Menu

Niceboy ION Charles i7 – Recenze, testy a srovnání

67,8 % Celkové hodnocení

v kategorii Nejlepší robotické vysavače

Jednotlivá hodnocení

 • 3,9/10
  Pohyb a vysávání
 • 5,8/10
  Vytírání
 • 8,0/10
  Hlučnost a kapacita
 • 6,0/10
  Napájení a výdrž
 • 6,0/10
  Vybavení a funkce

Klady

 • Účinný při vysávání zvířecích chlupů
 • Poměr ceny a kvality
 • Čisticí nástroj

Zápory

 • Menší pokrytí 120 m2
 • Kratší výdrž 120 min
 • Delší nabíjení 5 h
6 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Mezi námi hodnocenými modely patřil vysavač Niceboy v době psaní recenze (duben 2021) k cenově dostupnějším, čemuž částečně odpovídají i jeho parametry.

Od vysavače v této cenové kategorii se nedá očekávat nějak enormní pokrytí a výdrž, na jedno nabití tento model zvládne pracovat až dvě hodiny, což byl víceméně průměr. Maximálně potom pokryje 120 m2. To je sice slabší hodnota, na druhou stranu pro spoustu běžných bytů bude naprosto dostačující. Nabíjení je potom spíše pomalejší, zabere až 5 hodin, v praxi s tím ale pravděpodobně nebudete mít problém.

Vysavač je určený na všechny typy podlah a přejede prahy do výšky 1,5 cm, což je víceméně standard. To samé platí o kapacitě prachové nádobky 0,6 l. Dnes už obvyklý je také systematický pohyb doplněný navigací pro lepší orientaci v prostoru. Ani hlučnost 65 dB se nijak nevymyká ze standardu.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Niceboy

19 % Eta, 19 % iRobot, 19 % Xiaomi, 13 % Concept, 13 % Lauben, 6 % Rowenta, 6 % Ecovacs, 6 % Roborock
Typ navigace

Základní

38 % Základní, 31 % LiDAR + kamera, 13 % LiDAR, 13 % Kamera, 6 % Neuvedeno
Sací výkon (Pa)

2 300

4 722,22
Hlavní kartáč

1

63 % 1, 38 % 2
Boční kartáče

2

63 % 2, 38 % 1
Podpora vytírání

Ano

88 % Ano, 13 % Ne
Kapacita zásobníku na prach (ml)

600

385,71
Kapacita zásobníku na vodu (ml)

600

298,08
Vyprazdňovací stanice v balení

Ne

63 % Ne, 38 % Ano
Kapacita vyprazdňovací stanice (ml)

Nerelevantní

19 % Nerelevantní, 19 % 2500, 6 % 2650, 6 % 3000, 50 % Neuvedeno
Zásobník na vodu ve vyprazdňovací stanici

Nerelevantní

63 % Nerelevantní, 19 % Ne, 19 % Ano
Typ mopu

Pevný

44 % Pevný, 25 % Vibrující, 13 % Nerelevantní, 6 % Rotační, 13 % Neuvedeno
Maximální pokrytí plochy (m2)

120

241,82
Maximální výška prahu (cm)

1,5

50 % 2, 38 % 1,5, 6 % 1, 6 % 1,8
Rychlost nabíjení (min)

300

262,00
Maximální doba úklidu (min)

120

141,25
Hlučnost (dB)

65

65,53

Vybavení a funkce

Ve výbavě vysavače Niceboy najdete v podstatě vše, co byste mohli potřebovat. Kromě vysávání zvládá i vytírat a má k těmto účelům také nádržku na vodu, stejně jako většina novějších modelů. Nepostrádá nic ze základních prvků výbavy, kam se řadí například časovač, nárazník, schopnost automatického nabíjení nebo senzory proti pádu ze schodů.

Dá se ovládat přes mobilní aplikaci, jako většina novějších modelů, ale navíc má také dálkové ovládání, což jistě někteří uživatelé ocení. Za vypíchnutí stojí také přibalený nástroj na čištění, který často chybí i u dražších modelů.

Ani k rozměrům vysavače nemáme výhrady, tloušťka pod 8 cm je u nových modelů čím dál častější a snižuje riziko, že se vysavač bude zasekávat pod nábytkem.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Filtr

HEPA

94 % HEPA, 6 % nemá HEPA
Časovač

Ano

100 % Ano
Nárazník

Ano

100 % Ano
Dálkový ovladač

Ano

56 % Ne, 44 % Ano
Oddělovač oblastí

V aplikaci

44 % V aplikaci, 25 % Virtuální zeď, 19 % Ne, 13 % Magnetická páska
Senzor proti pádu ze schodů

Ano

100 % Ano
Výška (cm)

7,8

8,81
Šířka (cm)

32,5

34,06
Délka (cm)

32,5

34,08

Názory uživatelů a odborníků

Vysavač Niceboy ohodnotilo několik desítek uživatelů a v drtivé většině případů jde o hodnocení pozitivní. Uživatelé jsou spokojení s kvalitou vysávání i vytírání, vysavač dokonce hodnotí jako tichý. Podle některých zkušeností si dobře poradí s různými povrchy a účinně vysává i zvířecí srst. Několik málo zmíněných negativních zkušeností se týkalo nejčastěji poruchy vysavače, jeden uživatel potom není spokojený s orientací vysavače v prostoru. Recenze uživatelů si můžete přečíst také na stránkách Heureka.cz.

Klady a zápory

Hlavní výhodou vysavače Niceboy je poměr ceny a kvality. Za relativně stravitelnou částku dostanete poměrně účinný model s hezkou výbavou, který je populární i u uživatelů. Samozřejmě nelze čekat zázraky, a za slabinu tohoto modelu tak můžeme označit hlavně menší pokrytí a kratší výdrž. Věříme ale, že pro řadu uživatelů budou i tyto hodnoty zcela vyhovující.

Porovnání s alternativami

Cenově dostupnější alternativou, taktéž určenou na vysávání zvířecích chlupů, je například vysavač Lauben Robot Vacuum 15BB Pet. Daní za ušetřených několik tisíc je v tomto případě menší pokrytí a kratší výdrž oproti vysavači Niceboy, oželet byste museli také ovládání přes mobilní aplikaci.

Pokud hledáte variantu s lepšími parametry, budete už muset počítat také s výrazně vyšší investicí (i několikanásobnou). Zajímavé parametry v takovém případě nabízí například vysavač Xiaomi Viomi S9, který má více než dvojnásobné pokrytí, delší výdrž a kratší nabíjení než vysavač Niceboy. Navíc nabízí také automatické vysypávání nádržky. Chybí mu ovšem dálkové ovládání (vše probíhá přes aplikaci) a má jen jeden boční kartáč.

Naše hodnocení a závěr

Vysavač Niceboy ION Charles i7 můžeme doporučit jako dobrou variantu do bytu nebo menšího domu (do plochy 120 m2). Pokud hledáte model do větších prostor, podívejte se např na robotický vysavač Xiaomi Viomi S9. Model Niceboy potěší relativně dostupnou cenou, zvládá funkci vytírání a je obzvlášť účinný na vysávání zvířecí srsti. Jeho výdrž je spíše kratší, pro běžné použití by ale měla stačit. Ve výbavě zaujme dálkový ovladač a nástroj na čištění kartáčů. Výhodou je také poměrně malá tloušťka vysavače, se kterou se dobře vleze pod nábytek.

6 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Niceboy ION Charles i7 | Hodnocení: 67,8 %
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub plní v našem týmu roli technického odborníka a experta na vysavače. Protože v naší redakci vysavače osobně testuje a problematiku výběru má dobře nastudovanou, zvládne vám dobře poradit s výběrem. V článku vám například vysvětlí, jaký je rozdíl mezi gyroskopickou, laserovou a kamerovou navigací a proč jen na sacím tlaku nezáleží. Pod svými křídly má také témata tyčových vysavačů či spotřebitelskou elektroniku.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Niceboy ION Charles i7

Niceboy ION Charles i7

6 000 Kč Orientační cena