Recenze a test Tefal PF 611838 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Tefal PF 611838

88,4 % Celkové hodnocení

v kategorii Velké domácí pekárny

Klady

  • 19 programů
  • Vysoký příkon
  • 2 formy na pečení

Zápory

  • Většina programů jen na pečivo
  • Vyšší cena
  • Paměť při výpadku proudu jen 7 min
4 500 Kč Orientační cena

 

Souhrnné údaje 

Díky maximální velikost bochníku 1 500 g se hodí model domácí pekárny Tefal PF 611838 i do početnějších domácností. Není ale nutné vždy připravovat takto velký bochník, nastavit si můžete totiž 3 různé velikosti bochníku, takže lze upéci mnohem menší, který postačí třeba jen dvěma lidem. Příkon 1 600 W byl v době recenzování (listopad 2017) nejvyšším v našem výběru, je to tedy příslib rychlejšího zahřívání zařízení. Se dvěma hnětacími háky v nádobě se těsto dostatečně a rovnoměrně promíchá. Díky možnosti nastavení tří stupňů propečení kůrky je možné přizpůsobit si chleba vlastní chuti. Nakonec, membránové ovládání je výhodnější hlavně z pohledu údržby zařízení. Ve spárách tlačítek se více zachytává špína, která jde hůře odstranit.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Tefal

Maximální hmotnost bochníku (g)

1 500

Příkon (W)

1 600

Počet hnětacích háků v nádobě

2

Počet velikostí bochníku

3

Stupně propečení kůrky

3

Ovládání

Membránové

Šířka (cm)

28

Hloubka (cm)

36

Výška (cm)

45

Hmotnost (kg)

7,9

Programy

Nabídka programů pekárny Tefal je rozhodně pestrá. S 19 programy si vystačí i opravdu náročný uživatel, průměrně je u pekáren k dispozici zhruba 12 programů. Mezi programy lze najít také program bezlepkové pečení, program rychlé pečení a také program na přípravu marmelád. Na rozdíl od některých konkurenčních modelů nenabízí program na výrobu jogurtu, celkově je většina nabízených programů určená hlavně na pečivo, od baget a dalších „bochánků“ až po klasické bochníky chleba.

Parametr Tento produkt
Počet programů

19

Bezlepkové pečení

Ano

Rychlé pečení

Ano

Marmeláda/džem

Ano

Výroba jogurtu

Ne

Vaření rýže

Ne

Nastavitelný program

Ne

Vybavení a funkce

V kategorii vybavení a funkce si vede pekárna Tefal dobře. S možností odložit start až o 15 hodin můžete nastavit pečení tak, aby skončilo ve chvíli, kdy chléb potřebujete ke snídani, nebo naopak k večeři. Po upečení navíc není nutné jít hned chléb konzumovat, pekárna umí udržovat po určitou dobu, obvykle po dobu 60 minut, stálou teplotu, takže teplý chléb můžete mít i o chvilku později. Díky displeji budete mít navíc vždy přehled, co se právě děje a jak dlouho bude program ještě trvat. O průběhu pečení můžete mít přehled také díky průhlednému víku. Co pekárně chybí, je automatické přidávání ingrediencí.

Upozornit bychom chtěli na to, že pekárna má sedmiminutovou paměť při výpadu elektrického proudu. Ta je dobrá ve chvíli, kdy zařízení například omylem vypojíte ze zásuvky, nebo když na chvíli vypadnou pojistky. Po opětovném zapojení pekárny s touto pamětí umí navázat tam, kde skončila. Pro někoho to nemusí být tedy vůbec podstatný parametr, někdo naopak vyhledá pekárnu s delší pamětí, v našem výběru máme modely až s 15minutovou pamětí. ​

Pekárna má ve výbavě k dispozici 4 pečící nádoby, které poslouží například k upečení bagetek. Obvykle mají pekárny ve výbavě jednu pečící nádobu s možností dokoupení dalších. Drobností navíc je přiložená odměrka, popřípadě háček na vyjmutí hnětačů.

Parametr Tento produkt
Paměť při výpadku el. proudu (min)

7

Možnost pozastavení programu

Ne

Odložený start (hod)

15

Udržování teploty po upečení

Ano

Displej

Ano

Akustický signál

Ano

Automatické přidávání ingrediencí

Ne

Počet pečicích nádob ve výbavě

2

Háček pro vyjmutí hnětačů

Ano

Odměrka

Ano

Průhledné víko

Ano

Názory uživatelů a odborníků

Klady a zápory

Pekárna Tefal vyniká zejména nabídkou pečicích nádob, které u ní najdete hned čtyři. Její výhodou je také vysoký příkon, který zajistí rychlé nahřívání, řada uživatelů jistě ocení také velkou kapacitu. Slabinou je trochu kratší paměť při výpadku proudu, někomu může vadit také specifický výběr programů, z nichž je většina určená čistě na pečivo a nedočkáte se např. programu na výrobu jogurtu.

Naše hodnocení a závěr

Pokud uvažujete nad koupí této domácí pekárny, nejspíš hledáte model pro početnou domácnost, díky maximální hmotnost bochníku 1,5 kg totiž uspokojí i potřeby velké rodiny. Na druhou stranu ji lze využít i na pečení menších bochníků, baget a dalšího pečiva, díky různorodé nabídce pečicích forem. S příkonem 1 600 W se zařízení rychle připraví na pečení. Membránové ovládání nemá jiné, zvláštní funkce, oproti tlačítkovému, nicméně je z hlediska údržby výhodnější.

V případě programů nelze pekárně nic moc vytknout, jejich výběr je široký, je ale třeba podotknout, že jde zpravidla o programy určené na pečivo, ne na výrobu jogurtu a přípravu dalších potravin. Z funkcí tato pekárna postrádá například automatické přidávání ingrediencí, nejde ale o nijak standardní prvek. Pokud vás tato vychytávka zajímá, najdete ji např. u pekárny Kenwood BM 450, která se ovšem řadí k menším pekárnám.

4 500 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Tefal PF 611838 | Hodnocení: 88,4 %
Eliška se jako redaktorka většinou zaměřuje na velké domácí spotřebiče. Pečení ale patří mezi její záliby, a ujala se proto i domácích pekáren. Tématu se pečlivě věnuje a díky několikaletým zkušenostem se srovnáváním produktů vám poradí, jak vybrat vhodnou domácí pekárnu a nenaletět. Z kuchyňských pomocníků má na starosti třeba také stolní trouby, klasické trouby a různé typy vařičů.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Tefal PF 611838

Tefal PF 611838

4 500 Kč Orientační cena