Menu

Recenze a srovnání Dřevočal Martina

TOP produkt v kategorii Měkké matrace

Klady

  • Výška 20 cm
  • Antibakteriální materiál
  • Potah pratelný na 60 °C

Zápory

  • Záruka pouze 3 roky
  • Není v dostání v některých rozměrech
4 800 Kč Orientační cena

Základní parametry

Ani při výběru matrací s tvrdostí 2 jsme nezapomněli na matrace partnerské. Jednou z nich je i matrace Martina od české značky Dřevočal. Pravděpodobně jde o jednu z nejuniverzálnějších matrací, které v našem výběru máme. Spojuje totiž tvrdost 2 a 3, tedy nejoblíbenější tvrdosti na trhu. Ideálně bude vyhovovat partnerům, z nichž má jeden radši měkčí a druhý tvrdší matraci, ale ani jeden nevyhledává žádný extrém. Navíc unese až 130 kg, je tedy vodná i pro muže nebo osoby s vyšší váhou. Pokud hledáte zlatý střed v oblasti matrací, můžeme vám tuto směle doporučit.

Na výšku měří matrace 20 cm, stejně jako většina námi doporučovaných produktů je ke koupi ve všech běžných rozměrech, spojené matrace na dvoulůžko jsou s příplatkem. Pro partnerské matrace s dvojí tuhostí ale tyto rozměry příliš nedoporučujeme. V případě spojené matrace se nedají příliš využít jejich hlavní výhody. Není problém matraci použít na pevné i pohyblivé rošty, její využití je díky pružnému materiálu univerzální. Co se týče záruky, výrobce poskytuje na matraci záruku 3 roky, což není nejkratší doba v našem porovnání, nijak zvlášť ale nezaujme (některé matrace mají záruku i 10 let).

Tabulka zobrazuje přehled dostupných rozměrů

Parametr Tento produkt
Rozměr 200x80 cm

Ano

Rozměr 200x90 cm

Ano

Rozměr 200x100 cm

Ne

Rozměr 200x120 cm

Ne

Rozměr 200x140 cm

Ano

Rozměr 200x160 cm

Ano

Rozměr 200x180 cm

Ano

Rozměr 200x200 cm

Ne

Materiál a zónování

Matrace je pěnová, k její výrobě byla použita mimo jiné certifikovaná pěna MediFoam, nebo antibakteriální pěna Sanitized. Hodí se pro všechny, kteří kladou zvýšený důraz na hygienu na lůžku, například pro alergiky, astmatiky a dlouhodobě nemocné. Pro pohodlnější ležení jsou na povrchu matrace masážní nopy, tvořené pěnou. Mimo to se také dělí na sedm anatomických zón, které poskytují jak oporu, tak pohodlí. Sedm zón patří k nejoblíbenější variantě na trhu, ale setkáte se například i s pětizónovými matracemi, každému může vyhovovat něco jiného.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce

Dřevočal

Nosnost (kg)

130

Záruka (roky)

3

Kategorie tuhosti

Měkká, Tvrdá

Tuhost - strana 1

2

Tuhost - strana 2

3

Rozmezí tuhostí

1-4

Určení

Partnerská

Materiál

MediFoam, Vlna, Antibakteriální pěna

Zóny

7

Antibakteriální

Ano

Snímatelný potah

Ano

Teplota praní potahu (°C)

60

Rošt

Univerzální

Tloušťka (cm)

20

Specifické prvky

K udržení čistoty napomáhá i pratelný potah matrace. Spolu s antibakteriální pěnou nehrozí žádné množení roztočů, plísní a mikroorganismů. Jak je u značky Dřevočal obvyklé, vybírat můžete hned z několika různých snímatelných potahů. Nabízí se například varianta s úpravou proti roztočům a plísním, nebo potah se stříbrem, který zamezuje zápachu a zvyšuje hygienu.

Klady a zápory

Mezi výhody matrace Martina patří antibakteriální úprava, populární kombinace tvrdostí a dostatečné zónování. Potěší také lehce prodloužená záruka. Na zásadní nedostatky jsme u tohoto modelu nenarazili, oproti některým konkurenčním modelům má pouze menší výběr rozměrů, nemusí tak být ideální pro každého.

Závěr

Matrace Dřevočal Martina si jistě najde velké množství příznivců, spojuje v sobě totiž dvě nejoblíbenější tvrdosti na trhu a je předurčena k párovému použití. Tento model má velmi komfortní výšku 20 cm a je dostupný ve všech klasických rozměrech, stejně tak si bude rozumět se všemi typy roštů. Přidanou hodnotou je hygieničnost matrace, o kterou se stará antibakteriální pěna Sanitized. Pokud by vás zajímala podobná matrace na jednolůžko, můžeme vám doporučit model Panmatraci Super Mix.

4 800 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Dřevočal Martina
Eliška se jako redaktorka věnuje porovnávání matrací už více než čtyři roky, tuto problematiku tedy sleduje opravdu dlouhodobě. Díky tomu vám poradí nejen s výběrem měkké matrace, ale vysvětlí vám také, co je to antidekubitní matrace, nebo jaké jsou specifické vlastnosti různých materiálů, třeba latexu nebo paměťové pěna. Kromě matrací se věnuje hlavně velkým domácím spotřebičům.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Dřevočal Martina

Dřevočal Martina

4 800 Kč Orientační cena