Recenze a test Kenwood KM 287 Prospero | Arecenze
Menu

Recenze a test Kenwood KM 287 Prospero

70,5 % Celkové hodnocení
 • Nabídka funkcí a příslušenství
 • Kovové provedení
 • Slabší příkon
 • Menší objem
7 000 Kč Orientační cena
 • 6,6/10
  Hodnocení parametrů
 • 10/10
  Hodnocení variability
 • 5,7/10
  Hodnocení vybavení
 • 6,4/10
  Hodnocení bezpečnostních funkcí
 • 70,5 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Ve srovnávacím testu z července 2017 patřil kuchyňský robot Kenwood k objemově menším přístrojům. Jeho mísa pojme 4,3 l, zatímco průměr byl cca 4,8 l. Stále ovšem jde o objem dostačující i pro čtyřčlennou rodinu. Robot nabízí šest rychlostí, což je poměrně standardní počet. Stejně jako kapacita, i příkon tohoto modelu se drží těsně pod průměrem. Motor spotřebiče má příkon 900 W, průměr v době vzniku recenze byl cca 930 W. Výhodou je ovšem planetární systém míchání, tedy zatím nejefektivnější, který u kuchyňských robotů najdete. Po trochu rozpačitém začátku musíme přidat i nějakou chválu, dostáváme se totiž k procesům, které robot ovládá. Z těch, které jsme zahrnuli do našeho hodnocení, zvládá všechny a můžeme jej tedy označit za velmi variabilní model. Využijete jej na hnětení, krájení, šlehání a strouhání, poslouží vám také jako mixér, masomlýnek, lis na citrusy a odšťavňovač. Celokovové provedení v kombinaci s nerezovou mísou navíc působí nejen designovým dojmem, ale slibuje i dlouhou životnost a značnou odolnost přístroje.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Kenwood

36 % Bosch, 36 % Sencor, 18 % ETA, 9 % Philco
Materiál

Kov

55 % Plast, 36 % Plast s kovovými převody, 9 % Kov
Objem mísy (l)

4,3

4,27
Materiál mísy

Nerez

91 % Nerez, 9 % Plast
Počet rychlostí

6

36 % 4, 36 % 6, 18 % 8, 9 % 10
Systém míchání

Planetární

100 % Planetární
Příkon (W)

900

786,36
Hnětení

Ano

100 % Ano
Krájení

Ano

55 % Ano, 45 % Ne
Lis na citrusy

Ano

73 % Ne, 27 % Ano
Odšťavňovač

Ano

91 % Ne, 9 % Ano
Masomlýnek

Ano

73 % Ano, 27 % Ne
Mixér

Ano

73 % Ano, 27 % Ne
Šlehání

Ano

100 % Ano
Strouhání

Ano

82 % Ano, 18 % Ne

Vybavení a funkce

Stejně pozitivně, jako jsme skončili v kategorii parametrů, začneme i v hodnocení funkcí. Stejně jako řádka dalších robotů v našem žebříčku, i model Kenwood KM 287 Prospero totiž disponuje všemi základními funkcemi a výbavou. Počítat tedy můžete s ochranou proti přetížení a protiskluzovými nožičkami. Pro plynulejší přechod mezi rychlostmi je přístroj vybavený regulací a pro okamžitý maximální výkon také pulzním spínačem. A aby vám při vysoké rychlosti nic nešplíchalo ven z mísy, najdete ve výbavě přístroje také transparentní víko.

Stejně jako kapacitou, i rozměry se robot Kenwood řadí k menším přístrojům v našem žebříčku. Na výšku měří 24,3 cm, na šířku 29,2 cm a na délku 31 cm. Jeho hmotnost 4,5 kg také patří k nejmenším, které v našem srovnání najdeme. Je ovšem třeba pamatovat na to, že samotný robot sice nezabere nijak velkou plochu, jeho příslušenství je ale potřeba někam uložit. Tentokrát tedy není až tak nutné myslet na dostatek místa na kuchyňské lince, jako na dostatek místa v úložných prostorách kuchyně.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Plynulá regulace rychlosti

Ano

100 % Ano
Pulzní spínač

Ano

55 % Ne, 45 % Ano
Transparentní víko

Ano

100 % Ano
Ucha u mísy

Ne

55 % Ne, 45 % Ano
Láhev na smoothie

Ne

100 % Ne
Protiskluzové nožičky

Ano

100 % Ano
Ochrana proti přetížení

Ano

100 % Ano
Výška (cm)

24,3

30,46
Šířka (cm)

29,2

30,65
Délka (cm)

31

27,70
Hmotnost (kg)

4,5

7,63

Hodnocení dalších uživatelů

Jako nejčastější negativum se v uživatelských hodnoceních objevuje zejména velký podíl plastu coby výrobního materiálu příslušenství. To potom nepůsobí až tak trvanlivým dojmem. Někteří uživatelé zmiňují také horší stabilitu přístroje a vyšší hlučnost. Jako výrazné pozitivum naopak vnímají pestrou nabídku příslušenství, robot si prý poradí dokonce i s mákem. Většinu částí je navíc možné mýt v myčce a tak je výhodou i poměrně snadná údržba.

Naše hodnocení a závěr

Model Kenwood KM 287 Prospero jednoznačně doporučujeme uživatelům, pro které je velmi podstatná variabilita přístroje, ale netrvají na výjimečně vysokém výkonu a nechtějí do robotu investovat astronomické částky. Příkon je v případě tohoto robota lehce pod průměrem, stejně jako jeho kapacita. Na druhou stranu ale vyniká pestrou nabídkou příslušenství a funkcí, které přímo vybízejí k různým kulinářským experimentům. Pokud tedy hledáte multifunkční přístroj za dobrou cenu, můžeme vám tento model doporučit. Jestliže ovšem trváte i na vyšším příkonu a objemu, doporučujeme prohlédnout i jiné recenze v našem žebříčku, zajímavou volbou je například kuchyňský robot Philco PHSM 9000.

7 000 Kč Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: Kenwood KM 287 Prospero | Hodnocení: 70,5 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Kenwood KM 287 Prospero

Kenwood KM 287 Prospero

7 000 Kč Orientační cena