Recenze matrace Mabo Viola | Arecenze
Menu

Recenze a srovnání Mabo Viola

TOP produkt

Tvrdé matrace

Klady a zápory

Klady

  • Přírodní materiály
  • Záruka 7 let
  • Na všechny typy roštů

Zápory

  • Bez zónování
  • Pouze jednolůžkové rozměry
  • Nevhodná na polohovací rošty
11 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Díky tvrdosti 4 a nosnosti až 140 kg je matrace vhodná i pro vyšší váhové kategorie a takřka kohokoliv, kdo si potrpí na tvrdé spaní. Je ale potřeba pamatovat na to, že matrace v této úrovni už opravdu nejsou měkké, preferovat je tedy pravděpodobně budou spíše muži. Dostatečnou oporu tělu matrace poskytne díky tloušťce 24 cm, patří k vyšším modelům v našem výběru. Rozměry matrace Viola jsou ovšem poměrně omezené, nevyrábí se ve variantě pro dvoulůžko. Pro to jsou ale stejně vhodnější partnerské matrace, které umožňují například kombinovat dvě různé tuhosti, popřípadě i nosnosti. Výhodou matrace je dlouhá záruka, výrobce za jádro ručí 7 let, což je jedna z nejdelších záruk v našem výběru.

Tabulka zobrazuje přehled dostupných rozměrů

Parametr Tento produkt
Rozměr 200x80 cm

Ano

Rozměr 200x90 cm

Ano

Rozměr 200x100 cm

Ano

Rozměr 200x120 cm

Ne

Rozměr 200x140 cm

Ne

Rozměr 200x160 cm

Ne

Rozměr 200x180 cm

Ne

Rozměr 200x200 cm

Ne

Materiál a zónování

Zajímavý na matraci Viola od značky Mabo je velký podíl přírodních materiálů. Základ tvoří jádro z kokosových vláken spojených latexem do tvaru harmoniky. Tento tvar zajistí pevnost, ale i současnou ohebnost jádra. Další vrstvy potom tvoří latexoví deska a studená pěna. Latex příznivě působí proti množení roztočů.

Jako jedna z mála matrací, které doporučujeme, nemá matrace od značky Mabo anatomické zóny. Ty každý nepreferuje, proto je zajímavou volbou zejména pro ty, kteří nemají zónování v oblibě. Obecně jsou ale zóny poměrně oblíbené, kvůli dobrému podepření těla, pokud tedy zóny naopak vyžadujete, mohla by vás zaujmout například matrace D.P.V. Blue Medic. Díky pružnému jádru se matrace Viola hodí na všechny typy roštů, bude si rozumět s pevnými i polohovatelnými variantami.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce

Mabo

Nosnost (kg)

140

Záruka (roky)

7

Kategorie tuhosti

Velmi tvrdá

Tuhost - strana 1

4

Tuhost - strana 2

4

Rozmezí tuhostí

1-4

Určení

Jednolůžko

Materiál

HR pěna, Kokosové vlákno, Latex, Velbloudí vlna, Ovčí vlna, Bavlna, Koňské žíně

Zóny

1

Snímatelný potah

Ano

Teplota praní potahu (°C)

60

Rošt

Univerzální

Tloušťka (cm)

24

Specifické prvky

Matrace Viola má, podobně jako Dřevočal Agáta, zimní a letní stranu. Letní strana je tvořená vrstvou bavlny a koňských žíní, která dobře odvádí vlhkost. Zimní stranu tvoří vrstva sisalu a vlny s dobrými termoregulačními vlastnostmi. Potah matrace Viola je pratelný, dá se dokonce rozdělit na dvě poloviny. To oceníte, pokud chcete přeprat jen polovinu, kterou jste doposud používali. Prát jej můžete až na 60°C a patří tak k hygieničtějším potahům v našem výběru. Volit můžete z několika různých provedení potahu, které obsahují například bambusové vlákno nebo stříbro.

Závěr

Matrace Viola od značky Mabo jistě přijde vhod jak všem milovníkům přírodních materiálů, tak alergikům a astmatikům. Nabízí tužší poležení, poměrně vysokou nosnost a dlouhou záruku. Potah matrace můžete rozdělit na dvě poloviny a každou prát na vysokou teplotu, nabízí se také v různých zajímavých variantách. Matrace je vhodná spíše na jednolůžko, originální je zejména letní a zimní stranou, se kterou se u matrací příliš často nesetkáte.

11 000 Kč Orientační cena
Autor: Eliška Srncová | Datum: | Produkt: Mabo Viola
Eliška Srncová se problematikou matrací zabývá už více než čtyři roky. Toto téma tak zná opravdu od A do Z a je schopná čtenářům vysvětlit, proč je důležité zónování, jaké vlastnosti mají nejnovější materiály, například různé zdravotní pěny, nebo pro koho je tvrdá matrace vůbec vhodná. K jejím tématům dále patří také velké i malé domácí spotřebiče a různé služby.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Mabo Viola

Mabo Viola

11 000 Kč Orientační cena