Menu

Recenze a srovnání Dřevočal Agáta

Doporučujeme Při nákupu v kategorii tvrdých matrací

Datum doporučení: Prosinec 2018

  • Bederní výztuže
  • Záruka pouze 2 roky
5 100 Kč Orientační cena

Základní parametry

Matrace Agáta od značky Dřevočal je specifická oddělenou letní a zimní stranou. Letní stranu tvoří deska z kokosového vlákna, zatímco zimní strana je opatřena vrstvou ovčího rouna. Určitě tím zaujme osoby, které mají specifické požadavky na teplotu. Na druhou stranu už není tak efektivní častější otáčení matrace pro zachování její životnosti. Díky vysoké tvrdosti je tato matrace vhodná i pro muže a vyšší váhové kategorie, ale pouze do 120 kg hmotnosti. Pokud hledáte model s vyšší nosností, v našem výběru najdete i matrace s nosností do 150 kg.

Kromě letní a zimní vrstvy jsou obě strany matrace stejné, mají tvrdost 4, je tedy vhodnější spíš na jednolůžko. Výška této matrace je 18 cm, některé modely v našem výběru jsou i o 5 a více cm vyšší. Matrace Agáta se vyrábí ve všech oblíbených rozměrech na jednolůžko i dvoulůžko, větší rozměry bývají s příplatkem. Lze ji použít i jako spojenou matraci na dvoulůžko, ale nejde o ideální řešení. Záruka 2 roky patří k nejkratším v našem výběru a výhodou by byla přece jen o něco delší doba.

Tabulka zobrazuje přehled dostupných rozměrů

Parametr Tento produkt
Rozměr 200x80 cm Ano
Rozměr 200x90 cm Ano
Rozměr 200x100 cm Ne
Rozměr 200x120 cm Ne
Rozměr 200x140 cm Ano
Rozměr 200x160 cm Ano
Rozměr 200x180 cm Ano
Rozměr 200x200 cm Ne

Materiál a zónování

Povrchové materiály jsme již zmínili, zbytek matrace od značky Dřevočal tvoří tvrzená pěna a povrch matrace je rozdělený do pěti zón. Často bývá oblíbenější variantou matrace rozdělená do sedmi zón, záleží ovšem na vás, kolik zón na matraci vám konkrétně vyhovuje. Vzhledem k její tvrdosti a použití kokosových vláken není vhodnou variantou pro polohovací rošty. Doporučujeme tedy pouze použití v kombinaci s pevnými laťovými nebo lamelovými rošty. Pro polohovací rošty bývají vhodnější spíše matrace z pěny nebo z latexu.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce Dřevočal
Nosnost (kg) 120
Záruka (roky) 2
Kategorie tuhosti Velmi tvrdá
Tuhost - strana 1 4
Tuhost - strana 2 4
Rozmezí tuhostí 1-4
Určení Jednolůžko
Materiál Pěna, Kokosový vlákna, Vlna
Zdravotní/ortopedická Neuvedeno
Zóny 5
Snímatelný potah Ano
Teplota praní potahu (°C) 60
Rošt Pevný
Tloušťka (cm) 18

Specifické prvky

Potah matrace Agáta je snímatelný a dá se prát i při vyšších teplotách do 60°C. Vybírat můžete potahy v různých provedeních, obohacené o výtažky z rostlin nebo stříbra. Mezi ergonomické vlastnosti tohoto modelu patří nejen zónování, v pěnové vrstvě matrace jsou příčné otvory, ve kterých jsou ve dvou místech vsunuté výztuže. Matrace je tak zpevněná v bederní oblasti a otvory zároveň zajišťují vhodné odvětrávání.

Závěr

Matrace Dřevočal Agáta patří k velmi specifickým modelům v našem výběru. V první řadě zaujme letní a zimní stranou, mezi její zvláštnosti patří také výztuže v bederní oblasti. Nevýhodou může být nižší nosnost a kratší záruka, matrace se navíc nehodí na polohovatelné rošty. Doporučit ji tedy můžeme uživatelům, kteří ocení vyšší tuhost lůžka a hledají variantu ideálně na jednolůžko s pevným roštem. Pokud by vás zajímala varianta na polohovatelný rošt, můžeme doporučit například matraci Materasso Antibacterial.

5 100 Kč Orientační cena

Diskuze a poradna

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Dřevočal Agáta

Dřevočal Agáta

5 100 Kč Orientační cena