Recenze a test Sana SBM Basic | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Sana SBM Basic

76,7 % Celkové hodnocení

Pro experimentátory v kategorii Velké domácí pekárny

Klady

  • Velikost bochníku až 1 700 g
  • Mnoho nastavitelných programů
  • Různorodé využití

Zápory

  • Pouze pro pokročilejší uživatele
  • Neumí udržovat teplotu po upečení
  • Vysoká cena
5 700 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Předností domácí pekárny značky Sana je velikost bochníku, který v ní můžete upéct. Jedná se o chleba až o gramáži 1 700 g, který vystačí i pro mnohačlennou rodinu. Minimální hmotnost bochníku je 500 g, tudíž si v tomto rozpětí najde svou ideální velikost chleba téměř každý. Počet velikostí bochníku není specifikován, záleží na vašem individuálním nastavení, stejně jako u stupňů propečení kůrky. Můžete si ovšem nastavit teplotu pečení a také vlastní délku programu; jak bude chleba upečený, tedy závisí jen na vás.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Sana

Maximální hmotnost bochníku (g)

1 700

Příkon (W)

815

Počet hnětacích háků v nádobě

2

Stupně propečení kůrky

1

Ovládání

Dotykové

Šířka (cm)

40

Hloubka (cm)

23

Výška (cm)

30

Hmotnost (kg)

10

Programy

Domácí pekárna Sana SBM Basic nabízí 7 programů, toto číslo je však pouze orientační. Programy jsou totiž variabilní a můžete si je nastavovat a měnit dle vašich preferencí. V tomto ohledu zde najdete širokou škálu možností. V základu sice nenabízí program rychlého pečení, můžete si jej však nastavit manuálně. Setkáte se zde s možností bezlepkového pečení, které potěší nejen celiaky. Tato domácí pekárna zvládne připravit také marmeládu, jogurt, kvásek, tempeh a další pochutiny.

Parametr Tento produkt
Počet programů

7

Bezlepkové pečení

Ano

Rychlé pečení

Ne

Marmeláda/džem

Ano

Výroba jogurtu

Ano

Vaření rýže

Ne

Nastavitelný program

Ano

Vybavení a funkce

Co se týče vybavení a funkcí, přístroj toho mnoho nenabídne. Oficiálně nemá například ani udržování teploty po upečení. Toho lze sice docílit tím, že po dokončení všech fází pečení přidáte do programu ještě jednu s nižší teplotou, pekárna je ale stavěna tak, aby po upečení vychladla, a nebylo tak obtížné vyndat nádobu s chlebem.

Nedočkáte se zde ani automatického přidávání ingrediencí, to je však spíše výjimečná funkce. Můžete však odložit start pečení až o 10 hodin, což se hodí v případě, potřebujete-li, aby těsto nakynulo. Za běžné lze považovat zvukové signály, displej či háčky pro vyjmutí hnětačů, které ani této pekárně nechybí. Hodit se bude také odměrka na suroviny.

Parametr Tento produkt
Možnost pozastavení programu

Ano

Odložený start (hod)

10

Udržování teploty po upečení

Ne

Displej

Ano

Akustický signál

Ano

Automatické přidávání ingrediencí

Ne

Počet pečicích nádob ve výbavě

1

Háček pro vyjmutí hnětačů

Ano

Odměrka

Ano

Průhledné víko

Ano

Naše hodnocení a závěr

Díky variabilnímu nastavení 7 programů a hmotnosti chleba od 500 g do 1 700 g se tato pekárna hodí pro náročnější uživatele, do menších i početných domácností. Jaký chleba v ní upečete, záleží jen na vás, programy i jednotlivé fáze lze totiž obměňovat. Kromě chleba umí navíc připravit i marmeládu, jogurt a další.

Svými funkcemi však pekárna Sana SBM Basic nevyniká. Neumí udržovat teplotu po upečení ani sama přidávat ingredience, například semínka či jiné posypky na chleba. Disponuje také pouze jednou pečící nádobou. Chcete-li pekárnu s více nádobami, která navíc umí udržovat teplotu po upečení, doporučujeme například model Tefal PF 611838.

5 700 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Sana SBM Basic | Hodnocení: 76,7 %
Eliška se jako redaktorka většinou zaměřuje na velké domácí spotřebiče. Pečení ale patří mezi její záliby, a ujala se proto i domácích pekáren. Tématu se pečlivě věnuje a díky několikaletým zkušenostem se srovnáváním produktů vám poradí, jak vybrat vhodnou domácí pekárnu a nenaletět. Z kuchyňských pomocníků má na starosti třeba také stolní trouby, klasické trouby a různé typy vařičů.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Sana SBM Basic

Sana SBM Basic

5 700 Kč Orientační cena