Menu

Telly Střední – Recenze, testy a srovnání

92,0 % Celkové hodnocení

Tip redakce v kategorii Internetové televize

Klady

  • Velký počet zařízení pro přehrávání
  • Moderní a přehledné rozhraní
  • Podpora i o víkendu

Zápory

  • Bez volitelných programů
  • Ve zkušební verzi pouze jedno zařízení
  • Užší nabídka než u konkurence
450 Kč Orientační cena

Základní parametry

Na podzim roku 2022 jsme otestovali internetovou televizi Telly. Pro účely testu jsme volili tarif Střední, který odpovídá potřebám většiny uživatelů a také nabídce konkurence. Oceňujeme, že lze internetovou televizi zdarma vyzkoušet. Celkově můžeme hodnotit uživatelský prožitek jako velice dobrý. Uživatelské rozhraní je totiž přehledné, a to jak na televizi, tak také na mobilu či počítači. Se stažením aplikace a jejím párováním k účtu rovněž není žádný problém.

Nabídka Telly Střední zahrnovala v době testu 103 programů, čímž se produkt řadí mezi lepší poměry ceny a výkonu na trhu. Programy jsou pevně stanoveny a nelze mezi nimi vybírat. Někteří konkurenti nabízí takzvanou základní nabídku a k ní je možné z většího seznamu vybrat další volitelné programy. Jak jsme už napsali výše, poskytovatel nabízí Telly na 14 dnů zdarma a to bez poplatků. Pokud před skončením zkušebního období službu nezrušíte, dojde automaticky ke stržení částky za další měsíc. Zrušení služby je snadné, probíhá jedním kliknutím v uživatelském účtu.

Trochu nás překvapilo, že ve zkušební době není možné registrovat více, než jedno zařízení. Pokud chcete tedy Telly vyzkoušet na televizi a už jste ji zkoušeli na mobilu, musíte jít nejprve do uživatelského účtu a mobil ze seznamu odstranit. Teprve potom můžete registrovat televizi. Jedná se nicméně pouze o maličkost, která se pojí pouze se zkušební verzí. Rovněž v testovacím režimu nemůžete nahrávat pořady, což sice samo o sobě dává logiku, nicméně je škoda, že vás poskytovatel nenechá tuto funkci vyzkoušet.

Parametr Tento produkt
Varianty

Malý, Střední a Velký balíček

Počet zařízení pro přehrávání

2 fixní + 2 mobilní

Vypovězení smlouvy

Snadné

Počet programů v balíčku

103

Počet základních programů

103

Počet volitelných programů

Neumožňuje

Změna volitelných programů

Ne

Výběr programů

103

Ostatní tarify

Každý z poskytovatelů internetové televize nabízí celou řadu úrovně tarifu, přičemž ty se mezi sebou liší povětšinou zejména nabídkou programů. Na webu Telly si můžete vybírat mezi Malým, Středním a Velkým balíčkem. K nim je možné v případě zájmu dokoupit také další služby, jako je HBO, Cinemax či jiné balíčky programů. Porovnání tarifů najdete v tabulce níže, počítejte však s tím, že se nabídka může časem měnit. Pokud vám zvolený tarif nevyhovuje, můžete jej kdykoliv změnit v uživatelském účtu.

Nabídka Telly Malý Telly Střední Telly Velký
Cena 250 Kč/měsíc 450 Kč/měsíc 650 Kč/měsíc
Celkový počet programů 64 103 121
Z toho ve vysokém rozlišení 38 66 78

 

Funkce

Tou nejzákladnější funkcí, která zde neschází, je možnost zpětného přehrávání, a to maximálně 7 dnů zpětně. Týden zpětného přehrávání je rozhodně přínosný, ale ve srovnání s konkurencí zcela průměrný. Abychom uvedli situaci na správnou míru, naprostá většina poskytovatelů nabídne právě jeden týden. Funkci můžete využít samozřejmě také pro přetáčení reklam, ale z logiky věci pouze u těch pořadů, které již proběhly.

V rámci služby můžete také nahrát až 100 hodin pořadů, ty jsou pak ve vašem účtu přístupné pro další přehrávání po dobu 30 dnů. S touto hodnotou patří Telly mezi nejlepší na trhu.

Parametr Tento produkt
Možnost zpětného přehrávání

7 dní

Možnost nahrávání pořadů

Ano

Počet hodin nahrávání v ceně

100

Prémiové stanice za příplatek

HBO, Sportovní balíček

Zkušební verze

14 dní bezplatně

Podpora Dolby Digital

Ne

Podpora přehrávání a rozhraní

Internetová televize Telly patří mezi ty služby, které se mohou pochlubit nejširší podporou rozdílných zařízení. Nezáleží proto moc na tom, jakou chytrou televizi, jaký chytrý TV box či telefon provozujete, k přehrávání pořadů se vždy dostanete. Konkrétní popis podpory najdete na webu výrobce, je totiž pravidelně aktualizován. Zatímco provoz internetové televize na zařízeních Samsung se systémem Tizen a LG se systémem WebOS je poměrně běžný, podpora Apple TV či Chromecastu je spíše nadstandardní.

Rozhraní jako takové je přehledné jak na televizi, tak také na počítači a mobilu. Není problém se v něm orientovat, nabízí všechny důležité možnosti, ale do detailů moc nezachází. Někteří poskytovatelé vám umožní změnu rozhraní, tuto funkci v menu nenajdete.

Parametr Tento produkt
Samsung Tizen

Ano, výpis na webu poskytovatele

Android/Google TV

Ano, 2016 a novější

LG TV

Ano, webOS 1.0 a novější

Webový prohlížeč

Ano

Apple TV

Ano

Nvidia Shield TV

Ano

Mobilní zařízení

Ano

Chromecast

Ano

Zahraniční přehrávání

Evropská Unie

Televize

Konkrétně na televizní obrazovce se ovšem dočkáte poměrně specifického rozhraní. Zatímco u konkurentů se vám po spuštění aplikace objeví hlavní menu, ve kterém si vybíráte pořady, Telly na to jde naopak. Po spuštění se rovnou zapne přehrávání pořadu a z něj je následně možné přejít na seznam kanálů. Tento přístup rozhodně není na škodu, je potřeba si ale trochu zvyknout.

Vyhledávání pořadů s pomocí klávesnice je intuitivní, jednoduché a funguje perfektně. Na druhou stranu není na virtuální klávesnici tlačítko pro hlasové zadávání, a to je škoda. Líbí se nám, že v hlavním menu řadí Telly automaticky pořady dle jejich žánru. Platí také to, že možnosti jsou v uživatelském rozhraní značně omezené. Nemůžete měnit podobu aplikace a jiná detailní nastavení, která nabízí jiní poskytovatelé. To má své výhody i nevýhody – tou hlavní předností je přehlednost a jednoduchost.

Mobil a webový prohlížeč

Mobil je typické zařízení, které je pro internetové televize náročnější výzvou. Je potřeba totiž dostat poměrně velké náhledy na malou obrazovku telefonu. Telly kombinuje přehlednou aplikaci s většími náhledy a je to zkrátka dobrá cesta. Někteří konkurenti se toho snaží na displej doslova „nacpat“ co nejvíce a výsledkem je spíše nepřehlednost. Mobilní i webová aplikace nabídne méně funkcí než ta televizní. Nemůžete například přizpůsobit titulky.

Uživatelská podpora

Se svou uživatelskou podporou se řadí Telly ke špičce. Se společností se můžete spojit prostřednictvím telefonu, stejně jako pomocí chatu či e-mailu. Reakce jsou z naší zkušenosti rychlé, a při obtížích se zakládáním účtu nás dokonce zástupkyně společnosti kontaktovala telefonicky sama od sebe a instruovala nás, jak problém řešit. Potěší i rozšířená pracovní doba – přes týden vám podpora pomůže v časech od 8:00 do 20:00 a dostupná je v podobných časech i o víkendu.

Parametr Tento produkt
Uživatelské podpora

Telefon, E-mail, Chat

Pracovní doba přes týden

8:00–20:00

Pracovní doba o víkendu

9:30–20:00

Hlavní klady a zápory

Z našeho pohledu a zkušenosti spočívají největší výhody v přehledném a jednoduchém rozhraní, které má sice svá specifika a nenabízí tolik možností, ale pokud je vašim cílem sledovat televizní pořady a ne hrát si s desítkami volítek, posuvníků a rozevíracích seznamů, Telly vaše požadavky naplní. Aplikace na mobilu i v prohlížeči funguje dobře, zařízení můžete celkově registrovat až 4 pro jeden účet. V případě problémů je podpora na telefonu, chatu i e-mailu po celý den, a to i o víkendu.

Trochu nás zamrzelo, že zkušební verze je do jisté míry ořezaná a nabízí například pouze provoz na jednom zařízení či absenci funkce nahrávání. Nejedná se sice o problém při samotném využívání aplikace při zaplacení tarifu, ale ve zkušebním období si jednoduše nevyzkoušíte přesně ten produkt, který v budoucnu předplatíte. Trochu nám chyběla možnost vybírat si volitelné programy, to ale platí i pro většinu konkurenčních poskytovatelů. Nabídka programů je o něco užší, než za stejnou cenu nabídne třeba Sledování TV.

Porovnání s alternativami

Pokud vás Telly Střední úplně nezaujala a hledáte k ní alternativu, nabízí se například Kuki L. Programová nabídka je sice užší, ale na druhou stranu 47 základních programů doplníte o 30 dalších ze širokého výběru 156 kanálů. To vám dává možnost nabídku uzpůsobit vašim požadavkům daleko lépe a větší počet programů tak nebudete v podstatě potřebovat. Stejně jako Telly i Kuki umožňuje provoz na větším počtu zařízení, a to včetně mobilu či webového prohlížeče. Rozhraní je více soustředěné na hlavní menu, ve kterém si vybíráte pořady a umožní více volitelných možností.

Pokud chcete širokou nabídku programů a líbí se vám rozhraní Telly, rozhodně neváhejte a volte tuto službu. Jestliže ale toužíte spíše po tom, aby programy v aplikaci odpovídaly lépe vašim požadavkům a vy jste měli širší možnosti nastavení, Kuki je lepší cestou. Výhodou Kuki je také podpora Dolby Digital.

Závěrečné hodnocení

Celkově můžeme hodnotit službu Telly jedině kladně. Poskytovatel se řadí mezi nejlepší na trhu, a to ať už svou kvalitou uživatelské podpory, nabízenými službami či podobou samotné aplikace. Výhodou je možnost vyzkoušet službu zdarma po dobu 14 dnů, nekupujete tak příslovečného zajíce v pytli. Předplatné lze navíc velice jednoduše zrušit v aplikaci či na webu. Rozhraní můžeme označit za přehledné, ale pohyb v něm se trochu od ostatních aplikací liší. Pokud už máte s jinými službami zkušenosti, prožitek bude lehce odlišný, ale rychle si zvyknete. Zajímavou alternativou může být Kuki L.

450 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Telly Střední | Hodnocení: 92,0 %
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub se zaměřuje v našem týmu zejména na technicky orientovaná témata a elektroniku. Sledování filmů ve volném čase je jeho velkou vášní, a protože jeho tempo nabídky kin nestíhají uspokojit, uchyluje se také ke sledování internetové televize a všech streamovacích služeb. Recenzované služby sám otestoval, snadno vám proto vysvětlí, co je při výběru nejdůležitější.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Telly Střední

Telly Střední

450 Kč Orientační cena