Menu

Tefal PF 611838 – Recenze, testy a srovnání

91,8 % Celkové hodnocení

Vítěz srovnání v kategorii Velké domácí pekárny

Klady

  • 19 programů
  • Vysoký příkon
  • Formy na pečení bagetek

Zápory

  • Většina programů jen na pečivo
  • Vyšší cena
  • Paměť při výpadku proudu jen 7 min
4 500 Kč Orientační cena

 

Souhrnné údaje 

Pekárnu Tefal PF 611838 jsme do našeho srovnání zařadili v prosinci 2023. Díky maximální velikost bochníku 1 500 g jde no model vhodný i do početnějších domácností. Nemusíte se ale omezovat jen na velké bochníky, v nabídce má 3 různé velikosti bochníku, stejně jako u většiny pekáren na trhu.

Příkon 1 600 W byl v době recenzování nejvyšším v našem výběru, což je zejména příslib rychlého rozehřívání. Se dvěma hnětacími háky v nádobě se těsto dostatečně a rovnoměrně promíchá a spolu se 3 nastavitelnými stupni propečení kůrky jde o populární standard. K ovládání pekárny pak slouží membránová tlačítka, která se snadno čistí.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Tefal

Maximální hmotnost bochníku (g)

1 500

Příkon (W)

1 600

Počet hnětacích háků v nádobě

2

Počet velikostí bochníku

3

Stupně propečení kůrky

3

Ovládání

Membránové

Šířka (cm)

28

Hloubka (cm)

36

Výška (cm)

45

Hmotnost (kg)

7,9

Programy

Nabídka programů pekárny Tefal je rozhodně pestrá. S 19 programy si vystačí i opravdu náročný uživatel, průměrně je u pekáren k dispozici zhruba 12 programů. Mezi programy lze najít také bezlepkové pečení, rychlé pečení a variantu na přípravu marmelád. Na rozdíl od některých konkurenčních modelů nemá například program na výrobu jogurtu. Celkově je většina nabízených režimů určená hlavně na pečivo, od baget a dalších „bochánků“, až po klasické bochníky chleba.

Parametr Tento produkt
Počet programů

19

Bezlepkové pečení

Ano

Rychlé pečení

Ano

Marmeláda/džem

Ano

Výroba jogurtu

Ne

Vaření rýže

Ne

Nastavitelný program

Ne

Vybavení a funkce

V kategorii vybavení a funkce si vede pekárna Tefal dobře. Nechybí možnost odložení startu, v tomto případě až o 15 hodin, stejně jako u většiny konkurenčních modelů. Po upečení nemusíte chléb hned konzumovat, pekárna umí udržovat pečivo teplé až 60 minut. Díky displeji  a průhlednému víku budete mít vždy přehled, co se právě děje. Obojí je u pekáren standard. Některé konkurenční modely nabízejí navíc automatické přidávání ingrediencí, to není ale zrovna běžné.

Pekárna má sedmiminutovou paměť při výpadu elektrického proudu. Ta je dobrá ve chvíli, kdy zařízení například omylem vypojíte ze zásuvky, nebo když na chvíli vypadnou pojistky. Po opětovném zapojení pekárna umí navázat tam, kde skončila. To je samozřejmě vždy výhodou, poměrně často se ale setkáváme i s delší pamětí, a to až 15 minut.

Oproti konkurenci má pekárna ve výbavě kromě klasické pečicí nádoby navíc také 2 sady destiček na pečení bagetek. Nechybí ani klasická odměrka a háček na vyjmutí hnětačů.

Parametr Tento produkt
Paměť při výpadku el. proudu (min)

7

Možnost pozastavení programu

Ne

Odložený start (hod)

15

Udržování teploty po upečení

Ano

Displej

Ano

Akustický signál

Ano

Automatické přidávání ingrediencí

Ne

Počet pečicích nádob ve výbavě

1 + sada na bagetky

Háček pro vyjmutí hnětačů

Ano

Odměrka

Ano

Průhledné víko

Ano

Názory uživatelů a odborníků

Od uživatelů získala pekárna několik desítek, převážně pozitivních, recenzí. Jako pozitivum je nejčastěji zmiňován spolehlivý chod, jednoduché ovládání a široká nabídka programů. Co se negativ týče, někteří uživatelé nemají dobré zkušenosti s přiloženými recepty, v návodu našli chyby, nebo jim nevyhovují popisky ovládacího panelu v angličtině.

Klady a zápory

Pekárna Tefal vyniká zejména nabídkou pečicích nádob, kromě té klasické u ní najdete i dvě sady forem na bagetky. Její výhodou je také vysoký příkon, který zajistí rychlé nahřívání a velké počet pečicích režimů. Slabinou je trochu kratší paměť při výpadku proudu, někomu může vadit také určitá jednostrannost nabídky programů, z nichž je většina určená čistě na pečivo a nedočkáte se např. programu na výrobu jogurtu.

Srovnání s alternativami

Jedním z potenciálních nedostatků pekárny Tefal může být menší výběr programů na výrobu jiných potravin než je pečivo. Pokud chcete pekárnu využívat o něco pestřeji, za zvážení stojí model Sana SBM Basic. Na první pohled má sice programů poměrně málo (7), jsou ale různě nastavitelné a pekárna vám vyrobí i kvásek, tempeh a jiné méně obvyklé suroviny.

Naše hodnocení a závěr

Pokud uvažujete nad koupí této domácí pekárny, nejspíš hledáte model pro početnou domácnost, kam pekárna s maximální kapacitou 1,5 kg skvěle zapadne. Lze ji ale využít i na pečení menších bochníků, baget a dalšího pečiva, díky různorodé nabídce pečicích forem. S příkonem 1 600 W se zařízení rychle připraví na pečení a plusem je opravdu široký výběr programů. Musíme ale podotknout, že jde zpravidla o programy určené na pečivo, ne na výrobu jogurtu a dalších potravin.

Kdyby vás zajímala o něco flexibilnější alternativa, která vám umožní i přípravu tempehu, kvásku a dalších receptů, podívejte se na domácí pekárnu Sana SBM Basic.

4 500 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Tefal PF 611838 | Hodnocení: 91,8 %
Eliška se jako redaktorka většinou zaměřuje na velké domácí spotřebiče. Pečení ale patří mezi její záliby, a ujala se proto i domácích pekáren. Tématu se pečlivě věnuje a díky několikaletým zkušenostem se srovnáváním produktů vám poradí, jak vybrat vhodnou domácí pekárnu a nenaletět. Z kuchyňských pomocníků má na starosti třeba také stolní trouby, klasické trouby a různé typy vařičů.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Tefal PF 611838

Tefal PF 611838

4 500 Kč Orientační cena