Recenze matrace Dřevočal Lima | Arecenze
Menu

Recenze a srovnání Dřevočal Lima

Také nás zaujalo

Tvrdé matrace

Klady a zápory

Klady

  • Vysoká nosnost
  • Tloušťka 22 cm
  • Potah pratelný na 60 °C

Zápory

  • Záruka pouze 2 roky
  • Nevhodná na motorové rošty
3 400 Kč Orientační cena

Základní parametry

Další z řady partnerských matrací se jmenuje Lima a je od značky Dřevočal. Rozpětí této matrace je 3 a 4, čili měkčí strana matrace odpovídá tuhosti 3, tvrdší tuhosti 4. Jde už o poněkud tvrdší spaní, bude se tedy hodit hlavně pro milovníky tužšího lůžka a pro osoby vyšší váhové kategorie. Jak vám jistě dvojí tuhost napověděla, matrace je partnerská. Nosnost matrace Lima dosahuje 140 kg, bez problémů tak unese i těžšího člověka. Její výška je 22 cm a řadí se tak k matracím s velmi komfortní tloušťkou. Ostatní rozměry můžete vybírat podle vašich potřeb, prodává se v oblíbených velikostech pro postele jednolůžkové i dvoulůžkové, někdy s příplatkem. Záruka matrace je pouze dva roky, v našem porovnání tedy nejkratší, některé modely mají záruku i 7 nebo 10 let.

Tabulka zobrazuje přehled dostupných rozměrů

Parametr Tento produkt
Rozměr 200x80 cm

Ano

Rozměr 200x90 cm

Ano

Rozměr 200x100 cm

Ano

Rozměr 200x120 cm

Ano

Rozměr 200x140 cm

Ano

Rozměr 200x160 cm

Ano

Rozměr 200x180 cm

Ano

Rozměr 200x200 cm

Ano

Materiál a zónování

Jádro matrace tvoří polyuretan, obě nosné vrstvy jsou z elastických pěn. Pěna na povrchu matrace je vytvarovaná do masážních nopů. Ty napomáhají prokrvování pokožky a poskytují úlevu svalům, v dnešní době je tato úprava velmi populární. Kromě masážního zvrásnění je matrace také rozdělená do sedmi anatomických zón. Jejich výhodou je skvělé rozložení váhy ve spánku, které je nejen zdravé, ale také prodlužuje životnost matrace.

Pokud hledáte spíše matraci na jednolůžko s masážními nopy, doporučujeme prohlédnout například matraci Dřevočal Rodos. V ohledu kombinace s rošty je matrace Lima velmi přizpůsobivá, s jednou výjimkou. Výrobce nedoporučuje její používání s motorovým pohyblivým roštem. Na ostatní typy roštů, laťové i lamelové ji ale můžete umístit bez obav.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce

Dřevočal

Nosnost (kg)

140

Záruka (roky)

2

Kategorie tuhosti

Tvrdá, Velmi tvrdá

Tuhost - strana 1

3

Tuhost - strana 2

4

Rozmezí tuhostí

1-4

Určení

Partnerská

Materiál

MediFoam, Vlna, PUR

Zdravotní/ortopedická

Ne

Zóny

7

Snímatelný potah

Ano

Teplota praní potahu (°C)

60

Rošt

Univerzální, kromě motorového

Tloušťka (cm)

22

Specifické prvky

Závěrečnou tečkou už je jen potah matrace, který je možné sundat a také vyprat i na vysoké teploty. Vybírat můžete z řady typů, se kterými se můžete setkat i u ostatních modelů značky Dřevočal. Potahy jsou například s antibakteriální úpravou, stříbrem, výtažky z aloe vera nebo dutými vlákny.

Závěr

Partnerská matrace Dřevočal Lima zaujme zejména kombinací tvrdostí 3 a 4, které přijdou vhod zejména těm, co si potrpí na tužší lůžko. Matrace má poměrně vysokou nosnost, stejně tak tloušťku. Potěší sedmi zónami i tvarováním povrchu do masážních nopů. Není vhodná na motorový polohovatelný rošt, pokud hledáte matraci na takovýto typ roštu, doporučujeme například matraci Tropico Enigma.

3 400 Kč Orientační cena
Autor: Eliška Srncová | Datum: | Produkt: Dřevočal Lima
Eliška Srncová se problematikou matrací zabývá už více než čtyři roky. Toto téma tak zná opravdu od A do Z a je schopná čtenářům vysvětlit, proč je důležité zónování, jaké vlastnosti mají nejnovější materiály, například různé zdravotní pěny, nebo pro koho je tvrdá matrace vůbec vhodná. K jejím tématům dále patří také velké i malé domácí spotřebiče a různé služby.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Dřevočal Lima

Dřevočal Lima

3 400 Kč Orientační cena