Recenze Roborock S8+ - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Roborock S8+

86,4 % Celkové hodnocení

Top 3 v kategorii Robotické vysavače

Jednotlivá hodnocení

 • 9,3/10
  Pohyb a vysávání
 • 6,6/10
  Vytírání
 • 7,6/10
  Hlučnost a kapacita
 • 8,0/10
  Napájení a výdrž
 • 8,1/10
  Vybavení a funkce

Klady

 • Extrémně vysoký sací tlak
 • Vyprazdňovací stanice v balení
 • Dva hlavní kartáče
 • Vibrační mop
 • Prémiový model za přijatelnější cenu

Zápory

 • Stále velmi vysoká cena
 • Horší napojení na chytrou domácnost
22 000 Kč Orientační cena

Nejdůležitější parametry

Když jsme v květnu 2023 recenzovali Roborock S8+, jednalo se o jeden z nejlepších modelů v poměru ceny a výkonu na českém trhu. Existuje ještě vyšší varianta stejné řady, tedy model Roborock S8 Pro Ultra, ale ve srovnání s ním recenzovanému vysavači nic zásadního pro úklid neschází. Počítat můžete s pokročilým navigačním systémem zajištěným spoluprací laserového LiDAR systému, duální kamery a celé řady senzorů.

Silný elektromotor vyvine sací tlak až 6 000 Pa, vysavač navíc disponuje dvojicí hlavních kartáčů. Ve srovnání s většinou konkurence proto zvládne uklidit podlahu rychleji a lépe. Sekundární kartáč má tento model pouze jeden a vůbec ničemu to nevadí. Součástí balení je též vyprazdňovací stanice se zásobníkem na prach. Díky ní se o vysypávání nádobky nebudete muset starat 3-6 týdnů.

Samozřejmostí je též mopovací nástavec. Ten využívá vibrační technologii, díky které dovede podlahu čistit efektivněji, než klasické pevné mopy. Jeho nádrž má objem 300 ml a bude ji potřeba doplnit po každém vytírání. Stejně tak počítejte na rozdíl od dražších modelů s tím, že budete muset mopovací hadr pravidelně prát.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Xiaomi

25 % Xiaomi, 17 % Eta, 13 % iRobot, 13 % Concept, 8 % Rowenta, 8 % Lauben, 4 % Evolveo, 4 % Sencor, 4 % Niceboy, 4 % Ecovacs
Typ navigace

LiDAR + kamera

38 % Základní, 25 % LiDAR + kamera, 21 % LiDAR, 8 % Kamera, 8 % Neuvedeno
Sací výkon (Pa)

6 000

3 957,14
Hlavní kartáč

2

75 % 1, 21 % 2, 4 % Ne
Boční kartáče

1

67 % 2, 33 % 1
Podpora vytírání

Ano

92 % Ano, 8 % Ne
Kapacita zásobníku na prach (ml)

350

394,00
Kapacita zásobníku na vodu (ml)

300

366,19
Vyprazdňovací stanice v balení

Ano

75 % Ne, 25 % Ano
Kapacita vyprazdňovací stanice (ml)

2 500

25 % Nerelevantní, 13 % 2500, 4 % 2650, 4 % 3000, 54 % Neuvedeno
Zásobník na vodu ve vyprazdňovací stanici

Ne

71 % Nerelevantní, 21 % Ne, 8 % Ano
Typ mopu

Vibrující

54 % Pevný, 21 % Vibrující, 8 % Nerelevantní, 4 % Rotační, 13 % Neuvedeno
Maximální pokrytí plochy (m2)

300

210,56
Maximální výška prahu (cm)

2

50 % 2, 33 % 1,5, 8 % 1, 8 % 1,8
Kapacita baterie (mAh)

5 200

3 855,00
Rychlost nabíjení (min)

240

264,78
Maximální doba úklidu (min)

180

149,38
Hlučnost (dB)

68,5

65,31

Konstrukce a vybavení

Po konstrukční stránce v případě Roborocku S8+ jedná o robustní a odolný robotický vysavač, který se svou výškou stále vejde pod pomyslnou hranici 10 centimetrů. Vysavače pod 10 cm se považují za modely, které se dostanou pod většinu vyvýšeného nábytku a pod radiátory. Zařízení pracuje s HEPA filtrem.

Po stránce funkcí je hodně o čem mluvit. Standardní funkce, jako je paměť na více map, využití virtuálních zdí, zakázaných zón či časovač úklidu jsou samozřejmě k dispozici. Navíc se vám ale dostane také možnosti nastavení schémat, podle kterých má vysavač vytírat. Kamerový systém umožňuje videohovor přes vysavač, takže se můžete podávat do své domácnosti i ve chvíli, kdy jste v práci či na výletě.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Filtr

HEPA

96 % HEPA, 4 % nemá HEPA
Časovač

Ano

100 % Ano
Nárazník

Ano

100 % Ano
Dálkový ovladač

Ne

50 % Ano, 50 % Ne
Oddělovač oblastí

V aplikaci

54 % V aplikaci, 17 % Virtuální zeď, 13 % Magnetická páska, 13 % Ne, 4 % Neuvedeno
Senzor proti pádu ze schodů

Ano

100 % Ano
Výška (cm)

9,65

8,73
Šířka (cm)

35

33,93
Délka (cm)

35

33,93
Hmotnost (kg)

4,8

3,64

Klady a zápory

Roborock S8+ patří mezi nejlepší robotické vysavače na trhu (květen 2023) a není tomu tak náhodou. Jeho největší předností jsou právě úklidové vlastnosti zajištěné kombinací vysokého sacího tlaku a dvojitého hlavního kartáče. Součástí balení je vyprazdňovací stanice, takže nebudete muset po každém úklidu vysypávat prach. Výhodou je také vibrační technologie mopu, díky ní zvládne vysavač čistit podlahu lépe, než většina konkurence.

Samozřejmě je ovšem potřeba zmínit také vyšší pořizovací cenu, která ovšem odpovídá kvalitě. Napojení na chytrou domácnost obsluhovanou hlasovým asistentem Amazon Alexa není optimální, ale snad se bude časem vylepšovat. Do značné míry hraje tento nedostatek roli ale také skrze samotné chyby hlasového asistenta. Rozhodně se nejedná o něco, co by vás mělo odradit od nákupu.

Porovnání s alternativami

Pro srovnání s Roborockem S8+ jsme zvolili levnější model iRobot Roomba i7+. Ten je rovněž vybaven vyprazdňovací stanicí a neschází mu ani navigace prostřednictvím kamerového systému. Na druhou stranu se v jeho případě nedočkáte laserového skenování prostoru a jeho sací tlak je nižší. Roborock S8+ zvládá rozhodně lépe úklid, a to i po stránce vytírání. Model od iRobotu totiž mopovým nástavcem nedisponuje. Oba vysavače jsou ale vynikající a pokud potřebujete ušetřit, iRobota vám doporučit můžeme.

Naše hodnocení a závěr

Roborock S8+ je přesně tím modelem robotického vysavače, který bychom doporučili bez nejmenších výhrad svým nejbližším. Jedná se o nadprůměrný model, který i přes svou vyšší cenovou hladinu svou cenovku zvládá perfektně odůvodnit. Spolehnout se můžete na vynikající úklidové vlastnosti, a to jak na tvrdé podlaze, tak také na kobercích. Dobrou práci odvádí mop a navigační systém i funkce se řadí mezi ty nejpokročilejší na trhu. Zajímavou a levnější alternativu bez mopu nabízí iRobot Roomba i7+.

22 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Roborock S8+ | Hodnocení: 86,4 %
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub plní v našem týmu roli technického odborníka a experta na vysavače. Protože v naší redakci vysavače osobně testuje a problematiku výběru má dobře nastudovanou, zvládne vám dobře poradit s výběrem. V článku vám například vysvětlí, jaký je rozdíl mezi gyroskopickou, laserovou a kamerovou navigací a proč jen na sacím tlaku nezáleží. Pod svými křídly má také témata tyčových vysavačů či spotřebitelskou elektroniku.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Dobrý den,

chtěla bych si koupit kvalitní robotický vysavač a vybírám mezi Roborock S8 a RobZone DUORO XCONTROL PROFI GENERACE 3.0. Můžete mě prosím poradit? Dekuji za informaci.
S pozdravem Denisa Mertová

Denisa Mertová

Dobrý den, Roborock S8+ patří do řady, která se aktuálně jednoznačně řadí mezi jedničky na trhu. Není tedy vůbec složité vám doporučit volit tento model. Systém zdvojených kartáčů a pokročilý systém mopování jsou jen některé z výhod, ty ale najdete i v tom, jak Roborock vidí své okolí a dovede detekovat překážky.

Jakub Gulec, redaktor

Prosím rozhoduji se mezi Roborok S8+ a Concept VR3550. Můžete mi prosím poradit?
Chtěla bych kvalitní robot se sběrnou nádobou,servisem a náhradníni díly.
Děkuji

Ivana Tomášková

Dobrý den,

Roborock S8+ je aktuálně jedničkou na trhu, doporučujeme tedy volit tento model.

Jakub Gulec, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Roborock S8+

Roborock S8+

22 000 Kč Orientační cena