Recenze a porovnání Belatrix Vista 1 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Belatrix Vista 1

Výborné Celkové hodnocení

Vítěz srovnání v kategorii Infrasauny pro 1 osobu

Klady

  • Full spektrální zářiče
  • Topný panel v podlaze
  • Střešní ventilace
  • Ionizátor a audio systém

Zápory

  • Nelze zaměnit otvírání dveří
  • Nejasný návod instalace
37 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Belatrix Vista 1 je infrasauna pro jednu osobu. Je vybavena dvěma druhy zářičů, a to karbonovými a full spektrálními. Ty vydávají i krátkovlnné záření, které proniká hluboko do podkoží a má nejlepší vliv na zdraví. Celkem má tato kabina zářičů 6, z toho dva jsou právě full spektrální. Jedno karbonové topidlo je umístěno také v podlaze, což zajišťuje dokonalé prohřátí bez pocitu chladu od nohou. Vnější a vnitřní obklad kabiny je vyrobený z kanadského jedlovce hemlocku. Toto dřevo nevydává žádné aroma, protože neobsahuje pryskyřici. Ovládací panel je umístěn uvnitř kabiny, což je pohodlnější varianta než umístění vnější. Díky tomu můžete měnit teplotu a ovládat veškeré funkce během saunování.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce

Belatrix

Počet osob

1

Typ topidel

Karbonová + fullspektrální

Celkový počet topidel

6

Počet fullspektrálních topidel

2

Podlahové topidlo

Ano

Příkon (W)

1 700

Umístění ovládacího panelu

Vnitřní

Materiál kabiny

Hemlock

Funkce a vybavení

Infrasauna Belatrix je dobře vybavena funkcemi. Má zádovou opěrku, která bývá u saun ojedinělá. Nechybí ani ionizátor, který čistí vzduch. Ten se zdá být čerstvější a lehčí. Světelná terapie díky barevným LED diodám vytváří příjemné prostředí, barvu si můžete libovolně nastavit. Pokud rádi relaxujete s knihou, oceníte jistě lampičku, díky které na stránky dobře uvidíte. Jestliže dáváte přednost hudbě, potěší vás audio systém, který umožní přehrávání souborů mp3 a poslech rádia na vlnách FM. Cirkulaci vzduchu pak zajišťuje střešní ventilace, kterou lze regulovat.

Parametr Tento produkt
Ionizátor

Ano

Světelná terapie

Ano

Opěrka zad

Ano

Vnitřní osvětlení

Ano

Audio systém

FM, MP3, USB, Bluetooth

Střešní ventilace

Ano

Rozměry a montáž

Rozměry této kabiny nejsou nijak zvláštní. Jelikož se jedná o saunu pro jednu osobu, je poměrně kompaktní a vejde se i do menšího prostoru v bytě či domě. Na šířku měří 90 cm, hloubka je 115 cm. Vysoká je 190 cm, což znemožňuje pohodlné postavení vyšším osobám. Jelikož je ale sauna určena na používání v sedě, nepovažujeme to za velký nedostatek. Při stěhování počítejte s vahou 90 kg, je tedy dobré se domluvit s dopravcem na vynesení do patra, či povolat někoho na pomoc. Pokud vám nevyhovuje směr otevírání dveří, nepotěší vás skutečnost, že jej nelze zaměnit.

Parametr Tento produkt
Zaměnitelné otvírání dveří

Ne

Šířka (cm)

90

Hloubka (cm)

115

Výška (cm)

190

Hmotnost (kg)

90

Názory uživatelů

Uživatelé si na infrasauně Belatrix pochvalují zejména kombinaci karbonových a plněspektrálních zářičů. Vyzdvihují také rychlé nahřátí a pěkné provedení. Kritizují jen návod, který by prý mohl být obsáhlejší, zejména v části montáže dveří a elektroinstalací. Upozorňují také na to, že v zadní části hřeje pouze středový zářič.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Předností infrasauny Vista 1 je kombinace karbonových a full spektrálních zářičů. Pochvalujeme také výbavu zahrnující audiosystém, ionizátor a barevnou světelnou terapii. Nevýhodou je nemožnost otočit zavírání dveří.

Závěr

Infrasauna Belatrix Vista 1 je určena pro jednu osobu, tomu také odpovídají rozměry, které jsou velice kompaktní. Kabina se tedy vejde i do menšího bytu. Výhodou je kombinace karbonových a full spektrálních zářičů. Ty vydávají i krátkovlnné záření, které proniká nejhlouběji do podkoží. Teplotu, čas a další funkce lze ovládat na vnitřním panelu. Výrazné nevýhody tato infrasauna nemá. Jedinou nevýhodou je chybějící možnost zaměnit směr otvírání dveří.  Pokud vás tato sauna oslovila, ale potřebujete prostor pro více lidí, doporučujeme její variantu pro dvě osoby Belatrix Vista 2.

37 000 Kč Orientační cena
Autor: Kristýna Hašková | Datum: | Produkt: Belatrix Vista 1 | Hodnocení: Výborné
Kristýna Hašková
Kristýna je redaktorka, která saunování propadla před několika lety a infrasaunu má i doma. Kromě vlastních zkušeností čerpá z odborných zdrojů a studií a zajímají ji i reálné zkušenosti uživatelů. Umí proto poradit, pro koho bude vhodný konkrétní typ infrasauny nejen podle topidel, ale i konstrukce a použitých technologií. Kromě tématu infrasaun se věnuje i psaní o vířivkách a oblastem zdraví a krásy.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Belatrix Vista 1

Belatrix Vista 1

37 000 Kč Orientační cena