Menu

Tefal PF 250135 – Recenze, testy a srovnání

93,2 % Celkové hodnocení

Vítěz srovnání v kategorii Malé domácí pekárny

Klady

  • 20 programů
  • Automatické přidávání surovin
  • Nastavitelný program

Zápory

  • Kratší paměť při výpadku proudu
  • Popisky nejsou v češtině
  • Displej není podsvícený
2 800 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Domácí pekárna značky Tefal nabízí tři velikosti bochníku, a to 500 g, 750 g a 1 000 g, nemusí tak svou kapacitou dostačovat pro početnější domácnost. Příkonem 700 W se mezi menšími pekárnami řadí k výkonnějším. Kvůli menší kapacitě disponuje pouze jedním hnětacím hákem, to je u malých pekáren standard. Tefal PF 250135 potěší třemi stupni propečení kůrky a také membránovým ovládáním, které se čistí snadněji než klasická tlačítka.

Hmotností je pekárna značky Tefal zhruba průměrná, manipulace s ní by proto neměla být obtížná, najdou se však i lehčí přístroje, které budou vhodnější na časté přenášení.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Tefal

Maximální hmotnost bochníku (g)

1 000

Příkon (W)

700

Počet hnětacích háků v nádobě

1

Počet velikostí bochníku

3

Stupně propečení kůrky

3

Ovládání

Membránové

Šířka (cm)

31,8

Hloubka (cm)

36,2

Výška (cm)

35,6

Hmotnost (kg)

4,5

Programy

Při pečení v pekárně Tefal PF 250135 můžete volit až z 20 programů, což je v našem srovnání značně nadprůměrná hodnota, a troufáme si tvrdit, že si zde vybere opravdu každý. Tři programy jsou věnované bezlepkovému pečení, kromě chleba pro celiaky můžete připravit i sladké pečivo či dort bez lepku. V nabídce naleznete také výrobu marmelády a jogurtu, především ten není u pekáren standardem. Nechybí ani program rychlého pečení a pekárna vám umožní také nastavení vlastního programu.

Konkurenci nabídkou programů většinou překonává, přece jen ale nenabídne jednu funkci, kterou některé jiné modely zvládají – neuvaří rýži. Má sice rovnou dva programy na přípravu obilovin, ty ale uvaří jen jako kaši nebo pudink, klasickou přílohovou rýži vám nepřipraví.

Parametr Tento produkt
Počet programů

20

Bezlepkové pečení

Ano

Rychlé pečení

Ano

Marmeláda/džem

Ano

Výroba jogurtu

Ano

Vaření rýže

Ne

Nastavitelný program

Ano

Vybavení a funkce

Model Tefal PF 250135 vyniká funkcí odloženého startu, chcete-li se vrátit k čerstvě dopečenému chlebu, můžete start posunout až o 15 hodin. Tato pekárna umí také po upečení udržet teplotu, a to až po dobu jedné hodiny. Samozřejmostí je displej i akustický signál, čím je však přístroj poměrně neobvyklý, je funkce automatického přidání ingrediencí. Do zásobníku nasypete například semínka a pekárna je automaticky přidá do těsta v nejvhodnější fázi procesu.

Nedostatkem může být jen jedna pečící nádoba, nechybí však odměrka ani háček na vyndání hnětače. Při výpadku proudu si pekárna uchová v paměti nastavení programu po 7 minut, jiné modely zvládají i 15 min. Nemá ani možnost dočasného pozastavení programu.

Parametr Tento produkt
Paměť při výpadku el. proudu (min)

7

Možnost pozastavení programu

Ne

Odložený start (hod)

15

Udržování teploty po upečení

Ano

Displej

Ano

Akustický signál

Ano

Automatické přidávání ingrediencí

Ano

Počet pečicích nádob ve výbavě

1

Háček pro vyjmutí hnětačů

Ano

Odměrka

Ano

Průhledné víko

Ano

Názory uživatelů a odborníků

Samotné pečení hodnotí uživatelé tohoto modelu velmi kladně. Pekárna podle nich pracuje jak má a chléb je vynikající. Objevují se ale opakované výtky k displeji pekárny, který není podsvícený a je podle uživatelů špatně čitelný. Pekárna tak pravděpodobně nebude ideální například pro seniory. Těm by mohl dělat problémy i návod a popisky na pekárně, ani jedno totiž není v češtině, jak uživatelé zmiňují. Český návod je tak nutné si v případě potřeby stáhnout.

Klady a zápory

Silnou stránkou pekárny Tefal je rozhodně její výbava, výběrem z 20 programů počínaje, automatickým přidáváním ingrediencí konče. Pochválit můžeme také slušný příkon či 15hodinový odložený start. Slabinou je naopak kratší paměť při výpadku proudu, někteří uživatelé by potom jistě ocenili i program na přípravu rýže, který tato pekárna postrádá.

Naše hodnocení a závěr

Domácí pekárna Tefal PF 250135 je vhodná spíše do menších domácností, upeče totiž chleba o maximální hmotnosti 1 000 g. Můžeme ji však doporučit i náročným uživatelům, nabízí totiž bohaté vybavení, co se funkcí týče. Na výběr máte ze tří stupňů propečení kůrky a až z 20 programů včetně tří na pečení bez lepku. Přístroj dokáže navíc připravit i džem a jogurt. Start můžete odložit až o 15 hodin, po upečení bude pekárna udržovat teplotu po dobu jedné hodiny a chcete-li na chleba přidat semínka, hodit se bude automatické přidávání ingrediencí.

Nedostatkem může být kratší paměť při výpadku proudu nebo nemožnost pozastavení programu. To najdete, spolu s delší pamětí při výpadku proudu, například u levnější pekárny ETA Delicca mini 8149. Zároveň odpadne i nedostatek ve formě cizojazyčných popisků na pekárně. Budete se ale v tomto případě muset obejít bez automatického přidávání ingrediencí a některých zajímavých programů.

2 800 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Tefal PF 250135 | Hodnocení: 93,2 %
Eliška se jako redaktorka většinou zaměřuje na velké domácí spotřebiče. Pečení ale patří mezi její záliby, a ujala se proto i domácích pekáren. Tématu se pečlivě věnuje a díky několikaletým zkušenostem se srovnáváním produktů vám poradí, jak vybrat vhodnou domácí pekárnu a nenaletět. Z kuchyňských pomocníků má na starosti třeba také stolní trouby, klasické trouby a různé typy vařičů.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Tefal PF 250135

Tefal PF 250135

2 800 Kč Orientační cena