Menu

Guzzanti GZ 635 – Recenze, testy a srovnání

89,0 % Celkové hodnocení

Nejlepší cena/výkon v kategorii Velké domácí pekárny

Klady

  • Individuální program
  • Možnost pozastavení programu

Zápory

  • Paměť při výpadku proudu jen 10 min
  • Pouze jedna pečicí nádoba
2 300 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Domácí pekárna Guzzanti GZ 635 bude ideální i pro početné domácnosti,  zvládne totiž upéct bochník o hmotnosti až 1,6 kg. Příkon 900 W není nijak špatný, u takto objemné pekárny by ale klidně mohl být ještě o trochu vyšší. Body pekárna rozhodně neztrácí v případě počtu hnětacích háků, které má ve výbavě dva a jistě přijdou vhod k dokonalému promíchání takové dávky těsta.

Stejně jako většina modelů v našem srovnání, i tento nabízí celkově 3 velikosti bochníku, a to 1 125 g, 1 350 g a 1 600 g. A stejně jako většina nabízí také tři stupně propečení kůrky. Dobrou zprávou je také fakt, že má pekárna dotykové ovládání. To může řada zákazníků považovat nejen za modernější, jde především o praktické řešení ovládání, které se snadno udržuje. Kolem tlačítek totiž zůstává těžko odstranitelná špína, dotykové ovládání snadno vyčistíte od případných nečistot.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Guzzanti

Maximální hmotnost bochníku (g)

1 600

Příkon (W)

900

Počet hnětacích háků v nádobě

2

Počet velikostí bochníku

3

Stupně propečení kůrky

3

Ovládání

Dotykové

Šířka (cm)

41,5

Hloubka (cm)

26

Výška (cm)

30,5

Hmotnost (kg)

6,7

Programy

Body navíc získává pekárna také za počet programů, kterých má 15. Obvykle se setkáte s 12 programy, což také není zrovna málo, pestřejší výběr ale ocení zapálení kuchaři a kuchařky, které si chtějí s pekárnou opravdu vyhrát. Kromě programu na klasický chléb či rychlé pečení se tak můžete setkat i s programem na bezlepkové pečení, nebo i s programy určenými pro jiné druhy surovin, včetně marmelád či jogurtů. V nabídce má pekárna také program, který si můžete individuálně nastavit podle sebe, to nebývá zrovna časté.

Parametr Tento produkt
Počet programů

15

Bezlepkové pečení

Ano

Rychlé pečení

Ano

Marmeláda/džem

Ano

Výroba jogurtu

Ano

Vaření rýže

Ne

Nastavitelný program

Ano

Vybavení a funkce

Pokud se stane, že zařízení omylem vypojíte ze zásuvky, vyhodíte pojistky, nebo jednoduše vypadne proud, nestane se vlastně nic, obnovíte-li proud do deset minut. Po takovém krátkodobém přerušení naváže model Guzzanti tam, kde skončil. To je víceméně standardní délka této paměti, setkat se můžete s modely, které mají tuto paměť i 15minutovou, anebo naopak žádnou.

Možnost odložit start o 15 hodin už ale nenabízí obvykle všechny modely, jde o jednu z nejdelších dob časovače. Pekárna klasicky udrží teplotu po upečení, abyste měli chléb teplý co nejdéle, a má také displej, díky kterému budete vědět, jak dlouho ještě program bude trvat. Na konec programu či chvíli na přidání ingrediencí vás navíc upozorní zvukovým signálem.

V balení najdete jednu pečicí nádobu, což je v podstatě obvyklé, a využívá se pro všechny tři velikosti bochníku. Nechybí ani malá odměrka. Co se děje s těstem můžete sledovat průzorem ve víku. Všechny tyto prvky jsou pro domácí pekárny obvyklé.

Parametr Tento produkt
Paměť při výpadku el. proudu (min)

10

Možnost pozastavení programu

Ano

Odložený start (hod)

15

Udržování teploty po upečení

Ano

Displej

Ano

Akustický signál

Ano

Automatické přidávání ingrediencí

Ne

Počet pečicích nádob ve výbavě

1

Háček pro vyjmutí hnětačů

Ano

Odměrka

Ano

Průhledné víko

Ano

Názory uživatelů a expertů

O kvalitě pekárny Guzzanti svědčí i několik desítek pozitivních uživatelských recenzích. V těch je pekárna označovaná jako spolehlivá, výkonná a cenově výhodná. Uživatelé oceňují její velikost, možnosti nastavení i různorodé programy. Výtek se objevilo jen minimum, většina byla směrem k návodu k použití, který údajně může být zavádějící, jako problém jsou zmiňované zejména uvedené recepty.

Klady a zápory

K modelu GZ 635 jen těžko hledáme výtky. Najdou se sice modely s ještě pokročilejší výbavou, i tak ale tento model nabízí téměř vše, co si může uživatel přát. Jeho silnou stránkou je výběr programů, zahrnující také varianty na vaření marmelád či výrobu jogurtů. Nezaostává ani dalšími funkcemi, jako je časovač, paměť při výpadku proudu či udržování pečiva v teple. Řadu uživatelů jistě potěší také velkou kapacitou a třemi velikostmi bochníku.

Naše hodnocení a závěr

Guzzanti GZ 635 doporučujeme spíše než jednotlivcům větším rodinám. Nejmenší velikost bochníku sice váží asi 1,1 kg, maximální velikost bochníku ale může dosahovat až 1,6 kg. Vybírat můžete z 15 programů, připravovat v pekárně nemusíte zdaleka jen obyčejný chléb. Je vhodná pro přípravu bezlepkového a celozrnného pečiva, stejně tak můžete ale pekárnu využít pro přípravu zavařenin, jogurtů nebo těsta na pizzu a těstoviny. Jde o model s opravdu dlouhým časovačem. Oceňujeme dotykové ovládání, které se snadno udržuje v čistotě. Pokud hledáte pekárnu spíše pro dvojici, potom byste si měli přečíst, co nabízí například model Concept PC-5060.

2 300 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Guzzanti GZ 635 | Hodnocení: 89,0 %
Eliška se jako redaktorka většinou zaměřuje na velké domácí spotřebiče. Pečení ale patří mezi její záliby, a ujala se proto i domácích pekáren. Tématu se pečlivě věnuje a díky několikaletým zkušenostem se srovnáváním produktů vám poradí, jak vybrat vhodnou domácí pekárnu a nenaletět. Z kuchyňských pomocníků má na starosti třeba také stolní trouby, klasické trouby a různé typy vařičů.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Mohu v pekárně připravit těsto na houskové knedlíky?

Hana prášková

Dobrý den, ano, v domácí pekárně je možné připravit těsto na houskové knedlíky, na internetu najdete i přímo recepty k tomu určené.

Eliška Srncová, redaktor

Dobrý den, vyrábí se i v černé barvě nebo nerez? Děkuji

Fany Pohlová

Dobrý den, tento model se vyrábí jen v bílé barvě.

Karolína Šerá, redaktor

Dobrý den, jakou pekárnu byste, prosím, doporučili pro malou domácnost?

Bohumila Zlotá

Dobrý den, pokud vybíráte domácí pekárnu pro méně početnou domácnost, odrazovým můstkem se vám může stát objem pekárny, respektive to, jak velký chleba v ní upečete. Pro čtyřčlennou rodinu se doporučuje minimální hmotnost bochníku 1 200 g, pro pár postačí i chleba do 1 000 g. Tento parametr nabízejí v našem srovnání například Tefal PF 250135, Kenwood BM 350 či ETA Delicca mini 8149.

Karolína Šerá, redaktor

Dobrý den,
Lze vyjmout hnětací háky před pečením? Děkuji.

Iva Staňková

Dobrý den, hnětací háky lze vyjmout až z hotového chleba po upečení.

Karolína Šerá, redaktor

Dobrý den, má to české popisky?

Ondřej Kmetz

Dobrý den, popisky na pekárně jsou v angličtině. Součástí by však měl být český návod s vysvětlivkami.

Karolína Šerá, redaktor

Dobrý den chtěla jsem se zeptat jaký program je na zadělání a vykynutí těsta bez pečení děkuji

Marcela Mrázková

Dobrý den,
k přípravě těsta slouží program č. 10 – těsto. Všechny programy můžete najít v návodu k obsluze.

Veronika Vyskočilová, redaktor

Dobrý den, pekl jsem v této pekárně poprvé, ale marně jsem čekal na zvukové znamení pro přidání ingrediencí. Musí se to nějak naprogramovat nebo je to automaticky. Děkuji.

Bohuslav Chlup

Dobrý den, akustický signál je automatický, pekárna 10x zapíská. Platí ale pouze pro programy 1-7, u ostatních tento signál není.

Eliška Srncová, redaktor

Dobrý den,
má tato pekárna nerezovou pečící nádobu ?

Václav Slovák

Dobrý den, nádoba je standardní hliníková s nepřilnavou povrchovou úpravou uvnitř.

Eliška Srncová, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Guzzanti GZ 635

Guzzanti GZ 635

2 300 Kč Orientační cena