Recenze a test ETA Delicca mini 8149 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test ETA Delicca mini 8149

15. místo
79,5 % Celkové hodnocení
 • Tři velikosti bochníku
 • Membránové ovládání
1 800 Kč Orientační cena
 • 5,9/10
  Hnětení a pečení
 • 8,2/10
  Údržba a nastavení
 • 9,4/10
  Programy
 • 8,9/10
  Vybavení a funkce
 • 79,5 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Značka Eta přináší model Delicca mini 8149 90000 který využijí především jednotlivci či dvojice. Má totiž ze všech hodnocených pekáren, které jsme zrecenzovali v říjnu 2018, jednu z nejmenších maximálních velikostí bochníku, ta dosahuje 1 000 g. Na upečení tohoto menšího bochníku bude stačit příkon 600 W i jeden hnětací hák. Menší objem pekárny ale neznamená, že byste se měli spokojit s nižším standardem – stejně jako u většiny hodnocených modelů se i u tohoto dočkáte celkově tří velikostí bochníků (500 g, 750 g a 1 000 g) a tří stupňů propečení kůrky. Velmi oceňujeme membránové ovládání, které v době psaní recenze nebylo zdaleka standardem, přitom jde o výhodnější ovládání především z hlediska údržby.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Eta

22 % Eta, 17 % Tefal, 9 % Guzzanti, 4 % Kenwood, 4 % Gorenje, 4 % ECG, 4 % Russell Hobbs, 4 % Bravo, 4 % Livoo, 4 % Sana, 4 % Klarstein, 4 % Domo, 4 % G3Ferrari, 4 % Beper, 4 % Sencor
Maximální hmotnost bochníku (g)

1 000

1 252,17
Příkon (W)

600

819,77
Počet hnětacích háků v nádobě

1

57 % 2, 43 % 1
Počet velikostí bochníku

3

78 % 3, 17 % 2, 4 % Neuvedeno
Stupně propečení kůrky

3

87 % 3, 9 % 4, 4 % 1
Ovládání

Dotykové / membránové

87 % Dotykové / membránové, 13 % Tlačítka

Programy

Dvanáct programů, kterými model Eta disponuje prakticky odpovídá tehdejšímu průměru, s takovým počtem se setkáte velmi často. S pekárnou si tak můžete vyhrát a připravit pomocí ní různé druhy těst, ale také marmelády aj. Pro uživatele, kteří trpí intolerancí na lepek bude dobrá zpráva, že má tato pekárna také zvláštní program pro bezlepkové pečivo.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Počet programů

12

14,09
Program bezlepkové pečení

Ano

91 % Ano, 9 % Ne
Program rychlé pečení

Ano

96 % Ano, 4 % Ne
Program marmeláda/džem

Ano

96 % Ano, 4 % Ne
Program výroba jogurtu

Ano

52 % Ano, 48 % Ne

Vybavení a funkce

Co se týče funkcí, můžete se spolehnout, že pekárna disponuje displejem, který vás bude informovat o průběhu pečení. To ostatně můžete sledovat také průzorem ve víku, které najdete prakticky u všech modelů v našem srovnání, až na výjimky. Výhodou je také háček pro vyjmutí hnětacího háku z těsta, ten totiž v nádobě zůstává po celou dobu pečení a je tak do chleba vpečen.

Pokud chcete mít ráno čerstvý chléb, nebo naopak poté, co přijdete z práce, můžete využít časovač na 15 hodin, obvykle se setkáte s třináctihodinovým časovače, který je ostatně také dostačující. Po upečení bude zařízení udržovat váš chléb v teple po dobu dalších 60 minut, nemusíte tedy ihned po skončení programu chléb vyndat. V balení najdete jednu pečicí nádobu, stejně jako u většiny modelů. Co je u tohoto modelu nadprůměrné, stejně jako odložený start, je paměť při výpadku elektrického proudu. Pekárna ETA si totiž bude i 15 minut bez proudu pamatovat, kde skončil program pečení, pokud do té doby obnovíte přísun energie – přerušení může vzniknout kvůli vypadnutým pojistkám atp.

Přes to, že v názvu pekárny najdete slovíčko „mini“ a je vhodná pro pečení bochníku o maximální hmotnosti 1 kg, její tělo není nijak drobné a ve vaší kuchyni tak bude potřeba vyčlenit místo stejně velké, jako pro většinu pekáren v našem srovnání. Pokud budete zařízení schovávat do skříně, pohlídejte si, aby se tam se svými 35,5 cm na šířku, 30,5 cm do hloubky a 33 cm na výšku vešlo. Co se týče hmotnosti 5 kg, je téměř o 2 kg nižší, než je ta průměrná, což může být benefit, pokud budete s přístrojem častěji manipulovat.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Paměť při výpadku el. proudu (min)

15

8,95
Odložený start (hod)

15

14,91
Udržování teploty po upečení

Ano

91 % Ano, 4 % Ne, 4 % Neuvedeno
Displej

Ano

100 % Ano
Akustický signál

Ano

100 % Ano
Automatické přidávání ingrediencí

Ne

87 % Ne, 13 % Ano
Počet pečících nádob ve výbavě

1

83 % 1, 13 % 2, 4 % 4
Háček pro vyjmutí hnětačů

Ano

91 % Ano, 9 % Ne
Odměrka

Ano

100 % Ano
Průhledné víko

Ano

96 % Ano, 4 % Ne
Šířka (cm)

35,5

33,44
Hloubka (cm)

30,5

30,56
Výška (cm)

33

31,81
Hmotnost (kg)

5,06

6,49

Naše hodnocení a závěr

Pokud hledáte pekárnu, která umí dobře upéct chleba, ale zároveň připraví i řadu dalších druhů těst či pokrmů, bude model Eta Delicca mini 8149 90000 splňovat vaše požadavky. Je navíc ideální pro dvoučlennou, potažmo tříčlennou domácnost, vzhledem k tomu, že v něm připravíte bochník o maximální hmotnosti 1 kg. Ani u menšího bochníku se nemusíte nechat ochudit o možnost individuální přípravy chleba, můžete jej totiž mít se světlou, středně tmavou nebo tmavou kůrkou. Pekárna má ve výbavě jednu nádobu, háček na vyjmutí hnětacího háku a skvělou volbou je podle nás membránové ovládání, které se snadno udržuje. Za pořizovací cenu okolo 1 800 Kč toho umí pekárna opravdu hodně, této ceně zcela odpovídá. Pokud jste náročnější a rádi si připlatíte za lepší výbavu, doporučujeme vám k přečtení recenzi modelu Tefal PF 611838. Má 4 pečicí nádoby ve výbavě, 19 programů a vynikající výkon.

1 800 Kč Orientační cena
Autor: Eliška Srncová, Karolína Šerá | Datum: | Produkt: ETA Delicca mini 8149 | Hodnocení: 79,5 %
Eliška Srncová se jako redaktorka většinou zaměřuje na velké domácí spotřebiče. Pečení ale patří mezi její záliby a ujala se proto i domácích pekáren. Tématu se pečlivě věnuje a díky několikaletým zkušenostem se srovnáváním produktů vám poradí, jak vybrat vhodnou domácí pekárnu a nenaletět. Z kuchyňských pomocníků má na starosti třeba také stolní trouby, klasické trouby a různé typy vařičů.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Dobrý den, mám Etu Delicca mini. Po pátém pečení mi začala hnědnout u víka. Mohu poslat foto. Technicky dobrá, ale mám ji necelý měsíc a vypadá jako stará pekárna před vyhozením. Je to v pořádku? Nebo vadný kus? Děkuji.

Jana Sojková

Dobrý den, nejen podle recenzí uživatelů by se nic takového nemělo dít. Určitě je na místě situaci řešit s prodejcem, popřípadě výrobcem.

Karolína Šerá, redaktor

Dobrý den, máme stejný problém, již jsme pekárnu třikrát reklamovali, vždy obdrželi nový kus a pokaždé stejný problém. Víko a bok jedné strany pekárny již po třetím použití žloutne.

H. Doškářová

Dobrý den, děkujeme za sdílení Vašich zkušeností. Nejspíš se jedná o vadu z výroby. Je možné, že je vada pouze kosmetická, a v používání pekárny tak nijak nebrání, ačkoli je pochopitelné, že to není příjemný problém. Můžeme Vám doporučit vybrat jinou pekárnu z našeho testu, podobné parametry má například Guzzanti GZ 635.

Karolína Šerá, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze ETA Delicca mini 8149

ETA Delicca mini 8149

15. místo  v porovnání
1 800 Kč Orientační cena