Menu

Recenze a srovnání D.P.V. Blue Medic

S antibakteriální pěnou v kategorii Tvrdé matrace

Klady

  • Antibakteriální vlastnosti
  • 7 zón
  • Potah pratelný na 60 °C

Zápory

  • Záruka pouze 2 roky
  • V některých ohledech průměrná
5 600 Kč Orientační cena

Základní parametry

Pro milovníky antibakteriálních matrací je tu i matrace ideální na jednolůžko, Blue Medic od značky D.P.V. Matrace se nezalekne ani mohutnějších postav. S nosností 130 kg a tvrdostí úrovně 4 by se dala nazvat lůžkem pro pořádné chlapy. V našem výběru ovšem najdete i matrace s ještě vyšší nosností, do 150 kg. U dam doporučujeme zvážit, jak moc tvrdé spaní opravdu preferují, aby na ně matrace nebyla příliš tuhá.

Výška této matrace je komfortních 22 cm, ostatní rozměry můžete bez problému přizpůsobit svojí osobě. Dá se sehnat ve všech klasických rozměrech, na jednolůžko i dvoulůžko, dvoulůžkové varianty jsou s příplatkem. Matrace má záruku pouze dva roky, tedy úplný základ. V našem výběru najdete i modely s několikanásobně delší záruční lhůtou, pokud je pro vás tento údaj důležitý.

Tabulka zobrazuje přehled dostupných rozměrů

Parametr Tento produkt
Rozměr 200x80 cm

Ano

Rozměr 200x90 cm

Ano

Rozměr 200x100 cm

Ano

Rozměr 200x120 cm

Ano

Rozměr 200x140 cm

Ano

Rozměr 200x160 cm

Ano

Rozměr 200x180 cm

Ano

Rozměr 200x200 cm

Ne

Materiál a zónování

Základem matrace Blue Medic je antibakteriální pěna a obsahuje i speciální pěnu Silver Foam s částicemi stříbra. Stříbro je známé svými antibakteriálními účinky a zvyšuje tak hygienické parametry matrace. Ještě lepších výsledků potom dosahuje kombinací s unikátním děrováním jádra matrace, které zaručuje skvělé odvětrávání. Matrace je rozdělená do sedmi anatomických zón, které ještě zvyšují pohodlí při spánku a optimálně podepřou tělo. Matrace Blue Medic je díky tomu, že je vyrobená z pěny, univerzálně použitelná na všechny typy roštů, pevné i polohovatelné.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce

D.P.V.

Nosnost (kg)

130

Záruka (roky)

2

Kategorie tuhosti

Tvrdá

Tuhost - strana 1

4

Tuhost - strana 2

4

Rozmezí tuhostí

1-5

Určení

Jednolůžko

Materiál

HR pěna, Antibakteriální pěna

Zdravotní/ortopedická

Ano

Zóny

7

Antibakteriální

Ano

Snímatelný potah

Ano

Teplota praní potahu (°C)

60

Rošt

Univerzální

Tloušťka (cm)

22

Specifické prvky

Pro dosažení maximální hygienické úrovně je i potah matrace značky D.P.V. snímatelný a dá se prát i při vysokých teplotách do 60°C. Má také probiotickou úpravu proti roztočům a před praním se dá rozdělit na dvě poloviny. To může být výhodou, pokud nechcete pokaždé zbytečně prát celý potah a stačí vám vyprat jen polovinu, kterou jste do té doby používali.

Závěr

Matrace D.P.V. Blue Medic patří k modelům s vynikajícími antibakteriálními vlastnostmi a bude skvělá zejména jako matrace na jednolůžko. Pokud sdílíte dvoulůžko s další osobou, doporučujeme spíše matraci s rozdílnou tuhostí, například Tropico Romantika. Díky použitým materiálům ji můžete umístit na jakýkoliv typ roštu, samozřejmostí je snímatelný potah, který můžete prát na vysokou teplotu a také rozdělit na dvě poloviny. Nevýhodou může být pouze základní dvouletá záruka, kterou řada konkurenčních modelů překonává i několikanásobně.

5 600 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: D.P.V. Blue Medic
Eliška se problematikou matrací zabývá už více než čtyři roky. Toto téma tak zná opravdu od A do Z a je schopná čtenářům vysvětlit, proč je důležité zónování, jaké vlastnosti mají nejnovější materiály, například různé zdravotní pěny, nebo pro koho je tvrdá matrace vůbec vhodná. K jejím tématům dále patří také velké i malé domácí spotřebiče a různé služby.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze D.P.V. Blue Medic

D.P.V. Blue Medic

5 600 Kč Orientační cena