Menu

Recenze a srovnání Dřevočal Lima

Doporučujeme Při nákupu v kategorii tvrdých matrací

Datum doporučení: Prosinec 2018

  • Vysoká nosnost
  • Záruka pouze 2 roky
3 400 Kč Orientační cena

Základní parametry

Další z řady partnerských matrací se jmenuje Lima a je od značky Dřevočal. Rozpětí této matrace je 3 a 4, čili měkčí strana matrace odpovídá tuhosti 3, tvrdší tuhosti 4. Jde už o poněkud tvrdší spaní, bude se tedy hodit hlavně pro milovníky tužšího lůžka a pro osoby vyšší váhové kategorie. Jak vám jistě dvojí tuhost napověděla, matrace je partnerská. Nosnost matrace Lima dosahuje 140 kg, bez problémů tak unese i těžšího člověka. Její výška je 22 cm a řadí se tak k matracím s velmi komfortní tloušťkou. Ostatní rozměry můžete vybírat podle vašich potřeb, prodává se v oblíbených velikostech pro postele jednolůžkové i dvoulůžkové, někdy s příplatkem. Záruka matrace je pouze dva roky, v našem porovnání tedy nejkratší, některé modely mají záruku i 7 nebo 10 let.

Tabulka zobrazuje přehled dostupných rozměrů

Parametr Tento produkt
200x80cm Ano
200x90cm Ano
200x140cm S příplatkem
200x160cm S příplatkem
200x180cm S příplatkem

Materiál a zónování

Jádro matrace tvoří polyuretan, obě nosné vrstvy jsou z elastických pěn. Pěna na povrchu matrace je vytvarovaná do masážních nopů. Ty napomáhají prokrvování pokožky a poskytují úlevu svalům, v dnešní době je tato úprava velmi populární. Kromě masážního zvrásnění je matrace také rozdělená do sedmi anatomických zón. Jejich výhodou je skvělé rozložení váhy ve spánku, které je nejen zdravé, ale také prodlužuje životnost matrace.

Pokud hledáte spíše matraci na jednolůžko s masážními nopy, doporučujeme prohlédnout například matraci Dřevočal Rodos. V ohledu kombinace s rošty je matrace Lima velmi přizpůsobivá, s jednou výjimkou. Výrobce nedoporučuje její používání s motorovým pohyblivým roštem. Na ostatní typy roštů, laťové i lamelové ji ale můžete umístit bez obav.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Tvrdost 3+4
Záruka (roky) 2
Nosnost (kg) 140
Materiál Pěnová
Rošt Univerzální, kromě motorového
Výška (cm) 22
Určení Partnerská
Zóny 7
Snímatelný potah Ano

Specifické prvky

Závěrečnou tečkou už je jen potah matrace, který je možné sundat a také vyprat i na vysoké teploty. Vybírat můžete z řady typů, se kterými se můžete setkat i u ostatních modelů značky Dřevočal. Potahy jsou například s antibakteriální úpravou, stříbrem, výtažky z aloe vera nebo dutými vlákny.

Závěr

Partnerská matrace Dřevočal Lima zaujme zejména kombinací tvrdostí 3 a 4, které přijdou vhod zejména těm, co si potrpí na tužší lůžko. Matrace má poměrně vysokou nosnost, stejně tak tloušťku. Potěší sedmi zónami i tvarováním povrchu do masážních nopů. Není vhodná na motorový polohovatelný rošt, pokud hledáte matraci na takovýto typ roštu, doporučujeme například matraci Tropico Enigma.

3 400 Kč Orientační cena

Diskuze a poradna

Zeptejte se na cokoliv co vás zajímá a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Dřevočal Lima

Dřevočal Lima

3 400 Kč Orientační cena