Recenze Roborock S8 Pro Ultra - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Roborock S8 Pro Ultra

88,4 % Hodnocení
redakce

1. místo

Vítěz testu 2023

Robotické vysavače

Klady a zápory

Klady

 • Extrémně vysoký sací tlak
 • Dva hlavní kartáče
 • Vibrační mop
 • Spolehlivá kamera
 • Vynikající stanice se sušením mopu

Zápory

 • Vysoká pořizovací cena
 • Konstrukčně větší
 • Napojení na chytrou domácnost není ideální
36 000 Kč Orientační cena
 • 9,3/10
  Pohyb a vysávání
 • 8,6/10
  Vytírání
 • 7,3/10
  Hlučnost a kapacita
 • 8,0/10
  Napájení a výdrž
 • 8,1/10
  Vybavení a funkce
 • 88,4 %
  Celkové
  hodnocení

Nejdůležitější parametry

Roborock S8 Pro Ultra byl v době psaní této recenze (květen 2023) tím vůbec nejlepším robotickým vysavačem na českém trhu. Jeho představení proběhlo v rámci konference CES (Consumer Electronic Show), kde sklidil velký úspěch a vyhrál ocenění. Jednoznačně je potřeba říci, že se jedná o model pro náročné, čemuž odpovídá nejen kvalita, ale také pořizovací cena. Vysavač má na rozdíl od většiny produktů na trhu dva hlavní kartáče, které pomáhají hloubkovému čištění koberců.

Zařízení zvládá i velké prostory, a to podle odborných testů velice kvalitně. Kromě dvojího kartáče se dočkáte jednoho bočního kartáče a velmi vysokého sacího tlaku až 6 000 Pa. Jedním z hlavních taháků řady Roborock S8 je navigační systém. Ten sestává z laserového snímání okolí a duální kamery na čele vysavače. Díky tomu se dokáže Roborock rychle zorientovat v prostoru a nedělá mu žádný problém vyhnout se drobným překážkám a nečistotám po vašich mazlíčcích, které nechcete rozjezdit po podlaze.

Motivátorem ke koupi tohoto modelu je ale i jeho vyprazdňovací stanice. Výrobce neponechal nic náhodě a stanici vybavil kromě zásobníků na prach a čistou i špinavou vodu také systémem sušení mopovacího nástavce. Vysavač do stanice zajede, stanice hadru propláchne, vyždímá a usuší. Vám pak zbydou starosti jen s tím občas ve stanici vyměnit vodu a vyprázdnit odpadní nádoby.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Xiaomi

30 % Xiaomi, 15 % Eta, 9 % iRobot, 9 % Concept, 6 % Rowenta, 6 % Lauben, 6 % Tesla, 3 % Evolveo, 3 % Sencor, 12 % Další
Typ navigace

LiDAR + kamera

39 % Základní, 30 % LiDAR, 18 % LiDAR + kamera, 6 % Kamera, 6 % Neuvedeno
Sací výkon (Pa)

6 000

3 425,00
Hlavní kartáč

2

76 % 1, 15 % 2, 9 % Ne
Boční kartáče

1

64 % 2, 36 % 1
Podpora vytírání

Ano

88 % Ano, 12 % Ne
Kapacita zásobníku na prach (ml)

350

367,93
Kapacita zásobníku na vodu (ml)

200

368,57
Vyprazdňovací stanice v balení

Ano

82 % Ne, 18 % Ano
Kapacita vyprazdňovací stanice (ml)

2 500

30 % Nerelevantní, 9 % 2500, 3 % 2650, 3 % 3000, 55 % Neuvedeno
Zásobník na vodu ve vyprazdňovací stanici

Ano

79 % Nerelevantní, 15 % Ne, 6 % Ano
Typ mopu

Vibrující

55 % Pevný, 18 % Vibrující, 9 % Nerelevantní, 3 % Rotační, 15 % Neuvedeno
Maximální pokrytí plochy (m2)

300

196,15
Maximální výška prahu (cm)

2

1,74
Kapacita baterie (mAh)

5 200

3 705,16
Rychlost nabíjení (min)

240

260,33
Maximální doba úklidu (min)

180

140,61
Hlučnost (dB)

68,5

64,89

Konstrukce a vybavení

Kromě vysypávací stanice má model Roborock S8 Pro Ultra celou řadu pokročilých funkcí. Když pomineme základní věci, mezi které patří celé spektrum snímačů, senzorů proti pádu ze schodů či HEPA filtr, dostaneme se k aplikaci a jejím funkcím. Samozřejmostí je možnost plánování úklidu a podpora více map pro domy s více podlažími. Navíc se ale dočkáte také možnosti podívat se přes kameru vysavače na vaše mazlíčky, když nejste doma, a to i s možností na ně promluvit skrze reproduktor vysavače.

Konstrukčně je tento model trochu masivnější, ale výškou se stále schová pod hodnotu 10 cm. Projet pod radiátory by proto měl bez problémů a u pohovky na tom moc nezáleží, protože pod většinou z nich stejně neprojede žádný z robotických vysavačů.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Filtr

HEPA

97 % HEPA, 3 % nemá HEPA
Časovač

Ano

97 % Ano, 3 % Ne
Nárazník

Ano

97 % Ano, 3 % Virtuální
Dálkový ovladač

Ne

55 % Ne, 45 % Ano
Oddělovač oblastí

V aplikaci

55 % V aplikaci, 15 % Magnetická páska, 12 % Virtuální zeď, 12 % Ne, 3 % Možno dokoupit, 3 % Neuvedeno
Senzor proti pádu ze schodů

Ano

100 % Ano
Výška (cm)

9,65

8,76
Šířka (cm)

35

33,83
Délka (cm)

35

33,84
Hmotnost (kg)

4,8

3,49

Klady a zápory

Roborock S8 Pro Ultra by jistě nebyl vysavačem roku 2023, kdyby měl velké množství nedostatků. Primárně se tedy zaměříme na jeho přednosti. Ve srovnání s konkurencí nabízí vyšší sací tlak v kombinaci s dvojicí hlavních kartáčů ve spodní části. To v praxi přináší opravdu nadstandardní úklidové vlastnosti jak na tvrdé podlaze, tak také na kobercích. Vibrační mop pracuje na výbornou a v aplikaci si můžete zvolit i to, jaký vzor bude vysavač při vytírání následovat.

Kamerový systém se řadí k těm nejpokročilejším a je maximálně spolehlivý. Pochválit musíme i vynikající vyprazdňovací stanici. Pokud bychom měli hledat nedostatky, primárně zmíníme samozřejmě cenu. Ta je velmi vysoká, na druhou stranu se ale drží cenové hladiny, v jaké se pohybuje podobně vybavená konkurence. Takže palec dolů, ale ne tak moc.

Napojení na chytrou domácnost není ideální, a to zejména v případě, že používáte doma Alexu. Propojení sice funguje, ale že by se jednalo o nějak spolehlivé zadávání hlasových příkazů, se říct nedá. Tento problém je ale u téměř všech robotických vysavačů a je do značné míry způsoben tím, jak „spolehlivá“ Alexa je.

Porovnání s alternativami

Roborock S8 Pro Ultra je nejlépe vybaveným modelem své řady, ale to automaticky neznamená, že je cenově tím nejvýhodnějším. Pro srovnání si vezmeme Roborock S8+. Ten je vybaven v základu vysypávací stanicí také, ovšem její funkce jsou omezeny pouze na prachovou nádobu. Nedočkáte se automatického praní ani sušení mopu, jakož ani výměny vody v zásobníku. Tyto činnosti budete muset zajistit sami. Na druhou stranu je ale Roborock S8+ vybaven větší nádobou na vodu, takže to žádný problém nebude.

Dalším menším rozdílem je to, že Roborock S8 Pro Ultra umí zvedat při vytírání kartáče nad podlahu. Jinak jsou ale oba modely vybaveny naprosto totožně – mají stejný sací tlak, stejné kartáče, konstrukční řešení i kamerový systém. Pokud tedy chcete prémiový model a nevadí vám měnit vodu ve vysavači ručně, nebojte se zvolit podstatně levnější Roborock S8+.

Naše hodnocení a závěr

V době psaní recenze (květen 2023) byl model Roborock S8 Pro Ultra nejlepším robotickým vysavačem na trhu. Od svého představení obdržel hned několik ocenění a dostal se na přední místa testů odborníků. Vysavač je vybaven pokročilou vyprazdňovací stanicí, která se stará o jeho nabíjení, vysypávání prachové nádoby, výměnu vody i praní a sušení mopu. Na spodní straně najdete dvojici hlavních kartáčů, které společně s vysokým sacím tlakem zaručují perfektní úklid.

Aby toho nebylo málo, nechybí jeden z nejpokročilejších navigačních systémů s kamerou na trhu. Zajímavou levnější alternativou bez takto pokročilé stanice je model Roborock S8+, který se jinak funkčně a schopnostmi úklidu od modelu Ultra téměř nijak neliší.

36 000 Kč Orientační cena
Autor: Jakub Gulec | Datum: | Produkt: Roborock S8 Pro Ultra | Hodnocení: 88,4 %
Jakub Gulec plní v našem týmu roli technického odborníka a experta na vysavače. Protože v naší redakci vysavače osobně testuje a problematiku výběru má dobře nastudovanou, zvládne vám dobře poradit s výběrem. V článku vám například vysvětlí, jaký je rozdíl mezi gyroskopickou, laserovou a kamerovou navigací a proč jen na sacím tlaku nezáleží. Pod svými křídly má také témata tyčových vysavačů či spotřebitelskou elektroniku.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Roborock S8 Pro Ultra

Roborock S8 Pro Ultra

36 000 Kč Orientační cena