetickou třídou A, třídou čistoty vyfukovaného vzduchu A a třídami účinnosti vysávání koberců a pevných podlah A.

Jak již naznačuje energetická třída vysavače, jeho spotřeba patří k nižším v našem porovnávacím testu. Za rok využije cca 27 kWh a vyjde vás tak zhruba na 108 Kč ročně. Za kvalitní filtraci potom vděčí EPA filtru (nové označení pro některé HEPA filtry) a díky vysoké účinnosti na kobercích i tvrdých podlahách můžeme tento model doporučit na všechny typy podlahových krytin. Posledním důležitým parametrem je samozřejmě hlučnost tohoto modelu. S hlučností 69 dB se řadí k tišším modelům v našem testu, i když od vysavače se zatím zcela tichý chod příliš očekávat nedá.

Parametr Tento produkt
Sáčkový/bezsáčkový

Sáčkový

Výrobce

Hoover

Objem sáčku/sběrné nádoby (l)

4,5

Délka napájecího kabelu (m)

5

Filtr

EPA

Hlučnost (dB)

69

Akční radius (m)

8

Energetická třída

A

Třída čistoty vyfukovaného vzduchu

A

Třída účinnosti vysávání koberců

A

Třída účinnosti vysávání tvrdých podlah

A

Příkon (W)

700

Vybavení, rozměry a funkce

S pochvalami pokračujeme i v případě funkcí. Model od značky Hoover totiž do své výbavy zahrnul všechny prvky, na které jsme se v našem hodnocení zaměřili. Při každém úklidu tak jistě oceníte navíjecí šňůru a měkčená kolečka, obojí je u dnešních vysavačů téměř samozřejmostí. To samé platí v případě malé hubice a hubice na tvrdé podlahy. U tohoto vysavače ovšem najdeme i malý turbokartáč, který už takovou samozřejmostí není. Pomůže vám s důkladným vyčištěním koberců, zejména od chlupů domácích mazlíčků. Co se týče signalizace, LED kontrolka vysavače vás upozorní na snížení výkonu způsobené naplněním sáčku nebo zanešením filtru, při rozsvícené kontrolce je tedy vhodné zkontrolovat obojí. Nakonec vysavač nepostrádá ani regulaci výkonu, která je důležitá zejména při přechodu z tvrdé podlahy na koberec.

Rozměry a hmotností se vysavač Hoover drží v podstatě průměru. Na výšku měří 25,5 cm, na šířku 31 cm a jeho hloubka je 46 cm. Hmotnost 5,72 kg je sice v našem porovnání průměrná, pokud ale hledáte model pro méně fyzicky zdatnou osobu, doporučujeme zvážit i některé lehčí varianty, například vysavač Hoover TE 75011.

Parametr Tento produkt
Indikátor plnosti sáčku/nádoby

Ano

Regulace výkonu

Ano

Hubice na tvrdé podlahy

Ano

Štěrbinová hubice

Ano

Turbokartáč

Ano

Měkčená kolečka

Ano

Navíjecí kabel

Ano

Výška (cm)

25,5

Šířka (cm)

31

Délka (cm)

46

Hmotnost (kg)

5,72

Hodnocení dalších uživatelů

Uživatelé obecně hodnotí vysavač Hoover AC 69011 jako spolehlivý, výkonný a poměrně tichý model. Chválí si také kovovou trubici vysavače, která oproti plastovému provedení slibuje delší životnost. Jako nevýhodu tohoto modelu častěji zmiňují pouze krátkou přívodní šňůru. Ta nijak nesnižuje výkon vysávání, ovšem časté přepojování mezi elektrickými zástrčkami není dvakrát pohodlné.

Naše hodnocení a závěr

Sáčkový vysavač Hoover AC 69011 získal v našem porovnávacím testu velice dobré hodnocení a potěší hned na několika frontách. Je poměrně úsporný, ovšem stále výkonný, a hodí se jak na tvrdé podlahy, tak na koberce. Díky vynikající filtraci jej můžeme doporučit například i astmatikům, velký objem zase slibuje vysávání bez nutností časté výměny sáčku. Nevýhodou tohoto vysavače, na kterou upozornili i jeho uživatelé, je poměrně krátká přívodní šňůra. Ta se ale samozřejmě nijak nepodepisuje na samotném výkonu modelu. Ten na druhou stranu potěší plnou výbavou funkcí, včetně malého turbokartáče.

2 900 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Hoover AC 69011 | Hodnocení: 87,0 %
Tereza Peterková
Redaktorka
Tereza je redaktorka, která ráda zkoumá a testuje domácí spotřebiče spojené s úklidem. I proto se právě věnuje tématu klasických vysavačů, které i sama otestovala. Díky tomu vám poskytne informace o tom, na co se zaměřit při výběru, jestli zvolit raději sáčkový či bezsáčkový vysavač, jaký filtr je nejlepší a jaké funkce by vysavači neměly chybět. Kromě vysavačů se u nás věnuje i jiným spotřebičům, jako jsou žehličky či tyčové mixéry.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Hoover AC 69011

Hoover AC 69011

2 900 Kč Orientační cena