Recenze a srovnání Tropico Romantika Plus

Konečný verdikt:

Doporučujeme

Při nákupu v kategorii Tvrdé matrace

Datum doporučení: Prosinec 2018

Klady:

Netypická tuhost

Vysoká nosnost

Zápory:

Nevhodná na polohovatelné rošty

8 000 Kč
orientační cena

Základní parametry

Pro zákazníky se specifickými požadavky jsme do našeho výběru zařadili i matraci Tropico Romatika. Ta v první řadě zaujme svou netypickou tvrdostí. Matrace je partnerská, z jedné strany odpovídá přibližně tvrdosti 3,5, z druhé strany dokonce 4,5. Zájemci o měkkou matraci by od ní měli dát ruce pryč. Ti, kteří ale vyžadují tvrdší spaní, by měli naopak zbystřit. To se týká zejména mužů a osob s vyšší hmotností. Pro ty je výhodná i nosnost matrace. Měkčí strana lůžka unese 130 kg, tvrdší strana i 150 kg, v našem výběru jde o jedny z nejvyšších hodnot.

Při výběru rozměrů můžete u matrace značky Tropico volit ze dvou různých tlouštěk, 20 cm nebo 24 cm, obě jsou nadprůměrné a zajistí komfortní spánek. V ostatních rozměrech je ještě variabilnějších, vyrábí se ve všech klasických variantách pro jednolůžko i dvoulůžko, různé rozměry se liší cenou. Co se týče záruky, v té se výrobce drží zlatého středu 5 let. Některé modely v našem výběru mají standardní záruku dva roky, jiné až 10 let.

Tabulka zobrazuje přehled dostupných rozměrů

Parametr Tento produkt
200x80cm Ano (různé ceny)
200x90cm Ano (různé ceny)
200x140cm Ano (různé ceny)
200x160cm Ano (různé ceny)
200x180cm Ano (různé ceny)

Materiál a zónování

Matrace Tropico Romantika Plus se skládá z pěn Flexifoam, které se vyznačují prodyšností a díky speciálnímu systému výroby si udržují konstantní kvalitu. Měkčí stranu matrace tvoří pěna, která je jemně masážně tvarovaná. Tvrdá strana se skládá z pěny tvarované do kostek, zpevněné kokosovým vláknem. Matrace Romantika je jedna ze sedmizónových matrací v našem výběru, toto řešení patří k nejoblíbenějším na trhu.

Zajímavostí matrace Romantika je také zvláštně upravená oblast pánve, která by měla efektivněji rozložit tlak v kyčelní oblasti. Lidově řečeno je dobrá pro osoby spící na boku. Ačkoliv je matrace pěnová, její zpevnění kokosovým vláknem a samotná tvrdost matrace ji příliš nepředurčují pro použití v kombinaci s polohovatelným roštem. Doporučujeme ji tedy spíše na rošty pevné, ať už z latí nebo lamel.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Tvrdost  3,5+4,5
Záruka (roky)  5
Nosnost (kg)  130/150
Materiál  Pěna/kokos/latex
Rošt  Pevný
Výška (cm)  20
Určení  Partnerská
Zóny  7
Snímatelný potah  Ano

Specifické prvky

Potah matrace Romantika lze bez problémů sundat a prát až na 60°C, nemusíte se tedy bát o hygieničnost matrace. Zajímavým prvkem je v jeho případě využití kašmírové vlny. Kašmír je nejen příjemný na dotek, ale má i skvělé antialergické a izolační vlastnosti. Díky tomuto potahu byste se tedy v noci neměli přehřívat, nebo naopak trpět chladem.

Závěr

Matrace Tropico Romantika Plus na první pohled zaujme kombinací tvrdostí. Nejen, že kombinuje dvě tuhosti, ale ty jsou zároveň poměrně netypické. Bude tedy vyhovovat uživatelům s opravdu speciálními požadavky. Její výhodou je také vysoká nosnost, zárukou se drží zlatého středu. Nepotěší naopak ty, kteří touží po pohyblivém roštu. Kokosové vlákno, které je součástí matrace, ohýbání nesnáší příliš dobře. Pro polohovatelný rošt doporučujeme například matraci Tropico Enigma.

Další recenze

Kompletní porovnání