Recenze a srovnání Belatrix Vista 2

Konečný verdikt:

Doporučujeme

Při nákupu v kategorii infrasaun pro 2 osoby

Datum doporučení: Listopad 2018

Klady:

Full spektrální zářiče

Světelná terapie

Zápory:

Chybí opěrka zad

30 000 Kč
orientační cena

Základní parametry

Parní sauna Belatrix Vista 2 je určena pro dvě osoby. Disponuje kombinací karbonových a full spektrálních zářičů. Ty vydávají dlouho-, středně-, i krátkovlnné záření. Právě poslední jmenované proniká nejhlouběji do podkoží a má tak nejlepší účinky na lidské zdraví. Kromě topidel umístěných na stranách kabiny je tato sauna vybavena také čelními zářiči a jedním podlahovým topidlem. Díky tomu můžete mít jistotu, že budete cítit teplo ze všech stran a dojde k všestrannému prohřátí vašeho těla. Samotná kabina je vyrobena z kanadského jedlovce hemlocku, který nevydává žádnou vůni.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce Belatrix
Počet osob 2
Typ topidel  Karbonová + fullspektrální
Celkový počet topidel  9
Počet fullspektrálních topidel  3
Podlahové topidlo  Ano
Příkon (W)  2 400
Umístění ovládacího panelu  Vnitřní
Materiál kabiny  Hemlock

Funkce a vybavení

Doménou této sauny je také vybavení. To zahrnuje ionizátor, světelnou terapii, čtecí lampu a audio systém. Díky ionizátoru bude vzduch v sauně připomínat čerstvý horský vzduch. Ionizátor totiž vzduch čistí  podobným způsobem, jako k tomu dochází v přírodě. Světelná terapie díky barevným diodám dokáže povzbudit vaši mysl či navodit pocit uvolnění. Díky čtecí lampě budete moci relaxovat při čtení, pokud však dáváte přednost hudbě či mluvenému slovu, využijete zabudované audio. To zvládne přehrát mp3 soubory a také naladit rádio. Opěrku zad tato sauna stejně jako většina saun na trhu nemá. Je ji možné dokoupit stejně jako speciální poličky na časopisy, držáky nápojů a podobně. Cirkulaci čerstvého vzduchu zajišťuje střešní ventilaci, kterou lze regulovat.

Parametr Tento produkt
Ionizátor  Ano
Světelná terapie  Ano
Opěrka zad  Ne
Vnitřní osvětlení  Ano
Audio systém  FM, MP3
Střešní ventilace  Ano

Rozměry a montáž

Rozměry této sauny nejsou nijak velké. Vejde se i do menších prostor. na šířku zabere 120 centimetrů, do hloubky má podobně, 115 centimetrů. Výška 190 centimetrů by mohla být nedostatečná zejména pro vysoké osoby, které by mohly mít problém se v kabině postavit, aniž by se musely hrbit. Hmotnost je na takto velkou sunu poměrně nízká, činí 125 kilogramů.

Parametr Tento produkt
Šířka (cm) 120
Hloubka (cm) 115
Výška (cm) 190
Hmotnost (kg) 125

Závěr

Velkou výhodou dvoumístné infrasauny Belatrix Vista 2 je přítomnost full spektrálních zářičů. Ty mají ůepší účinky než ostatní používaná topidla. Další předností je bohatá výbava, která zahrnuje ionizátor, světelnou terapii, audio  a čtecí lampu. Nevýhodou je pouze chybějící opěrka zad, kterou však nejsou vybaveny ani ostatní infrasauny. Pokud vám vyhovuje tato sauna, ale nemáte doma tolik místa, doporučujeme jednomístnou variantu této kabiny Belatrix Vista 1.

Další recenze

Kompletní porovnání