Recenze Niceboy ION Charles i7 - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Niceboy ION Charles i7

80,8 % Hodnocení
redakce

Klady a zápory

Klady

 • Účinný při vysávání zvířecích chlupů
 • Poměr ceny a kvality
 • Čisticí nástroj

Zápory

 • Menší pokrytí 120 m2
 • Kratší výdrž 120 min
 • Delší nabíjení 5 h
6 000 Kč Orientační cena

Koupit v obchodě:

 • 8,7/10
  Pohyb a vysávání
 • 6,0/10
  Napájení a výdrž
 • 6,5/10
  Hlučnost a kapacita
 • 8,4/10
  Vybavení a funkce
 • 80,8 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Mezi námi hodnocenými modely patřil vysavač Niceboy v době psaní recenze (duben 2021) k cenově dostupnějším, čemuž částečně odpovídají i jeho parametry.

Od vysavače v této cenové kategorii se nedá očekávat nějak enormní pokrytí a výdrž, na jedno nabití tento model zvládne pracovat až dvě hodiny, což byl víceméně průměr. Maximálně potom pokryje 120 m2. To je sice slabší hodnota, na druhou stranu pro spoustu běžných bytů bude naprosto dostačující. Nabíjení je potom spíše pomalejší, zabere až 5 hodin, v praxi s tím ale pravděpodobně nebudete mít problém.

Vysavač je určený na všechny typy podlah a přejede prahy do výšky 1,5 cm, což je víceméně standard. To samé platí o kapacitě prachové nádobky 0,6 l. Dnes už obvyklý je také systematický pohyb doplněný navigací pro lepší orientaci v prostoru. Ani hlučnost 65 dB se nijak nevymyká ze standardu.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Niceboy

20 % Xiaomi, 14 % Eta, 11 % iRobot, 11 % Sencor, 9 % Concept, 6 % Rowenta, 6 % Lauben, 6 % Tesla, 3 % Evolveo, 11 % Další, 3 % Neuvedeno
Vhodný na koberce

Ano

54 % Ano, 43 % Pouze s krátkým vlasem, 3 % Ne
Navigace

Ano

94 % Ano, 6 % Ne
Pohyb robota

Systematický

89 % Systematický, 11 % Nesystematický
Pokračování v úklidu

Ano

69 % Ano, 29 % Ne, 3 % Neuvedeno
Kapacita zásobníku (l)

0,6

0,75
Maximální pokrytí plochy (m2)

120

164,31
Maximální výška prahu (cm)

1,5

1,64
Rychlost nabíjení (min)

300

257,50
Maximální doba úklidu (min)

120

132,86
Hlučnost (dB)

65

64,09

Vybavení a funkce

Ve výbavě vysavače Niceboy najdete v podstatě vše, co byste mohli potřebovat. Kromě vysávání zvládá i vytírat a má k těmto účelům také nádržku na vodu, stejně jako většina novějších modelů. Nepostrádá nic ze základních prvků výbavy, kam se řadí například časovač, nárazník, schopnost automatického nabíjení nebo senzory proti pádu ze schodů.

Dá se ovládat přes mobilní aplikaci, jako většina novějších modelů, ale navíc má také dálkové ovládání, což jistě někteří uživatelé ocení. Za vypíchnutí stojí také přibalený nástroj na čištění, který často chybí i u dražších modelů.

Ani k rozměrům vysavače nemáme výhrady, tloušťka pod 8 cm je u nových modelů čím dál častější a snižuje riziko, že se vysavač bude zasekávat pod nábytkem.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Filtr

HEPA

89 % HEPA, 11 % nemá HEPA
Časovač

Ano

94 % Ano, 6 % Ne
Hlavní kartáč

1

77 % 1, 11 % Ne, 11 % 2
Boční kartáče

2

69 % 2, 31 % 1
Nárazník

Ano

97 % Ano, 3 % Virtuální
Dálkový ovladač

Ano

54 % Ano, 46 % Ne
Oddělovač oblastí

V aplikaci

37 % V aplikaci, 20 % Virtuální zeď, 17 % Ne, 14 % Magnetická páska, 6 % Možno dokoupit, 6 % Neuvedeno
Senzor proti pádu ze schodů

Ano

100 % Ano
Automatické nabíjení a dokování

Ano

94 % Ano, 6 % Ne
Wi-Fi připojení

Ano

80 % Ano, 20 % Ne
S mopem (2v1)

Ano

86 % Ano, 14 % Ne
Zásobník na vodu

Ano

80 % Ano, 20 % Ne
Nástroj na čištění

Ano

66 % Ano, 29 % Ne, 6 % Neuvedeno
Výška (cm)

7,8

8,59
Šířka (cm)

32,5

33,44
Délka (cm)

32,5

33,44

Názory uživatelů a odborníků

Vysavač Niceboy ohodnotilo několik desítek uživatelů a v drtivé většině případů jde o hodnocení pozitivní. Uživatelé jsou spokojení s kvalitou vysávání i vytírání, vysavač dokonce hodnotí jako tichý. Podle některých zkušeností si dobře poradí s různými povrchy a účinně vysává i zvířecí srst. Několik málo zmíněných negativních zkušeností se týkalo nejčastěji poruchy vysavače, jeden uživatel potom není spokojený s orientací vysavače v prostoru. Recenze uživatelů si můžete přečíst také na stránkách Heureka.cz.

Klady a zápory

Hlavní výhodou vysavače Niceboy je poměr ceny a kvality. Za relativně stravitelnou částku dostanete poměrně účinný model s hezkou výbavou, který je populární i u uživatelů. Samozřejmě nelze čekat zázraky, a za slabinu tohoto modelu tak můžeme označit hlavně menší pokrytí a kratší výdrž. Věříme ale, že pro řadu uživatelů budou i tyto hodnoty zcela vyhovující.

Porovnání s alternativami

Cenově dostupnější alternativou, taktéž určenou na vysávání zvířecích chlupů, je například vysavač Lauben Robot Vacuum 15BB Pet. Daní za ušetřených několik tisíc je v tomto případě menší pokrytí a kratší výdrž oproti vysavači Niceboy, oželet byste museli také ovládání přes mobilní aplikaci.

Pokud hledáte variantu s lepšími parametry, budete už muset počítat také s výrazně vyšší investicí (i několikanásobnou). Zajímavé parametry v takovém případě nabízí například vysavač Xiaomi Viomi S9, který má více než dvojnásobné pokrytí, delší výdrž a kratší nabíjení než vysavač Niceboy. Navíc nabízí také automatické vysypávání nádržky. Chybí mu ovšem dálkové ovládání (vše probíhá přes aplikaci) a má jen jeden boční kartáč.

Naše hodnocení a závěr

Vysavač Niceboy ION Charles i7 můžeme doporučit jako dobrou variantu do bytu nebo menšího domu (do plochy 120 m2). Pokud hledáte model do větších prostor, podívejte se např na robotický vysavač Xiaomi Viomi S9. Model Niceboy potěší relativně dostupnou cenou, zvládá funkci vytírání a je obzvlášť účinný na vysávání zvířecí srsti. Jeho výdrž je spíše kratší, pro běžné použití by ale měla stačit. Ve výbavě zaujme dálkový ovladač a nástroj na čištění kartáčů. Výhodou je také poměrně malá tloušťka vysavače, se kterou se dobře vleze pod nábytek.

6 000 Kč Orientační cena
Autor: Eliška Srncová | Datum: | Produkt: Niceboy ION Charles i7 | Hodnocení: 80,8 %
Eliška Srncová působí v naší redakci řadu let a téma robotických vysavačů opečovává už více než čtyři roky. Při tvorbě této kategorie vycházela ze seriózních zdrojů, vlastních zkušeností i porady s odborníky. Dozvíte se tak důležité informace o způsobu vysávání, důležitých parametrech i specifických funkcích robotických vysavačů. Na starosti má navíc také kategorie klasických nebo tyčových vysavačů.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Niceboy ION Charles i7

Niceboy ION Charles i7

6 000 Kč Orientační cena