Recenze matrace Dřevočal Monika | Arecenze
Menu

Recenze a srovnání Dřevočal Monika

Proti proleženinám v kategorii Měkké matrace

Klady

  • Antidekubitní vrstva
  • Komfortní tloušťka
  • Potah pratelný na 60 °C

Zápory

  • Záruka pouze 2 roky
  • Pouze na lamelové rošty
6 800 Kč Orientační cena

Základní parametry

Matrace Monika od značky Dřevočal je jedním z produktů, které uspokojí i partnery s velmi odlišnými požadavky. Z každé strany je jinak tvrdá. Z měkčí strany má tvrdost 1, která je vhodná zejména pro ženy a nižší váhové kategorie. Z tvrdší strany má tvrdost 3, která je pohodlná i mužům a lidem s vyšší hmotností, s nosností do 130 kg je tato matrace víceméně univerzálně použitelná.

Co do tloušťky má matrace velmi komfortních 23 cm. K sehnání je ve všech běžných rozměrech. Dá se koupit i jako spojená matrace na dvoulůžko, s příplatkem, tuto variantu ale příliš nedoporučujeme, jelikož už tak příliš nezužitkujete dvojí tvrdost matrace. Záruka 2 roky je v podstatě základ, na trhu jsou modely se zárukou 3-10 let, body tedy matraci nepřidává.

Tabulka zobrazuje přehled dostupných rozměrů

Parametr Tento produkt
Rozměr 200x80 cm

Ano

Rozměr 200x90 cm

Ano

Rozměr 200x100 cm

Ne

Rozměr 200x120 cm

Ne

Rozměr 200x140 cm

Ano

Rozměr 200x160 cm

Ano

Rozměr 200x180 cm

Ano

Rozměr 200x200 cm

Ne

Materiál a zónování

Jádro matrace Monika je taštičkové, tedy tvořené pružinami v textilním obalu. Zbytek matrace tvoří Gel-latex na měkčí straně a MediFoam pěna na tvrdší straně matrace. Gel-latex je forma latexu s chladivým efektem. Dělí se na pět anatomických zón. Ty napomáhají optimálnímu rozložení hmotnosti, čímž přispívají ke kvalitnímu spánku a také prodlužují životnost matrace. Většina matrací, které doporučujeme, má sedm zón. U tohoto kritéria ale dost záleží také na osobních preferencích, někomu může být matrace s pěti zónami pohodlnější.

Ačkoliv má taštičkové jádro, podle výrobce je možné položit ji i na pohyblivý rošt. Pokud ovšem hledáte matraci přímo na pohyblivý rošt, volili bychom raději variantu bez pružin, která by měla ohýbání snášet přece jen lépe.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce

Dřevočal

Nosnost (kg)

130

Záruka (roky)

2

Kategorie tuhosti

Velmi měkká, Tvrdá

Tuhost - strana 1

1

Tuhost - strana 2

3

Rozmezí tuhostí

1-4

Určení

Partnerská

Materiál

MediFoam, Gel-latex, Taštičkové pružiny, Vlna

Zóny

5

Antidekubitní

Ano

Snímatelný potah

Ano

Teplota praní potahu (°C)

60

Rošt

Lamelový

Tloušťka (cm)

23

Specifické prvky

Své využití najde tato matrace i v domácnosti s dlouhodobě nemocným nebo nepohyblivým člověkem. Její součástí je totiž i antidekubitní vrstva z tvrzené pěny, která předchází proleženinám, najdeme ji ovšem bohužel jen na tvrdší straně matrace. Součástí je také snímatelný potah, který můžete prát až na 60°C. Vybírat můžete z řady zajímavých variant, včetně antibakteriálních nebo obohacených o stříbro.

Závěr

Matrace Dřevočal Monika je zajímavá zejména dvojí tvrdostí v kombinaci 1 a 3, která by mohla vyhovovat zejména párům. Pokud by vás zajímala měkčí párová varianta, můžete se podívat na matraci od stejného výrobce Dřevočal Bára. Výhodou je komfortní tloušťka matrace, která je vyrobená z kvalitních materiálů a nechybí jí ani snímatelný potah. Zaujme také antidekubitní vrstvou na tvrdší části matrace. Na druhou stranu příliš nepotěší doba záruky, která patří v našem porovnání k těm nejkratším. Každému také nemusí vyhovovat zónování, častěji se setkáme se sedmizónovými matracemi. Výrobce schvaluje její použití s pohyblivým roštem, vzhledem k taštičkovému jádru bychom ale byli v tomto ohledu opatrní.

6 800 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Dřevočal Monika
Eliška se jako redaktorka věnuje porovnávání matrací už více než čtyři roky, tuto problematiku tedy sleduje opravdu dlouhodobě. Díky tomu vám poradí nejen s výběrem měkké matrace, ale vysvětlí vám také, co je to antidekubitní matrace, nebo jaké jsou specifické vlastnosti různých materiálů, třeba latexu nebo paměťové pěna. Kromě matrací se věnuje hlavně velkým domácím spotřebičům.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Dřevočal Monika

Dřevočal Monika

6 800 Kč Orientační cena