Sušička potravin Sencor SFD 742 - Recenze a test | Arecenze
Menu

Recenze a test Sencor SFD 742

40,1 % Celkové hodnocení
 • Ideální pro výjimečné sušení
 • Chybí termostat
 • Chybí časovač
700 Kč Orientační cena
 • 5,8/10
  Hodnocení základních parametrů
 • 1,2/10
  Hodnocení funkcí
 • 40,1 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Sencor SFD 742 je kulatá sušička potravin s pěti platy ve svém základu. To je hezký průměr, v rámci českého trhu je to ideální počet, my jsme se v našem srovnávacím testu setkali v červenci 2017 spíše se šesti platy. Počet ale jako takový ještě nic neznamená, důležitá je i velikost plat. My se místo průměrů a obvodů zaměřili na jasnější parametr, a to plochu plata i všech plat dohromady. V tomto případě jde poměrně o malou sušičku, plocha jednoho plata i všech dohromady je opravdu velmi nízká vůči ostatním hodnoceným. Uživatelé, kteří najednou suší velké množství surovin, si tuto sušičku asi nezvolí. 

Zmínit musíme i to, že Sencor SFD 742 nemá termostat, nelze tedy regulovat teplota pro sušení. Vše bude sušeno stejnou teplotou dle výkonu spotřebiče. To se zdá být překážkou, pokud ale máte ze začátku čas kontrolovat stav sušení častěji, postupně už budete vědět, jak rychle sušička zhruba suší a odhadnete, kdy budou například jablka dosušena i bez toho, aniž byste si určili teplotu, s čímž právě doba sušení souvisí. 

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Sencor

25 % Concept, 17 % G21, 8 % Bielmeier, 8 % Gorneje, 8 % Guzzanti, 8 % ECG, 8 % Domo, 8 % Yden, 8 % Sencor
Tvar

Kulatý

58 % Kulatý, 42 % Hranatý
Počet plat

5

5,75
Regulace teploty v rozsahu (°C)

Ne

67 % 35-70, 17 % 40-70, 17 % 20-60
Minimální teplota (°C)

0

33,33
Maximální teplota (°C)

0

68,33
Plocha plata (cm2)

491

834,79
Plocha plat celkem (cm2)

2 454

4 791,17
Hmotnost (kg)

1,9

3,34

Hodnocení funkcí

Výše jsme zmínili, že u sušičky Sencor SFD 742 chybí termostat. Sušičce však chybí i časovač, proto hlavně bude nutné kontrolovat dobu sušení a později odhadnout, kolik hodin potřebují jablka, kolik houby. Sušičku je po usušení potřeba ručně vypnout, nemá možnost automatického vypnutí což velmi souvisí s chybějícím časovačem. Co si ale tento model zachoval, to je pojistka proti přehřátí. Přístroj může zůstat delší dobu bez dozoru a bude to bezpečné. 

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Automatické vypnutí

Ne

83 % Ano, 17 % Ne
Tichý chod

Ne

67 % Ano, 25 % Ne, 8 % Neuvedeno
Otáčející se plata

Ne

100 % Ne
Pojistka proti přehřátí

Ano

83 % Ano, 8 % Ne, 8 % Neuvedeno
Časovač

Ne

83 % Ano, 17 % Ne

Naše hodnocení a závěr

Pokud máte sem tam pár kousků ovoce navíc a nevíte, co s nimi, možná by stálo za to je usušit. Potom je tato sušička naprosto ideální, nestojí moc peněz a tomu úměrně nabízí funkce, s nimiž právě obvyklé ovoce, zeleninu, potažmo i houby usušíte. Protože nemá sušička termostat ani časovač, není příliš samostatná a musíte ji kontrolovat a sami poté také vypnout. Nedoporučujeme ji na sušení bylinek či masa, to jsou produkty vyžadující větší obezřetnost a jsou náročné na správnou teplotu. Nejste-li spokojeni s tím, jakou kapacitu má tento model, nebo jaké má funkce, můžete se podívat i jinde v našem srovnávacím testu sušiček potravin. 

700 Kč Orientační cena
Autor: Veronika Vyskočilová, Karolína Šerá | Datum: | Produkt: Sencor SFD 742 | Hodnocení: 40,1 %
Veronika Vyskočilová se v naší redakci už několik let zabývá domácími a kuchyňskými spotřebiči a pomocníky. Na této stránce vám představí sušičky ovoce a vysvětlí vám například, jaké jsou rozdíly mezi kulatými a hranatými modely. Dozvíte se od ní i jaké funkce lze od těchto spotřebičů čekat a jak připravit potraviny na sušení. Věnovala se také různým typům mixérů, rýžovarům nebo fritézám
Redaktorka

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Sencor SFD 742

Sencor SFD 742

700 Kč Orientační cena