Menu

Recenze a srovnání Tropico Enigma

Doporučujeme Při nákupu v kategorii tvrdých matrací

Datum doporučení: Prosinec 2018

  • Pěna Flexifoam
  • Potah pratelný na 60 °C
  • 7 zón
  • V některých ohledech pouze průměrná
4 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Stejně jako kolegyně Dřevočal Lima, i matrace Tropico Enigma spojuje ve své nabídce měkkou a tuhou stranu, v tomto případě s tvrdostí 5 a 6 z 10. Je vhodná jak pro muže, tak pro ženy, je také dobrou volbou pro vyšší váhové kategorie, jelikož má nosnost až 130 kg. Dá se říct, že měkčí strana bude příjemnější pro ženy a tvrdší pro muže. Je ale třeba myslet na to, že ani jedna strana této matrace není vyloženě měkká. Oba partneři by tedy měli alespoň do jisté míry preferovat středně tvrdé až tvrdší lůžko.

Díky tloušťce matrace 20 cm se nemusíte obávat nepohodlného ležení. Dá se koupit jak na jednolůžko, tak na dvoulůžko, v některých případech se ceny mohou lišit. Stejně jako u dalších partnerských modelů, ani u matrace Enigma příliš nedoporučujeme kupovat variantu na dvoulůžko, u které dvojí tvrdost příliš nevyužijete. Záruka 4 roky patří víceméně k průměru, základem je záruka 2 roky, ale některé modely mají záruku až 10 let.

Tabulka zobrazuje přehled dostupných rozměrů

Parametr Tento produkt
Rozměr 200x80 cm Ano
Rozměr 200x90 cm Ano
Rozměr 200x100 cm Ano
Rozměr 200x120 cm Ano
Rozměr 200x140 cm Ano
Rozměr 200x160 cm Ano
Rozměr 200x180 cm Ano
Rozměr 200x200 cm Ano

Materiál a zónování

Jak je v tomto výběru časté, i matrace Tropico Enigma má sedm anatomických zón. Ty podporují klidný, pohodlný a zdravý spánek. V našem výběru jde o nejoblíbenější formu zónování. Matrace Enigma je pěnová, tvoří ji hned několik elastických pěn. Jádro matrace je z odolné pěny Flexifoam, která je známá hlavně pro svoji vzdušnost a pružnost. Vyrábí se na speciální vakuové lince, která zajistí konstantní kvalitu výrobků. Jako většina pěnových matrací, i model Enigma je univerzálně použitelný na všechny typy roštů, ať už pevné nebo polohovatelné.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce Tropico
Nosnost (kg) 130
Záruka (roky) 4
Kategorie tuhosti Měkká, Tvrdá
Tuhost - strana 1 5
Tuhost - strana 2 6
Rozmezí tuhostí 1-10
Určení Partnerská
Materiál Flexifoam
Zóny 7
Snímatelný potah Ano
Teplota praní potahu (°C) 60
Rošt Univerzální
Tloušťka (cm) 20

Specifické prvky

Jedním ze specifik matrace Enigma je svrchní potah. Ten je samozřejmě snímatelný i pratelný, takže uspokojí všechny hygienické nároky. Vyprat jej můžete až na 60°C, což je v našem výběru jedna z nejvyšších teplot. Jeho součástí jsou navíc dutá vlákna, která mají nejen hygienický, ale také termoregulační efekt. Podle výrobce tak nehrozí při spánku přehřívání ani nadměrný chlad a bude skvělou variantou pro ty, kteří trpí nočním pocením.

Závěr

Matrace Enigma od značky Tropico je vyrobená z kombinace pěn Flexifoam, díky čemuž je univerzálně použitelná pro pevné i polohovatelné rošty. Pojí v sobě dvě tvrdosti a využijete ji tak hlavně jako partnerský model. Její záruka není nijak výjimečně dlouhá. Ovšem tloušťka 20 cm a povrch se sedmi zónami slibují komfortní poležení. Doporučit ji můžeme párům, které hledají středně tvrdou až tvrdší matraci a ocení výběr tuhostí. Pokud by vás zajímala obdobná varianta na jednolůžko, doporučujeme zvážit například model Dřevočal Rodos.

4 000 Kč Orientační cena
Autor: Eliška Srncová | Datum: | Produkt: Tropico Enigma

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Tropico Enigma

Tropico Enigma

4 000 Kč Orientační cena