Recenze a test Guzzanti GZ 620 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Guzzanti GZ 620

87,8 % Celkové hodnocení

Nejlepší poměr cena-výkon v kategorii Malé domácí pekárny

Klady

  • Velmi specifické programy, včetně přípravy rýže
  • Poměr ceny a výkonu

Zápory

  • Slabší příkon
  • Nemá nastavitelný program
2 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje

Guzzanti GZ 620 je domácí pekárna vhodná pro jednotlivce či méně početné domácnosti. Zvládne totiž upéct maximálně kilový bochník chleba. Příkon 550 W byl i mezi menšími pekárnami spíše nižší, hrozí tak pomalejší zahřívání. Vzhledem k malému objemu není překvapení, že v nádobě najdeme pouze jeden hnětací hák.

Obrázek ovládacího panelu pekárny

Ovládací panel pekárny

Svůj chléb si můžete přizpůsobit dle libosti v několika ohledech. Pekárna nabízí přípravu tří velikostí bochníku (500, 750 a 1000 gramů), můžete si tak vybrat přesně podle vašich potřeb a preferencí. Ze tří možností můžete vybírat také v případě propečení kůrky. Volit můžete mezi světlou, střední a tmavou. Třemi možnostmi disponovala většina přístrojů v našem srovnání. Údržba přístroje je díky klasickému membránovému ovládání rychlá a jednoduchá.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Guzzanti

Maximální hmotnost bochníku (g)

1 000

Příkon (W)

550

Počet hnětacích háků v nádobě

1

Počet velikostí bochníku

3

Stupně propečení kůrky

3

Ovládání

Membránové

Šířka (cm)

35,5

Hloubka (cm)

24

Výška (cm)

27,5

Hmotnost (kg)

6

Programy

Doménou pekárny značky Guzzanti je počet programů, těch má ve výbavě 19. Mezi domácími pekárnami pestrostí nabídky programů rozhodně vyniká. Samozřejmostí je u všech pekáren program rychlého pečení a přípravy marmelády. Uživatelé s bezlepkovou dietou ocení speciální program, díky čemuž je úspěch při pečení zaručen. V pekárně můžete díky speciálním programům připravit mimo jiné také jogurt či rýžové víno, nebo opražit ořechy. Chybí tak jen program, který byste si mohli individuálně nastavit, s takto zajímavým výběrem přednastavených programů jej ale dost možná ani nebudete postrádat.

Parametr Tento produkt
Počet programů

19

Bezlepkové pečení

Ano

Rychlé pečení

Ano

Marmeláda/džem

Ano

Výroba jogurtu

Ano

Vaření rýže

Ano

Nastavitelný program

Ne

Vybavení a funkce

Výbava je v případě této pekárny víceméně průměrná. V případě náhlého výpadku elektrické energie udrží 10 minut v paměti průběh programu. Pokud po této době nedojde k obnově napájení, suroviny můžete rovnou vyhodit. U různých modelů se setkáte s nižšími, ale i vyššími hodnotami. Pokud se chcete probouzet k čerstvě upečenému chlebu, přijde vám vhod až 15 hodinový odložený start. Své pečivo budete mít připravené přesně v dobu, kterou si zvolíte.

Pokud si ale o něco přispíte, nemusíte se bát, že by vám právě upečený bochník vychladl, pekárna jej udrží teplý ještě hodinu po upečení. Nastavování programů je usnadněno displejem, kterým disponují všechny přístroje v našem srovnání. Na něm můžete sledovat také průběh pečení, pokud chcete mít poněkud realističtější představu, můžete se do pekárny podívat průhledným okénkem ve víku.

Oproti některým dražším modelům pekárně chybí automatické přidávání ingrediencí. Pekárna vás pouze upozorní akustickým signálem, že právě teď je ta pravá chvíle přidat oříšky, semínka či jiné pochutiny. Z funkcí postrádá také možnost dočasného pozastavení programu, ta ale není příliš rozšířená. V balení najdete jednu pečící nádobu, což je standard, dále odměrku a háček na vytahování hnětacích háků, ty totiž mohou zůstat zapečené v chlebu.

Parametr Tento produkt
Paměť při výpadku el. proudu (min)

10

Možnost pozastavení programu

Ne

Odložený start (hod)

15

Udržování teploty po upečení

Ano

Displej

Ano

Akustický signál

Ano

Automatické přidávání ingrediencí

Ne

Počet pečicích nádob ve výbavě

1

Háček pro vyjmutí hnětačů

Ano

Odměrka

Ano

Průhledné víko

Ano

Názory uživatelů a odborníků

Několik desítek uživatelů ohodnotilo pekárnu Guzzanti jako spolehlivý model s jednoduchým používáním. Oceňují především pestrou nabídku programů, možnost nastavení velikosti bochníku, a podle některých recenzí je pekárna dokonce poměrně tichá. Výtky se dočkal snad jen návod, který je podle uživatelů místy zavádějící, vlivem nedokonalého překladu z cizího jazyka.

Klady a zápory

Začneme-li od nevýhod, pekárně Guzzanti můžeme vytknout zejména nižší příkon. U takto programově zajímavého modelu bychom ocenili také alespoň jeden individuální program, se kterým si může uživatel ještě více vyhrát. Zmíněná nabídka programů je ale zároveň nejsilnější stránkou tohoto modelu, pekáren, ve kterých si můžete opražit ořechy nebo připravit rýžové víno, zkrátka na trhu mnoho nenajdete.

Naše hodnocení a závěr

Domácí pekárna Guzzanti GZ 620 je vhodná pro méně početné domácnosti či jednotlivce. Zvládne upéct maximálně kilový bochník chleba, můžete ale využít i poloviční objem. Je dobře programově vybavená, nechybí ji program na přípravu marmelády, rychlé pečení ale ani program na bezlepkový chléb. Využijete ji ale i k přípravě jogurtu, pražení ořechů, výrobě rýžového vína nebo k rozmrazování.

Z funkcí jí chybí spíše neobvyklé prvky, jako je automatické přidávání ingrediencí. Nespornou výhodou je také její nízká pořizovací cena. Hlavní potenciální slabinou tak zůstává nižší příkon, který může prodlužovat pečení. Z modelů s vyšším příkonem by vás mohla zaujmout např. pekárna Tefal PF 250135.

2 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Guzzanti GZ 620 | Hodnocení: 87,8 %
Eliška se jako redaktorka většinou zaměřuje na velké domácí spotřebiče. Pečení ale patří mezi její záliby, a ujala se proto i domácích pekáren. Tématu se pečlivě věnuje a díky několikaletým zkušenostem se srovnáváním produktů vám poradí, jak vybrat vhodnou domácí pekárnu a nenaletět. Z kuchyňských pomocníků má na starosti třeba také stolní trouby, klasické trouby a různé typy vařičů.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Nechá se v této pekárně také připravovat těsto bez pečení?

Marie Brzdová

Dobrý den, ano, pekárna má samostatný program na hnětení a kynutí těsta.

Eliška Srncová, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Guzzanti GZ 620

Guzzanti GZ 620

2 000 Kč Orientační cena