Menu

Recenze a srovnání Belatrix Vista 2

Výborné Celkové hodnocení

Vítěz srovnání v kategorii Infrasauny pro 2 osoby

Klady

  • Full spektrální zářiče
  • Světelná terapie
  • Zaměnitelné otvírání
  • Celkově bohatá výbava

Zápory

  • Menší rozměry
  • Příliš strohý návod
37 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Sauna Belatrix Vista 2 je určena pro dvě osoby. Disponuje kombinací karbonových a full spektrálních zářičů. Ty vydávají dlouho-, středně-, i krátkovlnné záření. Právě poslední jmenované proniká nejhlouběji do podkoží, a má tak nejlepší účinky na lidské zdraví.

Kromě topidel umístěných na stranách kabiny je tato sauna vybavena také čelními zářiči a jedním podlahovým topidlem. Díky tomu máte jistotu, že budete cítit teplo ze všech stran a dojde k všestrannému prohřátí vašeho těla. Samotná kabina je vyrobena z kanadského jedlovce hemlocku, který nevydává žádnou vůni.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce

Belatrix

Počet osob

2

Typ topidel

Karbonová + fullspektrální

Celkový počet topidel

9

Počet fullspektrálních topidel

3

Podlahové topidlo

Ano

Příkon (W)

2 400

Umístění ovládacího panelu

Vnitřní

Materiál kabiny

Hemlock

Funkce a vybavení

Doménou této sauny je také vybavení. To zahrnuje ionizátor, světelnou terapii, čtecí lampu a audio systém. Díky ionizátoru bude vzduch v sauně připomínat čerstvý horský vzduch. Ionizátor totiž vzduch čistí podobným způsobem, jako k tomu dochází v přírodě. Světelná terapie díky barevným diodám dokáže povzbudit vaši mysl či navodit pocit uvolnění.

Díky čtecí lampě budete moci relaxovat při čtení, pokud však dáváte přednost hudbě či mluvenému slovu, využijete zabudované audio. To zvládne přehrát mp3 soubory a také naladit rádio. Opěrku zad tato sauna na rozdíl od většiny modelů má. V průběhu procedury se tak můžete pohodlně uvelebit.

Interiér sauny můžete doplnit o speciální poličky na časopisy, držáky nápojů a podobně. Cirkulaci čerstvého vzduchu zajišťuje střešní ventilace, kterou lze regulovat.

Parametr Tento produkt
Ionizátor

Ano

Světelná terapie

Ano

Opěrka zad

Ano

Vnitřní osvětlení

Ano

Audio systém

FM, MP3, USB, Bluetooth

Střešní ventilace

Ano

Rozměry a montáž

Rozměry této sauny nejsou nijak velké. Vejde se i do menších prostor, na šířku zabere 120 centimetrů, do hloubky má podobně, 115 centimetrů. Výška 190 centimetrů by mohla být nedostatečná zejména pro vysoké osoby, které by mohly mít problém se v kabině postavit, aniž by se musely hrbit. Možnost zaměnit otvírání dveří přizpůsobí kabinu vašim prostorovým potřebám. Hmotnost je na takto velkou sunu poměrně nízká, činí 125 kilogramů.

Parametr Tento produkt
Zaměnitelné otvírání dveří

Ano

Šířka (cm)

120

Hloubka (cm)

115

Výška (cm)

190

Hmotnost (kg)

125

Názory uživatelů

Současní majitelé infrasuany si pochvalují její rychlé nahřívání, kombinaci dvou typů zářičů a kvalitní zvuk audiosystému. Vadí jim naopak strohý a nepřesný návod a horší dílenské zpracování některých částí.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Výhodou infrasauyn Vista 2 je kombinace dvou typů zářičů a slušná výbava funkcemi. Ta zahrnuje barevnou světelnou terapii, ionizátor a audio systém. Ten má navíc podle uživatelů kvalitní zvuk. Není ale možné připojit telefon pomocí Bluetooth. Nevýhodou je také méně přehledný návod a menší rozměry.

Závěr

Velkou výhodou dvoumístné infrasauny Belatrix Vista 2 je přítomnost full spektrálních zářičů. Ty mají lepší účinky než ostatní používaná topidla. Další předností je bohatá výbava, která zahrnuje ionizátor, světelnou terapii, audio  a čtecí lampu.  Pokud vám tato sauna vyhovuje, ale nemáte doma tolik místa, doporučujeme jednomístnou variantu této kabiny Belatrix Vista 1.

37 000 Kč Orientační cena
Autor: Kristýna Hašková | Datum: | Produkt: Belatrix Vista 2 | Hodnocení: Výborné
Kristýna Hašková
Kristýna je redaktorka, která saunování propadla před několika lety a infrasaunu má i doma. Kromě vlastních zkušeností čerpá z odborných zdrojů a studií a zajímají ji i reálné zkušenosti uživatelů. Umí proto poradit, pro koho bude vhodný konkrétní typ infrasauny nejen podle topidel, ale i konstrukce a použitých technologií. Kromě tématu infrasaun se věnuje i psaní o vířivkách a oblastem zdraví a krásy.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Dobrý den ,četla jsem že je možné vyměnit zářiče za zářiče vitae.Jaka je potom cena a jaký je rozdíl mezi tulspektral zaricem ve výbavě a zaricem Vitae?

Lenka Janikova

Dobrý den,

cena záleží na aktuální nabídce obchodu. V prosinci 2023 by připojení jednoho zářiče stálo 2 550 Kč, tato infrasauna má 3 zářiče, cena by tedy byla 7 650 Kč. Zářiče Vitae mají vyšší podíl IR-A záření, tedy toho, které prostupuje do největší hloubky. Podle informací výrobce vydávají zářiče Vitae 24 % oproti 14 % u zářičů RedGlass Dark, které jsou v této infrasauně použité ve standardu.

Kristýna Hašková, redaktor

Mohu dat infrasaunu na zastreseny balkon?

Emil Hrubý

Dobrý den, pokud je balkon nejen zastřešený, ale také zasklený, infrasaunu tam umístit můžete. Pokud není, raději zvažte jiné umístění. Povětrnostní podmínky, mráz a srážky by mohly sauně uškodit. Počítejte ale s tím, že se sauna bude nahřívat delší dobu a nemusí se vyhřát na maximální teplotu.

Veronika Vyskočilová, redaktor

Dobrý den, v návodu na sestavení sauny sezačíná podlahou, pak zadní stěna, dále pravá stěna. Jsou tam kufrové spony nebo se to šroubuje?
A je možné připojit nejdříve levou stěnu a pak pravou?

Jiří Boršovský

Dobrý den,

stěny se k sobě zajišťují kovovými sponami, nemusí se nijak šroubovat. Podle mých zkušeností s instalací infrasauny Belatrix Braga 2, která má totožnou konstrukci bočních stěn i té zadní jako tato infrasauna, je možné pořadí připojení levé a pravé stěny zaměnit. Podmínky pro umístění levé i pravé stěny jsou i podle fotek v návodu této infrasauny stejné.

Kristýna Hašková, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Belatrix Vista 2

Belatrix Vista 2

37 000 Kč Orientační cena