Menu

Recenze a srovnání Panmatraci Super Mix

v kategorii Měkké matrace

Klady a zápory

  • Cena
  • Nižší nosnost
  • Potah pratelný jen na 40°C
2 700 Kč Orientační cena

Základní parametry

Matrace Panmatraci Super Mix v sobě pojí tvrdosti 2 a 3, tedy dvě nejpopulárnější tuhosti na trhu. Vzhledem k dvojí tuhosti je vhodná spíše jako matrace partnerská než na jednolůžko. Unese osoby vážící do 120 kg, kvůli měkkosti ale ji ale doporučujeme o něco nižší váhové kategorii. V našem výběru tedy patří k modelům s nejnižší nosností, některé matrace si poradí i se 150 kg.

Na výšku měří matrace Super Mix 19 cm, to je dostačující pro pohodlný spánek, pokud si ovšem potrpíte na větší komfort, doporučujeme volit některou z matrací s tloušťkou přes 20 cm. Ostatní rozměry záleží na vašem výběru, vyrábí se ve všech klasicích formátech pro jednolůžko i dvoulůžko. Různé velikosti se ovšem mohou lišit cenou. Spojené matrace pro dvoulůžko nejsou u dvoutuhostních modelů nejlepším řešením, doporučujeme tedy koupit raději dvě jednotlivé matrace než jednu velkou.

Tabulka zobrazuje přehled dostupných rozměrů

Parametr Tento produkt
Rozměr 200x80 cm

Ano (různé ceny)

Rozměr 200x90 cm

Ano (různé ceny)

Rozměr 200x140 cm

Ano (různé ceny)

Rozměr 200x160 cm

Ano (různé ceny)

Rozměr 200x180 cm

Ano (různé ceny)

Materiál a zónování

Matrace Super Mix od značky Panmatraci je opět složená z oblíbených pěn. Měkčí plochu tvoří líná pěna, která se dokonale přizpůsobí proporcím těla, tvrdší je z polyuretanové pěny, která je pružná a tvarově stálá. Vrchní vrstva pěny je také formovaná do tvaru vlny pro příjemný masážní a ortopedický efekt. Povrch se dělí ještě na sedm anatomických zón s různou tuhostí, které lépe operují s hmotností těla a poskytnou lepší fixaci. Jádro potom tvoří deska ze studené pěny, která poskytuje tělu oporu a zvyšuje životnost matrace. Matraci Super Mix není problém využít v kombinaci se všemi typy roštů, jak už tomu bývá u pěnových matrací. Poradí si tedy s lůžkem pevným i polohovatelným.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Nosnost (kg)

120

Určení

Partnerská

Zóny

7

Snímatelný potah

Ano

Rošt

Univerzální

Tloušťka (cm)

19

Specifické prvky

Modelu Super Mix nechybí ani snímatelný potah. Jeho zajímavou možností je i odepnutí pouze jedné poloviny. Prát tedy můžete jen tu aktuálně používanou, což ušetří práci. Potah můžete prát na 40°C, v našem výběru ale najdete řadu matrací s potahem pratelným až na 60°C, což je samozřejmě hygieničtější. Potah je také antibakteriální a prošitý dutým vláknem, které lépe odvádí pot.

Závěr

Matrace Panmatraci Super Mix potěší kombinací tuhostí, které budou vyhovovat velkému množství uživatelů. Její tloušťka je pro komfortní spánek dostačující, i když nepatří k nejvyšším. Slabinou může být menší nosnost, potěší ale volba materiálů, díky kterým je matrace poměrně lehká a tvarově stálá, hodí se navíc na všechny typy roštů. Rozdělení povrchu do sedmi zón také patří k nejoblíbenějším na trhu, výhodou je navíc masážní tvarování spací plochy. Oceňujeme snímatelný a pratelný potah, výhodou by ovšem byla možnost praní na vyšší teploty. Pokud by vás zajímal podobný model s o něco lepšími vlastnostmi, doporučujeme zvážit například model Dřevočal Martina.

2 700 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Panmatraci Super Mix
Eliška se jako redaktorka věnuje porovnávání matrací už více než čtyři roky, tuto problematiku tedy sleduje opravdu dlouhodobě. Díky tomu vám poradí nejen s výběrem měkké matrace, ale vysvětlí vám také, co je to antidekubitní matrace, nebo jaké jsou specifické vlastnosti různých materiálů, třeba latexu nebo paměťové pěna. Kromě matrací se věnuje hlavně velkým domácím spotřebičům.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Panmatraci Super Mix

Panmatraci Super Mix

2 700 Kč Orientační cena