Menu

Recenze a srovnání Mabo Viola

Doporučujeme Při nákupu v kategorii velmi tvrdých matrací

Datum doporučení: Prosinec 2018

  • Přírodní materiály
  • Bez zónování
11 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Díky tvrdosti 4 a nosnosti až 140 kg je matrace vhodná i pro vyšší váhové kategorie a takřka kohokoliv, kdo si potrpí na tvrdé spaní. Je ale potřeba pamatovat na to, že matrace v této úrovni už opravdu nejsou měkké, preferovat je tedy pravděpodobně budou spíše muži. Dostatečnou oporu tělu matrace poskytne díky tloušťce 24 cm, patří k vyšším modelům v našem výběru. Rozměry matrace Viola jsou ovšem poměrně omezené, nevyrábí se ve variantě pro dvoulůžko. Pro to jsou ale stejně vhodnější partnerské matrace, které umožňují například kombinovat dvě různé tuhosti, popřípadě i nosnosti. Výhodou matrace je dlouhá záruka, výrobce za jádro ručí 7 let, což je jedna z nejdelších záruk v našem výběru.

Tabulka zobrazuje přehled dostupných rozměrů

Parametr Tento produkt
200x80cm Ano
200x90cm Ano
200x140cm Ne
200x160cm Ne
200x180cm Ne

Materiál a zónování

Zajímavý na matraci Viola od značky Mabo je velký podíl přírodních materiálů. Základ tvoří jádro z kokosových vláken spojených latexem do tvaru harmoniky. Tento tvar zajistí pevnost, ale i současnou ohebnost jádra. Další vrstvy potom tvoří latexoví deska a studená pěna. Latex příznivě působí proti množení roztočů.

Jako jedna z mála matrací, které doporučujeme, nemá matrace od značky Mabo anatomické zóny. Ty každý nepreferuje, proto je zajímavou volbou zejména pro ty, kteří nemají zónování v oblibě. Obecně jsou ale zóny poměrně oblíbené, kvůli dobrému podepření těla, pokud tedy zóny naopak vyžadujete, mohla by vás zaujmout například matrace D.P.V. Blue Medic. Díky pružnému jádru se matrace Viola hodí na všechny typy roštů, bude si rozumět s pevnými i polohovatelnými variantami.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Tvrdost 4
Záruka (roky) 7
Nosnost (kg) 140
Materiál Latex/pěna
Rošt Univerzální
Výška (cm) 24
Určení Jednolůžko
Zóny 1
Snímatelný potah Ano

Specifické prvky

Matrace Viola má, podobně jako Dřevočal Agáta, zimní a letní stranu. Letní strana je tvořená vrstvou bavlny a koňských žíní, která dobře odvádí vlhkost. Zimní stranu tvoří vrstva sisalu a vlny s dobrými termoregulačními vlastnostmi. Potah matrace Viola je pratelný, dá se dokonce rozdělit na dvě poloviny. To oceníte, pokud chcete přeprat jen polovinu, kterou jste doposud používali. Prát jej můžete až na 60°C a patří tak k hygieničtějším potahům v našem výběru. Volit můžete z několika různých provedení potahu, které obsahují například bambusové vlákno nebo stříbro.

Závěr

Matrace Viola od značky Mabo jistě přijde vhod jak všem milovníkům přírodních materiálů, tak alergikům a astmatikům. Nabízí tužší poležení, poměrně vysokou nosnost a dlouhou záruku. Potah matrace můžete rozdělit na dvě poloviny a každou prát na vysokou teplotu, nabízí se také v různých zajímavých variantách. Matrace je vhodná spíše na jednolůžko, originální je zejména letní a zimní stranou, se kterou se u matrací příliš často nesetkáte.

11 000 Kč Orientační cena

Diskuze a poradna

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Mabo Viola

Mabo Viola

11 000 Kč Orientační cena