Menu

Sencor SAC MT7020C – Recenze, testy a srovnání

53,7 % Celkové hodnocení

Top 24 v kategorii Mobilní klimatizace

Jednotlivá hodnocení

 • 7,0/10
  Hodnocení hlučnosti
 • 5,4/10
  Hodnocení účinnosti
 • 9,0/10
  Hodnocení spotřeby
 • 5,4/10
  Hodnocení vybavení a funkcí

Klady

 • Dostupná cena
 • Samoodpařování kondenzátu
 • Menší rozměry

Zápory

 • Nižší výkon odvlhčování
 • Pouze do menších prostor
 • Lehce vyšší hlučnost
8 500 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje

Mobilní klimatizace Sencor patří k cenově dostupným produktům a není tak velkým překvapením, že v kategorii základních parametrů nepodala úplně stoprocentní výkon. Na základě jejích parametrů ji můžeme zařadit mezi klimatizace vhodné do menších prostor, výrobce ji doporučuje pro maximální plochu 18 m2. Tomu odpovídá i výkon chlazení 2,05 kWh, který byl v době psaní recenze (prosinec 2019) víceméně průměrný. Díky relativně nízké spotřebě 0,92 kWh si klimatizace zachovává standardní energetickou účinnost 2,6 EER, se kterou se setkáte u většiny modelů na trhu, bez ohledu na cenu. Odvlhčování už je potom o něco slabší, za hodinu klimatizace zvládne 0,75 l, řada konkurenčních modelů vykazuje i více než dvojnásobné hodnoty. Hlučnost 65 dB patří k vyšším, obecně ale klimatizace svou hlučností zpravidla přesahují 60 dB, nejde tedy o velký nedostatek.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Sencor

Maximální doporučená plocha místnosti (m2)

18

16 % 26, 12 % 40, 12 % -, 12 % 25, 8 % 35, 4 % 46, 4 % 20, 4 % 47, 4 % 53, 20 % Další, 4 % Neuvedeno
Jmenovitý výkon chlazení (kW)

2,05

2,82
Odvlhčování (l/h)

0,75

1,62
Hlučnost (dB)

65

64,00
Spotřeba energie za hodinu (kWh)

0,92

1,10
Energetická třída chlazení

A

88 % A, 12 % A+
Energ. účinnost chlazení (EER)

2,6

2,64

Funkce a rozměry

V kategorii základních parametrů byla klimatizace Sencor zpravidla průměrná, místy až podprůměrná. Naopak v otázce funkcí si vede velice dobře. Neovládá sice funkci topení, ta ale v našich končinách není ani nijak často využívaná. Jako pozitivum naopak hodnotíme přítomnost systému samoodpařování kondenzátu, díky kterému vám v běžných podmínkách odpadnou starosti s vyléváním kondenzační nádržky. Dále má klimatizace časovač, displej a dálkové ovládání, tyto prvky už dnes najdete prakticky u všech modelů.

Rozměrově je klimatizace Sencor spíše menší, na výšku měří 68,5 cm, na šířku 27 cm a její hloubka je 48 cm. Nižší je také hmotnost 23,8 kg, což jistě oceníte, pokud musíte klimatizaci občas vynést třeba do schodů.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Displej

Ano

100 % Ano
Časovač

Ano

100 % Ano
Dálkové ovládání

Ano

100 % Ano
Samoodpařování kondenzátu

Ano

80 % Ano, 16 % Ne, 4 % Neuvedeno
Wi-Fi připojení

Ne

72 % Ne, 28 % Ano
Výška (cm)

68,5

73,26
Šířka (cm)

27

38,73
Hloubka (cm)

48

38,63
Hmotnost (kg)

23,8

28,42

Naše hodnocení a závěr

Hlavní výhodou klimatizace Sencor SAC MT7020C je bezpochyby její cena. Výkonem se tento model řadí ke spotřebičům určeným hlavně do menších prostor, její chlazení je průměrné a odvlhčování spíše slabší. Na druhou stranu jí nechybí podstatné funkce, jako je například displej a dálkový ovladač, ale také samoodpařování kondenzátu. Pokud proto hledáte klimatizaci do pokoje a hlavním kritériem je pro vás cena, bude vám tento model vyhovovat. V případě, že potřebujete vychladit větší prostor, doporučujeme poohlédnout se po nějakém jiném modelu v našem srovnání, například Domo DO 324 A.

8 500 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Sencor SAC MT7020C | Hodnocení: 53,7 %
Eliška má se srovnáváním produktů mnohaleté zkušenosti, o kategorii mobilních klimatizací se stará už více než tři roky a udržuje si stálý přehled. Poradí vám tak s volbou vhodného typu klimatizace, pomůže s porozuměním energetickému štítku a napoví, jaké funkce by se vám mohly hodit. Mezi jejími tématy najdete i další velké spotřebiče, třeba pračky, ale má na starosti také například kočárky.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Dobrý den, prosím vás jak se doplňuje chladicí plyn? Protože vypadá že nefunguje jako na začátku, pořád je teplo v pokoji. Děkuji moc za odpověď a přeji hezký den s pozdravem, Elezovi

Polina Elezova

Dobrý den, na zkontrolování chladicího okruhu a případné doplnění chladiva je potřeba vyhledat specializovaný servis. Doplnění svépomocí není možné.

Eliška Srncová, redaktor

Dobrý den. Jak se provádí dezinfekce uvedené klimatizace. Myslím tím, dezinfekce proti plísni která se tvoří uvnitř. Děkuji. Jaroslav.

Jaroslav Matějka

Dobrý den, u klimatizace se čistí pouze vzduchový filtr, který je vyjímatelný. Toto čištění lze provádět na sucho nebo namokro, s vhodným čisticím/dezinfekčním prostředkem.

Eliška Srncová, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Sencor SAC MT7020C

Sencor SAC MT7020C

8 500 Kč Orientační cena