Recenze a test Hecht 546 SXW 5in1

Hodnocení:

74,9 %

Klady:

Nízká cena

Zápory:

Nízký výkon

6 000 Kč
orientační cena

Celkové
hodnocení
74,9 %

Souhrnné údaje 

V našem srovnávacím testu sekaček z června 2017 jsme se zaměřily na benzínové sekačky, takže i sekačka Hecht 546 SXW 5in1 má jako palivo benzín. Toto palivo pojme 1,2 litrů velká nádrž, což je víceméně průměrná hodnota v rámci hodnocených strojů. U objemů ještě zůstaneme, je důležité totiž zmínit, kolik pojme sběrný koš. Zde je hodnota nadprůměrná, objem koše totiž dosahuje 65 l, měla by tedy odpadnout nutnost neustálého vysypávání a tedy přerušování práce.

 Kde se drží sekačka průměru, to je šířka záběru, která je 46 cm. To je ohledně určování, pro jak velkou plochu bude obecně sekačka vhodná, téměř hraniční hodnota (mezi sekačkami pro 800 m2 a 1000 m2). Výrobce se však sám přiklání k té vyšší kategorii, takže i větší pozemek by měla bez problémů zvládnout. 

V ohledu hmotnosti se řadí s váhou 32 kg do průměru námi porovnaných produktů. Není tedy nikterak extrémně lehká, ale pro běžně zdatné uživatele by měla posloužit naprosto bez problémů.

Parametr Tento produkt
Výrobce Hecht
Typ pohonu  Benzínová
Materiál šasi  kov
Výkon (kW)  3,4
Pro sečné plochy (v m^2)  1 000
Šířka záběru (mm)  460
Objem nádrže (l)  1,2
Objem koše (l)  65
Hmotnost (kg)  32
Rychlost pojezdu (km/h)  3
Vlastní pojezd  ANO

Hodnocení funkcí a vybavení

V rámci funkcí je sekačka napdrůměrná a disponuje všemi základními a důležitými vlastnostmi. Pozitivní je například přítomnost měkčené rukojeti, která zpříjemní provoz sekačky, uživatelé mohou očekávat i standardní prvky jako je zadní výhoz nebo nastavitelná výška sekání. 

Parametr Tento produkt
Ovládací panel na rukojeti  ANO
Měkčená rukojeť  ANO
Mulčování  ANO
Zadní výhoz  ANO
Boční výhoz  ANO
Nastavení výšky sekání  ANO
Elektronické zapalování  NE

Hodnocení dalších uživatelů

Již jsme naznačili, že sekačka Hecht 546 je snadno ovladatelná a lehká a ideální pro méně fyzicky zdatné. To potvrzují i uživatelé, kteří mají se sekačkou zkušenost, podle nich jde o stroj ideální pro ženy. Kromě pěkného designu si dále chválí také nízkou cenu. 

Naše hodnocení a závěr

Sekačka má dostatečný výkon, dobře si naopak vede v ohledu hodnocení funkcí a disponuje téměř všemi důležitými doplňky, které jsou pro běžné sečení potřeba. Bude vhodná na větší pozemky protože její obsluha není nijak extrémně náročná díky průměrné váze a spoustě užitečných funkcí, které usnadní ovládání.

Datum:
Produkt: Hecht 546 SXW 5in1
Hodnocení: 74,9 % 100 % 0 %

Další recenze

Kompletní test