Recenze a test Husqvarna Automower 105 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Husqvarna Automower 105

88,3 % Celkové hodnocení
 • Nízká hmotnost
 • Vyšší cena v poměru s výkonem
27 000 Kč Orientační cena
 • 8,5/10
  Hodnocení sekání
 • 8,7/10
  Hodnocení pohonu a výkonu
 • 10/10
  Hodnocení funkcí
 • 88,3 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Husqvarna Automower 105 byla v lednu 2018 nejlehčí robotická sekačka v našem srovnávacím testu, což znamená, že manipulace s ní bude jednoduchá, například v případě nutnosti kontroly koleček, a snadněji se bude také případně převážet. Hlučnost 61 dB také patří k nejnižším v našem srovnání, sečení by nemělo rušit okolí ani vás samotné na zahradě.

Obecně lze říci, že je výhodou, když doba výdrže baterie převyšuje dobu nabíjení. V tomto případě lze tedy mluvit o vhodném poměru těchto dvou časů, sekačka se bude nabíjet 50 minut a posléze vydrží pracovat až 65 minut. Se záběrem 17 cm se hodí spíše na menší plochy, výkonem bychom ji zařadili k sekačkám vhodným na plochu do 600 m2, tu je schopna posekat za hodinu, tedy za dobu, po kterou vydrží nabitá. Maximální sklon plochy 25 % je potom minimum, které bychom doporučovali, abyste u sekačky požadovali. Máte tak záruku, při menší nerovnosti zahrady sekačka i tak zvládne pracovat.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Husqvarna

100 % Neuvedeno
Hmotnost (kg)

6,5

0,00
Hlučnost (dB)

61

0,00
Doba nabíjení (min)

50

0,00
Výdrž baterie (min)

65

0,00
Záběr (cm)

17

0,00
Maximální sklon plochy (%)

25

0,00
Minimální výška střihu (mm)

20

0,00
Maximální výška střihu (mm)

50

0,00

Hodnocení funkcí

Stoprocentní hodnocení získala sekačka značky Husqvarna v případě funkcí, má totiž zvukové zabezpečení proti krádeži, ochranu proti přeprogramování a všechny údaje si můžete přehledně přečíst na LCD displeji. Tyto prvky považujeme za standard a tak je všechny sekačky v porovnání měly. Senzor náklonu už ale některým hodnoceným chyběl, sekačka Husqvarna jej ale má a tak se s nerovností sečené plochy snáze vyrovná a přizpůsobí se jí.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
LCD displej

Ano

100 % Neuvedeno
Alarm

Ano

100 % Neuvedeno
PIN

Ano

100 % Neuvedeno
Senzor náklonu

Ano

100 % Neuvedeno

Naše hodnocení a závěr

Celkově model robotické sekačky Husqvarna Automower 105 hodnotíme dobře. Jde o poměrně průměrný model, který vás svojí prací nebude vyrušovat. V lednu 2018 šlo o nejlehčí model, což mohou uvítat starší osoby – i když není vyloženě podmínkou s přístrojem manipulovat, v případě, že by se někde zasekl nebo měl poruchu koleček, lehčí model se snadněji nadzvedne či poponese. Pokud hledáte model pro menší plochy, potom tento model značky Husqvarna doporučit můžeme, na plochu do 600 m2 bude ideální. Na větších plochách by se už musel vícekrát nabíjet a sečení by se prodloužilo, s tím je nutné počítat. Upozornit bychom chtěli na jednu menší nevýhodu, a tou je cena. Ta je vzhledem k tomu, co model nabízí, lehce vyšší. Proto vám jako alternativu nabízíme ke zvážení také model McCulloch RM 600.

27 000 Kč Orientační cena
Autor: Veronika Vyskočilová | Datum: | Produkt: Husqvarna Automower 105 | Hodnocení: 88,3 %
Veronika Vyskočilová se v naší redakci věnuje výběru a srovnávání produktů už několik let. Dokáže vám proto osvětlit jednotlivé parametry a aspekty výběru robotických sekaček. Vysvětlí vám, co se děje s posečenou trávou a jak je potřeba ohraničit pozemek, aby sekačka věděla, kam zajet a kam zase ne. Na našich stránkách se věnuje také srovnání domácích a kuchyňských pomocníků, jako jsou lednice, různé druhy vysavačů a mixérů.
Redaktorka

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Husqvarna Automower 105

Husqvarna Automower 105

27 000 Kč Orientační cena