Recenze a test Guzzanti GZ 635 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Guzzanti GZ 635

1. místo
89,0 % Celkové hodnocení
 • Výroba jogurtu
 • 15 programů
 • Příkon 900 W
 • Nemá automatické přidávání ingrediencí
2 300 Kč Orientační cena
 • 10/10
  Hnětení a pečení
 • 8,2/10
  Údržba a nastavení
 • 9,8/10
  Programy
 • 8,5/10
  Vybavení a funkce
 • 89,0 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Domácí pekárna Guzzanti GZ 635 bude ideální i pro početné domácnosti,  zvládne totiž upéct bochník o hmotnosti až 1,6 kg. To bylo v době psaní recenze (říjen 2018) nad průměrem, obvykle se setkáte s modely, které zvládnou maximálně 1 200g bochník. Také příkon tohoto modelu je slibný, 900 W by mělo zaručit rychlé zahřátí přístroje a výkonné pečení, ostatně, vyšší výkon je na tak velký bochník potřeba. Body pekárna rozhodně neztrácí ani v případě počtu hnětacích háků, které má ve výbavě dva, ty jistě přijdou vhod k dokonalému promíchání takové dávky těsta.

Stejně jako většina modelů v našem srovnání, i tento nabízí celkově 3 velikosti bochníku, a to 1 125 g, 1 350 g a 1 600 g. A stejně jako většina nabízí také tři stupně propečení kůrky. Dobrou zprávou je také fakt, že má pekárna dotykové ovládání. To může řada zákazníků považovat nejen za modernější, jde především o praktické řešení ovládání, které se snadno udržuje. Kolem tlačítek totiž zůstává těžko odstranitelná špína, dotykové ovládání snadno vyčistíte od případných nečistot.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Guzzanti

22 % Eta, 17 % Tefal, 9 % Guzzanti, 4 % Kenwood, 4 % Gorenje, 4 % ECG, 4 % Russell Hobbs, 4 % Bravo, 4 % Livoo, 4 % Sana, 4 % Klarstein, 4 % Domo, 4 % G3Ferrari, 4 % Beper, 4 % Sencor
Maximální hmotnost bochníku (g)

1 600

1 252,17
Příkon (W)

900

819,77
Počet hnětacích háků v nádobě

2

57 % 2, 43 % 1
Počet velikostí bochníku

3

78 % 3, 17 % 2, 4 % Neuvedeno
Stupně propečení kůrky

3

87 % 3, 9 % 4, 4 % 1
Ovládání

Dotykové / membránové

87 % Dotykové / membránové, 13 % Tlačítka

Programy

Body navíc získává pekárna také na počet programů, kterých má 15. Obvykle se setkáte s 12 programy, což také není zrovna málo, pestřejší výběr ale ocení zapálení kuchaři a kuchařky, které si chtějí s pekárnou opravdu vyhrát. Kromě programu na marmeládu, pro rychlé pečení se tak můžete setkat i s programem na bezlepkové pečení, nebo i s programy určenými pro jiné druhy surovin, včetně marmelád či jogurtů.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Počet programů

15

14,09
Program bezlepkové pečení

Ano

91 % Ano, 9 % Ne
Program rychlé pečení

Ano

96 % Ano, 4 % Ne
Program marmeláda/džem

Ano

96 % Ano, 4 % Ne
Program výroba jogurtu

Ano

52 % Ano, 48 % Ne

Vybavení a funkce

Pokud se stane, že zařízení omylem vypojíte ze zásuvky, vyhodíte pojistky, nebo jednoduše vypadne proud, nestane se vlastně nic, obnovíte-li proud do deset minut. Po takovém krátkodobém přerušení naváže model Guzzanti tam, kde skončil. To je víceméně standardní délka této paměti, setkat se můžete s modely, které mají tuto paměť i 30minutovou, anebo naopak žádnou.

Možnost odložit start o 15 hodin už ale nenabízí obvykle všechny modely, jde o jednu z nejdelších dob časovače. Pekárna klasicky udrží teplotu po upečení, abyste měli chléb teplý co nejdéle, a má také displej, díky kterému budete vědět, jak dlouho ještě program bude trvat. Na konec programu či chvíli na přidání ingrediencí vás navíc upozorní zvukovým signálem.

V balení najdete jednu pečicí nádobu, což je v podstatě obvyklé, a využívá se pro všechny tři velikosti bochníku. Nechybí ani malá odměrka. Co se děje s těstem můžete sledovat průzorem ve víku. Všechny tyto prvky jsou pro domácí pekárny obvyklé.

Co se týče velikosti zařízení, liší se od průměru jen pár centimetry. Na šířku měří 41,5 cm, což je o pět více, na druhou stranu o tři centimetry méně má do hloubky (26 cm). Výška 30,5 cm je klasická, stejně tak se setkáte s hmotností pekárny kolem 6-7 kg.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Paměť při výpadku el. proudu (min)

10

8,95
Odložený start (hod)

15

14,91
Udržování teploty po upečení

Ano

91 % Ano, 4 % Ne, 4 % Neuvedeno
Displej

Ano

100 % Ano
Akustický signál

Ano

100 % Ano
Automatické přidávání ingrediencí

Ne

87 % Ne, 13 % Ano
Počet pečících nádob ve výbavě

1

83 % 1, 13 % 2, 4 % 4
Háček pro vyjmutí hnětačů

Ano

91 % Ano, 9 % Ne
Odměrka

Ano

100 % Ano
Průhledné víko

Ano

96 % Ano, 4 % Ne
Šířka (cm)

41,5

33,44
Hloubka (cm)

26

30,56
Výška (cm)

30,5

31,81
Hmotnost (kg)

6,7

6,49

Názory uživatelů a expertů

O kvalitě pekárny Guzzanti svědčí i několik desítek pozitivních uživatelských recenzích. V těch je pekárna označovaná jako spolehlivá, výkonná a cenově výhodná. Uživatelé oceňují její velikost, možnosti nastavení i různorodé programy. Výtek se objevilo jen minimum, většina byla směrem k návodu k použití, který údajně může být zavádějící, jako problém jsou zmiňované zejména uvedené recepty.

Klady a zápory

K modelu GZ 635 jen těžko hledáme výtky. Najdou se sice modely s ještě pokročilejší výbavou, i tak ale tento model nabízí téměř vše, co si může uživatel přát. Jeho silnou stránkou je výběr programů, zahrnující také varianty na vaření marmelád či výrobu jogurtů. Nezaostává ani dalšími funkcemi, jako je časovač, paměť při výpadku proudu či udržování pečiva v teple. Řadu uživatelů jistě potěší také velkou kapacitou a třemi velikostmi bochníku.

Naše hodnocení a závěr

Guzzanti GZ 635 doporučujeme spíše než jednotlivcům větším rodinám. Nejmenší velikost bochníku sice váží asi 1,1 kg, maximální velikost bochníku ale může dosahovat až 1,6 kg. Vybírat můžete z 15 programů, připravovat v pekárně nemusíte zdaleka jen obyčejný chléb. Je vhodná pro přípravu bezlepkového a celozrnného pečiva, stejně tak můžete ale pekárnu využít pro přípravu zavařenin, jogurtů nebo těsta na pizzu a těstoviny. Jde o model s opravdu dlouhým časovačem. Oceňujeme dotykové ovládání, které se snadno udržuje v čistotě. Pokud hledáte pekárnu spíše pro dvojici, potom byste si měli přečíst, co nabízí například model Concept PC-5060.

2 300 Kč Orientační cena
Autor: Eliška Srncová | Datum: | Produkt: Guzzanti GZ 635 | Hodnocení: 89,0 %
Eliška Srncová se jako redaktorka většinou zaměřuje na velké domácí spotřebiče. Pečení ale patří mezi její záliby a ujala se proto i domácích pekáren. Tématu se pečlivě věnuje a díky několikaletým zkušenostem se srovnáváním produktů vám poradí, jak vybrat vhodnou domácí pekárnu a nenaletět. Z kuchyňských pomocníků má na starosti třeba také stolní trouby, klasické trouby a různé typy vařičů.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Mohu v pekárně připravit těsto na houskové knedlíky?

Hana prášková

Dobrý den, ano, v domácí pekárně je možné připravit těsto na houskové knedlíky, na internetu najdete i přímo recepty k tomu určené.

Eliška Srncová, redaktor

Dobrý den, vyrábí se i v černé barvě nebo nerez? Děkuji

Fany Pohlová

Dobrý den, tento model se vyrábí jen v bílé barvě.

Karolína Šerá, redaktor

Dobrý den, jakou pekárnu byste, prosím, doporučili pro malou domácnost?

Bohumila Zlotá

Dobrý den, pokud vybíráte domácí pekárnu pro méně početnou domácnost, odrazovým můstkem se vám může stát objem pekárny, respektive to, jak velký chleba v ní upečete. Pro čtyřčlennou rodinu se doporučuje minimální hmotnost bochníku 1 200 g, pro pár postačí i chleba do 1 000 g. Tento parametr nabízejí v našem srovnání například Tefal PF 250135, Kenwood BM 350 či ETA Delicca mini 8149.

Karolína Šerá, redaktor

Dobrý den,
Lze vyjmout hnětací háky před pečením? Děkuji.

Iva Staňková

Dobrý den, hnětací háky lze vyjmout až z hotového chleba po upečení.

Karolína Šerá, redaktor

Dobrý den, má to české popisky?

Ondřej Kmetz

Dobrý den, popisky na pekárně jsou v angličtině. Součástí by však měl být český návod s vysvětlivkami.

Karolína Šerá, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Guzzanti GZ 635

Guzzanti GZ 635

1. místo  v porovnání
2 300 Kč Orientační cena