Recenze Silvercrest SDBB 2400 A1 - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Silvercrest SDBB 2400 A1

Recenze Silvercrest SDBB 2400 A1

75,6 % Celkové hodnocení

Na občasné žehlení v kategorii Žehličky prádla

Jednotlivá hodnocení

 • 4,1/10
  Hodnocení žehlení
 • 6,3/10
  Hodnocení obecných parametrů
 • 8,6/10
  Hodnocení funkcí a pohodlí
 • 8,6/10
  Hodnocení parametrů teploty a páry

Klady

 • Velmi rychlé nahřívání
 • Ryska na obou stranách
 • Přehledný regulátor teploty
 • Pohodlné držení

Zápory

 • Špatně klouže po oděvu
 • Horší výsledky žehlení
 • Malý plnicí otvor
 • Kratší přívodový kabel
800 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje a obecné parametry

Žehličku Silvercrest SDBB 2400 A1 značky Lidl jsme otestovali v září 2023. V té době se zařadila mezi podprůměr. Její hmotnost činí 1,3 kg, což je v poměru s ostatními žehličkami průměrné. Její rozměry jsou poněkud vyšší a působí bytelným dojmem. Pohodlně se však držela i ovládala. Nádobku na vodu s objemem 320 ml můžeme zařadit mezi nadprůměr. Během žehlení tak nebudete muset často doplňovat vodu.

Příkon žehličky je 2 400 W, tedy průměrná hodnota, ale rychlost nahřátí nás překvapila. Na první stupeň se nahřála již za 13 sekund. Přívodový kabel měří 190 cm, patří tedy spíše k těm kratším. Budete tak muset žehlit v blízkosti zásuvky.

Žehlicí plocha je z keramiky, ze které je většina levnějších žehliček. Je tak více náchylná na poškrábání. Zároveň se s ní hůře jezdilo po oděvu a poměrně se lepila. Výrobce uvádí, že obsahuje funkci anti-drip, avšak při použití parního rázu z ní občas kapala voda.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Silvercrest

27 % Tefal, 18 % Sencor, 9 % Russel Hobs, 9 % Philips, 9 % Braun, 9 % ETA, 9 % Gallet, 9 % Silvercrest
Naměřená hmotnost (kg)

1,3

1,30
Naměřená délka (cm)

30,5

28,32
Naměřená šířka (cm)

12,5

12,18
Naměřená výška (cm)

15

14,11
Naměřená délka kabelu (cm)

190

223,45
Příkon (W)

2 400

2 336,36
Objem nádržky na vodu (ml)

320

295,00
Anti-drip

Ano

82 % Ano, 18 % Ne

Obsah balení

Obsah balení je stejný jako téměř u všech testovaných žehliček. Kromě žehličky zde najdete odměrku na vodu s dobře viditelnou ryskou a návod. Návod vypadá obsáhle, ale to jen díky tomu, že je v mnoha jazycích. Jinak je velmi stručný a neobsahuje tipy na žehlení. Popis žehličky je však obrázkový.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Typ návodu

Obrázkový

73 % Obrázkový, 27 % Textový
Tipy na žehlení v návodu

Ne

55 % Ano, 45 % Ne
Odměrka v balení

Ano

82 % Ano, 18 % Ne

Teplota a pára

Výstup páry činí 40 g/min, což je poměrně nadprůměrný údaj. Hodnotu parního rázu bohužel výrobce neuvádí. Žehlička ovšem skoro vůbec nepařila, a to ani při nastavení páry na vyšší stupeň. Budete tak muset hodně používat parní ráz nebo kropení. Je však vybavena funkcí vertikálního napařování, snadno si tak vyžehlíte například oblek či záclony.

Teplota se zde pohybovala od 66 °C, což byla minimální hodnota, až do maximální hodnoty 177 °C. S těmito údaji ji můžeme zařadit mezi průměrné žehličky. Zároveň bude vhodná i na jemnější tkaniny. Jednotlivé intervaly pro teplotní stupně pak najdete v tabulce níže.

Čas nahřátí zde byl opravdu rychlý, na první teplotní stupeň se nahřála za 13 sekund, na druhý pak za 20 a na třetí za 29 sekund. Tyto údaje jsou v poměru s ostatními testovanými žehličkami velmi dobré.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výstup páry (g/min)

40

36,82
Vertikální napařování

Ano

82 % Ano, 18 % Ne
Regulace množství páry

Ano

91 % Ano, 9 % Ne
Minimální naměřená teplota (°C)

66

62,00
Maximální naměřená teplota (°C)

177

182,30
Naměřená teplota při stupni 1 (°C)

103 až 106

81,60
Naměřená teplota při stupni 2 (°C)

123 až 126

119,70
Naměřená teplota při stupni 3 (°C)

155 až 158

158,30
Naměřená rychlost nahřátí na teplotu 1

13

19,90
Naměřená rychlost nahřátí na teplotu 2

20

28,10
Naměřená rychlost nahřátí na teplotu 3

29

40,90

Žehlení

Nyní se dostáváme k samotnému žehlení, kde žehlička Silvercrest opravdu zaostávala. Moc dobře si neporadila ani s bavlněným tričkem, museli jsme jej přežehlit několikrát. Plátno zvládla na několik přejetí při použití parního rázu, avšak s košilí si neporadila skoro vůbec. Ani při použití parního rázu a kropení ji nevyžehlila dohladka. Dvě vrstvy, jak už asi tušíte, jí také moc nešly. Musíme uvést, že jsme měli žehličku nastavenou podle pokynů na žehleném materiálu.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Hodnocení žehlení košile (1 až 10)

3

6,73
Hodnocení žehlení trička (1 až 10)

6

45 % 9, 27 % 7, 27 % 6
Hodnocení žehlení plátna (1 až 10)

4

7,73
Hodnocení žehlení dvou vrstev najednou (1 až 10)

3

6,82

Pohodlí při užívání a funkce

I přes větší rozměry se držela poměrně dobře. Nemá však pogumovanou rukojeť, a tak při delším žehlení může být trochu nepohodlná. Tlačítka kropení a parního rázu jsou umístěna na horní straně madla, jsou poměrně velká a dobře se mačkají. Na horní straně je umístěn i regulátor páry, který se ovládá pomocí posuvníku. Působí však poměrně levně. Takto umístěná tlačítka má většina levnějších žehliček.

Indikátor nahřívání je umístěn na horní straně madla. Bohužel je velmi malý a nejde skoro vidět, z různých úhlů pak skoro vůbec. Žehlička také disponuje zúženou špičkou, musíme však uznat, že by mohla být zúžená o něco více. Detaily se s ní moc dobře nežehlily.

Doplňování vody a odvápňování

Na její velikost má poměrně malý plnicí otvor. Nádobka na vodu je poměrně dost velká, takže se voda doplňovala hůře. Musíme však pochválit velmi viditelnou rysku na nádobce, i na nádržce žehličky. Ryska je zde umístěna na obou stranách.

Odvápnění pak probíhá za pomocí tlačítka, které je umístěno na spodní straně. Tuto variantu má většina levnějších žehliček. Po použití žehličku vypojíte a nad umyvadlem stisknete tlačítko odvápnění, dokud nebude nádržka prázdná.

Nastavování teploty

Žehlička je vybavena velkým kolečkem, se kterým se velmi snadno manipuluje. Zároveň má velmi dobře čitelné teplotní stupně, které jsou doplněné o jednotlivé materiály. Díky tomu ji mohou využívat i například senioři, jež hůře vidí.

Bezpečnost

I tato žehlička, stejně jako téměř všechny testované, je vybavena automatickým vypnutím. Po 8 minutách se vypne ve svislé poloze, zůstane-li položená žehlicí plochou dolů, vypne se již za 30 sekund. Díky tomu předejdete různým nehodám.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Tlačítko kropení

Na horní straně

91 % Na horní straně, 9 % Ne
Tlačítko parní ráz

Na horní straně

64 % Na horní straně, 36 % Na spodní straně madla
Pohodlí při držení (1 až 10)

7

36 % 9, 27 % 7, 18 % 8, 18 % 6
Intenzita světelných indikátorů (1 až 10)

5

7,73
Volič teploty

Kolečko

73 % Kolečko, 18 % Posuvník, 9 % Automatický
Přehlednost voliče teploty (1 až 10)

9

7,00
Kvalita provedení tlačítek (1 až 10)

7

7,36
Pohodlí při dolévání vody (1 až 10)

5

6,82
Ryska zásobníku vody

Na obou stranách

55 % Na jedné straně, 36 % Na obou stranách, 9 % Uvnitř nalévacího otvoru
Zúžená špička pro žehlení košil

Ano

82 % Ano, 18 % Ne
Volič teploty podle materiálu

Ano

73 % Ano, 18 % Ne, 9 % Automaticky
Možnost vypnout/zapnout páru

Ano

100 % Ano
Doba automatického vypnutí ve vertikální poloze (min)

8

82 % 8, 18 % Nemá
Doba automatického vypnutí v horizontální poloze (sec)

30

82 % 30, 18 % Nemá
Typ odvápňovacího systému

Tlačítko odvápnění

45 % Tlačítko odvápnění, 18 % Omyvatelný filtr vodního kamene, 18 % Žádný, 9 % Omyvatelný volič páry/odvápňovací tyčinka, 9 % Automatická funkce odvápnění

Názory uživatelů

Uživatelé žehličky Silvercrest SDBB 2400 A1 si pochvalují zejména automatické vypnutí, její tvar, rychlé zahřívání, čitelný text na regulátoru teploty, velkou nádržku na vodu či odvápňovací systém. Někteří uživatelé si pochvalovali i snadnou kluznost, někteří však zmiňovali, že hůře klouže po oděvu. Mezi nevýhody zařadili i to, že je těžší.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Mezi hlavní klady žehličky Silvercrest SDBB 2400 A1 patří větší regulátor teploty s dobře čitelným textem, větší nádržka na vodu, rychlé nahřívání či funkce automatického vypnutí. Co naopak ocenit nemůžeme je kvalita žehlení, která je však u žehliček velmi důležitá. Jako další zápor musíme zmínit špatnou kluznost, kratší kabel či menší plnicí otvor.

Naše hodnocení a závěr

Napařovací žehličku Silvercrest SDBB 2400 A1 rozhodně řadíme mezi podprůměrné. I přesto, že její cena není až tak nízká, se svým výkonem řadí k nejlevnějším žehličkám. Funkcemi pak odpovídá své ceně. Je vhodná spíše pro občasné žehlení či pro ty, kteří si nepotrpí na perfektně vyžehlené prádlo.

Co ji však nesmíme vytknout je velký a dobře ovladatelný regulátor teploty či rychlost nahřívání, která vám ušetří spoustu času. Disponuje také velkými tlačítky parního rázu i kropení, takže je vhodná pro uživatele s větší rukou. Parní výkon byl však podprůměrný.

Hledáte-li levnou, ale výkonnou žehličku, která dobře žehlí a snadno klouže po oděvu, sáhněte po Sencor SSI 8440GR. Svými funkcemi konkuruje žehličce Silvercrest, a zároveň vám prádlo snadno a spolehlivě vyžehlí.

800 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Silvercrest SDBB 2400 A1 | Hodnocení: 75,6 %
Tereza Peterková
Redaktorka
Tereza je redaktorkou, jíž témata jako domácí spotřebiče nejsou cizí. Ráda proto do hloubky prozkoumala a i osobně otestovala žehličky, u kterých vám vysvětlí, jaký je rozdíl mezi parním generátorem, suchou a napařovací žehličkou. Díky osobnímu testu vám prozradí, na jaké důležité parametry se při výběru zaměřit a kdy vám postačí cestovní žehlička či napařovač oděvů.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Silvercrest SDBB 2400 A1

Silvercrest SDBB 2400 A1

800 Kč Orientační cena