Recenze a test Guzzanti GZ 620 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Guzzanti GZ 620

13. místo
79,8 % Celkové hodnocení
 • Bohaté vybavení
 • Nízká pořizovací cena
 • Maximální velikost bochníku 1000 g
2 000 Kč Orientační cena
 • 5,9/10
  Hnětení a pečení
 • 8,2/10
  Údržba a nastavení
 • 10/10
  Programy
 • 8,5/10
  Vybavení a funkce
 • 79,8 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje

Guzzanti GZ 620 je domácí pekárna vhodná pro jednotlivce či méně početné domácnosti. Zvládne totiž upéct maximálně kilový bochník chleba. Průměr byl v době psaní této recenze (prosinec 2018) o 200 gramů vyšší. Podprůměrný je také příkon, pekárna se tedy bude pravděpodobně déle zahřívat a také pomaleji péct. Vzhledem k malému objemu není překvapení, že v nádobě najdeme pouze jeden hnětací hák. Svůj chléb si můžete přizpůsobit dle libosti v několika ohledech. Pekárna nabízí přípravu tří velikostí bochníku (500, 750 a 1000 gramů), můžete si tak vybrat přesně podle vašich potřeb a preferencí. Tuto možnost nabízela v době recenzování zhruba polovina modelů. Ze tří možností si můžete také vybírat v případě propečení kůrky. Volit můžete mezi světlou, střední a tmavou. Třemi možnostmi disponovala většina přístrojů v našem srovnání. Údržba přístroje je díky membránovému ovládání rychlá a jednoduchá.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Guzzanti

22 % Eta, 17 % Tefal, 9 % Guzzanti, 4 % Kenwood, 4 % Gorenje, 4 % ECG, 4 % Russell Hobbs, 4 % Bravo, 4 % Livoo, 4 % Sana, 4 % Klarstein, 4 % Domo, 4 % G3Ferrari, 4 % Beper, 4 % Sencor
Maximální hmotnost bochníku (g)

1 000

1 252,17
Příkon (W)

550

819,77
Počet hnětacích háků v nádobě

1

57 % 2, 43 % 1
Počet velikostí bochníku

3

78 % 3, 17 % 2, 4 % Neuvedeno
Stupně propečení kůrky

3

87 % 3, 9 % 4, 4 % 1
Ovládání

Dotykové / membránové

87 % Dotykové / membránové, 13 % Tlačítka

Programy

Doménou pekárny značky Guzzanti je počet programů, těch je ve výbavě 19, což bylo v době psaní recenze o 6 více, než byl tehdejší průměr. Samozřejmostí je u všech pekáren program rychlého pečení a přípravy marmelády. Uživatelé s bezlepkovou dietou ocení speciální program, díky čemuž je úspěch při pečení zaručen. V pekárně můžete díky speciálním programům připravit mimo jiné také jogurt či rýžové víno.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Počet programů

19

14,09
Program bezlepkové pečení

Ano

91 % Ano, 9 % Ne
Program rychlé pečení

Ano

96 % Ano, 4 % Ne
Program marmeláda/džem

Ano

96 % Ano, 4 % Ne
Program výroba jogurtu

Ano

52 % Ano, 48 % Ne

Vybavení a funkce

Výbava je v případě této pekárny víceméně průměrná. V případě náhlého výpadku elektrické energie udrží 10 minut v paměti průběh programu. Pokud po této době nedojde k obnově napájení, suroviny můžete rovnou vyhodit. U různých modelů se setkáte s nižšími, ale i vyššími hodnotami. Pokud se chcete probouzet k čerstvě upečenému chlebu, přijde vám vhod až 15 hodinový odložený start. Své pečivo budete mít připravené přesně v dobu, kterou si zvolíte.

Pokud si ale o něco přispíte, nemusíte se bát, že by vám právě upečený bochník vychladl, pekárna jej udrží teplý ještě hodinu po upečení. Nastavování programů je usnadněno displejem, kterým disponují všechny přístroje v našem srovnání. Na něm můžete sledovat také průběh pečení, pokud chcete mít poněkud realističtější představu, můžete se do pekárny podívat průhledným okénkem ve víku. Jediná funkce, která této pekárně chybí je automatické přidávání ingrediencí. Pekárna vás pouze upozorní akustickým signálem, že právě teď je ta pravá chvíle přidat oříšky, semínka či jiné pochutiny.

V balení najdete jednu pečící nádobu, což je standard, dále odměrku a háček na vytahování hnětacích háků, ty totiž zůstanou zapečené v chlebu. Rozměry pekárny jsou mírně podprůměrné, jedná se tedy o přístroj vhodný i do menší kuchyně. Pokud si nechcete zaskládat linku dalším spotřebičem, váha 6 kilogramů vám nebude příliš bránit v uklízení pekárny a manipulaci s ní.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Paměť při výpadku el. proudu (min)

10

8,95
Odložený start (hod)

15

14,91
Udržování teploty po upečení

Ano

91 % Ano, 4 % Ne, 4 % Neuvedeno
Displej

Ano

100 % Ano
Akustický signál

Ano

100 % Ano
Automatické přidávání ingrediencí

Ne

87 % Ne, 13 % Ano
Počet pečících nádob ve výbavě

1

83 % 1, 13 % 2, 4 % 4
Háček pro vyjmutí hnětačů

Ano

91 % Ano, 9 % Ne
Odměrka

Ano

100 % Ano
Průhledné víko

Ano

96 % Ano, 4 % Ne
Šířka (cm)

35,5

33,44
Hloubka (cm)

24

30,56
Výška (cm)

27,5

31,81
Hmotnost (kg)

6

6,49

Naše hodnocení a závěr

Domácí pekárna Guzzanti GZ 620 je vhodná pro méně početné domácnosti či jednotlivce. Zvládne upéct maximálně kilový bochník chleba, můžete ale využít i poloviční objem. Je dobře programově vybavená, nechybí ji program na přípravu marmelády, rychlé pečení ale ani program na bezlepkový chléb. Využijete ji ale i k přípravě těsta na pizzu, jogurtu nebo k rozmrazování. Z funkcí ji chybí pouze automatické přidávání ingrediencí. Nespornou výhodou je také její nízká pořizovací cena. Pokud však hledáte pekárnu pro rodinu, měli byste se porozhlédnout po pekárnách s kapacitou alespoň 1200 g, zaujmout by vás mohla například Guzzanti GZ 635.

2 000 Kč Orientační cena
Autor: Eliška Srncová, Karolína Šerá | Datum: | Produkt: Guzzanti GZ 620 | Hodnocení: 79,8 %
Eliška Srncová se jako redaktorka většinou zaměřuje na velké domácí spotřebiče. Pečení ale patří mezi její záliby a ujala se proto i domácích pekáren. Tématu se pečlivě věnuje a díky několikaletým zkušenostem se srovnáváním produktů vám poradí, jak vybrat vhodnou domácí pekárnu a nenaletět. Z kuchyňských pomocníků má na starosti třeba také stolní trouby, klasické trouby a různé typy vařičů.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Guzzanti GZ 620

Guzzanti GZ 620

13. místo  v porovnání
2 000 Kč Orientační cena