Recenze a porovnání Belatrix Vista 2 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Belatrix Vista 2

92,6 % Hodnocení
redakce

Klady a zápory

Klady

  • Full spektrální zářiče
  • Světelná terapie
  • Zaměnitelné otvírání dveří

Zápory

  • Menší rozměry
  • Příliš strohý návod
40 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Parní sauna Belatrix Vista 2 je určena pro dvě osoby. Disponuje kombinací karbonových a full spektrálních zářičů. Ty vydávají dlouho-, středně-, i krátkovlnné záření. Právě poslední jmenované proniká nejhlouběji do podkoží, a má tak nejlepší účinky na lidské zdraví. Kromě topidel umístěných na stranách kabiny je tato sauna vybavena také čelními zářiči a jedním podlahovým topidlem. Díky tomu máte jistotu, že budete cítit teplo ze všech stran a dojde k všestrannému prohřátí vašeho těla. Samotná kabina je vyrobena z kanadského jedlovce hemlocku, který nevydává žádnou vůni.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce

Belatrix

Počet osob

2

Typ topidel

Karbonová + fullspektrální

Celkový počet topidel

9

Počet fullspektrálních topidel

3

Podlahové topidlo

Ano

Příkon (W)

2 400

Umístění ovládacího panelu

Vnitřní

Materiál kabiny

Hemlock

Funkce a vybavení

Doménou této sauny je také vybavení. To zahrnuje ionizátor, světelnou terapii, čtecí lampu a audio systém. Díky ionizátoru bude vzduch v sauně připomínat čerstvý horský vzduch. Ionizátor totiž vzduch čistí podobným způsobem, jako k tomu dochází v přírodě. Světelná terapie díky barevným diodám dokáže povzbudit vaši mysl či navodit pocit uvolnění. Díky čtecí lampě budete moci relaxovat při čtení, pokud však dáváte přednost hudbě či mluvenému slovu, využijete zabudované audio. To zvládne přehrát mp3 soubory a také naladit rádio. Opěrku zad tato sauna na rozdíl od většiny modelů má. V průběhu procedury se tak můžete pohodlně uvelebit. Interiér sauny můžete doplnit o speciální poličky na časopisy, držáky nápojů a podobně. Cirkulaci čerstvého vzduchu zajišťuje střešní ventilace, kterou lze regulovat.

Parametr Tento produkt
Ionizátor

Ano

Světelná terapie

Ano

Opěrka zad

Ano

Vnitřní osvětlení

Ano

Audio systém

FM, MP3, USB

Střešní ventilace

Ano

Rozměry a montáž

Rozměry této sauny nejsou nijak velké. Vejde se i do menších prostor, na šířku zabere 120 centimetrů, do hloubky má podobně, 115 centimetrů. Výška 190 centimetrů by mohla být nedostatečná zejména pro vysoké osoby, které by mohly mít problém se v kabině postavit, aniž by se musely hrbit. Možnost zaměnit otvírání dveří přizpůsobí kabinu vašim prostorovým potřebám. Hmotnost je na takto velkou sunu poměrně nízká, činí 125 kilogramů.

Parametr Tento produkt
Zaměnitelné otvírání dveří

Ano

Šířka (cm)

120

Hloubka (cm)

115

Výška (cm)

190

Hmotnost (kg)

125

Názory uživatelů

Současní majitelé infrasuany si pochvalují její rychlé nahřívání, kombinaci dvou typů zářičů a kvalitní zvuk audiosystému. Vadí jim naopak strohý a nepřesný návod a horší dílenské zpracování některých částí.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Výhodou infrasauyn Vista 2 je kombinace dvou typů zářičů a slušná výbava funkcemi. Ta zahrnuje barevnou světelnou terapii, ionizátor a audio systém. Ten má navíc podle uživatelů kvalitní zvuk. Není ale možné připojit telefon pomocí Bluetooth. Nevýhodou je také méně přehledný návod a menší rozměry.

Závěr

Velkou výhodou dvoumístné infrasauny Belatrix Vista 2 je přítomnost full spektrálních zářičů. Ty mají lepší účinky než ostatní používaná topidla. Další předností je bohatá výbava, která zahrnuje ionizátor, světelnou terapii, audio  a čtecí lampu.  Pokud vám tato sauna vyhovuje, ale nemáte doma tolik místa, doporučujeme jednomístnou variantu této kabiny Belatrix Vista 1.

40 000 Kč Orientační cena
Autor: Veronika Vyskočilová | Datum: | Produkt: Belatrix Vista 2 | Hodnocení: 92,6 %
Veronika Vyskočilová je redaktorka, která v naší redakci už několik let sbírá zkušenosti s výběrem a porovnáváním produktů. Věnuje se zejména domácím pomocníkům, ale také produktům pro zdraví. V případě infrasaun vám poradí, jaká topidla jsou ideální pro co nejlepší zdravotní účinky, a které prvky výbavy byste měli vyhledávat. Její jméno najdete také u srovnání měřičů krevního tlaku nebo čističek vzduchu.
Redaktorka

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Mohu dat infrasaunu na zastreseny balkon?

Emil Hrubý

Dobrý den, pokud je balkon nejen zastřešený, ale také zasklený, infrasauna tam umístit můžete. Pokud není, raději zvažte jiné umístěný. Povětrnostní podmínky, mráz a srážky by mohly sauně uškodit.

Veronika Vyskočilová, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Belatrix Vista 2

Belatrix Vista 2

40 000 Kč Orientační cena