Recenze a srovnání D.P.V. Blue Medic

Konečný verdikt:

Doporučujeme

Při nákupu v kategorii Velmi tvrdé matrace

Datum doporučení: Prosinec 2018

Klady:

Skvělé antibakteriální vlastnosti

Zápory:

Záruka pouze 2 roky

5 400 Kč
orientační cena

Základní parametry

Pro milovníky antibakteriálních matrací je tu i matrace ideální na jednolůžko, Blue Medic od značky D.P.V. Matrace se nezalekne ani mohutnějších postav. S nosností 130 kg a tvrdostí úrovně 4 by se dala nazvat lůžkem pro pořádné chlapy. V našem výběru ovšem najdete i matrace s ještě vyšší nosností, do 150 kg. U dam doporučujeme zvážit, jak moc tvrdé spaní opravdu preferují, aby na ně matrace nebyla příliš tuhá.

Výška této matrace je komfortních 22 cm, ostatní rozměry můžete bez problému přizpůsobit svojí osobě. Dá se sehnat ve všech klasických rozměrech, na jednolůžko i dvoulůžko, dvoulůžkové varianty jsou s příplatkem. Matrace má záruku pouze dva roky, tedy úplný základ. V našem výběru najdete i modely s několikanásobně delší záruční lhůtou, pokud je pro vás tento údaj důležitý.

Tabulka zobrazuje přehled dostupných rozměrů

Parametr Tento produkt
200x80cm Ano
200x90cm Ano
200x140cm S příplatkem
200x160cm S příplatkem
200x180cm S příplatkem

Materiál a zónování

Základem matrace Blue Medic je antibakteriální pěna a obsahuje i speciální pěnu Silver Foam s částicemi stříbra. Stříbro je známé svými antibakteriálními účinky a zvyšuje tak hygienické parametry matrace. Ještě lepších výsledků potom dosahuje kombinací s unikátním děrováním jádra matrace, které zaručuje skvělé odvětrávání. Matrace je rozdělená do sedmi anatomických zón, které ještě zvyšují pohodlí při spánku a optimálně podepřou tělo. Matrace Blue Medic je díky tomu, že je vyrobená z pěny, univerzálně použitelná na všechny typy roštů, pevné i polohovatelné.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Tvrdost  4
Záruka (roky)  2
Nosnost (kg)  130
Materiál  Pěnová
Rošt  Univerzální
Výška (cm)  22
Určení  Jednolůžko
Zóny  7
Snímatelný potah  Ano

Specifické prvky

Pro dosažení maximální hygienické úrovně je i potah matrace značky D.P.V. snímatelný a dá se prát i při vysokých teplotách do 60°C. Má také probiotickou úpravu proti roztočům a před praním se dá rozdělit na dvě poloviny. To může být výhodou, pokud nechcete pokaždé zbytečně prát celý potah a stačí vám vyprat jen polovinu, kterou jste do té doby používali.

Závěr

Matrace D.P.V. Blue Medic patří k modelům s vynikajícími antibakteriálními vlastnostmi a bude skvělá zejména jako matrace na jednolůžko. Pokud sdílíte dvoulůžko s další osobou, doporučujeme spíše matraci s rozdílnou tuhostí, například Tropico Romantika. Díky použitým materiálům ji můžete umístit na jakýkoliv typ roštu, samozřejmostí je snímatelný potah, který můžete prát na vysokou teplotu a také rozdělit na dvě poloviny. Nevýhodou může být pouze základní dvouletá záruka, kterou řada konkurenčních modelů překonává i několikanásobně.

Další recenze

Kompletní porovnání