Menu

Recenze a srovnání Husqvarna Automower 105

Velmi dobré Celkové hodnocení

Nejlepší poměr cena/výkon v kategorii Robotické sekačky pro plochu do 750 m2

Klady

  • Průměrná doba nabíjení
  • Výhodná cena
  • Bezpečnostní funkce

Zápory

  • Vyšší hlučnost
  • Jen základní funkce
  • Maximální sklon jen 25 %
20 000 Kč Orientační cena

Parametry sečení

Husqvarna Automower 105 je robotická sekačka určená na menší a zároveň rovné plochy. Výrobce ji doporučuje na plochu do 600 m2, za jednu hodinu poseče 43 m2. Samotná konstrukce patří k těm menším a odpovídá tomu také užší záběr sečení 20 cm. Výšku sečení trávníku je možné nastavit mezi 20 a 50 cm. Tento interval je poměrně běžný, i když některé modely sekají trávu i něco delší. Zkracování stébel mají na starosti 3 otočné žiletkové nože, které lze snadno vyměnit. To budete muset v průběhu sezóny možná i několikrát muset udělat. Interval záleží na velikosti sečené plochy i četnosti používání.

Jak jsme psali výše, sekačka se nehodí do svažitého terénu. Poradí si si se sklonem pouze 25 % uvnitř pracovní plochy a 15 % na jejím okraji. Běžně se přitom setkáváme s možností sečení ve sklonu 35 až 45 %.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Maximální plocha (m2)

600

Plocha posečená za hodinu (m2/hod)

43

Šířka záběru (cm)

20

Typ nože

3 otočné žiletkové nože

Minimální výška sečení (mm)

20

Maximální výška sečení (mm)

50

Maximální sklon uvnitř pracovní plochy (%)

25

Maximální sklon v blízkosti hranice (%)

15

Vybavení a funkce

Výbava sekačky patří k těm základnějším. Nemá Bluetooth ani ovládání pomocí aplikace. Veškeré nastavení je třeba provádět pomocí tlačítek a displeje přímo na těle přístroje. Ostatními funkcemi obvyklými u robotických sekaček ale vybavena je. Nechybí bezpečností PIN ani alarm pro případ odcizení. Bezpečnost sekačky i jejích uživatelů zajišťuje řada senzorů – nárazu, naklonění a zdvižení.

Parametr Tento produkt
Bluetooth

Ne

Aplikace

Ne

Displej

Ano

PIN kód

Ano

Senzor nárazu

Ano

Senzor náklonu

Ano

Senzor zdvižení

Ano

Alarm

Ano

Napájení a další parametry

Nijak zvlášť sekačka Automower nevyčnívá ani v oblasti napájení. Na jedno nabití vydrží v provozu až 65 minut, nabíjet se pak bude kolem 50 minut. Poté bude automaticky pokračovat v započaté práci. Podobných parametrů dosahuje většina modelů na trhu. Nevýhodou ale může být hlučnost, která je až 65 dB, naprostá většina sekaček je alespoň o 5 dB tišší. Nebude ale jistě velkým překvapením, že se model 105 řadí mezi menší stroje, konkrétní rozměry a hmotnost můžete najít v následující tabulce.

Parametr Tento produkt
Doba nabíjení (min)

50

Doba provozu (min)

65

Hlučnost (dB)

65

Délka (cm)

55

Šířka (cm)

39

Výška (cm)

25

Hmotnost (kg)

6,9

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Výhodou sekačky Husqvarna je poměrně rychlé nabíjení, možnost práce za každého počasí a také poměrně příznivá cena. Dostanete za ni ale pouze základně vybavený model, který nedisponuje chytrými funkcemi a nelze jej ovládat na dálku. Bohužel má také o něco vyšší hlučnost.

Porovnání s alternativami

Mezi kvalitní sekačky určené taktéž na malé plochy patří Gardena smart SILENO life 750. Ta poseče až 750 m2, poradí si s 30% sklonem a lze ji ovládat na dálku prostřednictvím aplikace v telefonu. Jak samotný název napovídá, má poměrně tichý chod do 58 dB. Je ale o pár tisíc dražší.

Hledáte-li sekačku do svažitého terénu, mohla by vám dobře posloužit Karcher RLM 4 14450000, která zvládá sečení i při 45 % sklonu. Má podobnou výbavu jako sekačka Husqvarna, zvládá sečení ve 3 zónách o něco rychleji se nabíjí.

Závěr

Husqvarna Automower 105 je robotická sekačka určená na sečení malých rovných ploch. Poradí si se zahradou do 600 m2 a sklonem do 25 %. Její výbava je pouze základní, má bezpečnostní senzory, alarm a PIN kód. Veškeré ovládání ale musíte provádět přímo na těle přístroje, chybí jí dálkové ovládání přes aplikaci. Ve srovnání s ostatními je také poměrně hlučná, což by mohlo vadit vám i vašim sousedům.

Pokud je pro vás nízká hlučnost zásadní, doporučujeme vám model Gardena smart SILENO life 750.

20 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Husqvarna Automower 105 | Hodnocení: Velmi dobré
Dana Široká
Redaktorka
Dana má díky působení v naší redakci zkušenosti se srovnáváním rozličných typů produktů. Zároveň se aktivně zajímá o nejrůznější vychytávky a chytré produkty, které mohou člověku usnadnit péči o dům a zahradu. Díky pečlivému průzkumu trhu s robotickými sekačkami vám dokáže poradit, jaké parametry při výběru zohlednit a proč přihlížet k velikosti sečeného pozemku.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Husqvarna Automower 105

Husqvarna Automower 105

20 000 Kč Orientační cena