Recenze a test G3 Ferrari G10078 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test G3 Ferrari G10078

77,7 % Celkové hodnocení

v kategorii Malé domácí pekárny

Klady

  • 19 programů
  • Příprava ovesné kaše
  • Ve většině ohledů standardní

Zápory

  • Nižší příkon
  • Nemá nastavitelný program
2 200 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje

Základní parametry pekárny Ferrari jsou typické pro menší modely. Její maximální kapacita je 1 000 g, což je vhodné do méně početných domácností. Příkon 550 W je pro tuto kapacitu spíše nižší, hrozí tak pomalejší zahřívání pekárny. Jeden hnětací hák je v tomto případě běžný, to samé platí pro tři velikosti bochníku a tři úrovně propečení. Ovládání pekárny je membránové, s tím se také setkáte u pekáren nejčastěji. Rozměry jsou poměrně kompaktní, jak bývá u pekáren s menší kapacitou zvykem, podívat se na ně můžete níže v tabulce.

Parametr Tento produkt
Výrobce

G3

Maximální hmotnost bochníku (g)

1 000

Příkon (W)

550

Počet hnětacích háků v nádobě

1

Počet velikostí bochníku

3

Stupně propečení kůrky

3

Ovládání

Membránové

Šířka (cm)

25

Hloubka (cm)

36

Výška (cm)

30

Hmotnost (kg)

4,3

Programy

Předností této pekárny značky G3Ferrari je 19 programů, což je v našem srovnání (červen 2020) značně nadprůměrné číslo. V nastavení najdete bezlepkové i rychlé pečení. Tento přístroj navíc dokáže vyrobit i marmeládu, jogurt nebo třeba ovesnou kaši, což není u všech pekáren samozřejmostí. Neuvaří ale přílohovu rýži a nemá ani speciální program, který byste mohli nastavit podle svých představ.

Parametr Tento produkt
Počet programů

19

Bezlepkové pečení

Ano

Rychlé pečení

Ano

Marmeláda/džem

Ano

Výroba jogurtu

Ano

Vaření rýže

Ne

Nastavitelný program

Ne

Vybavení a funkce

Pekárně G3Ferrari G10078 nechybí funkce odloženého startu, který můžete zvolit až s 15hodinovým zpožděním, a mít tak jistotu, že se vrátíte k čerstvě upečenému chlebu. Disponuje displejem i průhledným víkem, jak je u pekáren obvyklé, vhod přijde také háček na vyjmutí hnětače a odměrka. Nedostatkem může být pouze jedna pečící nádoba, tento model navíc neumí přidat ingredience v průběhu pečení. Nemá ani možnost pozastavení programu, jako některé konkurenční modely, na vhodnou chvíli k přidání ingrediencí vás ale upozorní akustickým signálem.

Parametr Tento produkt
Paměť při výpadku el. proudu (min)

10

Možnost pozastavení programu

Ne

Odložený start (hod)

15

Udržování teploty po upečení

Ano

Displej

Ano

Akustický signál

Ano

Automatické přidávání ingrediencí

Ne

Počet pečicích nádob ve výbavě

1

Háček pro vyjmutí hnětačů

Ano

Odměrka

Ano

Průhledné víko

Ano

Naše hodnocení a závěr

Domácí pekárnu G3Ferrari G10078 doporučujeme spíše do menších domácností, zvládne totiž upéct chleba maximálně o váze 1 000 g. Na výběr máte celkem ze tří hmotností a také ze tří stupňů propečení kůrky. Svými 19 programy uspokojí i náročnější uživatele, nabízí bezlepkové i rychlé pečení a zvládne i výrobu marmelády či jogurtu. Dle vašich preferencí můžete odložit start až o 15 hodin a mít tak záruku, že se vrátíte k čerstvému pečivu.

Jedná se však o slabší přístroj, co se příkonu týče, nahřívání i pečení může zabrat delší dobu. Tato pekárna navíc neumí sama přidávat ingredience v průběhu pečení. Pokud na této funkci trváte, doporučujeme podobnou pekárnu Tefal PF 250135, která automatické přidávání ingrediencí má.

2 200 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: G3 Ferrari G10078 | Hodnocení: 77,7 %
Eliška se jako redaktorka většinou zaměřuje na velké domácí spotřebiče. Pečení ale patří mezi její záliby, a ujala se proto i domácích pekáren. Tématu se pečlivě věnuje a díky několikaletým zkušenostem se srovnáváním produktů vám poradí, jak vybrat vhodnou domácí pekárnu a nenaletět. Z kuchyňských pomocníků má na starosti třeba také stolní trouby, klasické trouby a různé typy vařičů.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze G3 Ferrari G10078

G3 Ferrari G10078

2 200 Kč Orientační cena