Menu

Recenze a test Sencor SNB 6601RD

Velmi dobré Celkové hodnocení

Nejlepší cena/výkon v kategorii Smoothie makery

Klady

  • Vysoký příkon
  • Velké mixovací nádoby
  • Přednastavené programy

Zápory

  • Hlučnější
  • Vysoká cena
1 500 Kč Orientační cena

Základní charakteristiky

Sencor SNB 6601RD je mixér na smoothie s vysokým příkonem 1 200 W. Disponuje 3 přednastavenými programy a pulzní spínač zajistí okamžité mixování. 2 lahve o objemu 0,8 a 1 litr jsou vyrobeny z odolného a bezpečného tritanu, přičemž je můžete snadno uzavřít víčkem s pítkem a vzít si je na cestu. Jako nevýhodu někteří uživatelé uvedli větší hlučnost, která je s 95 dB skutečně nadprůměrná.

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

Uživatelé si Sencor SNB 6601RD cení především pro jeho výkon a rozmanité příslušenství. Oblíbenost si získal také díky LED displeji a 3 nastavitelným programům. Recenzenti ovšem zmiňují, že je přístroj poměrně hlučný. To ovšem vyrovnává jeho vysoký příkon 1 200 W. Někomu také chybí nádoba o menším objemu, než je 0,8 a 1 litr.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Hlavními výhodami Sencor SNB 6601RD jsou nadprůměrný příkon 1 200 W, proto se nemusíte bát, že by si neporadil i se zmrzlými surovinami. Pro konkrétní mixování má tento přístroj hned 3 nastavitelné programy – Blend (na ovocné smoothie), Extra Blend (na zeleninové smoothie) a Pulse (na tvrdé suroviny a led). Jeho 2 lahve o objemu 0,8 a 1 litr se dají uzavřít šroubovacím víčkem s pítkem nebo bez pítka.

Tritan, ze kterého jsou vyrobeny lahve, je velice odolný a bezpečný materiál, nemusíte se tedy bát obsahu škodlivého Bisfenolu A. Nevýhodou může být nadprůměrná hlasitost 95 dB. Přístroj ale nebudete mít v provozu hodinu, proto je to za cenu velkého výkonu poměrně malá překážka. Balení by také mohlo obsahovat ještě jednu lahev o menší velikosti, například 0,4 litru.

Porovnání s alternativami

Pokud hledáte levnější alternativu smoothie makeru, poměrem ceny a výkonu vychází velice dobře Concept SM 3391. Pokud nepotřebujete různá příslušenství, ale zato oceníte podobný výkon a kvalitu, můžete zvážit Domo DO 700 BL .

Závěrečné shrnutí

Smoothie maker Sencor SNB 6601RD se vyznačuje svým nadprůměrným příkonem 1 200 W a 3 nastavitelnými programy. Lahve z odolného tritanu o objemu 0,8 a 1 litr snadno uzavřete víčkem bez pítka nebo s pítkem. Nevýhodou může být nadměrná hlučnost 95 dB a absence lahve menšího objemu. Vcelku se jedná o kvalitní spotřebič, který oceníte ve své domácnosti. Jeho pořizovací cena však může být pro někoho příliš vysoká.

Parametr Tento produkt
Příkon (W)

1 200

Počet otáček (ot./min)

22 000

Počet lahví v balení

2

Objem lahví (l)

0,8 a 1

Materiál lahví

Tritan

Pulzní funkce

Ano

Protiskluzové nožičky

Ano

Hlučnost (dB)

95

Sekání ledu

Ano

Nastavitelná rychlost

Ano

1 500 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Sencor SNB 6601RD | Hodnocení: Velmi dobré
Klára Jelínková
Redaktorka
Klára se nejraději zaměřuje na témata spojená se zdravým životním stylem. Téma smoothie makerů je jí blízké, sama si jich několik vyzkoušela. Poradí vám, proč je důležité hledět při výběru smoothie makeru na příkon a které konkrétní produkty mají kvalitní nádoby ze zdravotně nezávadného tritanu. Pomůže vám zorientovat se ve světě mixérů na smoothie a jak si vybrat ten správný pro vaše potřeby. Z menších kuchyňských spotřebičů vytvořila také srovnání zmrzlinovačů.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Recenze Sencor SNB 6601RD

Sencor SNB 6601RD

1 500 Kč Orientační cena