Recenze a srovnání Dřevočal Bára

Již se neprodává Při nákupu v kategorii Velmi měkké matrace

Datum doporučení: Prosinec 2018

  • Ramenní kolébka
  • Menší tloušťka matrace
5 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

I v kategorii těch nejměkčích matrací najdeme také matrace partnerské. Jednou z nich je matrace značky Dřevočal, typ Bára. Tato matrace má z každé strany jinou tvrdost, z měkčí strany 1, z tvrdší 2. Unese osobu vážící do 120 kg. Přesto zdůrazňujeme, že je opravdu pro osoby, které preferují měkké spaní. Většina mužů volí tvrdost 3 nebo 4, a tak by pro ně tato matrace nemusela být příliš pohodlná ani zdraví prospěšná. Pokud hledáte partnerskou matraci, mohla by vás zaujmout Dřevočal Monika, která kombinuje tvrdosti 1 a 3.

Matrace Bára má výšku 16 cm, která je sice komfortní, ale například seniorům, kteří potřebují dostatečnou oporu, by nemusela vyhovovat. Lépe vstávat se jim bude z matrace s tloušťkou alespoň 20 cm. Záruka matrace jen lehce překračuje minimální délku v našem výběru, výrobce za tuto matraci ručí 3 roky. Některé modely v tomto výběru mají záruku až 10 let.

Tabulka zobrazuje přehled dostupných rozměrů

Parametr Tento produkt
200x80cm Ano
200x90cm Ano
200x140cm S příplatkem
200x160cm S příplatkem
200x180cm S příplatkem

Materiál a zónování

Materiály najdeme v matraci Bára hned tři, tvoří ji kombinace latexu, studené pěny a viskoelastické pěny. Tyto materiály se vyznačují pružností a prodyšností. Celkově je matrace Bára rozdělená do sedmi anatomických zón, které zajišťují optimální rozložení váhy. Povrch jednotlivých zón je tvořený různě tvarovanými nopky, které dodávají matraci také masážní funkci. Výrobce doporučuje její umístění na lamelové rošty, pevné i pohyblivé.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Tvrdost 1+2
Záruka (roky) 3
Nosnost (kg) 120
Materiál Latex/pěna
Rošt Lamelový
Výška (cm) 16
Určení Partnerská
Zóny 7
Snímatelný potah Ano

Specifické prvky

Stejně jako všechny matrace této značky, i Bára je vybavena snímatelným potahem, který je možné prát i na vyšší teploty. Volit můžete z několika variant, v nabídce je například potah s antibakteriální úpravou, varianta se speciálním složením proti roztočům a plísním nebo model s výtažky z Aloe Vera, které pozitivně působí na lidskou pokožku. Zajímavou částí této matrace je tzv. ramenní kolébka. Oblast ramen je tvořená pěnou s nižší hustotou, díky čemuž matrace v těchto místech méně tlačí na tělo. Pokud hledáte velmi měkkou matraci právě v těchto místech, může pro vás představovat zajímavou volbu.

Závěr

Matrace Dřevočal Bára v sobě pojí dvě různé tvrdosti a hodí se tak zejména jako partnerská matrace. Přesto by oba partneři měli preferovat měkké lůžko, i tvrdší strana totiž stále patří do měkké škály tvrdosti. Díky pružným materiálům, ze kterých je matrace vyrobena, ji můžeme doporučit pro použití s pevným i polohovatelným roštem. Můžeme ji tedy doporučit všem, kteří preferují velmi měkké či měkké lůžko, jen pro seniory bychom volili spíše některou z vyšších matrací, třeba variantu Purtex Manon.

5 000 Kč Orientační cena

Další recenze

Recenze Dřevočal Bára

Dřevočal Bára

5 000 Kč Orientační cena