Menu

Recenze a srovnání Dřevočal Martina

Doporučujeme Při nákupu v kategorii tvrdých matrací

Datum doporučení: Prosinec 2018

  • Výška 20 cm
  • Antibakteriální materiál
  • Záruka pouze 3 roky
4 800 Kč Orientační cena

Základní parametry

Ani při výběru matrací s tvrdostí 2 jsme nezapomněli na matrace partnerské. Jednou z nich je i matrace Martina od české značky Dřevočal. Pravděpodobně jde o jednu z nejuniverzálnějších matrací, které v našem výběru máme. Spojuje totiž tvrdost 2 a 3, tedy nejoblíbenější tvrdosti na trhu. Ideálně bude vyhovovat partnerům, z nichž má jeden radši měkčí a druhý tvrdší matraci, ale ani jeden nevyhledává žádný extrém. Navíc unese až 130 kg, je tedy vodná i pro muže nebo osoby s vyšší váhou. Pokud hledáte zlatý střed v oblasti matrací, můžeme vám tuto směle doporučit.

Na výšku měří matrace 20 cm, stejně jako většina námi doporučovaných produktů je ke koupi ve všech běžných rozměrech, spojené matrace na dvoulůžko jsou s příplatkem. Pro partnerské matrace s dvojí tuhostí ale tyto rozměry příliš nedoporučujeme. V případě spojené matrace se nedají příliš využít jejich hlavní výhody. Není problém matraci použít na pevné i pohyblivé rošty, její využití je díky pružnému materiálu univerzální. Co se týče záruky, výrobce poskytuje na matraci záruku 3 roky, což není nejkratší doba v našem porovnání, nijak zvlášť ale nezaujme (některé matrace mají záruku i 10 let).

Tabulka zobrazuje přehled dostupných rozměrů

Parametr Tento produkt
200x80cm Ano
200x90cm Ano
200x140cm S příplatkem
200x160cm S příplatkem
200x180cm S příplatkem

Materiál a zónování

Matrace je pěnová, k její výrobě byla použita mimo jiné certifikovaná pěna MediFoam, nebo antibakteriální pěna Sanitized. Hodí se pro všechny, kteří kladou zvýšený důraz na hygienu na lůžku, například pro alergiky, astmatiky a dlouhodobě nemocné. Pro pohodlnější ležení jsou na povrchu matrace masážní nopy, tvořené pěnou. Mimo to se také dělí na sedm anatomických zón, které poskytují jak oporu, tak pohodlí. Sedm zón patří k nejoblíbenější variantě na trhu, ale setkáte se například i s pětizónovými matracemi, každému může vyhovovat něco jiného.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Tvrdost 2+3
Záruka (roky) 3
Nosnost (kg) 130
Materiál Pěnová
Rošt Univerzální
Výška (cm) 20
Určení Partnerská
Zóny 7
Snímatelný potah Ano

Specifické prvky

K udržení čistoty napomáhá i pratelný potah matrace. Spolu s antibakteriální pěnou nehrozí žádné množení roztočů, plísní a mikroorganismů. Jak je u značky Dřevočal obvyklé, vybírat můžete hned z několika různých snímatelných potahů. Nabízí se například varianta s úpravou proti roztočům a plísním, nebo potah se stříbrem, který zamezuje zápachu a zvyšuje hygienu.

Závěr

Matrace Dřevočal Martina si jistě najde velké množství příznivců, spojuje v sobě totiž dvě nejoblíbenější tvrdosti na trhu a je předurčena k párovému použití. Tento model má velmi komfortní výšku 20 cm a je dostupný ve všech klasických rozměrech, stejně tak si bude rozumět se všemi typy roštů. Přidanou hodnotou je hygieničnost matrace, o kterou se stará antibakteriální pěna Sanitized. Pokud by vás zajímala podobná matrace na jednolůžko, můžeme vám doporučit model Panmatraci Super Mix.

4 800 Kč Orientační cena

Diskuze a poradna

Zeptejte se na cokoliv co vás zajímá a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Dřevočal Martina

Dřevočal Martina

4 800 Kč Orientační cena