Recenze matrace Dřevočal Bára | Arecenze
Menu

Recenze a srovnání Dřevočal Bára

v kategorii Měkké matrace

Klady a zápory

  • Ramenní kolébka
  • Menší tloušťka matrace
5 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

I v kategorii těch nejměkčích matrací najdeme také matrace partnerské. Jednou z nich je matrace značky Dřevočal, typ Bára. Tato matrace má z každé strany jinou tvrdost, z měkčí strany 1, z tvrdší 2. Unese osobu vážící do 120 kg. Přesto zdůrazňujeme, že je opravdu pro osoby, které preferují měkké spaní. Většina mužů volí tvrdost 3 nebo 4, a tak by pro ně tato matrace nemusela být příliš pohodlná ani zdraví prospěšná. Pokud hledáte partnerskou matraci, mohla by vás zaujmout Dřevočal Monika, která kombinuje tvrdosti 1 a 3.

Matrace Bára má výšku 16 cm, která je sice komfortní, ale například seniorům, kteří potřebují dostatečnou oporu, by nemusela vyhovovat. Lépe vstávat se jim bude z matrace s tloušťkou alespoň 20 cm. Záruka matrace jen lehce překračuje minimální délku v našem výběru, výrobce za tuto matraci ručí 3 roky. Některé modely v tomto výběru mají záruku až 10 let.

Tabulka zobrazuje přehled dostupných rozměrů

Parametr Tento produkt
Rozměr 200x80 cm

Ano

Rozměr 200x90 cm

Ano

Rozměr 200x140 cm

S příplatkem

Rozměr 200x160 cm

S příplatkem

Rozměr 200x180 cm

S příplatkem

Materiál a zónování

Materiály najdeme v matraci Bára hned tři, tvoří ji kombinace latexu, studené pěny a viskoelastické pěny. Tyto materiály se vyznačují pružností a prodyšností. Celkově je matrace Bára rozdělená do sedmi anatomických zón, které zajišťují optimální rozložení váhy. Povrch jednotlivých zón je tvořený různě tvarovanými nopky, které dodávají matraci také masážní funkci. Výrobce doporučuje její umístění na lamelové rošty, pevné i pohyblivé.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce

Dřevočal

Nosnost (kg)

120

Záruka (roky)

3

Kategorie tuhosti

Velmi měkká, Měkká

Tuhost - strana 1

1

Tuhost - strana 2

2

Rozmezí tuhostí

1-4

Určení

Partnerská

Zóny

7

Snímatelný potah

Ano

Rošt

Lamelový

Tloušťka (cm)

16

Specifické prvky

Stejně jako všechny matrace této značky, i Bára je vybavena snímatelným potahem, který je možné prát i na vyšší teploty. Volit můžete z několika variant, v nabídce je například potah s antibakteriální úpravou, varianta se speciálním složením proti roztočům a plísním nebo model s výtažky z Aloe Vera, které pozitivně působí na lidskou pokožku. Zajímavou částí této matrace je tzv. ramenní kolébka. Oblast ramen je tvořená pěnou s nižší hustotou, díky čemuž matrace v těchto místech méně tlačí na tělo. Pokud hledáte velmi měkkou matraci právě v těchto místech, může pro vás představovat zajímavou volbu.

Závěr

Matrace Dřevočal Bára v sobě pojí dvě různé tvrdosti a hodí se tak zejména jako partnerská matrace. Přesto by oba partneři měli preferovat měkké lůžko, i tvrdší strana totiž stále patří do měkké škály tvrdosti. Díky pružným materiálům, ze kterých je matrace vyrobena, ji můžeme doporučit pro použití s pevným i polohovatelným roštem. Můžeme ji tedy doporučit všem, kteří preferují velmi měkké či měkké lůžko, jen pro seniory bychom volili spíše některou z vyšších matrací, třeba variantu Purtex Manon.

5 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Dřevočal Bára
Eliška se jako redaktorka věnuje porovnávání matrací už více než čtyři roky, tuto problematiku tedy sleduje opravdu dlouhodobě. Díky tomu vám poradí nejen s výběrem měkké matrace, ale vysvětlí vám také, co je to antidekubitní matrace, nebo jaké jsou specifické vlastnosti různých materiálů, třeba latexu nebo paměťové pěna. Kromě matrací se věnuje hlavně velkým domácím spotřebičům.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Dřevočal Bára

Dřevočal Bára

5 000 Kč Orientační cena