Recenze a test ETA Delicca mini 8149 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test ETA Delicca mini 8149

79,5 % Celkové hodnocení

Pro nenáročné v kategorii Malé domácí pekárny

Klady

  • Dostupná cena
  • Možnost pozastavení programu
  • Individuální program

Zápory

  • Neuvaří rýži
  • Menší počet programů
1 800 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Značka Eta přináší model Delicca mini 8149 90000 který využijí především jednotlivci či dvojice. Má totiž ze všech hodnocených pekáren, které jsme zrecenzovali v říjnu 2018, jednu z nejmenších maximálních velikostí bochníku, ta dosahuje 1 000 g. Na upečení tohoto menšího bochníku bude stačit příkon 600 W i jeden hnětací hák.

Obrázek ovládacího panelu pekárny

Ovládací panel pekárny

Menší objem pekárny ale neznamená, že byste se měli spokojit s nižším standardem – stejně jako u většiny hodnocených modelů se i u tohoto dočkáte celkově tří velikostí bochníků (500 g, 750 g a 1 000 g) a tří stupňů propečení kůrky. Pozitivem je také membránové ovládání, které je výhodnější především z hlediska údržby.

Přes to, že v názvu pekárny najdete slovíčko „mini“ a je vhodná pro pečení bochníku o maximální hmotnosti 1 kg, její tělo není nijak drobné a ve vaší kuchyni tak bude potřeba vyčlenit místo stejně velké, jako pro většinu pekáren v našem srovnání. Pokud budete zařízení schovávat do skříně, pohlídejte si, aby se tam se svými 35,5 cm na šířku, 30,5 cm do hloubky a 33 cm na výšku vešlo. Co se týče hmotnosti 5 kg, je téměř o 2 kg nižší, než je ta průměrná, což může být benefit, pokud budete s přístrojem častěji manipulovat.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Eta

Maximální hmotnost bochníku (g)

1 000

Příkon (W)

600

Počet hnětacích háků v nádobě

1

Počet velikostí bochníku

3

Stupně propečení kůrky

3

Ovládání

Membránové

Šířka (cm)

35,5

Hloubka (cm)

30,5

Výška (cm)

33

Hmotnost (kg)

5,06

Programy

Dvanáct programů, kterými model Eta disponuje prakticky odpovídá tehdejšímu průměru, s takovým počtem se setkáte velmi často. S pekárnou si tak můžete vyhrát a připravit pomocí ní různé druhy těst, ale také marmelády aj. Pro uživatele, kteří trpí intolerancí na lepek bude dobrá zpráva, že má tato pekárna také zvláštní program pro bezlepkové pečivo. Dočkáte se také nastavitelného programu, který můžete přizpůsobit svým potřebám. Ten často chybí i u výrazně dražších pekáren.

Parametr Tento produkt
Počet programů

12

Bezlepkové pečení

Ano

Rychlé pečení

Ano

Marmeláda/džem

Ano

Výroba jogurtu

Ano

Vaření rýže

Ne

Nastavitelný program

Ano

Vybavení a funkce

Co se týče funkcí, můžete se spolehnout, že pekárna disponuje displejem, který vás bude informovat o průběhu pečení. To ostatně můžete sledovat také průzorem ve víku, které najdete prakticky u všech modelů v našem srovnání, až na výjimky. Výhodou je také háček pro vyjmutí hnětacího háku z těsta, ten totiž v nádobě zůstává po celou dobu pečení a je tak do chleba vpečen.

Pokud chcete mít ráno čerstvý chléb, nebo naopak poté, co přijdete z práce, můžete využít časovač na 15 hodin, obvykle se setkáte s třináctihodinovým časovače, který je ostatně také dostačující. Po upečení bude zařízení udržovat váš chléb v teple po dobu dalších 60 minut, nemusíte tedy ihned po skončení programu chléb vyndat. V balení najdete jednu pečicí nádobu, stejně jako u většiny modelů. Co je u tohoto modelu nadprůměrné, stejně jako odložený start, je paměť při výpadku elektrického proudu. Pekárna ETA si totiž bude i 15 minut bez proudu pamatovat, kde skončil program pečení, pokud do té doby obnovíte přísun energie – přerušení může vzniknout kvůli vypadnutým pojistkám atp.

Parametr Tento produkt
Paměť při výpadku el. proudu (min)

15

Možnost pozastavení programu

Ano

Odložený start (hod)

15

Udržování teploty po upečení

Ano

Displej

Ano

Akustický signál

Ano

Automatické přidávání ingrediencí

Ne

Počet pečicích nádob ve výbavě

1

Háček pro vyjmutí hnětačů

Ano

Odměrka

Ano

Průhledné víko

Ano

Názory uživatelů a odborníků

Pekárnu Eta ohodnotilo několik desítek uživatelů, z nichž drtivá většina mluví o této pekárně kladně. Označují ji za vynikajícího pomocníka do domácnosti a oceňují malé rozměry a celkovou dobrou funkčnost. Někteří uživatelé by ale ocenili, kdyby návod zahrnoval také konkrétní recepty, jiní mají jisté výhrady k displeji, který není podsvícený a nemusí být vždy zcela přehledný.

Klady a zápory

Ve prospěch pekárny Eta hovoří v první řadě její cena. Pochválit můžeme také přítomnost nastavitelného programu a patnáctiminutovou paměť při výpadku proudu. Ani v dalších ohledech vyloženě nezaostává, samozřejmě by mohla mít například větší nebo zajímavější výběr programů, nejde ale o nijak dramatický nedostatek.

Naše hodnocení a závěr

Pokud hledáte pekárnu, která umí dobře upéct chleba, ale zároveň připraví i řadu dalších druhů těst či pokrmů, bude model Eta Delicca mini 8149 90000 splňovat vaše požadavky. Je navíc ideální pro dvoučlennou, potažmo tříčlennou domácnost, vzhledem k tomu, že v něm připravíte bochník o maximální hmotnosti 1 kg. Ani u menšího bochníku se nemusíte nechat ochudit o možnost individuální přípravy chleba, můžete jej totiž mít se světlou, středně tmavou nebo tmavou kůrkou.

Pekárna má ve výbavě jednu nádobu, háček na vyjmutí hnětacího háku a skvělou volbou je podle nás membránové ovládání, které se snadno udržuje. Za poměrně nízkou pořizovací cenu toho umí pekárna opravdu hodně, neobvyklý je například nastavitelný program. Pokud jste náročnější a rádi si připlatíte za lepší výbavu, doporučujeme vám k přečtení recenzi modelu Tefal PF 611838. Má 4 pečicí nádoby ve výbavě, 19 programů a vynikající výkon.

1 800 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: ETA Delicca mini 8149 | Hodnocení: 79,5 %
Eliška se jako redaktorka většinou zaměřuje na velké domácí spotřebiče. Pečení ale patří mezi její záliby, a ujala se proto i domácích pekáren. Tématu se pečlivě věnuje a díky několikaletým zkušenostem se srovnáváním produktů vám poradí, jak vybrat vhodnou domácí pekárnu a nenaletět. Z kuchyňských pomocníků má na starosti třeba také stolní trouby, klasické trouby a různé typy vařičů.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Eta 8149 90000 Delicca Mini Mám dotaz. Svítí u této pekárny displej?Děkuji.

Lenka Dohnalíková

Dobrý den, ne, displej u této pekárny není podsvícený.

Eliška Srncová, redaktor

Dobrý den, mám Etu Delicca mini. Po pátém pečení mi začala hnědnout u víka. Mohu poslat foto. Technicky dobrá, ale mám ji necelý měsíc a vypadá jako stará pekárna před vyhozením. Je to v pořádku? Nebo vadný kus? Děkuji.

Jana Sojková

Dobrý den, nejen podle recenzí uživatelů by se nic takového nemělo dít. Určitě je na místě situaci řešit s prodejcem, popřípadě výrobcem.

Karolína Šerá, redaktor

Dobrý den, máme stejný problém, již jsme pekárnu třikrát reklamovali, vždy obdrželi nový kus a pokaždé stejný problém. Víko a bok jedné strany pekárny již po třetím použití žloutne.

H. Doškářová

Dobrý den, děkujeme za sdílení Vašich zkušeností. Nejspíš se jedná o vadu z výroby. Je možné, že je vada pouze kosmetická, a v používání pekárny tak nijak nebrání, ačkoli je pochopitelné, že to není příjemný problém. Můžeme Vám doporučit vybrat jinou pekárnu z našeho testu, podobné parametry má například Guzzanti GZ 635.

Karolína Šerá, redaktor

Dobrý den, při pečení chleba se vrtule točí, ale těsto je okolo na krajích. Ingredience jsou dávkovány přesně podle receptu. Nevím, jestli dělám něco špatně, nebo je vada v pekárně?
Děkuji za radu.
Kneprová Kateřina

Kateřina Kneprová

Dobrý den, uživatelé jsou obecně s mícháním této pekárny spokojení, podobná stížnost se mezi desítkami recenzí neobjevila ani jednou. Při pečení je důležité nejdřív dávat do nádoby mokré ingredience a až následně suché. Problémem může být i špatně zvolený program, popřípadě nevhodný recept.

Eliška Srncová, redaktor

Dobrý den, mám problém, kde vyčtu kolik a jakých surovin použít? Programů je hodně, ale jak je používat? Musím někde koupit knihu s podrobným návodem?

František Boudný

Dobrý den, recepty pro pekárny Eta si můžete stáhnout na této stránce. Na internetu najdete také řadu dalších zajímavých receptů, popřípadě pokud nechcete recepty stahovat, existují i klasické kuchařky přímo pro pekárny, které seženete v knihkupectvích.

Eliška Srncová, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze ETA Delicca mini 8149

ETA Delicca mini 8149

1 800 Kč Orientační cena